Paracetamol, opinie i pytania

166 pytań o Paracetamol. Odpowiadają farmaceuci: co zrobić jeśli paracetamol nie pomaga, ile można zażyć na dobę, czy działa na ból kręgosłupa i inne.

Tematy nadrzędne: Zatrucia pokarmowe w podróży, Czy wysłać dziecko na ospa party?, Metody leczenia kamicy nerkowej, Ból i gorączka, Sposoby na bolesne ząbkowanie, Ból głowy i migrena, Ból zęba, Bóle menstruacyjne, Ból i gorączka u dziecka, Jak stosować czopki?, Produkty Aflofarm, Ból w ciąży, Przeziębienie w ciąży, Ból przy karmieniu piersią, Przeziębienie przy karmieniu piersią.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Filip (anonim, 85.221.143.)
około 4 dni temu, Warszawa

Jakie leki przeciwbólowe mogę stosować przy małopłytkowości?

Mam stwierdzoną małopłytkowość, jakie leki przeciwbólowe mogę stosować? Wyłącznie paracetamol czy można coś mocniejszego?

Aneta (anonim, 83.26.171.)
około 8 dni temu, Warszawa

Jak dawkować paracetamol u osoby 80-letniej zakażonej koronawirusem z temperaturą 39 stopni od ponad tygodnia?

Jak dawkować paracetamol przy dodatnim teście na Koronawirusa? Dotyczy osoby starszej ( 80 lat ), gorączkującej 39 ' C od ponad tygodnia. Czy w szczycie gorączki go zażywać czy też przez całą dobę?

Mama (anonim, 5.185.44.)
około 10 dni temu, Warszawa

Co mogę podać 4-letniemu dziecku na zbicie gorączki po szczepieniu lekiem Fluenz Tetra? Czy mogę podać Neosine Forte?

Witam. Co mogę podać na zbicie gorączki po szczepieniu Fluenz tetra 4 letniemu dziecku? Szczepiona 3 dni temu, dziś wystąpiła gorączka, katar i ból gardła. Czy można podawać po szczepieniu neosine forte?

Olcivx (anonim, 178.37.145.)
około 17 dni temu, Warszawa

Czy można łączyć leki Solpadeine i Ketonal?

Czy można łączyć solpandeine na ból zęba i ketonal? Jestem 4 dzień po wyrwaniu dwóch ósemek,mam ogromną opuchliznę a ból jest nie do zniesienia. Sam ketonal nie pomaga.

Anonim (anonim, 94.254.169.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę łączyć leki Herbapect i Propranolol?

Czy mogę przyjmować syrop na kaszel Herbapect z Propranololem 10mg? W jakim odstępie czasowym ?

N. (anonim, 89.64.26.)
około miesiąca temu, Fabryczna, Wrocław

Jaki jest najszybciej działający lek na napięciowy ból głowy?

Najszybciej działające leki na napięciowy ból głowy to paracetamol, deksketoprofen? Chodzi o takie o najszybszym Tmax i udowodnieniu(bo np nie widziałem badań klinicznych na to że np Ibuprom sprint jest rzeczywiście szybszy)

Wiola (anonim, 95.49.200.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Gripex Hot wpływa na skuteczność Axia Conti?

Witam, czy gripex hot w saszetkach obniża skutecznosc Axia Conti? Tabletki biorę codziennie o 8:45, a jedna saszetke gripexu, który zawiera :
Paracetamol 650 mg
Acidum ascorbicum 50mg
Phenylephrini hydrochloridum 10mg wypiłam dziś o 18:20. Nic więcej nie przyjmowałam. Wypiłam jedna saszetke, bo poczułam drapanie w gardle i lekki katar.

N. (anonim, 89.64.26.)
około miesiąca temu, Fabryczna, Wrocław

Czy mogę równocześnie zastosować paracetamol oraz ibuprofen?

U osob od jakiego wieku można połączyć paracetamol i ibuprofen w celu osiągnięcia silniejszego działania przeciwbólowego, jeśli monoterapia jednym z nich (ibuprofen albo paracetamol) nie pomaga? Bo przeczytałem ulotkę Nurofen Ultima i tam że od 18 lat, a w metafen że od 12 lat. Nurofen Ultima różni się tylko nieco wyższą zawartością paracetamolu. I takie rozbieżności namieszały w głowie np w kwiestii wzięcia na raz tabletki ibupromu i apapu.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 19 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 19 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 17 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
ostatni post około 18 godzin temu
Iwona Napierała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 20 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 21 godzin temu