Duloxetine, opinie i pytania

42 pytania o Duloxetine. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Nietrzymanie moczu - jak sobie poradzić?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Zosia (anonim, 37.247.210.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Dutilox jest zamiennikiem leku Duloxetine Sandoz?

Dzień dobry! Posiadam w domu lek Duloxetine Sandoz, ponieważ jest od łatwiej podzielny na początku brania, mam również Dutilox. Czy kiedy skończę Duloxetine Santoz i dojdę do dawki 60 mg mogę wtedy brać Dutilox? Tak z dnia na dzień? Szkoda mi ich wyrzucać, a tak można wykorzystać. Czy mogą wystąpić wtedy jakieś skutki uboczne tej zamiany? Lekarz mówił, że można zamieniać, ale wolę się jeszcze upewnić, że dobrze usłyszałam. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Magda (anonim, 37.228.239.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy to normalne, że po przyjęciu duloksetyny i trazodonu jestem pobudzona, drżę i mam dreszcze?

Witam
Od kilku dniu zaczęłam przyjmować duloksetyne (30mg)1 tabl rano i na noc Trazodon (75mg) 1 tabletka.
Dzisiaj po raz pierwszy bardzo się dziwnie poczułam , podobny efekt jak przy nadmiarze kawy, bardzo nienaturalnie pobudzona, drżenie całego ciała -od środka,dreszcze, delikatny szum w uszach, a z drugiej str trochę otępiona. Wiem że przy przyjmowaniu tego typu leków mogą wystąpić silne skutki uboczne , ale czy takie są normalne? czy to minie ?
To jest pierwszy raz kiedy przyjmuje tego typu leki .
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Beata (anonim, 86.25.75.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę Citalopram zmienić na Duloksetynę z dnia na dzień?

Witam
Przez około miesiąc brałam Citalopram 20 mg na nerwice oraz depresje. Niestety lek nie zadziałał. Lekarz zmienił mi lek na Duloksetyna 30 mg a później 60 mg. Czy mogę citalopram zmienić lek i następnego dnia wziasc już Duloksetyna?

Elwi (anonim, 188.146.227.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli źle się czuję po duloksetynie?

Źle się czuję po duloksetynie, przyjmuję tylko to 1 tabletka 30mg rano a wieczorem Ketrel. Cierpię na zaburzenia lękowe i stany depresyjne. Po tym leku odczuwam stres, boję się ,czuje się przytłoczona, czuje się jakbym wyszystko co się wokół mnie dzieje ,mnie nie dotyczy, a jednak w tym uczestniczę. Tak jakbym była odrealniona. Nie mogę normalnie mówić, zdania które wypowiadam nie mają sensu albo są złe złożone.

Jezyk (anonim, 37.30.18.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy jak wstałem o 12:00, zjadłem o 13:00, to mogę przyjąć Duloxetine, którą mam brać rano?

Czy gdy mam zapisany lek duloxetine sandoz i mam go brać rano wstalem o godzinie 12 i zjadłem o godzinie 13 to czy mogę wziąść ten lek czy to musi być po prostu rano czy że rano po obudzeniu się i zjedzeniu śniadania

P.S (anonim, 85.128.2.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy organizm może nabyć tolerancji na leki stosowane w depresji?

Jeśli lek przeciwdepresyjny (TLPD, SSRI, SNRI etc.) zacznie działać na daną osobę, spowoduje poprawę - czy jest możliwe, aby ten sam lek po dłuższym czasie przestał działać (słyszałem że niektórzy po kilku miesiącach mieli nawrót zaburzeń depresyjnych)? Czy organizm może w jakiś sposób nabyć tolerancji na dany lek np. duloksetyna?

Antonia (anonim, 188.146.38.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy zalecone mi leczenie duloksetyną jest dobrane odpowiednio dla mnie?

Witam, zapisano mi Duloxetine, ale uważam że to lek nie dla mnie. Schorzenie to chroby krążków miedzykregowych na poz. L4/L5 i L5/S1 z uszkodzeniem korzeni nerwowrdzeniowych stan po refenestracji i discektomii, odbarczenie L4/L5 stabilizacja dynamiczna metodą Diam. W sumie 3 operacje osyatnia 2011. Niesety sa nawroty bólu. Boli różnie z lewej lub z prawej. Conajmniej 2x w roku rehabilitacja. Pojawiają sie okresowo. Pracuję, czasami cos dźwignę, źle wstane z łóżka. Po rehabilitacji i dawce leków p/b przechodzi. Lek przepisany jest głównie na depresję, ale czy jest dla mnie? Mam szczesliwe życie, prace partnera, dom, dobrze sypiam. Jak pisałam bóle są okresowe. Nie łykam prochów non stop. W dobrym czasie uprawiam sport, jezdze na rowerze, pływam chodze na pilates. Ulotka leku przeraża mnie. Jakby na siłę lekarz wmawiał mi chorobę psychiczną. Już jeden leczył mnie na fibromialgie. Po 3 dniach stosowania leków odstawiłam. Co teraz wykupic i brac Duloxetine?

Danio (anonim, 94.254.165.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Po którym leku na nerwicę lękową mogę odczuwać senność?

Biorę egzyste na nerwice lękowe. I czasami dopada mnie bardzo senność szczególnie dyskomfort w oczach. Biorę jeszcze sulpiryd i duloxetine zentive. Po którym leku ta senność.

Migotka (anonim, 5.173.41.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę poprosić farmaceutę w aptece w aptece o wydanie Duloxetine Mylan, jeśli źle się czuję po Depratalu?

Od długiego czasu brałam Duloxetine Mylan. Ostatnio lekarz przepisal mi depratal. Mimo takiej samej dawki czuje się po niej dużo gorzej fizycznie, z kolei bez nich mam typowe objawy nagłego odstawienia leków. Czy powinnam skonsultować to najpierw z lekarzem prowadzacym czy mogę od razu poprosić farmaceutę o zamiennik w postaci poprzedniego leku?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 16 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor