Leki przeciwbólowe

Męczy Cię czasem ból głowy, zęba albo brzucha? W aptece można kupić bez recepty wiele leków przeciwbólowych w postaci tabletek lub kapsułek doustnych, maści, żeli i plastrów czy zawiesin lub granulatów.

Bez recepty możemy kupić w aptece doustne leki przeciwbólowe z:

Leki te stosuje się najczęściej doraźnie, m.in. na ból głowy, zęba, pleców, brzucha czy pourazowy ból kończyn.

Niektóre z tych preparatów dostępne są również w postaci maści lub żelu przeciwbólowego, przeznaczonego do stosowania na skórę. W aptece można również kupić leki doustne w postaci granulatu do porządzenia zawiesiny doustnej (dla osób mających problemy z przyjęciem tabletki) lub w postaci gotowego syropu (do stosowania u dzieci). W łagodzeniu bólu reumatycznego, przydatne mogą być również plastry, które przyklejone w miejscu bólu, działają przez kilka godzin.

Jeśli ból jest bardzo dotkliwy, nieprzemijający lub towarzyszy chorobom, takim jak np. RZS, migrena, złamanie czy choroba nowotworowa, konieczne może okazać się zastosowanie leków przeciwbólowych silnie lub bardzo silnie działających, w postaci tabletek doustnych, plastrów, zawiesiny lub zastrzyku, które dostępne są wyłącznie na receptę i muszą być stosowane według zaleceń lekarza.

Lek bez recepty

Ibuprom tabletki powlekane

Ibuprom to tabletki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania doustnego. W skład preparatu wchodzi ibuprofen. Wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu i gorączki. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Dostępny w 100% aptek.

Lek bez recepty

Ketonal Active kapsułki

Ketonal Active to dostępny bez recepty lek zawierający substancję czynną – ketoprofen – w dawce 50 mg. Substancja ta należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i znajduje zastosowanie w leczeniu dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu.

Dostępny w 100% aptek.

Lek bez recepty

Apap Extra tabletki powlekane

Apap Extra to tabletki powlekane zawierające paracetamol w zwiększonej dawce. Przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe).

Dostępny w 100% aptek.

Lek bez recepty

Solpadeine tabletki musujące

Solpadeine to tabletki musujące o działaniu przeciwbólowym. Zawiera kofeinę, kodeinę oraz paracetamol, dzięki czemu lek działa silniej i dłużej. Stosowany w słabym/umiarkowanym bólu różnego pochodzenia, np. bólu głowy, zębów, stawów, menstruacyjnych.

Dostępny w 99% aptek.

Lek bez recepty

Apap tabletki powlekane

Apap to tabletki powlekane zawierające paracetamol przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe). Preparat odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Dostępny w 99% aptek.

Lek bez recepty

Aspirin C tabletki musujące

Aspirin C to preparat złożony, zawierający kwas acetylosalicylowy oraz kwas askorbinowy. Preparat stosuje się w bólach różnego pochodzenia, można go stosować także jako lek przeciwgorączkowy. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

Dostępny w 99% aptek.

Lek bez recepty

Ibuprom RR tabletki powlekane

Ibuprom RR to tabletki powlekane do stosowania doustnego zawierające ibuprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, stawów, menstruacyjne) o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Dostępny w 99% aptek.

Lek bez recepty

Metafen tabletki

W skład preparatu Metafen wchodzą: ibuprofen oraz paracetamol. Preparat wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe i można go stosować w bólach o różnym pochodzeniu, np. lędźwiowo-krzyżowych, migrenowych czy kostno-stawowych.

Dostępny w 98% aptek.

Lek bez recepty

Traumon żel

Traumon to żel do miejscowego stosowania na skórę w bólach mięśni i stawów. Zawiera substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, dzięki czemu łagodzi objawy stanu zapalnego (ból, obrzęk, podwyższona temperatura, sztywność). Dodatkowo preparat wykazuje działanie chłodzące. Do stosowania po urazach i w zapaleniach stawów lub mięśni lub chorobach zwyrodnieniowych stawów.

Dostępny w 98% aptek.

Lek bez recepty

Pyralgina tabletki

Pyralgina to tabletki zawierające metamizol - silnie działający lek przeciwbólowy. Preparat wskazany jest w leczeniu bólu o dużym nasileniu, gdy leczenie innymi środkami jest przeciwwskazane lub gdy inne leki nie przyniosły efektów.

Dostępny w 98% aptek.

Lek bez recepty

Dexak tabletki powlekane

Dexak to lek przeciwbólowy, którego substancją aktywną jest deksketoprofen. Preparat stosuje się krótkotrwałym leczeniu umiarkowanego bólu różnego pochodzenia, np. kostno-mięśniowego.

Dostępny w 97% aptek.

Lek bez recepty

Pedicetamol płyn

Pedicetamol to płyn zawierający paracetamol w dawce 100 mg/ml. Działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Przeznaczony do stosowania u dzieci od 1. dnia życia w objawowym leczeniu gorączki i bólu o umiarkowanym nasileniu. Preparat OTC, dostępny bez recepty.

Dostępny w 97% aptek.

Lek bez recepty

Dexak Sl granulat (do wytworzenia płynu)

Dexak Sl to granulat do rozpuszczania zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny - deksketoprofen. Lek ten stosuje się w leczeniu bólu o małym/umiarkowanym nasileniu (ból zębów, mięśni, ból związany z bolesnym miesiączkowaniem).

Dostępny w 97% aptek.

Lek bez recepty

Opokan tabletki

Składnik aktywny preparatu Opokan to działający przeciwzapalnie i przeciwbólowo meloksykam. Preparat stosuje się w krótkotrwałym leczeniu ostrego bólu, głównie w przebiegu chorób reumatoidalnych.

Dostępny w 96% aptek.

Lek bez recepty

Nurofen Dla Dzieci Forte Truskawkowy zawiesina

Nurofen Dla Dzieci Forte Truskawkowy to lek w postaci zawiesiny doustnej o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym i przeciwbólowym, wskazany do stosowania w bólach różnego pochodzenia oraz w przebiegu przeziębienia i grypy. Substancją czynną jest ibuprofen. Zawiera maksymalnie skoncentrowaną dawkę substancji. Lek wskazany do stosowania dla dzieci od 3. miesiąca życia. Produkt OTC dostępny bez recepty.

Dostępny w 95% aptek.

Lek bez recepty

Olfen żel

Olfen to żel przeznaczony do miejscowego nanoszenia na powierzchnię skóry, sprawdzający się w terapii chorób reumatoidalnych, bóli mięśniowych, zapaleń nerwów oraz nerwobóli. Ponadto, może być stosowany w dolegliwościach pourazowych bądź podczas zabiegów rehabilitacyjnych m.in. do jonoforezy. Żel zawiera diklofenak, który odpowiada za jego działanie miejscowo przeciwzapalne i łagodzące ból.

Dostępny w 94% aptek.

Lek bez recepty

Voltaren Express Forte kapsułki

Voltaren Express Forte to kapsułki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. W skład preparatu wchodzi diklofenak, wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu i gorączki. Łagodzi objawy choroby zwyrodnieniowej stawów oraz bóle pourazowe.

Dostępny w 94% aptek.

Lek bez recepty

Migea tabletki

Lek o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania doustnego. W skład preparatu wchodzi kwas tolfenamowy. Wskazany do leczenia objawowego ostrych napadów migreny. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Dostępny w 93% aptek.

Lek bez recepty

Vemonis Femi tabletki powlekane

Vemonis Femi to preparat złożony zawierający w swoim składzie metamizol i drotawerynę. Dzięki połączeniu obu substancji, lek wykazuje działanie przeciwbólowe i rozkurczowe, co pozwala łagodzić objawy towarzyszące bolesnym i obfitym miesiączkom.

Dostępny w 93% aptek.

Lek bez recepty

Nurofen Forte tabletki powlekane

Nurofen Forte to tabletki powlekane zawierające ibuprofen w dawce 400 mg. Jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym do stosowania łagodnym i umiarkowanym bólu głowy, mięśni, stawów, podczas miesiączkowania, w czasie grypy i przeziębienia. Wykazuje działanie przeciwzapalne. Lek dostępny bez recepty.

Dostępny w 93% aptek.

Lek bez recepty

Excedrin Migrastop tabletki powlekane

Excedrin MigraStop to preparat złożony, zawierający kwas acetylosalicylowy, paracetamol oraz kofeinę. Preparat stosuje się w doraźnym leczeniu napadów migrenowego bólu głowy, także tych przebiegających z aurą.

Dostępny w 92% aptek.

Lek bez recepty

Saridon tabletki

Preparat złożony, zawierający kofeinę, propyfenazon oraz paracetamol. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe i można go stosować w leczeniu bólu różnego pochodzenia, np. głowy, stawów, także w bólu pooperacyjnym.

Dostępny w 92% aptek.

Lek bez recepty

Apap Junior granulat

Apap Junior to granulki o smaku waniliowo-truskawkowym. Zwiera paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Stosowany w gorączce występującej podczas przeziębienia, grypy i chorób weku dziecięcego, a także w leczeniu bólu różnego pochodzenia o małym lub umiarkowanym nasileniu (bóle głowy, zęba, mięśni, stawów, kości, w zapaleniu ucha, urazach i po zabiegach chirurgicznych). Do stosowania u dzieci powyżej 4. roku życia. Preparat dostępny bez recepty.

Dostępny w 90% aptek.

Lek bez recepty

Ketonal Sprint granulat (do wytworzenia płynu)

Ketonal sprint to granulat przeznaczony do przygotowania roztworu, który sprawdza się w terapii lekkiego i umiarkowanego bólu u pacjentów powyżej 16. roku życia. Preparat zawiera ketoprofen, który odpowiada za jego działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Dostępny w 90% aptek.

Lek bez recepty

Ibufen Junior kapsułki

Ibufen stosuje się jako lek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen - substancja należąca do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Dostępny w 90% aptek.

Lek bez recepty

Polopiryna S tabletki rozpuszczalne

Polopiryna S to tabletki musujące zawierające kwas acetylosalicylowy w dawce 300 mg, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Stosuje również w leczeniu i profilaktyce zawału mięśnia sercowego oraz w chorobach reumatycznych (pod kontrolą lekarza). Preparat odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Dostępny w 89% aptek.

Lek bez recepty

Voltaren Emulgel 1% żel

Voltaren to preparat zawierający diklofenak - substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Lek stosowany jest w łagodzeniu silnego bólu i obrzęku, np. w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów lub w bólu pooperacyjnym.

Dostępny w 89% aptek.

Lek bez recepty

Mel tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej

Lek o działaniu przeciwbólowym, zawierający substancję czynną - meloksykam. Preparat stosuje się w bólach w przebiegu chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych stawów oraz w bólach kostno-mięśniowych.

Dostępny w 87% aptek.

Lek bez recepty

Scopolan Compositum drażetki

Scopolan Compositum to drażetki działające rozkurczowo. Zawiera hioscynę, która rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, moczowo-płciowe i drogi żółciowe, a metamizol działa przeciwbólow, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Preparat łagodzi ból brzucha i ucisk w nadbrzuszu. Stosowany w bolesnym miesiączkowaniu, kolkach, zespole jelita drażliwego i skurczach mięśni przewodu pokarmowego.

Dostępny w 86% aptek.

Lek bez recepty

Aleve tabletki powlekane

Aleve to preparat zawierający naproksen - niesteroidowy lek przeciwzapalny. Preparat stosuje się jako lek przeciwbólowy w słabych lub umiarkowanych bólach, np. związanych z przeziębieniem lub grypą.

Dostępny w 85% aptek.

Lek bez recepty

Pyralgina Gorączka granulat (do wytworzenia płynu)

Pyralgina gorączka to saszetki zawierające granulat, z którego sporządza się roztwór przeznaczony do stosowania w stanach opornej na inne substancje gorączki, bolesnych skurczach mięśni gładkich czy umiarkowanych dolegliwościach bólowych. Preparat zawiera metamizol, który odpowiada za jego działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Dostępny w 84% aptek.

Lek bez recepty

Olfen Patch plaster

Olfen Patch to plastry działające przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zawiera diklofenak, który zmniejsza obrzęk i zaczerwienienie w nadwyrężeniach, stłuczeniach i zwichnięciach. Łagodzi dolegliwości kostno-stawowe i mięśniowe.

Dostępny w 83% aptek.

Lek bez recepty

Ibum Express kapsułki

Ibum Express to miękkie kapsułki zawierające ibuprofen - niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Lek ten stosowany jest słabych/umiarkowanych bólach, np. migrenowych, nerwobólach, także w bolesnym miesiączkowaniu. Preparat OTC, dostępny bez recepty.

Dostępny w 82% aptek.

Lek bez recepty

Traumon aerozol

Traumon to aerozol do miejscowego stosowania na skórę w bólach mięśni i stawów. Zawiera substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, dzięki czemu łagodzi objawy stanu zapalnego (ból, obrzęk, podwyższona temperatura, sztywność). Dodatkowo preparat wykazuje działanie chłodzące. Do stosowania po urazach i w zapaleniach stawów lub mięśni lub chorobach zwyrodnieniowych stawów.

Dostępny w 81% aptek.

Lek bez recepty

Ibum kapsułki

Ibum to miękkie kapsułki zawierające ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Przeznaczony do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o lekkim i umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, zębów, mięśni i stawów, menstruacyjne. Preparat OTC dostępny bez recepty.

Dostępny w 78% aptek.

Lek bez recepty

Panadol Femina tabletki powlekane

Panadol Femina to tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Zawiera hioscynę o działaniu rozkurczającym mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego i dróg żółciowych. Ponadto zawarty paracetamol łagodzi ból i gorączkę. Preparat stosowany w łagodzeniu bólu menstruacyjnego, kolki, zespołu jelita drażliwego i stanów skurczowych przewodu pokarmowego.

Dostępny w 78% aptek.

Lek bez recepty

Panadol Extra tabletki powlekane

Panadol Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, zawierający paracetamol w połączeniu z kofeiną, co zwiększa działanie. Preparat zaleca się w leczeniu bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, menstruacyjne, pourazowe), a także w stanach przeziębienia i grypy.

Dostępny w 65% aptek.

Lek bez recepty

Cefalgin tabletki

Cefalgin to preparat złożony, zawierający paracetamol, propyfenazon oraz kofeinę. Lek ten można stosować jako środek przeciwgorączkowy oraz przeciwbólowy w bólach o małym lub umiarkowanym nasileniu.

Dostępny w 58% aptek.

Lek bez recepty

Paracetamol Accord tabletki

Paracetamol Accord to tabletki o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Preparat łagodzi bóle różnego pochodzenia, takie jak ból głowy, zęba, mięśni, menstruacyjne, a także zmniejsza objawy przeziębienia i grypy.

Dostępny w 56% aptek.

Lek bez recepty

Ibuprom Dla Dzieci zawiesina

Ibuprom dla dzieci to zawiesina doustna zawierająca ibuprofen. Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Przeznaczony do stosowania u dzieci od 3 miesiąca życia w bolesnym ząbkowaniu, gorączce, bólach ucha i różnego pochodzenia, a także w przebiegu przeziębienia i grypy. Preparat OTC, dostępny bez recepty.

Dostępny w 51% aptek.

Lek bez recepty

Naxii tabletki powlekane

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, zawierający naproksen. Preparat wskazany jako środek uśmierzający ból w bólach reumatycznych, mięśniowych oraz związanych z przeziębieniem i bolesnym miesiączkowaniem.

Dostępny w 51% aptek.

Lek bez recepty

Ibum żel

Ibum to żel przeznaczony do miejscowego stosowania na skórę, który sprawdza się w leczeniu bóli mięśniowych i innych dolegliwości tego typu występujących w przebiegu chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Preparat zawiera ibuprofen, który odpowiada za jego działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Dostępny w 50% aptek.

Produkt na receptę

Pyralgin iniekcja

Pyralgin to lek w postaci iniekcji domięśniowych bądź dożylnych, który przeznaczony jest do stosowania w terapii dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Preparat zawiera metamizol, który odpowiada za jego działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Dostępny w 49% aptek.

Lek bez recepty

Panadol tabletki powlekane

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, zawierający paracetamol. Preparat zaleca się w leczeniu bólu różnego pochodzenia, a także w stanach przeziębienia i grypy.

Dostępny w 47% aptek.

Lek bez recepty

Ibufen Mini Junior kapsułki

Ibufen stosuje się jako lek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen - substancja należąca do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Dostępny w 37% aptek.

Lek bez recepty

Nalgesin Mini tabletki powlekane

Nalgesin Mini to tabletki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. W skład preparatu wchodzi naproksen, stosowany jest przy uśmierzaniu bólu, a także przy leczeniu stanów zapalnych takich jak: zapalenia tkanek miękkich, zapalenia mięśni, bóle menstruacyjne, związane z reumatyzmem, osteoporozą, artretyzmem.

Dostępny w 29% aptek.

Lek bez recepty

Codipar tabletki

Lek przeciwbólowy zawierający paracetamol. Preparat stosuje się w bólach różnego pochodzenia, m.in. bólu głowy, zębów, kości, stawów, a także w bolesnym miesiączkowaniu.

Dostępny w 11% aptek.


ostatnia zmiana: 01.02.2020 18:27:52

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Czy lek Nimesil może powodować biegunkę, zawroty głowy i podwyższone ciśnienie?
Witam, mam 27 lat stosuje 4 saszetke nimesilu( oczywiście nie na raz ) 3 godziny po saszetce zrobiło mi sie Sławno miałam nudności i straszna biegunke...
odpowiada Olga Sierpniowska

Czy lek Nimesil może powodować biegunkę, zawroty głowy i podwyższone ciśnienie?
Witam, mam 27 Po wzięciu 4 saszetek nimesil ( oczywiscie nie odrazu) zrobiło mi sie Slabo miałam straszna biegunke zawroty głowy i podwyzszone cianien...
odpowiada Olga Sierpniowska

Czy przyjmowanie leku Skudexa w czasie epidemii jest bezpieczne?
Dzień dobry ,uprzejma prośba o odpowiedź; czy leczenie lekiem Skudexa, w czasie epidemii koronawirusa , jest bezpieczne . Mam nawrót choroby ( w grud...
odpowiada Olga Sierpniowska

Jakie leki zastosować na rwę kulszową, jeśli nie pomogły zastrzyki i środki zaordynowane przez lekarza?
Witam.juz od miesiaca mam.rwe kulszowa wykozystalam.juz wszystkie leki.i.zastrzyki obecnie biore aclexa ale nadal nic nie.pomaga.co jeszcze moge wzias...
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy lek Trittico można łączyć ze środkami na bazie ibuprofenu lub paracetamolu?
Witam czy mozna łączyć lek trittico z lekami przeciwbólowymi jak nurofen, ibuprom czy paracetamol ?
odpowiada Katarzyna Domagała

Kiedy będzie dostępny lek Palexia Retard 50 mg?
Kiedy będzie dostępny lek palexia retard 50 w aptekach
odpowiada Katarzyna Domagała

Na Twoje pytania w temacie leki przeciwbólowe odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.