Najnowsze artykuły

Nasze publikacje pisane są przez farmaceutów i doświadczonych specjalistów.

Łupież, czyli o szamponach przeciwłupieżowych

"Czy ty wiesz, że mam łupież" - słyszymy w piosence zespołu Big Cyc, a Krzysztof Skiba szuka różnych sposobów na jego zwalczenie - "moczenie w zupie", "oblewanie denaturatem". Na szczęście nie trzeba sięgać do tak drastycznych metod, ponieważ w większości przypadków szampon przeciwłupieżowy z apteki wystarczy, aby sobie z nim poradzić - tylko jak go dobrze wybrać i zastosować?

Jak stosować krople do uszu?

Jak mówi przysłowie: "dlatego dwoje uszu i jeden język dano, aby mniej mówiono, a więcej słuchano". Jeśli jednak słuch nas zawodzi, a uszy nie są zdrowe, konieczne może być leczenie. Kiedy można zastosować krople do ucha i jak prawidłowo wykonać ich aplikację? Co wolno, a czego nie należy podawać do uszu?

Dermokosmetyki Oillan do pielęgnacji skóry

Dermokosmetyki Oillan do pielęgnacji skóry to hipoalergiczne produkty do codziennej higieny u osób z problemami dermatologicznymi - egzemą, atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, "rybią łuską", a także do stosowania na skórę wrażliwą. Preparaty zostały przetestowane alergologicznie i dermatologicznie z dopuszczeniem stosowania u dorosłych oraz dzieci i niemowląt już od 1. dnia życia.

Tran norweski Möller's

Möller’s to firma produkująca wysokiej jakości oryginalny tran norweski. W gamie produktów znajdują się preparaty skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Produkty Möller’s dostępne są w formie płynu, kapsułek oraz żelków dla dzieci, a przy tym różnią się smakiem (naturalny, cytrynowy, jabłkowy).

Kosmetyki SOLVERX do skóry wrażliwej i atopowej

SOLVERX to linia dermokosmetyków aptecznych przeznaczonych dla osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry (AZS), a także ze skórą nadwrażliwą, cerą naczynkową i alergiami. Produkty tworzone są z myślą o skórze wrażliwej, dlatego w 99% składają się z naturalnych składników oraz nie zawierają alergenów, parabenów i SLS.

ADHD - choroba czy wymysł?

Chociaż od wielu lat wiemy o istnieniu ADHD, nadal nadużywamy tej nazwy wobec niesfornych dzieci, przywołując je w ten sposób do porządku. Czy ADHD to rzeczywiście choroba czy też wymysł rodziców nie radzących sobie z wychowaniem swoich dzieci? Na to kontrowersyjne pytanie oraz wiele innych postaramy się odpowiedzieć w artykule.

Leczenie stwardnienia zanikowego bocznego (SLA)

Stwardnienie zanikowe boczne to tajemnicza choroba, która pogarsza sprawność ruchową, aż do całkowitego paraliżu mięśni. Czy to szybko postępujące schorzenie, na które chorował znany astrofizyk Stephen Hawking, da się wyleczyć lub chociaż opóźnić jego rozwój? Czy prowadzone są terapie eksperymentalne dla pacjentów ze stwardnieniem zanikowym bocznym?

Dermokosmetyki LIQC

Dermokosmetyki LIQC to linia produktów w formie serum przeznaczonych do całorocznej pielęgnacji każdego typu skóry. Charakteryzują się minimalistycznym składem i wysoką zawartością substancji aktywnych (witamin i kwasów) oraz brakiem sztucznych barwników i substancji zapachowych.