Narkotyczne leki przeciwbólowe - opioidy, opinie i pytania

316 pytań o Narkotyczne leki przeciwbólowe - opioidy. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Leki przeciwbólowe.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Magda znn (anonim, 83.8.228.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy jeśli wzięłam Doretę rano, a Pramolan wieczorem grożą mi skutki uboczne?

O 5 rano wzięłam pół tabletki Doreta 37,5. O.19ej wzięłam pramolan 50 jak co wieczór. Dopatrzyłam się że te leki wchodzą że sobą w interakcje. Czy pomimo małej dawki dorety grożą mi skutki uboczne.

Bartek (anonim, 109.41.129.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Co robić, jeśli punkt realizujacy program metadonowy w Zgorzelcu jest zamknięty?

Jestem w programie metadonowym w Zgorzelcu, od wczoraj punkt wydawania leku jest zamknięty, dziś to samo! Mieszkam w Dresden, po lek jeżdżę raz w miesiącu, wczoraj miaľem termin i zamknięte. Telefony nie odpowiadają, pojechałem znów dziś, ta sama sytuacja. Co robić?

Aga (anonim, 94.254.129.)
około 4 dni temu, Warszawa

Czy mogę stosować Doretę przy nawracającym zapaleniu żołądka?

Witam mam silne bóle kręgosłupa szyjnego i silne bóle głowy biorę Dorotę 37,5mg+325mg. od tygodnia A ponad miesiąc temu miałam zrobioną gastroskopię bo mam nawracające zapalenie żołądka czy Dotereta może wpłynąć szkodliwe na żołądek?

Lukusik1988 (anonim, 217.96.82.)
około 5 dni temu, Warszawa

Jaka jest różnica między Oxydolor a Oxycontin?

Czy lek Oxydolor jest mocno nassenny by przy leku oxikontin nie da sie funkcjonować . Spanie po 15 minutach ale nie takie ze można zasnąć .
Mocne osłabienie w porównaniu do xykodonu Vitalinea jest spora różnica przy nim chce sie pracowac . A Oxik9ntin to jakaś porażka.

Mariusz (anonim, 62.141.214.)
około 5 dni temu, Warszawa

Jakie są skutki uboczne Dorety?

Witam chciałbym się dowiedzieć jakie są skuteczne tabletki na bóle kręgosłupa jestem po złamaniu i niby wszystko jest w porządku ale ból jest tak przeraźliwy że nie idzie wytrzymać brałem już chyba wszystko oprócz dorety ponieważ są duże przeciwskazania

Pawel (anonim, 188.146.162.)
około 5 miesięcy temu, Szczecin

Mimo stosowanie leku Dorota nadal odczuwam ból - co robić?

Biorę Doreta 75mg+650mg trzy tygodnie i dalej bolą mnie nogi i kręgosłup chodzę jak na szczudłach proszę o poradę co dalej z poważaniem Paweł

Miro (anonim, 46.204.16.)
około 6 dni temu, Warszawa

Czy można zastosować 2 plastry Transtec jednocześnie?

Witam,lekarz przepisał mi plastry 20mg,jako środek na neuropatie cukrzycową.Problem w tym,że nie działają,muszę uzupełniać ibupromem,.Czy mogę nakleić drugi plaster?

Sylwia (anonim, 5.173.137.)
około 9 dni temu, Warszawa

Jak długo mogą utrzymywać się działania niepożądane leku Skudexa?

Witam. Dziś dostałam lek skudexa po zażyciu 1tabletki kilka godzinach później pojawiły się nudności, wymioty źle samopoczucie zawroty głowy i senność. Jak długo mogą się utrzymywać takie niepożądane objawy?

mark (anonim, 77.111.247.)
około 12 dni temu, Warszawa

Jestem tu aby przeczytać innych użytkowników opinie i podjąć własne decyzje co do jego dalszego stosowania…

Czy to za duża dawka, czy jest to normalny okres adaptacji?
Dzisiaj moja pierwsza dawka 2 tabletki rano (37,5+325) x 2. Po 3 godzinach zamęt w głowie, zimne poty (dreszcze) nudności burczenie wewnątrz uczucie lekkiego zatrucia pokarmowego – odbicia chemii siarki
Trzykrotne pokładanie się aż do lekkiej poprawy samopoczucia po czym powolne wstawanie aż zaniknie zawirowanie i aby można było wykonywać pracę / dzienne obowiązki…Następna dawka na noc, ale ominę to. Jutro wezmę 1 tabletkę jeśli podobne objawy, nie będę dalej stosował. Poprawa bólu kolan niezauważalna… zaćmiona w całości lekiem który wykoleił mnie na cały dzień…Stąd też jestem tu aby przeczytać innych użytkowników opinie i podjąć własne decyzje co do jego dalszego stosowania…

Justyna (anonim, 81.190.249.)
około 12 dni temu, Warszawa

Czy można łączyć leki Dexaven, Skudexa i Telmizek?

Dzień dobry. Mąż dostał zastrzyki na rwe kulszową Dexaven 4mg/10 dni a brał leki skudexa 75mg+ 25mg. Oczywiście nie wypytał czy musi odstawić skudexe. Czy biorąc zastrzyki mozna brac inne leki przeciwbólowe? Skudexe , albo cos innego? Nawet nie wiem jak przy nadciśnieniu. Mąż ma nadciśnienie i przyjmuje telmizek a doczytalam ze to przeciwskazanie do zastrzyków Dexaven , bede wdzięczna za odpowiedź.

Iva (anonim, 5.173.200.)
około 17 dni temu, Warszawa

Jakie są możliwości leczenia bólu w chorobie nowotworowej i po chemioterapii?

Plastry Transtec i Melodyn wywołują u mnie miejscowy odczyn alergiczny na skórze (swędząca wysypka). Plastry Durogesic wywołały wiele skutków ubocznych: zwolnienie oddechu, przyspieszenie rytmu serca, biegunka, wymioty, nadmierne pocenie, osłabienie, uczucie zimna (szczególnie nóg) na przemian z uczuciem gorąca, trudności z koncentracją, znużenie, spowolnienie, niechęć do jedzenia i picia. Czy istnieje dla mnie alternatywa w uśmierzaniu bólu w chorobie nowotworowej i polineuropatii po chemii?

mnk (anonim, 31.1.213.)
około 18 dni temu, Warszawa

Dlaczego mam skutki uboczne po przyjęciu leków Skudexa i Anapran?

Witam. Tydzień temu w niedzielę na wieczór zjadłam pierwszą tabletkę skudexa, przepisaną przez lekarza,na ból ręki. Rano poczułam się bardzo źle. Zawroty głowy,poty,nudności. Minął tydzień,a nudności nie chcą ustąpić. Było w miarę dobrze do soboty kiedy to zjadłam Anapran. Ból brzucha i nudności powróciły. Co to może być?

mnk (anonim, 31.1.213.)
około 18 dni temu, Warszawa

Dlaczego mam skutki uboczne po przyjęciu leków Skudexa i Anapran?

Witam. Tydzień temu w niedzielę na wieczór zjadłam pierwszą tabletkę skudexa, przepisaną przez lekarza,na ból ręki. Rano poczułam się bardzo źle. Zawroty głowy,poty,nudności. Minął tydzień,a nudności nie chcą ustąpić. Było w miarę dobrze do soboty kiedy to zjadłam Anapran. Ból brzucha i nudności powróciły. Co to może być?

Litl (anonim, 37.225.5.)
około 22 dni temu, Warszawa

Kiedy lek Transtec przestanie działać?

Witam mój tata miał plaster transtec (średnia dawka)bardzo dużo spi, budzi się tylko do toalety. Potrafi spać na siedząco,plaster miał na sobie dwie doby. Po jakim czasie nie będzie już taki otumaniony?

Bruno (anonim, 89.68.37.)
około 24 dni temu, Warszawa

Co zrobić jeśli po odklejeniu plastra Transtec zaobserwowałem czerwony bolesny ślad?

Zapomniałem chyba tez dodać że gdy ta woda cie pojawi. Po odklejenuj zostaje czerwony bolesny ślad jak po spaleniu na słońcu. Jakis czas temu tam mi się nie robilo

Narkotyczne leki przeciwbólowe - opioidy
Opioidy znane są ludzkości już od ponad 2 tysięcy lat. Ich działanie przeciwbólowe było i jest szeroko wykorzystywane. Poza niskimi dawkami kodeiny, leki te dostępne są wyłącznie na receptę lekarską. W niektórych przypadkach musi być to specjalny druk, który zarezerwowany jest wyłącznie dla leków narkotycznych.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 minut temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Barbara Mierzwinska
ekspert
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Aleksandra Mroczkowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu