Nadciśnienie, opinie i pytania

1519 pytań o Nadciśnienie. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Serce i układ krwionośny.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Basia (anonim, 89.76.128.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Kiedy Nitrendypina wróci do aptek?

Ostatnio zniknął z aptek lek na nadciśnienie Nitrendypina Egis (we wszystkich dawkach). Jestem zainteresowana informacją, kiedy wróci do aptek.

Grażka (anonim, 37.190.146.)
około 4 dni temu, Warszawa

Na jakie leki powinnam przejść, a jakie zostawić, jeśli Agen i Polsart powodują u mnie zmęczenie, osłabienie i senność?

Przyjmuję rano Polsart 40mg i na wieczór Agen 5mg. Ok . godz. 10-16 odczuwam zmęczenie ,osłabienie ,senność. Leki przyjmuję od wielu lat i zawsze się tak czułam . Teraz mam 79 lat i dolegliwości są już bardzo uciążliwe.Czy powodem mogą być leki ,które przyjmuję. Po Agenie puchną mi nogi w lecie. Na jakie leki powinnam przejść a które zostawić.

Krzysztof. Z
około 4 dni temu, Polska

Który z leków jest lepszy: Betaloc ZOK 100 czy Metocard 100?

Betaloc ZOK 100mg 2x1 czy Metocard 100mg 3x1
Który z tych leków jest lepszy w szpitalu Sąsiadka brała betaloc a nie metocard i było lepsze ciśnienie niż po metocardzie

Zmartwiona (anonim, 94.254.178.)
około 6 dni temu, Warszawa

Czy Nebivolol Aurovitas i Nebilet są swoimi odpowiednikami?

Czy tabletki Nebivolol Aurovitas 5mg czy to ten sam lek co NEBILET? Pytam bo nie ma u mnie Nebiletu w aptece jest ten zamiennik

Wiestut (anonim, 79.175.218.)
około 10 dni temu, Warszawa

Lekarz nie poinformował mnie, czy zażywać Triplixam.

Witam, biorę lek Triplixam, ale mam ostatnio niskie ciśnienie dodatkowo po ostatniej wizycie na SORZE lekarz dodał mi 2 lekarstwa Metocard oraz Xarelto ( zdiagnozowano migotanie przedsionków), ale lakarz dokładnie nie poinformował mnie czy nadal mam przyjmować dotychczasowy zażywany Triplixam. Po wizycie dalej mam niskie ciśnienie 75/67 mmHg

Asia (anonim, 37.30.48.)
około 11 dni temu, Warszawa

Czy dobrze odstawiłam Nebilet? Czy ten lek mi jest w ogóle potrzeby? Czy powinnam dalej brać 1/4 tabletki?

Brałam od lipca tego roku nebilet 1/2 z 5 mg czułam się bardzo źle osłabiona,zawroty głowy niskie ciśnienie zmniejszylam do 1/4 ciśnienie 106/66/75 ,czasem przeskoczy w sercu. Powód brania arytmia po zdenerwowaniu. Próbowałam odstawić przez dwa tygodnie brałam po 1/4 i odstawiłam na 6 dni ale ciśnienie skakało raz puls najwięcej wynosił 100 ciśnienie 140/90/ 90 .,ale czułam się lepiej nic nie cisnęllo mi w klatce i nie było odczuwalnych skoków serca. Powód odstawienia leku opinia innego lekarza niż kardiolog że taka dawka nie dział więc można spróbować odstawic. Przestraszyłam się tych skoków i wróciłam jednak do brania. Mam kilka pytan.Czy przy tak niskim ciśnieniu powinnam brać nadal 1/4? Czy źle odstawialam ten lek może trzeba było przeczekać , brać co drugi dzień. Obecnie niskie ciśnienie po dawce 1/4 w klatce takie lękowe przeskoki. Nie wiem czy w ogóle potrzebny mi ten lek, gdyż ciśnienie przedtem było w normie tylko pojawiła się arytmia . Dodatkowo obecnie schudłam 12 kg, poprawiłam lipidogram gdyż był wysoki. Teraz 200, ten zły cholesterol ze 170 na113, trójglicerydy152. Poprawiłam swój stan zdrowia.
Czy nadal brać po 1/4 nebiletu i poczekać może się unormuje.czy rano jak ciśnienie będzie 106/66/75 brać lek ,czy ciśnienie nie spadnie jeszcze bardziej.

EWA (anonim, 46.134.181.)
około 11 dni temu, Warszawa

Czy można łączyć leki Dipperam i Bisoratio?

Biorę Dipperam 5 mg plus 80 mg i Bisoratio 5 mg. czy dobrze mam skojarzone leki , ponieważ wyczytałam w ulotce ,że nie wolno łączyć almodypiny z Bisoratio , czy żle zrozumiałam i jakie leki mogę wziąć gdy jestem przeziębiona od bólu i gorączki, czy mogę Polopirynę albo Ibuprofen. dziękuję za odpowiedż

Slawek (anonim, 195.60.242.)
około 11 dni temu, Warszawa

Czy zamiast 1 tabletki Beto 100 ZK mogę zażyć 2 tabletki Metocard 50 mg?

Witam, mam pilne pytanie czy jeśli zazywalem beto zk100 nogę zmienić na metocard metoprololi tartras 50 mg dwie tabletki? Dziękuję za odpowiedź.

Leki na nadciśnienie
O nadciśnieniu mówimy, gdy ciśnienie tętnicze krwi przyjmuje wartości powyżej 140/90 mmHg i utrzymuje się na tak wysokim poziomie tymczasowo lub przewlekle. Na przypadłość tę cierpi w Polsce ponad 10 milionów osób.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 minut temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 15 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Iwona Napierała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor