Nebbud, opinie i pytania

58 pytań o Nebbud. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Pulmonolog, Refundacja, Alergie, Astma, Zapalenie oskrzeli, Jak żyć aktywnie z astmą?, Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), Jak bezstresowo podać lek dziecku?, Jak wyleczyć zapalenie oskrzeli?, Czym się różni nebulizator od inhalatora?, Jaki inhalator wybrać?, Krztusiec (koklusz) - kiedy kaszel to jego objaw?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Oliwia (anonim, 77.255.128.)
około dnia temu, Warszawa

Czy mogę stosować jednocześnie Macromax, Atywię i Nebbud?

Witam chciałabym się dowiedzieć czy macromax i nebbud mogą wejść ze sobą w interakcje jeśli zastosowany będzie dwu godzinny odstęp oraz czy oba te antybiotyki mogą wejść w interakcje z antykoncepcją hormonalną Atywia?

Martyna (anonim, 77.255.128.)
około dnia temu, Warszawa

Czy stosując antybiotyk Macromax, mogę robić inhalacje Nebbudem?

Witam chciałabym się dowiedzieć czy stosując antybiotyk macromax,mogę robić inhalacje lekiem nebbud z odstępem dwóch godzin czy potrzebny jest dłuższy odstęp czasowy?

Emi (anonim, 5.173.241.)
około 15 dni temu, Warszawa

Witam. Syn ma zapisane inhalacje z ventoliny a po 15 min z nebbud...

Witam. Syn ma zapisane inhalacje z ventoliny a po 15 min z nebbud. Niestety mam wrażenie że zamiast być lepiej to dziecko dostaje jeszcze większego kaszlu. Nawet raz zwrócił. To chyba nie jest normalne?

Mama_corka (anonim, 5.184.196.)
około 23 dni temu, Warszawa

Czy nebulizację lekiem Nebbud można wykonywać dziecku podczas snu?

Witam. Mam córkę ktora ma rok i 7 miesięcy. Ma okropny kaszel i lekarz przepisal nam Nebbud.Strasznie boi sie inhalacji nebulizatorem. Czy moge robić jej inhalacje na spaniu?

Zmartwiona mama (anonim, 31.0.74.)
około miesiąca temu, Warszawa

Do jakiego lekarza zgłosić się z dzieckiem, które jest alergikiem i nasilają mu się napady duszności po podaniu leku?

Witam, córka jest alergikiem mocnym, bo występuje u niej alergia krzyżowa zażywa milukante, hitaxe i przy kaszlu który kończy się zaciąganiem powietrza mamy zalecony nebbud 0,25ml/ml jednak zauważyłam ze po wieczornej inhalacji przed snem (gdzie z założenia powinno pomoc) następuje pogorszenie napadu kaszlu. Mam wrzenie ze zatyka jej się wtedy nos i zaczyna się kaszel z zaciąganiem powietrza.
Serce mi pęka i nie mogę słuchać jak się meczy myszka mała.
Niestety nasz alergolog nie przyjmuje z powodów osobistych zrezygnował z praktyki - wiec moje pytanie czy w tym wypadku powinnismy zgłosić się do pediatry po inhalator wziewny zamiast zwykłych inhalacji z maseczka ?
Dodam, ze córka ma 5 lat

Mmmm (anonim, 185.127.22.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy podczas stosowania leku Nebbud i Berodual do inhalacji mogę podać dziecku Supremin?

Proszę o poradę wczoraj mój syn się dusił kaszlem mamy zapalenie krtani, syn ma 6 lat dostał3razy 0.5 nebud, berodual 7 kropli a po inhalacji jest też kaszel suchy czy mogę mu podać supremin 3 razy na dzień bardzo proszę o odpowiedź

Latinoosek (anonim, 94.75.68.)
około miesiąca temu, Lublin

Czy mogę zamienić lek Nebbud na Miflonide Breezhaler?

Mam pytanie, męczy mnie suchy kaszel już od ponad dwóch miesięcy używam nebbud 0,5 mg/ml. Ponieważ średnio mi pomaga lekarz zalecił mi stosowanie miflonide breezhaler 200.mam pytanie czy mogę tak bez żadnej przerwy zmienić te leki, skoro nebbud stosowałam dość długo. Mam pytanie czy ten drugi lek ma silniejsze działanie i może mieć również silniejsze skutki uboczne?

Mama (anonim, 5.184.199.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę podać dziecku Nebu-Dose zamiast Nebbudu?

Witam
Córka ma 31 mieiscy. Od mieisca bierze xyzar 2.5ml dwa razy dziennie. Na katar inhalacje berodualem plus sól fizjologiczna. A na silny kaszel berodual i Nebudd. Mamy dwa ostatnie ampułki Nebuddu a Arelgolog za tydzień bo jest tylko raz w tyg...
Czy mogę go podać zamiast Nebudu zwykłego i połączyć z beddualem? Córce powrócił kaszel w nocy i na drzemce dziecko się krztusi nie śpi pół nocy. Już sama nie wiem co robić mamy podejrzenie o alergie na roztocza właśnie czekamy na wyniki testów.

Mama (anonim, 5.184.199.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę podać dziecku Nebu-Dose zamiast Nebbudu?

Witam
Córka ma 31 mieiscy. Od mieisca bierze xyzar 2.5ml dwa razy dziennie. Na katar inhalacje berodualem plus sól fizjologiczna. A na silny kaszel berodual i Nebudd. Mamy dwa ostatnie ampułki Nebuddu a Arelgolog za tydzień bo jest tylko raz w tyg...
Czy mogę go podać zamiast Nebudu zwykłego,Nebu_dose i połączyć z beddualem? Córce powrócił kaszel w nocy i na drzemce dziecko się krztusi nie śpi pół nocy. Już sama nie wiem co robić mamy podejrzenie o alergie na roztocza właśnie czekamy na wyniki testów.

Anna (anonim, 31.0.57.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę wykonać synowi inhalację z Nebbudu?

Czy moge zrobic synowi inhalacje z nebudu?? Przyjmujeu dysk asaris 100mg+50 mg. Syn ma 7 lat i ma stwierdzona astme.

Magda (anonim, 46.204.52.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można jednocześnie stosować leki Symbicort Turbuhaler i Nebbud?

Dobry wieczór, u mojego prawie 14 letniego synka podejrzewają astmę. Pani pumonolog przepisala Symbicort Turbuhaler moje pytanie,czy mogę podać synkowi inhalacje z nebbudu?

Ja (anonim, 37.248.175.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Co się stanie po zastosowaniu przeterminowanego Nebbudu?

Witam, przez pomyłkę podałam córce nebbud z terminem ważności 08.2020, jedna inhalacja, nie do końca, bo w trakcie się zorientowałam. Corka 3 lata. Czy jest się czym martwic?

Madziatk (anonim, 46.134.95.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę podawać dziecku Ectorhin, jeśli stosuje również Nebbud?

Podaję dziecku 20 miesięcy do inhalacji nebbud dwa razy dziennie przepisany przez pediatrę. Czy mogę w ciągu dnia również psikać dziecku do noska ectorhin? Czy przy stosowaniu nebbudu nie można stosować ectorhin?

Monika (anonim, 178.36.222.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy biorąc leki Flutixon, Milukante i Zafiron i mając zaostrzenie mogę przyjąć Nebbud?

Witam serdecznie biorę już półtora roku flutixon 2*2wdechy ,zafirnon2*1,i milukante 10 1*ostatnio mam zaostrzenie czy dodatkowo mogę wziąć nebbud z inhalacji pozdrawiam

Guitargreg (anonim, 85.221.147.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Która z terapii po Covid 19 zalecona przez 2 różnych lekarzy jest lepsza?

Dzień Dobry. Partnerka miała stwierdzony 3 tyg temu covid. Zapisano Jej Augmentin, który w całości zgodnie z zaleceniem wybrała. Nadal jednak ma kłucia w górnej części dróg oddechowych i suchy kaszel. Obecnie 2 lekarzy zapisało różne leki i który najlepiej wziąć? Pierwszy zapisał Nebbud 0,25 2xdz, a drugi zapisał Miflonide 400 2xdz i Atrodil 20 3xdz.
Proszę o możliwie szybką odpowiedź. Z Poważaniem. Grzesiek

Gosia (anonim, 78.88.169.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Jak długo stosować Nebbud podczas zapalenia krtani?

Witam jak długo stosuje się nebbud w leczeniu zapalenia krtani u dziecka? Stosujemy rano i wieczorem dawka 0,5 mg. Jąk długo można stosować ?

Marysia (anonim, 77.45.83.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy jeśli podaję 4-letniej córce syrop na na kaszel suchy i mokry, a suchy kaszel nadal się utrzymuje, mogę podać Nebbud?

Moja czteroletnia córka od półtora tygodnia ma kaszel suchy,ktory pojawia się rano i wieczorem. Podaje syrop który ma działanie na kaszel suchy i mokry. Nie widzę poprawy a wręcz przeciwnie coraz więcej kaszkę. Dodam że Kataru i gorączki nie ma. Mogę podać nebudd?

Ola (anonim, 89.64.7.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę zastosować podczas suchego kaszlu przy zakażeniu koronawirusem Thiocodin, jeśli stosuję już Nebbud?

Witam przepisano mi nebbud do inhalacji, jednak nie pomaga on hamować mojego suchego kaszlu który został po Covidzie. Czy mogę stosować dodatkowo thiocodin? Dodam że cały czy utrzymuje mi się stan podgorączkowy 37,4

ga (anonim, 185.234.241.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę zastosować Nebbud na ból i szczypanie w klatce piersiowej?

Po chorobie górnych dróg oddechowych, zostało mi dziwne szczypanie i ból w klatce piersiowej -lekarz przepisał asmenol . Czy mogę wziąć dodatkowo nebbude? Jestem w grupie ryzyka astmy.

Anka KaKa (anonim, 188.146.179.)
około 6 miesięcy temu, Śródmieście, Wrocław

Jaki lek bez recepty zadziała tak, jak Nebbud?

Co zamiast nebbud ,bez recepty?
Mąż ma kaszel napadowy, zaczęłam inhalować go nebbudem i widzę dużą poprawę.Niestety lek mi się kończy.Czym mogłabym zastąpić aby miało podobne rezultaty i działanie.

Zatroskana (anonim, 94.254.184.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy jeśli widzę, że stan mojego 3-miesięcznego dziecka nie jest najgorszy, to mogę nie podawać mu leku Nebbud zleconego przez lekarza, lecz wykonywać tylko inhalacje z soli fizjologicznej?

3 miesięczny syn ma katar od 10 dni, od 4 jest go mniej z kolei spływa po ściance gardła, nie kaszle. Po badaniu lekarz stwierdził, że osłuchowo jest czysty, jednakże zaflegmiony. Zlecił inhalacje z Nebbud - u rano i wieczorem. Obawiam się podać steryd tak małemu dziecku, kiedy widzę że jego stan nie jest najgorszy - dziecko pogodne, jedynie ma słabszy apetyt, lecz w nocy nadrabia. Czy inhalacje z soli fizjologicznej wystarczą?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Maciej Jakubczyk
administrator
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor