Nietrzymanie moczu - jak sobie poradzić?, opinie i pytania

110 pytań o Nietrzymanie moczu - jak sobie poradzić?. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Nietrzymanie moczu.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Klaudia (anonim, 94.254.196.)
około 3 dni temu, Warszawa

Po jakim czasie działa lek Pramolan?

Po jakim czasie dziala lek Pramolan. I jak dlugo dziala. Jesli mam 1tbl. Dziennie to znaczy ze W nocy juz nie bedzie dzialal. Biore lek Rano od dwoch dni. Poprawy brak. Jestem po zapaleniu oskrzeli i mam oslabienie duze oraz ataki nerwicy.

Emi. (anonim, 37.47.53.)
około 6 dni temu, Warszawa

Dlaczego po rozpoczęciu terapii lekiem Solifenacin obserwuję u siebie pogorszenie objawów choroby?

Po przyjęciu pierwszej tabletki objawy uporczywego oddawania moczu zasiliły a dodatkowo stały sie barfzo bolesne a przy drugiej dawce trzy razy nie zdążyłam do łazienki i odrazu sie zmoczyłam . Jaka jest przyczyna??

Aga (anonim, 188.127.24.)
około 10 dni temu, Warszawa

Czy niesystematyczne stosowanie leku Pramolan może być przyczyną duszności?

Dzień dobry
Mam pytanie. Został mi przepisany pramolan.
1 tabletka dziennie. Rano. I w tym problem ze różnie to przyjęłam rano albo po południu. Zdążyło mi się zapomnieć. 2 dni. Czy z tego powodu mogły pojawić się duszności.

Barbara Z. (anonim, 62.226.245.)
około 13 dni temu, Warszawa

Czy skład leku Pramolan został zmieniony?

Witam. Mam pytanie. Czy sklad leku zostal zmieniony ? Wczesniej moglam go brac i czulam sie ponim bardzo dobrze. Natomiast teraz mam zwiekszone stany lekowe wszystko mnie boli i ogolnie czuje sie po nim gorzej. Czemu tak sie dzieje. Obecne lekarstwa bardziej mi szkodza . Dawniej gdy bralam , czulam sie dobrze i bylo wszystko wporzadku. Byl to jedyny lek ktory pomagal mi przy nerwicy dlatego bardzo zaluje ze obecnie dziala bardziej na moja szkode niz mi pomaga. Pozdrawiam.

Janek B. (anonim, 188.47.66.)
około 18 dni temu, Warszawa

Czy podczas przyjmowania leków: Formetic, Nedal, Co-Amlessa, Apo-Fina, Apo-Tamis mogę przejść na lek nowszej generacji typu Trulicity? Czy lekarz rodzinny wpisze mi na niego receptę?

Mam 73 lata, choruję na cukrzycę 2, biorę Formetic 850x1 wieczorem. Mam nadciśnienie 1 stopnia /biorę 2 mg Nedalu i CoAmlesę /8+2+10/ oraz ApoFina oraz Apo Tamis na łagodny rozrost prostaty /wszystkie leki raz dziennie/. BMI powyżej 35. Cukier na czczo 105-115, po posiłkach 120-160 /sporadycznie 180/. Czy mogę przejść na jakiś lek nowej generacji, np. Trulicity? Najbliższą wizytę u diabetologa mam wyznaczoną dopiero na maj, ale zakładam, że lekarz rodzinny może przypisać mi ten lek.

Mbar (anonim, 78.88.105.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy zakończenie czteromiesięcznej terapii lekiem Vesisol o jeden dzień wcześniej może mieć wpływ na skuteczność terapii?

Witam,mam takie pytanie został mi przypisany lek Vesisol w dawce dobowej 10mb ale pól tabletki na dobe przez 4 miesiace..Jedna polowka mi sie zapodziała i czy jak skoncze dzień wcześniej niż była planowane leczenie czy to nie zaszkodzi w niczym ? Pozdrawiam

Jacek (anonim, 77.46.80.)
około miesiąca temu, Białystok

Czy lek Doxagen 4 mg ma takie samo działanie jak Cardura XL 4 mg?

Witam
Pytanie : Czy lek Doxagen 4 mg ma takie same działanie jak Cardura XL 4 mg ?, powody finansowe decydują, że szukam tańszych odpowiedników.
Dziękuję za odpowiedź,pozdrawiam
Jacek Łozowski

Evita (anonim, 89.64.89.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Tolzurin jest bezpłatny dla seniora i w jakich problemach jest pomocny?

Jaka jest odplatnosc leku Tolzurin 4mg dla Seniora?
Czy ten lek można przyjmować na rzadkie i wymagające parcia oddawanie moczu. Trzymanie moczu bezproblemowe , a oddawanie bezbolesne. Kobieta lat 78.

paulinka (anonim, 5.173.136.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić w przypadku uczucia pieczenia i dyskomfortu podczas stosowania globulek Ovestin?

Ja także po użyciu ovestin u glpbulki czuje pieczenie i dyskomfort przez cały następny dzień. Czy wobec tego mogę go stosować. Biorę 1 globulkach na tydzień. Lekarz mówi wytrzymać. Co mam robić aby nie zaszkodzić sobie.

Nietrzymanie moczu - jak sobie poradzić?
Niektóre tematy trudno nam poruszyć w rozmowie z lekarzem lub farmaceutą, gdyż są dla nas krępujące. Do takich problemów należy nietrzymanie moczu - dolegliwość bardzo kłopotliwa i częsta zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Mimo, że nietrzymanie moczu można leczyć z powodzeniem, wiele osób wycofuje się z życia i popada w depresję. Tymczasem warunkiem sukcesu jest przełamanie oporów i wczesne zgłoszenie się do lekarza. Czy musisz brać leki? Może ćwiczenie mięśni Kegla wystarczy?


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Katarzyna Jutrzonka, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Bartlomiej Owczarek
administrator