Nietrzymanie moczu - jak sobie poradzić?, opinie i pytania

218 pytań o Nietrzymanie moczu - jak sobie poradzić?. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Nietrzymanie moczu.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Orszula email: ula1234@wp.pl (anonim, 89.64.18.)
około roku temu, Warszawa

Czy obawiać się działań niepożądanych leku Betmiga?

Dzień dobry!
Lekarz stwierdził u mnie pęcherz nadreaktywny OAB. Zaczęłam brać Vesicare 10 mg. Po zużyciu ok . 10 tabletek miałam wszystkie możliwe skutki uboczne, tzn. zgagę, reflux, trudności z wypróżnieniem, ucisk na mostek. Teraz dostałam receptę na Betmiga tabletka o przedłużonym uwalnianiu 50 mg i aż się boję zacząć. Te leki nie są tanie ale jednocześnie bardzo chciałabym pozbyć się tej dolegliwości.

Muchu5 (anonim, 5.173.128.)
około 6 dni temu, Warszawa

Czy mam udać się do lekarza, jeśli swąd pracia nie minie po zastosowaniu kremu Clotrimazolum?

Witam!
Mam pytanie, mianowicie od kilku dni odczuwam nasilający się swąd prącia, podejrzewałem, ze to grzybica, dlatego kupiłem clotrimazolum. Pytanie takie.. co jeśli objawy nie przejdą, kupić jakieś leki, czy kontaktować się z lekarzem?

Joasia D. (anonim, 5.173.233.)
około 10 dni temu, Warszawa

Czy tabletki dopochwowe mogę stosować przy upławach jasnej i ciemniejszej barwy?

Dzień dobry czy crotlimazol dopochwowo mogę stosować przy takich dolegliwościach jak upławy jasnej,czasem żółtawej barwy i przykrym zapachu z pochwy.Dodam jeszcze że mam macicę mięśniakowatą za jakiś czas do usunięcia.Dziękuje za odp.

Joasia D. (anonim, 5.173.233.)
około 10 dni temu, Warszawa

Czy tabletki dopochwowe mogę stosować przy upławach jasnej i ciemniejszej barwy?

Dzień dobry chcę zapytać czy tabletki dopochwowe clotrimazolum mogę stosować przy takich dolegliwościach jak upławy jasnej , ale czasem jak by ciemniejszej barwie oraz nie przyjemnej woni z dróg rodnych.Chciałam dodać iż czeka mnie jeszcze usunięcie mięśniaków lub nawet macicy,ale to za kilka miesięcy.Teraz najbardziej dokucza mi ten brzydki zapach i upławy.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Magda (anonim, 178.43.123.)
około 13 dni temu, Wrocław

Czy Moloxin pomoże mi na zakażenie układu moczowego?

Dzień dobry,
Biorę profilaktycznie lek Urotrim 100mg, następnie dostałam lek Vesicare ponieważ urolog podejrzewał pęcherz nadreaktywny , który nie pomógł i dostałam lek Betmiga 50 mg. Objawy nie minęły a biorę 3 dni. Moimi objawami to pieczenie w podbrzuszu i w okolicach pęcherza moczowego w trakcie sikania jak i po. Więc stwierdzam, że to co mi dokucza od tygodnia to po prostu zakarzenie pęcherza.
Byłam dzisiaj na wizycie u ginekologa który przepisał mi lek Moloxin 400 mg, a także zalecił globulki Macmiror ponieważ bakterie mogą się przenosić.
Chciałabym się zapytać czy lek Moloxin 400 mg pomoże mi w zakażeniu układu moczowego? Dodatkowo łączę ten lek z Urotrim 100 mg jako leczenie profilaktyczne od miesiąca w godzinach 22-23.
Dlatego pytam się o ten lek Moloxin z tego względu, że jest on przede wszystkim w leczeniu górnych dróg oddechowych.
Będę wdzięczna za pomoc.

Mihas (anonim, 178.235.181.)
około 17 dni temu, Warszawa

Czy po 2 miesiącach stosowania leku Betmiga jest jeszcze sens go brać czy szukać czegoś innego?

Jestem po operacji prostaty ostatnio lekarz zapisal mi Betmige 50 Zażywam już 2 m c ale bez rewelacji nadal nie trzymam moczu a w nocy wstaję i 4 razy jak nie więcej. Czy jest sens go stosować czy szukać czegoś innego. Korona wirus blokuje mi dostęp do lekarza bo jestem w grupie ryzyka i to poważnie

Yulia@ (anonim, 5.173.35.)
około 26 dni temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli na pleśniawki zażyłam globulki Clotrimazolum, które mi nie pomogły, a nie ma kiedy iść do lekarza?

можно его использовать при молочнице? Или другой препарат? Появилась молочница, ставила таблетки клотримазола, следом появились розовые выделения, к врачу обратиться нету возможности, а боль и жжение не отступает, перестала класть вагинальные таблетки, не знаю что делать

Aga (anonim, 178.235.189.)
około 29 dni temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli podczas stosowania leku Gynalgin pojawiły się skutki uboczne?

Witam, tydzień temu skończyłam brać antybiotyk (Amotaks) już w trakcie jego stosowania pojawiły się lekkie upławy, które później znacznie się nasiliły. Upławy przypominają biała, serowata wydzielinę , na początku nie towarzyszy jej żadne inne objawy. Lekarz zalecił stosowanie globulek Gynalgin, które przyjmuje od 6 dni i objawy nie ustępują dodatkowo pojawiło się pieczenie okolic intymnych i ból podbrzusza.
Wizytę u lekarza mam dopiero w przyszłym tygodniu czy mogę sobie jakoś pomóc do tego czasu?

Wiesław (anonim, 37.47.61.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Betmiga może wyleczyć pęcherz nadreaktywny?

Czy Betmiga może wyleczyć pęcherz nadreaktywny, jeśli tak to w jakim czasie można odstawić lek bez obawy powrotu dolegliwości ?

Reni (anonim, 31.17.252.)
około miesiąca temu, Warszawa

Pramolan a ataki paniki

Rozumiem z tym że przez ostatni czas brałam 1/2tabletki za pozwoleniem lekarza i czułam się super, niestety 3 tygodnie temu znów Atak paniki się pojawił. Pani doktor z pogotowia powiedziała że mogę znów brać 2× 50mg. Mam obawy przed zwiększeniem dawki aż do 100mg dziennie. Lek,strach powoduje że nie jestem w stanie się przełamać. Brałam ten lek 8 lat temu i pomógł super, puzniej zaczęłam brać właśnie 1/2 tabletki po rozmowie z Psychiatra. Boję się po prostu że coś w tej mojej głowie pod wpływem tak dużej dawki się stanie.

Reni (anonim, 31.17.252.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy zamiast 2 razy dziennie moge przyjmować Opipramol 4 razy dziennie w mniejszej dawce?

Witam,czy mozna brac Opripamol 0.25mg przykładowo 4 razy dziennie.Lekarz zalecił rano i wieczorem po 50mg. Czy mogę zmienić ta dawkę na 4x po 0.25mg na dzień. Już kiedyś 10 lat temu brałam ten lek pomógł super, niestety wrócił problem.

Ablask (anonim, 37.47.182.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Clotrimazol pomoże na obfite, zielone upławy?

Czy Clotrimazolum dopochwowo pomoże mi z upławami (lekko zielonkawe), okropnym świądem i pieczeniem? Od jakiegoś czasu męczy mnie ogromny świąd pochwy, a upławy są tak obfite, że nie wiem co robić, by nie zabrudzić ubrań.

Asia (anonim, 83.26.227.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy powinnam stosować leki przepisane przez lekarza?

Obecnie biorę antybiotyk Cipronex 500 mg. Lekarz przepisał mi jakiś czas temu Pramolan. Ogólnie boję się stosować leki ale czuję że muszę, mam stany depresyjne, nerwice i globus histericus. Co robić???

Waldek (anonim, 31.0.26.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Finahit i Finaster są swoimi odpowiednikami?

Czy "Finahit" to taki sam lek jak "Finaster". Brałem dłuższy czas finaster teraz inny lekarz przepisał mi finahit z pełną odpłatnością. Czy przypadkiem się nie pomylił?

Nietrzymanie moczu - jak sobie poradzić?
Niektóre tematy trudno nam poruszyć w rozmowie z lekarzem lub farmaceutą, gdyż są dla nas krępujące. Do takich problemów należy nietrzymanie moczu - dolegliwość bardzo kłopotliwa i częsta zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Mimo, że nietrzymanie moczu można leczyć z powodzeniem, wiele osób wycofuje się z życia i popada w depresję. Tymczasem warunkiem sukcesu jest przełamanie oporów i wczesne zgłoszenie się do lekarza. Czy musisz brać leki? Może ćwiczenie mięśni Kegla wystarczy?


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Aleksandra Mroczkowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 35 sekund temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 minut temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 20 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor