Contrahist, opinie i pytania

25 pytań o Contrahist. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Alergolog, Alergia, Refundacja, Leki przeciwhistaminowe, Doustne preparaty na alergię, Ochrona przeciw komarom i kleszczom, Łagodzenie ukąszeń i użądleń, Alergia przy karmieniu piersią, Atopowe zapalenie skóry (AZS).

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
IG (anonim, 185.189.215.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy rozcieńczony roztwór Contrahist trzeba wypić na raz?

Czy jeśli dziecko przyjmuje contrahist roztwór rozcieńczony w szklance wody, jednak nie wypija całości "na raz" czy zmniejsza to skuteczność działania leku?

CCC (anonim, 176.221.120.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy lek Contrahist mogę brać od czasu do czasu? Czy preparaty Contrahist i Contrahist Allergy to te same leki?

Pokrzywka, na razie lekarz rodzinny wypisał lek, ale jak sie skończy wirus i sobie umyśli że nie wypisze , bez kartki informacyjnej bo jakiś przepis, to bd kłopot. Biorę Contrahist jak mnie zaswędzi skóra nie codziennie, tak jak napisałem np 2 dni, potem przerwa 3 dni. Jeśli kupie sobie lek bez recepty Contrahist Allergy, czy jak bd go brał z przerwami czy bd bezpiecznie, rozumiem ze tak?. Bo pisze ze nie stosować dlużej jak 10 dni bez konsultacji z lekarzem, ale z przerwami bd bezpiecznie?

mmmmm (anonim, 195.2.223.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę podawać dziecku Contrahist latem, aby złagodzić skutki ukąszenia owadów?

Syn (5lat) bierze Contrahist na wiosnę, z uwagi na pylące drzewa i katar. Czy mogę mu podawać także Contrahist latem, w celu złagodzenia ukąszeń przez owady na, które reaguje alergicznie (duże zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie.

Tucha (anonim, 46.134.66.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić jeśli lek Contrahist nie działa wystarczająco?

Dzień dobry, mam silna alergie na trawy, od miesiąca to wiem, mecze się od połowy marca z dolegliwościami gardła, od miesiąca stosuje contrahist, niby objawy są mniejsze ale je mam dalej czy to jest normalne, bardzo mnie to niepokoi

CCC (anonim, 176.221.120.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy farmaceuta może wystawić receptę farmaceutyczną na przyjmowany przewlekle lek, jeśli można go kupić bez recepty w mniejszej wielkości opakowania?

Stosuje lek od grudnia czyli ponad 6 miesięcy, rzadziej skora swędzi , ale swędzi, wiec biore sobie lek , teraz np 2 dni z rzędu 2 dni przerwy, dzwoniłem tez do dermatologa, który zdiagnozował pokrzywkę. Powiedziałem ze biorę sobie lek Contrahist z przerwami, powiedziała ze mogę tak brać.Pytałem też czy długo potrwa leczenie , mówiła pani że dlugo. Czyt. w internecie , pani napisała że leczy pokrzywkę 9 lat, pani dermatolog odpisała ze nie ma leku na pokrzywkę, trzeba brać leki przeciw alergiczne

CCC (anonim, 176.221.120.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy wystarczy chodzić do lekarza raz do roku, aby farmaceuta wystawiał mi receptę na lek przyjmowany przewlekle?

Znajoma mi powiedziała zeby ktoś nie pomyślał ,ze ona jest lekarzem, bo ona nie zastępuje lekarza, najlepiej raz recepta od lekarza, raz ona, żeby była ciągłość. Bo ona mi mówi że jak miałeś recepte w marcu, to ja np nie mogę wypisywać ci lepu np 2 lata. Raz do roku najlepiej żeby była recepta

CCC (anonim, 176.221.120.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Na jaką wielkość opakowania i na jak długi okres czasu farmaceuta może wystawić receptę?

Wiem ze z panią magister nie dawno omówiliśmy sytuacja, ale zawsze leku na receptę w pudełku jest więcej i na dłużej starczy.Jak bd musiał, to sobie kupie bez recepty. Jestem osobom chorą na MPD i proszenie sie kogoś by mnie zawiozł do lekarze,nie zawsze ktoś może, a wiadomo ile wizyta prywatna kosztuje. Jak bąble nie nawracają , lek pomaga po co jeździć, diagnoza jest, wiem co mam brać

CCC (anonim, 176.221.120.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy farmaceuta może wystawić receptę farmaceutyczną na Contrahist? Na jakie leki farmaceuta może wypisać receptę, czy jest jakaś lista leków?

Od 1 kwietnia weszło prawo, ze farmaceuci w aptekach mogą wypisywać leki, słyszałem ze oprócz leków psychotropowych i sterydów.
Czy na liście tych leków jest Contrahist?, czy może mi go wypisać pani /pan pracujący w aptece?. Czy już wiadomo jakie bd to leki?

CCC (anonim, 176.221.120.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę stosować Contrahist Allergy bez konsultacji z lekarzem?

Po zdiagnozowaniu pokrzywki, brałem Contrahist, Clatre i krem Locatop, bąble ustąpiły, swędzeniu osłabło dlatego napisałem ze biorę Contrahist z przerwami, bo nie czuje potrzeby brania co dziennie, jasne :)?, jak wezmę np 2 dni Contrahist to ustępuje swędzenie, wiec przerwa np 3 dni, biore kiedy muszę. Na początku tylko pierwsza serie wziąłem co dziennie, teraz nie czuje takiej potrzeby, po co sie truć.Od 5 lat mnie swędzi skóra, przeczytałem na necie ze nie ma leku na pokrzywkę,gdy wezmę ustąpi choroba , ze trzeba brać leki przeciwalergiczne, wiec podejrzewam ze do końca życia, niestety.Wiec gdy kupiłbym bez recepty lek na pokrzywkę, Contrahist Allergy, mogę go brać, z przerwami bez konsultacji z lekarzem?, rozumiem ze tak?

CCC (anonim, 176.221.120.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy bezpieczne jest zażywanie leku Contrahist Allergy od czasu do czasu?

Teraz bąble przy pokrzywce mi nie wyskakują, Contrahist biorę sobie z przerwami np jak mnie zaswędzi skora, to biorę 2 dni , po 1 tabl. dziennie i przerwa 3 dni. Jeśli bym podobnie stosował Contrahist Allergy z przerwani, to rozumiem ze będzie bezpiecznie?, jest tylko 10 tabletek, ale nie trzeba prosić sie lek. rodzinnego o receptę. Pewnie leki z przerwami bd musiał brać do końca życia

CCC (anonim, 176.221.120.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Jaki lek bez recepty mogę stosować na pokrzywkę alergiczną?

Witam, używam Contrahist na pokrzywkę, jaki inny lek mogę użyć na pokrzywkę, ale bez recepty, czy może być Contrahist Allergy?, bo czytałem w internecie o lekach na pokrzywkę bez recepty. Z Contrahistu jestem zadowolony, trochę lepiej śpię, gdzie wcześniej dobry sen to było marzenie. Może być lekko usypiający bez recepty, żeby nie zawracać głowy receptami, z góry dzieki, pozdrawiam

Yvonne (anonim, 37.30.4.)
około roku temu, Warszawa

Czy leki Hitaxa i Contrahist są dla siebie zamiennikami?

Czy contrahist to to samo co hitaxa?
Bo lekarka jakoś tak dziwnie wpisała na zaleceniu lekarskim...
Dawkowanie : contrahist 1x10ml, Hitaxa roztw.doustny 0,5 mg/ml- but. 60ml D.S 1x10ml

Nina (anonim, 37.47.179.)
około 2 lat temu, Warszawa

Czy mogę zamienić Nossin preparatem Contrahist Allergy?

Witam! Synek ma astmę. Od ponad roku przyjmuje raz dziennie tabletkę Nossin. Czy mogę Nossin zastąpić Contrahist allergy. Czekam na wizytę a Nossin nam się skończył?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 23 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 17 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 18 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 19 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 23 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor