Onkolog, opinie i pytania

maniek (anonim, 212.96.236.)
około 5 miesięcy temu, Częstochowa

Sintrex - mam ulotkę ale gdzie kupić

dostałem ulotkę wyrobu medycznego sintrex (takie coś jak test ciążowy ale w tym przypadku wykrywa nowotwory z moczu)
poszedłem do apteki stacjonarnej i pani mgr powiedziała że jest w komputerze ale go nie ma. to ja chce zamówić a ona że w hurtowni nie ma ...
to ja się pytam gdzie mogę to kupić :)

ulla55 (anonim, 94.254.242.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Zytiga

Proszę o pilną poradę. Mój mąż ma kurację Zytigą z Prednisolone od sierpnia 2017 r. Działa. Są efekty. Przyjechaliśmy na urlop i zabraliśmy za mało Zytigi. Braknie na 5 dni. Czy mąż ma zażywać samo Prednidolone? Czy nie będzie tragedii przerwanie kuracji na 5 dni? Lek nie zd ąży do nas dojść bo mieszkamy za granicą

Kate (anonim, 37.45.249.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

m***@gmail.com

Dzień dobry,proszę mi powiedzieć gdzie można kupić w Białymstoku albo Warszawa Fluorouracil ebeve 0,25, oxaliplatin 120mg, dozetal 70mg i jaka jesy cena? Z góry dziękuję

jolka50 (anonim, 79.110.0.)
około 7 miesięcy temu, Wrocław

Dostępność leku Lametta

Szanowni Państwo.
Poszukuję dla mojej mamy tabletek Lametta . Do tej pory nie miałam problemu z kupnem tego specyfiku.
Czy ten lek zniknął z aptek nieodwracalnie, czy może trudności są przejściowe?
Z poważaniem, Jolanta Such

Marzena Wojciechowska (anonim, 91.222.149.)
około 10 miesięcy temu, Polska

Rak mózgu

Dzień Dobry
Poniżej opisuję przebieg choroby z prośbą o odpowiedź czy lek SALTIWEX dostępny w Państwa aptece będzie pomocny ? Czy może przynieść pozytywny efekt.
Choroba zaczęła się od guza piersi. Pierś amputowano całkowicie. Podano chemioterapię (6 cykli) i zrobiono Radioterapię. W lipcu wypisano mamę do domu ze stwierdzeniem "jest Pani zdrowa". W listopadzie zauważyliśmy dziwne zachowania mamy w postaci niekontrolowanych czkawek i opadającego kącika ust, za kilka dni straciła władzę w lewej ręce - zgłosiliśmy się do lekarza pierwszego kontaktu (Pani Doktor podejrzewała udar). Dostaliśmy skierowanie do szpitala do Wejherowa na oddział neurologii. W szpitalu została wykonana tomografia komputerowa głowy i niestety, okazało się że są to dwa guzy przerzutowe do mózgowia.

Mama jest obecnie w stanie średnim. Z rzeczy które widać na pierwszy rzut oka ma niedowład lewej ręki (jest on dość duży i cały czas się utrzymuje), oraz lewej nogi (noga jest wyraźnie osłabiona przy chodzeniu powoduje to potknięcia), ma również cały czas charakterystycznie opuszczony kącik ust z lewej strony, a także lekkie problemy z mówieniem. 06.12.2016 zakończono leczenie radioterapią paliatywną (20 Gy w 5 naświetlaniach). Obecnie mama została wypisana ze szpitala i jest w domu.Od kilku miesięcy do chwili obecnej pacjentka przyjmuje regularnie chemie dożylna i do ustną w/g decyzji lekarza prowadzącego.

Choroby towarzyszące to: migotanie i trzepotanie przedsionków, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca (w związku z braniem sterydu na obrzęk mózgu i obecnie w domu regulowane jest insuliną , depresja (Citalopram).

Z góry bardzo dziękuję i z niecierpliwością czekam na kontakt.

Pozdrawiam serdecznie
Marzena Wojciechowska
e-mail : [email usunięty przez administratora]

Xyz (anonim, 77.89.109.)
około rok temu, Warszawa

refundacja zoladexu

Witam. Mam 30 lat. 3 lata temu zdiagnozowano u mnie hormonozależnego w 100% raka piersi. Od 2 lat przyjmuje w ramach hormonoterpii Tamoksifen. Obecnie po konsultacjach zdecydowano dołączyć do leczenia Zoladex ze względu na uttzymującą sie miesiączke. Pojawiły się jednak wątpliwości czy w moim przypadku należeć się będzie refundacja tego leku. Lekarz onkolog powiedział, że będę musiała zapłacić 100% ceny za lek. Proszę o wyjaśnienie czy w moim przypadku naprawde nie ma szans na refundację?

Produkty

Brak produktów przypisanych do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Rafał Duda
administrator
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Andrzej Polski, dr n. farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
ostatni post około 15 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Karolina Zygmunt, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Klaudia Błaszczyk, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Dina Dąbrowska
administrator