Gastrolog, opinie i pytania

533 pytania o Gastrolog. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
nie ma pseudo. (anonim, 109.173.152.)
około 2 dni temu, Warszawa

Dlaczego Duspatalin zawiera rakotwórcze dodatki?

duspatalin zawiera karcynogenne dodatkowe substacje. E i szelak.Dlaczego pozwala się na jego stosowanie>???

kobieta_37 (anonim, 188.146.102.)
około 3 dni temu, Warszawa

Czy Prokit może powodować uczucie ciepła w żołądku?

Witam,
zażyłam lek prokit, zjadłam posiłek i praktycznie po chwili pojawiło się u mnie uczucie ciepła w brzuchu, wręcz gorąca. Czy to normalne?

Klara (anonim, 185.238.133.)
około 4 dni temu, Warszawa

Czy Xifaxan można stosować przy podejrzeniu zapalenia trzustki?

Czy ten lek można stosować przy podejrzeniu zapalenia trzUstki xifaxan ból jest w lewym boku z tyłu pod źebrami klujacy ból nawet przy kichaniu

Marcin p (anonim, 89.75.162.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy podczas stosowania Pylera, mogą wystąpić mdłości?

Po gastroskopi lekarz stwierdził duża grudke aftową w części oddzwiernikowej(nadżerka) oraz robiłem test z kału na heliko.b test dodatni.Jestem po kuracji leku pylera tydzień. Po 7 dniach mam uczucie mdłości brzuch nie boli. Czy to normalne

misia (anonim, 185.220.101.)
około 7 dni temu, Warszawa

Czy można bez konsultacji z lekarzem odstawić lek Mesopral?

Witam,
od stycznia przyjmuję lek Mesopral w związku z podrażnioną błoną śluzową żołądka. Zażywałam raz dziennie dawkę 40 mg ( przyjęłam dwa całe opakowania). Podczas przyjmowania leku pojawił się kaszel i świszczący oddech, jednak początkowo nie powiązałam tych objawów z lekiem, gdyż po pewnym czasie samoistnie ustąpiły. Aktualnie jestem w trakcie zażywania Mesopralu, jednak w zmniejszonej dawce, tj. 20 mg (zapisano jedno opakowanie – 28 tabletek, przyjęto 5). Kaszel pojawił się ponownie. Wobec tego, że obecnie nie mam możliwości skonsultowania się z lekarzem, kieruję do Państwa pytanie: czy można przerwać stosowanie Mesopralu w dowolnym momencie?

Violet (anonim, 77.252.62.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy refluks może być spowodowany lekiem Propranolol lub stresem?

Witam! Choruje na nerwice lekowa oraz leki społeczne. Jestem miesiąc po gastroskopii u stwierdzono u mnie przelękłe zapalenie błony śluzowej żołądka oraz refluks. Mimo stosowania dawki 20mg i aktualnie 40 mg polprazolu poprawa jest nikła. Nadal czuje te charakterystyczne pieczenie... przyjmuje również Propranolol z racji towarzyszącej mi Tachykardii zatokowej oraz bólów w klatce piersiowej. Czy refluks może być spowodowany braniem Propranololu? Czy może być on spowodowany stresem? Nigdy nie miałam problemów z żołądkiem i zgaga. Tracę nadzieje na poprawę... proszę o szybka odpowiedz pozdrawiam.

Hela (anonim, 178.43.194.)
około 12 dni temu, Warszawa

Czy przy bólu gardła i suchym kaszlu, który był poprzedzony zgagą i bóle żołądka powinnam stosować Alvesco, Prokit i Dexilant?

Czy jest to możliwe aby silny ból zoladka silna zgaga, mdłości mogły wywołać bol gardła i suchy kaszel utrzymujący się 3 tydzień? Dokładnie miesiąc temu mialam dolegliwości zoladkowej. Po około 2 tygodniach one ustapily natomiast obudził mnie mocny bol gardła. Dwukrotnie zdarzyły się dreszcze i było mi zimno później suchy kaszel i nic poza tym. Wybrałam się do lekarza który stwierdził że płuca i oskrzeli są czyste. Przepisał tabletki prokit, dexilant i wziew Alvesco. Wiem że leku prokit nie należy brać kiedy w żołądku dochodzi do krwawienia i się boję bo od ponad roku zazywam kwas acetylosalicylowy 100mg + glicyna (pluscard). Czy w mogę na razie zazywac sam dexilant do czasu aż nie zrobię bardziej szczegółowych badań u gasrtologa?

Czytałam że lek Alvesco jest na astme. Nigdy u mnie nie wykryto astmy. Jakie ma zadanie u osoby bez astmy ? I czy można to sobie od tak stosować?

polly226 (anonim, 212.96.239.)
około 12 dni temu, Warszawa

Czy farmaceuta mógłby mi zinterpretować łaciński zapis wyniku badania gastroskopowego?

DZIEŃ DOBRY!Mam pytanie odnośnie wyniku hispatu z gastroskopii, o to one: rozpoznanie: gastritis chronica grads (+), non activa, atropica(+), hyperplasia foveolaris minoris gradus (+), ecchymoses recentes non nullae.HP(-), Metaplasia intestinatis (-), z góry dziękuje

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 minut temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 minut temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Bartlomiej Owczarek
administrator
Maciej Jakubczyk
administrator
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godzinę temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godzinę temu