Belara, opinie i pytania

167 pytań o Belara. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Antykoncepcja, Antykoncepcja hormonalna, Migrena - niezwykły ból głowy, Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe, Jakie leki osłabiają skuteczność antykoncepcji?, Apteczka i koszyk ratunkowy na wesele.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Paula (anonim, 31.182.227.)
około 2 dni temu, Warszawa

Antybiotyki a skuteczność antykoncepcji - czy jest zachowana?

Czy jeśli podczas stosowania tabletek Belara zażywałam antybiotyk, który osłabia ich działanie i zalecona została dodatkowa formą antykoncepcji do końca opakowania to pomijając 7 dniową przerwę (ze względu na planowany urlop) i rozpoczynając kolejny blister jestem zabezpieczona od 1 dnia nowego opakowania?

Ania (anonim, 83.8.162.)
około 3 dni temu, Warszawa

Czy zażycie 2 tabletek Belara wpłynie na ich skuteczność? Czy mogę zażyć w 1 cyklu 22 tabletki Belara?

Dzień dobry,
Czy jeśli wczoraj omyłkowo wzięłam dwie tabletki Belara w odstępie kilku godzin czy jestem w pełni zabezpieczona? I czy w takiej sytuacji mogę w tym miesiącu zażyć 22 tabletki i zrobić 7 dniową przerwę, gdyż nie chciałabym przesuwać konkretnego dnia okresu?

x (anonim, 83.20.58.)
około 4 dni temu, Warszawa

Co może być przyczyną zaczerwienienia i pieczenia okolic sutka?

witam zauwazylam dzis pieczenie i zaczerwienienie obrebu sutka po jednej stronie. od roku biore tabletki antykoncepcyjne Belara. Dodam ze nie karmie piersia. Czego moze byc to oznaka?

Kama (anonim, 94.40.117.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy podczas przyjmowania tabletek Belara mam dni płodne?

Witam, Mam pytanie czy jeśli biorę regularnie co do minuty tabletki antykoncepcyjne balera to czy mam dni płodne? Odczuwam ból jajnika i piersi tak że ich dotknąć nie można zawsze miałam taki ból przy dniach płodnych.Z góry dziękuję za odpowiedź

1

Kama (anonim, 94.40.117.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy przyjmując tabletki Belara występują dni płodne?

Witam, Mam pytanie czy jeśli biorę regularnie co do minuty tabletki antykoncepcyjne balera to czy mam dni płodne? Odczuwam ból jajnika i piersi tak że ich dotknąć nie można zawsze miałam taki ból przy dniach płodnych.Z góry dziękuję za odpowiedź

1

Kama (anonim, 94.40.117.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy podczas stosowania tabletek Belara występują dni płodne?

Witam, Mam pytanie czy jeśli biorę regularnie co do minuty tabletki antykoncepcyjne balera to czy mam dni płodne? Odczuwam ból jajnika i piersi tak że ich dotknąć nie można zawsze miałam taki ból przy dniach płodnych.Z góry dziękuję za odpowiedź

Ola (anonim, 83.26.166.)
około 7 dni temu, Warszawa

Jeśli po pierwszej tabletce z blistra Yasmin, zmieniłam tabletki na Belarę. to jak powinnam przyjmować dalej lek?

Jeśli po pierwszej tabletce z blistra Yasmin, zmieniłam tabletki na Belare, czy powinnam przyjąć 21 tabletek Belari (+1 pigułka Yasmin) czy ostatnią tabletkę z blistra pominąć i przyjąć tylko 20?

Wiktoria (anonim, 188.146.36.)
około 17 dni temu, Warszawa

Dlaczego spóźnia mi się miesiączka, jeśli lek Belara zaczęłam przyjmować na tydzień przed okresem?

Co, w przypadku, gdy po dłuższej przerwie stosowania leku belara, znowu zaczęłam przyjmować tabletki, ale niezgodnie z zaleceniem? Zaczęłam stosować go tydzień przed planowanym okresem, co dalej mam zrobić, proszę o pomoc. W dodatku okres mi się spóźnia i zaczynam się martwić, ponieważ pare dni przed zaczęciem brania tabletek odbyłam stosunek z partnerem

Ola (anonim, 83.26.166.)
około 13 dni temu, Warszawa

Czy skuteczność antykoncepcji została zachowana, jeśli Yasmin zmieniłam na Belarę z dnia na dzień?

Dzień dobry 😊Biorę tabletki od 8 miesięcy, przez cały czas brałam tabletki Yasmin, tydzień temu mój lekarz zmienił mi tabletki na Berale ze względu na skutki uboczne. Byłam akurat po 7 dniowej przerwie i dzień przed wizytą wzięłam pierwszą tabletkę z blistra jeszcze Yasmin, następnego dnia Pani doktor zaleciła mi rozpoczęcie Belari. Czy skuteczność jest ciągle zachowana, mimo że w jeden dzień wzięłam Yasmin a następnego dnia zaczęłam brać Belare? Czy powinnam się dodatkowo z partnerem zabezpieczać?

Patii8 (anonim, 37.248.217.)
około 15 dni temu, Warszawa

Czy ból lewej ręki może wynikać z przyjmowania leku Belara?

Witam od pierwszego dnia miesiączki przyjmuje tabletki belara,dziś jest 5 dzień boli mnie lewą ręką dziwnie promieniuje,Niewiem co robić ???

Dominika (anonim, 37.248.208.)
około 18 dni temu, Warszawa

Czy w połowie blistra Vibin Mini mogę przejść na Belara?

Biorę tabletki antykoncepcyjne vibin mini, które nasiliły u mnie dość mocno trądzik. Lekarz przepisał mi inne tabletki- Belara (charivia). Aktualnie zostało mi jeszcze dwa i pół tygodnia do skończenia blistra Vibin mini, czy mogę przerwać ich stosowanie i zacząć te drugie, czy musze czekać do skończenia jednych i wtedy dopiero zacząć brać drugie ? Bardzo chciałabym szybciej zacząć je brać, jednak nie wiem czy to dobry pomysł, bo nigdzie nie można się dowiedzieć z jakimi skutkami to by się mogło wiązać.

Weronika (anonim, 89.64.42.)
około 20 dni temu, Warszawa

Czy ochrona antykoncepcyjna zostanie zachowana, jeśli nie przyjmę ostatniej pigułki Belara?

Dzień dobry, właśnie miałam przyjąć ostatnia tabletkę z blistra Belara i zauważyłam ze jej nie ma. Przypuszczam ze wczoraj przez przypadek przyjęłam dwie tabletki, czy ciągłość mimo to zostanie zachowana i mam zrobić 7 dni przerwy? Pozdrawiam

R (anonim, 5.173.252.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy po odstawieniu leku Belara trzeba poczekać ze staraniami o dziecko?

Witam, od ponad pół roku stosuje leki antykoncepcyjne, przez pierwsze 4 miesiące brałam tabletki vines teraz biorę belara. Razem z mężem zdecydowaliśmy się na dziecko i tu moje pytanie czy powinnam odczekać jakiś czas ? Czy od razu możemy zacząć się starać? Dziękuję za odpowiedź 🙂

Nelaaa123 (anonim, 178.235.109.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy układ hormonalny potrzebuje wiecej czasu? Warto robić test ciążowy?

Stosowałam tabletki przez jeden cykl (Belara). W styczniu dostałam krwawienia z odstawienia, 15 lutego normalny już okres był mniej bolesny i mniej obfity jak zawsze. dzisiaj jest 20 marca a okresu nadal brak. Czy układ hormonalny potrzebuje wiecej czasu? Warto robić test ciążowy?

Aga (anonim, 188.147.97.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Belara mogą wywoływać silny ból brzucha uniemożliwiające chodzenie?

Od 16 dni biore tabletki Belara. Od ok. 3 dni, po ok. 6-8 godz od wziecia tabletki budzi mnie w nocy potworny ból brzucha, który uniemozliwia wręcz chodzenie. Mija po wzieciu nospy. Czy jest to normalne? Czy moge zaprzestać przyjmowania tych tabletek. Nigdy podobnych objawów nie mialam. Dodam, że tabletki zostaly mi przepisane na torbiel jajnika. Do Ginekologa dostane się dopiero za 6 dni.

Kobieta, 20 (anonim, 155.133.10.)
około 23 dni temu, Warszawa

Czy są powody do niepokoju, jeśli krwawienie z odstawienia nie pojawiło się w 2 dniu 7-dniowej przerwy?

Rozpoczęłam antykoncepcję za pomocą leku Belara. Jestem po pierwszym blistrze, tabletki zażywałam regularnie (21dni), nic się nie działo (tzn. wymioty, biegunka), jedyne leki które przyjmowałam to Oriven. Stosunek za każdym razem był z prezerwatywą i przerywany. Jestem 2 dzień po odstawieniu tabletek, jednak nie pojawiło się krwawienie z odstawienia. Czy to powody do niepokoju?

Uzytkownik.1 (anonim, 94.254.184.)
około 24 dni temu, Warszawa

Czy mogłam zajść w ciążę, jeśli tabletki antykoncepcyjne przyjmowałam nieregularnie?

Witam. To były moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Pierwszą tabletkę przyjęłam 26lutego z pierwszym dniem miesiączki i tak szczerze brałam nieregularnie ponieważ po 21 dniach zostały 4 tabletki w opakowaniu. Dnia 13 marca miałam owulacje i uprawiałam sex ze swoim partnerem i doszło do wytrysku. 16 marca dostałam plamien z odstawienia tabletek. Czy jest możliwość żebym była w ciąży???

Świeżak (anonim, 89.64.48.)
około 26 dni temu, Warszawa

Czy biegunka występująca podczas przyjmowania leku Belara wymaga przyjęcia dodatkowej pigułki?

Cześć,
Mam pytanie o antykoncepcję Belara, ponieważ różne czytam informację, ulotka mówi co innego, a swoje przemyślenia także mam.
Zaczęłam stosować tabletki anty. Belara. Są to moje pierwsze tabletki, polecenie aby zacząć brać razem z pierwszym dniem miesiączki. Dziś dostałam miesiączkę, wzięłam pierwszą tabletkę. Po półtorej godziny od zażycia, musiałam skorzystać z toalety. Nie była to typowa wodnista biegunka, ale jednak. W ulotce jest informacja, że wtedy trzeba wziąć kolejną tabletkę z nowego blistra (pon/czy jakąś inną?). Tutaj nachodzi moje zwątpienie, ponieważ to nie była wodnista biegunka, dodatkowo podczas okresu zawsze pierwszego dnia występują u mnie objawy takie jak właśnie biegunka czy wymioty, gorączka. Dodatkowo nie planuję współżyć z chłopakiem przez okres trwania miesiączki (u mnie zawsze trwa 7 dni). W tym wypadku moja ochrona tego dnia i przez następnych 6 nie musi być 99,7%. Czy mimo wszystko wziąć tabletkę poniedziałkową z nowego blistra, a jutro o 17:00 wtorkową, zgodnie z ustalonym harmonogramem brania. Czy odpuścić i wziąć dopiero jutro o 17:00, a jeśli takie objawy (biegunka) pojawią się już po okresie (w momencie kiedy chciałabym współżyć z chlopakiem) to wtedy stosować się restrykcyjnie do ulotki i wziąć tabletkę z nowego blistra?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

AGA872 (anonim, 89.73.115.)
około 28 dni temu, Warszawa

Jak przejść z Symonette na Belara?

Witam aktualnie biore tabletki Symonette, ale lekarza zmienił mi ma tabletki Belara moje pytanie dot. Czy w połowie opakowania mogę zacząć brać tabletki Belara? Jak zacząć nowe opakowanie tab.Belara.

Monika (anonim, 31.182.234.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy brak krwawienia z odstawienia może oznaczać ciążę?

Witam, od grudnia 2019 stosuje Belare. Została mi ona przepisana w związku z silnymi bólami podczas miesiaczek oraz po wywiadzie z ginekologiem że może to być endometrioza. Dodatkowo na lewym jajniku jest prawdopodobnie torbiel. Okolo 3/4 razy w ciągu roku zdarzyło się dodatkowe plamienie zanim skończyłam opakowanie tabletek. Ostatnia miesiączka wystapila w styczniu w trakcie przerwy, kolejna która powinna pojawić się w lutym nie wystąpiła, kolejna w tym miesiącu również... Czy to może oznaczać ciąże?

Ciekawa (anonim, 83.20.42.)
około miesiąca temu, Warszawa

Dlaczego podczas przyjmowania środków antykoncepcyjnych bolą mnie piersi?

Witam od roku brałam tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Przez ostatnie 4 miesiące bardzo zaczęły boleć mnie piersi. Ginekolog dwa tygodnie temu zmieniła mi tabletki na Belarę, jednak ból piersi nadal występuje i jest bardzo uciążliwy. Ból ustaje zawsze podczas krwawienia. Proszę o radę, dlaczego tak może być? Czy jest powód do niepokoju? Na chwilę obecną niestety nie mogę udać się do lekarza.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Marianna Krajewska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
ostatni post około 11 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 13 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor