Atywia, opinie i pytania

263 pytania o Atywia. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Antykoncepcja, Antykoncepcja hormonalna, Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe, Jakie leki osłabiają skuteczność antykoncepcji?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Mia (anonim, 188.146.160.)
około 6 godzin temu, Warszawa

Czy biorąc przed 8 miesięcy bez przerwy tabletki slimda i po tygo...

Czy biorąc przed 8 miesięcy bez przerwy tabletki slimda i po tygodniowym odstawieniu mogę od razu zacząć brać atywia daily? Czy muszę poczekać do pierwszego krwawienia?

Asia (anonim, 5.173.81.)
około dnia temu, Warszawa

Czy ból w podbrzuszu i ból pleców mogą świadczyć o ciąży?

Jestem w połowie 5 opakowania tabletek Atywia Daily. Wczoraj dolegało mi dość silne kłucie w dolnej części brzucha. Dziś jest to ból mniejszy i bardziej przypominający ten przed okresem (pobolewają tez plecy). Dodam, ze nie pominęłam żadnej tabletki i nie działo się nic co mogło zakłócić ich działanie. Czy te bóle mogą być zwykłym skutkiem ubocznym tabletek? Czy może być to jednak ciąża? Proszę o odpowiedz bo bardzo mnie to martwi.

Alicja (anonim, 94.254.177.)
około dnia temu, Warszawa

Czy uprawiając seks w 6 dniu przerwy jestem narażona na zajście w ciążę, jeśli zmieniam Dionelle na Atywia?

Dzień dobry, zmieniłam tabletki Dionelle na Atywia, robiąc 7 dniową przerwę. Czy uprawiając seks w 6 dniu przerwy jestem narażona na zajście w ciążę, jeśli wcześniej regularnie brałam tabletki przed 21 dni, a Atywie zaczęłam przyjmować po 7 dniach o tej samej porze i nie pominęłam żadnej z tabletek?

Sara suu (anonim, 188.146.100.)
około 3 dni temu, Warszawa

Czy należy się dodatkowo zabezpieczać jeśli doszło do pominięcia tabletki Atywia w drugim tygodniu i jak przeciwdziałać odparzeniom?

Witam, mam kilka pytań.
Brałam Wcześniej tabletki vines(odstawienie z powodu ciągłych plamien), tydzień temu w piątek zaczęłam brać tabletki Atywia, w ten piątek zapomniałam wziąć tabletki wzięłam ją dopiero wczoraj. Minęło 24h i pół. Przyjęłam obie odrazu czy muszę dodatkowo się zabezpieczać?
2. Czy przy braniu tabletek Atywia może występować bóle podbrzusza jak na okres tylko delikatniejsze?
3. Przy tabletkach vines plamilam przez 3miseiace ciagiem z przerwami pół tygodniach/tydzień bez plamien, i niestety odparzylam sobie miejsce intymne teraz boje się że znowu jak dostanę plamienia zaraz sie odparze. A było dla mnie to bardzo bolesne. Czym mogę się zabezpieczać żeby nie zrobić sobie odparzeń?

Ania (anonim, 37.248.154.)
około 3 dni temu, Warszawa

Ile dni po stosunku muszę zażywać tabletki Atywia Daily, aby zapewnić ochronę antykoncepcyjną?

Stosuje tabletki atywia daily pierwszy miesiąc (8 tabletka). Pojawiły się u mnie bóle łydek, nie wiem czy związane z krążenieniem. Będę chciała zasięgnąć porady lekarza. Pytanie: ile czasu po ostatnim stosunku powinnam jeszcze przyjmować tabletki, aby efekt antykoncepcyjny został zachowany? Chodzi mi o sytuację gdyby lekarz zlecił przerwanie stosowania preparatu atywia.

Dziewczyna
około 4 dni temu, Warszawa

Czy brak krwawienia z odstawienia podczas 3 opakowania Atywia Daily może oznaczać ciążę?

Witam, właśnie skończyłam 3 opakowanie Atywia Daily 21 +7 , krwawienie z odstawienia nie wystąpiło , jutro będę zażywać ostatnią tabletkę placebo , we wcześniejszych 2 opakowaniach krwawienie wystąpiło już po 2 tabletce placebo. Wszystkie tabletki przyjmuje regularnie, żadnej nie pominęłam. Współżyje z chłopakiem bez żadnego innego dodatkowego zabezpieczenia. Czy brak krwawienia z odstawienia może oznaczać ciążę ?

Dziewczyna (anonim, 46.204.51.)
około 4 dni temu, Warszawa

Czy brak krwawienia z odstawienia oznacza ciążę?

Właśnie skończyłam 3 opakowanie leku Atywia Daily 21+7 , dziś będę zażywała ostatnią tabletkę placebo i nie wystepiło u mnie krwawienie z odstawienia , wcześniej występowało już w trakcie 2 tabletki placebo. Czym może być spowodowany brak krwawienia? Współżyje z chłopakiem bez żadnego innego zabezpieczenia, czy to może oznaczać ciążę?

To_ja (anonim, 188.47.95.)
około 2 lat temu, Warszawa

Czy można zażyć tabletkę antykoncepcyjną Atywia w 3 dniu miesiączki?

Dostałam dzisiaj lek. Jestem w trzecim dniu cyklu i czy mam zaznaczyć na opakowaniu naklejką dzisiejszego dnia, że wzięłam 1 tabletkę czy 3?
I którą tabletkę mam wziąć skoro biorę ją pierwszy raz ale od 3 dni mam okres?

Gosia (anonim, 89.64.82.)
około 6 dni temu, Warszawa

Czy mogę przerwać stosowanie leku Atywia Daily, aby starać się o dziecko, jeśli lekarz przepisał lek na zaburzenia hormonalne?

Czy jak zacznę przyjmować Atywia daily, i zdecyduje że jednak chciałabym się starać o dziecko to mogę w każdej chwili je odstawić? Przepisane mam ze względu na podwyższony androstendion. Pozdrawiam :)

ANIA (anonim, 193.192.177.)
około 8 dni temu, Warszawa

Czy 2-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki Atywia wymaga zastosowania dodatkowej antykoncepcji?

Czy jeśli przyjęłam 2 tabletkę czynna leku Atywia z godzinnym opóźnieniem, powinnam wprowadzić dodatkowa metodę antykoncepcji? Jest to 2 tabletka z 2 blistra, tak więc tyle co skończyłam przerwę 7 dniowa czy ma to jakiś wpływ?

Marika (anonim, 5.173.242.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy jeśli pominęłam 5 tabletkę Atywia to istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

Witam, pominelam 5 tabletke czwartego opakowania leku atywia. Powinnam ją wziąć o 22, w nocy tego samego dnia, oraz rano kolejego wspolzylam. Wieczorem wzielam 2 tabletki. Czy jest ryzyko zajscia w ciaze?

Asia (anonim, 94.254.152.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy popicie tabletki Atywia Daily wodą z cytryną osłabia jej skuteczność?

Czy jeśli popiłam tabletkę antykoncepcyjna Atywia Daily wodą z sokiem z cytryny (jeden lub dwa łyki, lecz cytryny było całkiem sporo) to mogło to obniżyć skuteczność antykoncepcji?

Mała mi 999 (anonim, 91.231.24.)
około 12 dni temu, Warszawa

Czy luźny stolec wpływa na skuteczność Atywia Daily?

Witam, mam pytanie, biorę tabletki atywia daily. Zazwyczaj biorę je o 19.
Dziś o 17 miałam luźny stolec, później godzinę po zażyciu tabletki. Znowu Musiałam pójść do toalety z tego powodu.
Czy skuteczność została obniżona?
Z tego co czytałam w internecie to jeżeli w ciągu od zażycia tabletki 3-4h nie wystąpią wymioty lub biegunka to skuteczność jest zachowana.
Nie wiem jak to będzie w moim przypadku.

Gość45 (anonim, 91.90.176.)
około 13 dni temu, Warszawa

W tamtym tygodniu przeszłam dość mocne przeziębienie i zażywalam leki przeciwgorączkowe, czy to może być przyczyną obecnego krwawienia?

Jestem w 3 tygodniu zażywania tabletek aktywnych, tabletkę przyjmuję o godzinie 20. Od trzech dni po przyjęciu tabletki występuje krwawienie, które trwa całą noc, przez dzień ustępuję i wieczorem znów powraca. W tamtym tygodniu przeszłam dość mocne przeziębienie i zazywalam leki przeciwgorączkowe czy to może być przyczyną?

Anonim (anonim, 77.253.1.)
około 13 dni temu, Warszawa

Czy mogę zażyć babkę płesznik o 18:00, jeśli o 9:00 zażyłam tabletkę po, a o 10:00 pigułkę Atywia?

Dzień dobry,
Wczoraj zapomniałam rano o 10:00 wziąć lek Atywia, wzielam go o 22:00 tego samego dnia. Ponadto dzień później rano (około godziny 9:00) wzięłam tabletkę dzień po, gdyż współżyłam dzień wcześniej z chłopakiem. Dzisiaj mam straszne problemy z zaparciami. Czy mogę o godzinie 18:00 zażyć babkę plesznik by poprawić stan jelit? Czy zahamuje ona działanie Atywii i tabletki dzień po (szczególnie chodzi mi o tabletkę dzień po)?

Kasia (anonim, 5.184.221.)
około 14 dni temu, Warszawa

Od kiedy jestem chroniona przed ciążą, jeśli przyjmowanie antybiotyku skończyłam na 3 tabletce Atywia?

Dzień dobry.
Została mi przepisana atywia jako pierwsze pigułki antykoncepcyjne, pierwszą tabletkę wzięłam w pierwszy dzień miesiączki, dziś będzie 9 dzień brania tabletek o stałej porze. Jednak tydzień przed miesiączką, aż do trzeciego dnia brania tabletek antykoncepcyjnych zażywałam antybiotyk, który w ulotce zawiera informacje odnośnie osłabienia działania antykoncepcji hormonalnej. Czy w tej chwili, po tygodniu bez antybiotyku i 9 dniach brania tabletek jestem już chroniona przed ciążą?
Pozdrawiam

Malika (anonim, 37.248.157.)
około 16 dni temu, Warszawa

Od kiedy preparat Atywia zabezpiecza przed ciążą?

Witam, jeżeli brałam tabletki pierwszy miesiąc od pierwszego dnia cyklu, zaczęłam tabletki placebo następnie zaczęłam nowe opakowanie i po 4 dniach w współżyłam czy one działają zaraz po pierwszej tabletce przerwy na krwawienie? Czy jest szansa na zajście w ciążę?

Kamila (anonim, 188.147.37.)
około 16 dni temu, Warszawa

Czy skracając czas przyjmowania tabletek placebo mogę przesunąć krwawienie z odstawienia?

Biorę tabletki hormonalne Atywia (dla zdrowia ale działają tez antykoncepcyjnie) przez 21 dni w miesiącu a potem robię 7 dni przerwę i znowu biorę nowe opakowanie. W trakcie przerwy nie biorę , mam to tak wyliczone, że zawsze odstawiam tabletkę w środę (ostatnią biorę we wtorek) i okres mam w piątki. Pani doktor mówiła ze można Np w jednym miesiącu nie robić przerwy tylko opakowanie po opakowaniu żeby nie było tego niby „okresu” np na wyjazd i nic się nie stanie a następny miesiąc już normalnie przerwa.

Moje pytanie brzmi czy mogę okres przesunąć żeby nie był w weekendy? Np teraz w środę nie odstawiać tabletek tylko np dopiero w niedziele zrobić przerwę 7 dni.? To byłoby bezpieczne? Miesiąc bez przerwy nic mi nie da bo dzień się nie przesunie a jednak nigdzie nie ma prostej odpowiedzi. Nie rozumiem rad w stylu skrócenie przerwy. Zależy mi na przesunięciu od razu

Ewa (anonim, 89.64.56.)
około 18 dni temu, Warszawa

Czy krwawienie z odstawienia przy leku Atywia Daily może być tylko plamieniem? Czy jestem w ciąży?

Od 4 miesięcy biorę tabletki Atywia Daily (aktualnie koncze 4 opakowanie). 3 dni przed rozpoczęciem placebo pojawił się u mnie brązowy śluz. Dziś jest 3 dzień przerwy, właśnie 3 dnia placebo zawsze pojawiał się okres, dziś jednak dalej utrzymuje się brązowe plamienie chociaż jest ono zdecydowanie bardziej czerwone. Czy można uznać to za krwawienie z odstawienia? Martwię się gdyż w poprzednich 3 miesiącach występowała normalna krew która później słabła, teraz jest tylko śluz zabarwiony krwią (tylko jeśli wsadzę palca do pochwy, sam nie wypływa). Czy to jest normalne? Dodam, ze nie pominęłam żadnej tabletki, nie miałam wymiotów ani biegunki i nie przyjmowałam leków. Piłam jedynie melisę. Czy może to być ciąża? Bardzo się martwię

Karov_99 (anonim, 37.47.30.)
około 19 dni temu, Warszawa

Czy zmieniając Vixpo na Atywia Daily muszę się dodatkowo zabezpieczać?

Witam!
Dostalam dzisiaj receptę na lek Atywia Daily. Do tej pory przez rok brałam Vixpo. Moje pytanie dotyczy tego jak dokładniej wygląda ochrona po zmianie tabletek. Nigdzie jeszcze tego nie znalazłam. Czy ochrona działa od pierwszej tabletki? Czy jednak powinnam przez 7 dni stosować również prezerwatywę? (obecnie zostały mi 3 tabletki placebo poprzedniego leku)

Karolina M. (anonim, 91.231.24.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy powinnam ponownie wykonać test ciążowy, jeśli w terminie krwawienia z odstawienia miałam 1-dniowe plamienie?

Witam,
Mam pytanie, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne atywia daily. Wczoraj (23.03) powinnam dostać krwawienie z odstawienia,zamieści niego pojawiło się brązowe plamienie, trwało jeden dzień. Dzisiaj było go znacznie mniej praktycznie nic. Zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywnie. Nie wiem czy ma to związek ze stresem. Wiem, że podczas przyjmowania tabletek może coś takiego się zdarzyć. W czasie przyjmowania tabletek aktywnych nie wystąpiły wymioty ani biegunki. Tylko luźne stolce codziennie przez parę dni. Czy mam ponownie wykonać test przed rozpoczęciem nowego blistra?

Karolina (anonim, 91.237.86.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy miesiączka, podczas której rozpoczęłam stosowanie leku Atywia może trwać aż 10 dni?

Witam,
Od 10 dni przyjmuję tabletki Atywia (pierwszą wzięłam pierwszego dnia miesiączki) i do tej pory występuje u mnie krwawienie, w ciągu dnia jego ilość jest różna. Czy takie plamienie po okresie będzie trwać jeszcze długo? Warto zgłosić się do lekarza czy jednak czekać do skończenia pierwszego opakowania aby sytuacja się unormowała?

Kasia (anonim, 83.20.230.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy tabletki placebo chronią przed ciążą?

Witam, czy podczas zażywania ostatnich siedmiu tabletek placebo Atywi, podczas, gdy okres się skończy np przy 5 tabletce i trzeba dokończyć te dwie to te zielone tabletki cały czas chronią przed ciążą? Czy jeśli stosunek odbędzie się przy dniu 17 to jest szansa na ciąże? Czy mam się o to nie martwić?

Zofia133
około 23 dni temu, Warszawa

Kiedy jestem chroniona przed ciążą, jeśli przyjmowałam antybiotyk od 8 pigułki Atywia Daily?

Czy jeśli zaczęłam brać antybiotyk( osłabia działanie antykoncepcji) od 8 dnia brania tabletek antykoncepcyjnych atywia Daily przez 6 dni czyli do 13dnia tabletek to czy na tabletkach placebo mam zapewnioną pełną ochronę czy powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie? Nie wiem czy to ma znaczenie ale to był mój pierwszy w życiu blister tabletek anty.

Asia (anonim, 62.182.147.)
około 22 dni temu, Warszawa

Czy przyjęcie 16. tabletki Atywia zmniejszy skuteczność antykoncepcyjną preparatu?

Przyjmuje tabletki atywia, 16 tabletka 1 blistra. Przez niedopatrzenie wzięłam tabletkę zamiast o 18 to o 20.30, do tej pory tabletki przyjmowane z max 10 min poślizgiem. Czy to 2.5h opóźnienie wpłynie na skuteczność działania antykoncepcji?

Sandra (anonim, 5.173.243.)
około 22 dni temu, Warszawa

Kiedy rozpocząć stosowanie leku Slinda?

Witam. Od 10 marca zażywam tabletki antykoncepcyjne Atywia. Ze względu na skutki uboczne i zalecenia lekarza wczoraj 22.03 przerwałam kuracje. Lek zmieniono na tabletki Slinda. Kiedy mam rozpocząć branie nowego leku? Atywie odstawiłam z powodu silnych krwawień i bólu, więc nie rozpoznam pierwszego dnia miesiączki. Dziękuję za odpowiedź.

Aga (anonim, 89.64.56.)
około 24 dni temu, Warszawa

Czy zmiana diety mogła sprawić, że wystąpiło plamienie przy 4 blistrze Atywia Daily?

Witam, aktualnie biorę 3 rząd tabletek aktywnych Atywia Daily - 4 opakowanie. Dziś pojawiło się u mnie plamienie, w zasadzie śluz zabarwiony na różowo ze skrzepami krwi. Czytałam ze plamienia śródcykliczne mogą występować w pierwszych 3 miesiącach stosowania tabletek. Natomiast ja kończę już 4 opakowanie a plamienie wystąpiło. Dodam ze od 3 tygodni stosuje dietę, jem bardziej zdrowo. Czy może mieć to wpływ na wystąpienie plamienia?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 minut temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Aleksandra Mroczkowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
ostatni post około 7 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
ostatni post około 11 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 16 godzin temu