Zaburzenia lękowe (nerwica), opinie i pytania

1600 pytań o Zaburzenia lękowe (nerwica). Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Choroby psychiczne i zaburzenia psychologiczne.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Rang (anonim, 91.231.25.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy leczenie psychiatryczne jest mi potrzebne jeśli na ogół czuję się dobrze?

Dzień dobry!

Od jakiegoś czasu (6 dni) biorę Escitalopram Active.
Lekarz zalecił mi branie tej tabletki pół przez pierwszy tydzień a po tygodniu cała.
Przepisał mi też Rispolept 1mg oraz Chlorprothixen Zentiva 15 2 na noc.

Niestety po Chlorprothixen Zentiva miałem GIGANTYCZNY napad lęku tak mocny, że ciężko to opisać w słowa. Bałem się wszystkiego, tak jak na codzień nie mam lęków, poza lekiem przed pobiciem to ten lek spowodował dwukrotnie
1.drzenie rąk i ciala
2.uczucie zimna
3.strach lęk i panika przed dosłownie wszystkim (krew, ciemność, dźwięki, bałem się że stracę kontrolę nad ciałem, bałem się że zrobię cos swoim bliskim, bałem się że psychiatra chce mnie zniszczyć lekami, bałem się że dostanę zawał, bałem się dosłownie wszystkiego)

Lęki których nie miałem, spowodowały gigantyczny strach którego nigdy nie miałem. Mam świadomość, że leki mogą nasilać objawy, ale, że aż dwudziestokrotnie? Nigdy w życiu takich lękow nie miałem, nawet po tym jak chcieli mnie przywiązać w Holandii do krzesła i wyrzucić przez okno, bądź zostałem w ciągu 4 dni pobity przez wspolokatorow za granicą za nic. To uczucie powoduje, że boje się brać jakiekolwiek leki psychotropowe.

Ciężko opisać w słowa moje uczucia, ale przez te doświadczenia uważam, że wcale nie muszę mieć lękow aż tak dużych, skoro po takim przykrym doświadczeniu (które wydarzyło się dwukrotnie) nje byłem wstanie funkcjonować. Na szczęście byli rodzice, bo gdybym był sam, najprawdopodobniej na prawdę bym oszalal..

Przez ten stan obawiam odstawiłem lęk Rispolept oraz Zentive..
Bardzo nie lubie psychotropów, ponieważ kiedyś brałem twarde narkotyki za młodu i z tego powodu czuję obrzydzenie do chemii, za każdym razem jak biorę nawet lęk antydepresyjny Escitalopram, czuję się jakbym coś cpal, mam lekki niepokój, że może coś mi się stać, a w pracy nie mogę funkcjonować normalnie, przez obawę, że mogę zemdleć czy zasłabnąć czy nawet umrzeć, aczkolwiek te obawy są lekkie.

Nie ufam temu lekarzowi gdyż jakim cudem lekarz po 30 minutowej rozmowie, może stwierdzić czy ktoś ma depresję czy inne choroby, mam obawę
, że lekarz źle zdiagnozował chorobę, okej depresja może tak, ale ze dwubiegunowość bądź schizofrenia?

Uważam, że to nieodpowiedzialne dawac od razu leki po tylko 30 minutowej analizie, na prawdę, wiem że powinno się zaufać lekarza, ale załóżmy że jestem hipohondeykiem, i wszystkie objawy chorób zmyśliłem na wizycie i psyhiatry, to lekarz może zdecydowanie zaszkodzić lekami..

Nie wiem czy potrzebuję leków.. Uważam, że mój problem leży w psychice, wiem co mnie trawi i z czego wynika mój smutek, kiedyś brałem narkotyki, kradłem, oszukiwałem ludzi, robiłem wstrętne rzeczy i te myśli czasami powracają.

Z reguły jestem mega uśmiechniętym chłopakiem, znajomi nie przepuszczaliby że mam depresję..
Mój smutek jest taki natychmiastowy, w sensie wracam z pracy, uśmiechnięty na rowerze i nagle przypominam sobie o czymś przykrym i zaczynam smutac bądź płakać, ten stan jest chwilowy, może max 30 min, ukrywam się z tymi emocjami przed rodzina. Aczkolwiek jak jestem z przyjaciółmi zawsze jesyem szczęśliwy i pełen życia, nie spotykam się codziennie, gdyż raz na tydzień, ale czuję się po prostu dobrze..
Czuję że znam podłoże moich problemów..
Depresja kojarzy mi się, z osobami co mają problemy w życiu, w rodzinie, z samotnością, a ja takich problemów nie mam.. Uważam, że zbyt bardzo koloryzuje czasami

Mam czasami tak, że martwię się kto coś o mnie powiedział, ale mam tak od małego, czuję czasami że ludzie mnie obgadują, ale dlatego bo jestem specyficzna osoba, szczera, bezpośrednia i czasami gadam głupoty.
Nie mam problemów ze snem, nie mam problemów z jedzeniem, nie mam problemów z integracja ludźmi, aczkolwiek mam czasami tak, że chce odizolować się od social mediów, że względu na strach, że ktoś do mnie napisze, że chce mnie pobić czy coś w tym stylu, to wynika jedynie z doświadczeń patologicznym środowisku w moim otoczeniu.

Już dawno z tego towarzystwa zrezygnowałem, aczkolwiek z moją osobą jestem łatwym kąskiem do znęcania się.. To jest jedyny lęk który I tsk nie jest tak mocny jak po tamtym lęku..

Podsumowując mam kilka pytań :
1. Czy to normalne jest stwierdzić choroby po 30 minutowej analizie?
2.czy mogę odstawić lęk rispolept i Zentiva i brać EWENTUALNIE Escitalopram Active?
3.czy po 6 dniach stosowania może zrezygnować natychmiastowo z Escitalopram? (jeśli brałem pół tabletki?)
4.czy po 7 dniach jakbym miał bral cała tabletkę, mogę brać kolejny tydzień pół tabletki, gdyż nie jestem jeszcze gotowy?
5. Czy efekty uboczne znikną czy zawsze będę czuł niepokój, lekki lęk, zmęczenie?
6.czy potrzebuję leków, gdyż przeważnie czuję się dobrze?
7. Czy nie wystarczy mi sama psychoterapia, jesli wiem co mnie trawi w głębi duszy?
8.Czy po tygodniowym stosowaniu leków, które zostały przepisane pod zła diagnoza, mogą zmienić, pogorszyć stan emocjonalny i spowodować zmiany w psychice?

Ania (anonim, 146.120.214.)
około 17 godzin temu, Warszawa

Czy stosując lek pragiola 75 x 2 tab na noc można stosować melisę...

Czy stosując lek pragiola 75 x 2 tab na noc można stosować melisę lub krople cbp stężenie 5% x 3 dziennie?

Zefira (anonim, 37.47.33.)
około 21 godzin temu, Warszawa

Dzień dobry mam pytanie czy przy padaczce mogę brać relanium w ci...

Dzień dobry mam pytanie czy przy padaczce mogę brać relanium w ciągu 2 dni miałam 2 ataki padaczki

Anna (anonim, 5.173.200.)
około dnia temu, Warszawa

Czy hydroksyzyna to lek na moje objawy?

Doktor przepisał mi Hydroxyzinum Espefa. Nie mogę spać w nocy , jestem nerwowa i wiecznie zła. Jestem jak zapalnik. Denerwuje się ciągle. Jestem spięta. Czy to jest na moje objawy? Jak mi te tabletki pomogą?

iza (anonim, 89.64.36.)
około dnia temu, Warszawa

Czy Symfaxin wpływa na wątrobę?

Przyjmuje dawkę 225mg Symfaxin, czy lek ten wpływa na wątrobę? Na co powinnam zwrócić uwagę przyjmując taką dużą dawkę, czy są leki których kategorycznie nie powinnam łączyć z symfaxinem?

Olo (anonim, 178.239.10.)
około dnia temu, Warszawa

Co zrobić jeśli źle się czuję po leku Elicea?

Czy Elicea 10 jest lekiem bezpiecznym, biorę czuję się źle ospały , ból brzucha ,nudnosci , brak apetytu i bardzo dziwnie się czuję 😥

Patryk (anonim, 45.89.8.)
około dnia temu, Warszawa

Czy mogę odstawić na jeden dzień Pramolan i spożyć wieczorem alkohol?

Dzień dobry,

biorę dokładnie od tygodnia lek Pramolan 50 mg x1 rano. Czy mogę bez problemu nie wziąć po prostu w 1 dniu i spożyć wieczorem alkohol? Dzień później wróciłbym do tego leku.
Pozdrawiam.

Krzysiu (anonim, 185.9.127.)
około dnia temu, Warszawa

Jaki lek na uspokojenie lepiej zastosować przed rezonansem Hydroxyzinum czy Afobam?

Dzień dobry, z powodów problemów z głową (bóle, nadwrażliwość na dźwięk itp, ciężko z oddychaniem) nie dałem rady wytrzymać w całkowitym bezruchu na rezonansie magnetycznym głowy. Następnym razem chciałbym przed badaniem wziąć jakiś lek który uciszy moją głowę i ją uspokoi. Różni lekarze zaproponowali dwa różne leki: Hydroksyzyna i afobam, który lek będzie lepszy?

Pozdrawiam

Weronika (anonim, 178.216.88.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy zmęczenie i osłabienie mogą być związane ze zwiększeniem dawki leku Setaloft?

Witam, mam pytanie odnośnie leku Setaloft. Przez ponad dwa miesiące brałam dawkę 50 mg raz dziennie, po wizycie u psychiatry lek zwiększono mi o dodatkową połówkę (25 mg) w południe, a po trzech dniach mam brać już 50. Przez pierwsze dwa dni było dobrze, ale dzisiaj poczułam nagle ogromne zmęczenie i słabość. Czy to normalne przy zwiększeniu dawki leku? I czy może również tak wystąpić gdy jutro zwiększę dawkę o kolejne 25?

tadeusz (anonim, 188.127.27.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy jest lek o podobnym działaniu, co Pramolan?

Nie mogę przyjmować leku pramolan ze względu na prostatę.( w ulotce pisze, że należy zachować szczególną ostrożność na rozrost prostaty) Czy jest lek o podobnym działaniu

Zlękniona (anonim, 83.11.100.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy mogę prowadzić samochód jeśli stosuję Egzystę, Cital i Ketrel?

Wczoraj Lekarz psychiatra w zwiazku z długotrwałymi lękami - przepisał mi ketrel, citotal i EGZYSTE 75g przez 14 dni a potem 150g. Na wizycie nie rozmawialiśmy , że codziennie musze jeździć do pracy samochodem. W ulotce przeczytałam, że z powodu gorszej koncentracji nie powinno się jeździć autem. Nie mam możliwości jeździć innymi środkami transportu. Mam pytanie: czy skoro EGZYSTE bede brac tylko wieczorem to czy mogę ją brać bez ryzyka złego wpływu na prowadzenie auta rano.
Drugie pytanie : kiedy poczuję działanie EGZYSTY. W różnych informacjach jest 2 lub 4 nawet 6 tygodni. A lekarz powiedział tylko że niedługo. Lek ten i Ketrel biorę PIERWSZY raz w życiu.

Dana (anonim, 89.64.37.)
około 3 dni temu, Warszawa

Czy można przyjmować jednoczśnie flunaryzynę, opipramol, pregabalinę i wenlafaksynę?

Biorę Wenalektine0 75 1 raz i Pregabalinr2 razy naleki i p bólów.Od paru lat leczę się na depresję fobie lęki. Lekarz neurolog przepisał mi Pramolan0,05 i Flunarizine5 mg od 3 tygodni boli mnie bardzo głową Choruje na SM.Czy mogę brać leki od neurologa razem z tymi moimi od psychiatry.

Stanisław (anonim, 5.173.192.)
około roku temu, Warszawa

Co zrobić, kiedy rozwinęło się uzależnienie od leków nasennych?

Moja żona już 1,5 roku zażywa Nasen (2 tabletki) na dobę, jedną przed snem a druga bardzo wcześnie rano (4-5 rano). Jak można to zmniejszyć lub zastąpić innym lekiem mniej szkodliwym. Wcześniej lekarz psychiatra przepisal Ketipinor 25mg jako uzupełnienie, ale przy zmniejszonej dawce Nasenu. Jestem bezradny, bo uważam że bardzo jest uzależniona.

Tybek (anonim, 37.248.170.)
około 3 dni temu, Warszawa

Czy to normalne, że po 5 tygodniach stosowania Elicea nadal czuję się rozdrażniona i boli mnie brzuch?

Biorę Elicea 10 5 tydzień po trzech początek kiepsko bole brzucha wszystko mnie drażniło, potem tydzień ok i od 4 tygodniu znowu dolegliwości wróciły czy to normalne 😥

Anna (anonim, 188.146.35.)
około 3 dni temu, Warszawa

Czy można stosować łącznie Propranolol Accord, Primacor, Hydroxyzinum, Indapamide SR? Czy Propranolol może powodować obrzęki, duszność i ucisk w klatce piersiowej?

Witam. Czy można łączyć leki Propranolol Accord 10mg, Primacor 10mg, Indapamide SR 1,5mg, Hydroxyzinum 10mg. Dodam że po którymś leku czuję się nie najlepiej tj: dusi mnie w gardle-bardziej po lewej stronie, mam ucisk w klatce, bardzo napięte łydki z obrzękiem jakby żyły mi puchł, mdłości. Czy to może być przez Propranolol???

Zaburzenia lękowe (nerwica)
Lęk jest podstawowym symptomem chorób nerwicowych. Zaburzenia lękowe należą do najczęściej występujących problemów psychicznych. Dotyczą one ponad 20% wszystkich ludzi. Najczęściej na nerwicę chorują osoby między 24 a 44 rokiem życia. Niepokój, bezsenność, zawroty głowy, to zaledwie kilka objawów, które mogą towarzyszyć tym zaburzeniom.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 minut temu
Aleksandra Mroczkowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 26 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 15 godzin temu
Marianna Krajewska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 16 godzin temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
ostatni post około 22 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor