Czy sterydy są bezpieczne?, opinie i pytania

103 pytania o Czy sterydy są bezpieczne?. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Martula (anonim, 178.37.196.)
około 6 dni temu, Warszawa

Czy mogę zmienić schemat dawkowania leku zalecony przez lekarza?

W schemacie dawkowania Metypredu lekarz zapisal rano 20 mg, w południe 8mg, a wieczorem 4 mg. Czy mogę zacząć leczenie szybciej niż od kolejnego poranka, a jeśli tak, to czy mogę dawkę ranną wziąć np. o 16, tą południową o 12 w nocy, a wieczorna o 8 rano?

ewelina (anonim, 193.32.194.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy mogę używać Triderm na czerwone plamy niewiadomego pochodzenia?

Czy maść Triderm można być stosowana na czerwone plamy? Od jakiś 2 tygodni mam czerwone plamki strasznie swędzą po jakimś czasie ustępują.Powstają plamy ciemne plamy które goją sie strasznie długo w środku jakby coś było. Najwięcej ich teraz mam z tyłu na ręku jak i pośladkach.Nie mam pojęcia czy to coś mnie gryzie czy to uczulenie.Można smarować Triderm ?

Dera (anonim, 79.110.202.)
około 19 dni temu, Warszawa

Czy Nasometin może powodować ból głowy i zapalenie krtani?

Od czasu stosowania Nasometin ( ponad 2 m-ce) - mam zapalenie krtani , zauwazyłem, że rano wstaję z bólem głowy , który utrzymuje się prawie cały dzień. Czy może to być skutek stosowania Nasometin-u?

Urszula M.
około 21 dni temu, Białystok

Czy na chore zatoki mogę zastosować zamiennik leku Dymista?

Doktór podejrzewa u mnie chore zatoki i dlatego wypisał lek Dymista.czy mogę zarzyć w tym przypadku zamiennik?i jaki?z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Urszula

Jagoda113 (anonim, 37.47.62.)
około 23 dni temu, Warszawa

Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę, jeśli stosunek miał miejsce w przedostatni dzień okresu, a 15 godzin później zażyłam Escapelle?

Witam, współżyłam z chłopakiem w przedostatni dzien okresu i wytrysk był w pochwie, jaka jeT szansa na zajście w ciąże? Ostatnie moje cykle to 23 28 24 33 (33) dlatego bo zażywałam globulki i stres do tego. Zaznaczę ze wzielam po jakis 15 godzinach tabletkę dzien po escapelle. I do tego moj chłopak bierze testosteron długo go brał zdecydowanie za długo czy to pogarsza plemniki?

Karolina (anonim, 91.231.122.)
około 28 dni temu, Warszawa

Czy Depo-Medrol wpływa na skuteczność pigułek Vixpo?

Dzień dobry , wczoraj z powodu zapalenia i bólu w okolicach bocznej części pośladka i Całej bocznej części nogi został mi wstrzyknięty w obie strony jednorazowo zastrzyk domięśniowo Depo-Medrol z lidykoainą (40 mg +10). Po jednej dawce na każdą stronę . Dzisiaj utrzymuje się ból w miejscu podania . Czy podany środek nie wpłynie na tabletki vixpo ?

Karola (anonim, 188.146.186.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy Encorton osłabia działanie leku Yasmin?

Czy można stosować Encorton razem z tabletkami Yasmin. Przeczytałam, że Encorton może wchodzić w reakcję z estrogenami. Czy w związku z tym osłabi on skuteczność antykoncepcji lub może to spowodować wystąpienie skutków ubocznych. Encorton przepisany z powodu zaostrzenia bólu spowodowanym dyskopatia.

Jan_chłoniak (anonim, 79.163.197.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy jest bezpieczniejszy lek na chłoniaka od Encortonu?

Czy jest jakiś bezpieczniejszy lek na chłoniaka od Encortonu, który biorę ze względu na spadek hemoglobiny?

Ostrożna (anonim, 109.125.243.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy aerozol Dymista oraz leki Clatra i Budesonide mogą utrudniać chudnięcie, powodować bawoli kark u kobiet, zatrzymanie wody w organizmie i puchnięcie nóg?

Mam 3 pytania : 1) Czy kropelki Dymista mogą powodować tycie lub uniemożliwiać schudnięcie bo staram się od jakiegoś czasu schudnąć trochę ?, 2) Zawierają korsykosteroidy , czy zatem mogą powodować przyrost mięśni karku, tzw. bawoli kark - u kobiety to raczej nieładnie wygląda?, 3) Czy z powodu zawartości korsykosteroidów mogą powodować zatrzymanie wody w organizmie i obrzęku nóg bo i tak mam już z tym problem, głownie puchną mi stawy skokowe i to latem więc często w tym czasie biorę lek odwadniający ?. Dodam jeszcze ,że przyjmuję dodatkowo leki : Clatra i Budesonide. Czy one mogą utrudniać proces chudnięcia a także czy one mogą powodować przyrost mięśni dla kobiet niekorzystny. Nie palę i staram się prowadzić zdrowy styl życia ( zdrowa kuchnia, gimnastyka, spacery).

Czy sterydy są bezpieczne?
Słyszysz "sterydy" - myślisz "doping” lub oczami wyobraźni widzisz nafaszerowany niezdrowymi dodatkami drób? To częsty stereotyp. Tymczasem związki sterydowe są szeroko stosowane w medycynie. Czy są zatem bezpieczne?


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 minut temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 minut temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 43 minut temu
Maciej Jakubczyk
administrator
Karolina Zygmunt, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Barbara Mierzwinska
ekspert
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godzinę temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Monika Alaszkiewicz, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 18 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 23 godzin temu