Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
po potwierdzeniu otrzymasz mailem dokładną godzinę w wybranym przedziale
* pole wymagane
* pole wymagane
Telekonsultacja to bezpieczna i szybka forma kontaktu pacjenta z lekarzem, która umożliwia realizację wizyty z dowolnego miejsca, bez konieczności wychodzenia z domu.
Internista online zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem infekcji, chorób układu krążenia, pokarmowego, nerwowego, kostno-stawowego, moczowo-płciowego, a także chorób tarczycy, chorób metabolicznych i chorób alergicznych. W razie potrzeby, lekarz internista może skierować pacjenta do innego lekarza specjalisty.
W ramach telekonsultacji z internistą online możesz zadać pytanie lekarzowi oraz omówić niepokojące dolegliwości, takie jak:
Na e-wizytę z internistą online warto umówić się, jeżeli cierpisz na choroby przewlekłe, tj. cukrzyca, nadciśnienie, otyłość, zaburzenie odporności, choroby autoimmunologiczne, choroby gastrologiczne. Lekarz ogólny posiada szeroką wiedzę oraz holistyczne spojrzenie funkcjonowanie organizmu.
Podczas telekonsultacji, jeżeli zajdzie taka konieczność, internista online może wystawić e-receptę, e-zwolnienie oraz e-skierowanie. Zawartość e-recepty możesz sprawdzić tutaj i od razu zarezerwować leki w wybranej aptece w Polsce.
kaszel, gorączka, duszność, utrata węchu oraz smaku to najbardziej charakterystyczne objawy koronawirusa. Podobne symptomy mogą występować w przypadku przeziębienia. Istotne w odróżnieniu tych dwóch chorób jest zwrócenie uwagi na nasilenie i charakter objawów.
W przebiegu COVID-19 pojawia się suchy, męczący kaszel kaszel, utrudniający oddychanie. W przypadku przeziębienia występuje suchy, łagodny z tendencją do przechodzenia w wilgotny kaszel. Gorączka utrzymująca się dłużej niż 3 dni i nie spadająca po środkach przeciwgorączkowych może wskazywać na koronawirusa.
Objawy te należy skonsultować z lekarzem, który na podstawie wywiadu zleci odpowiednie leczenie lub wystawi skierowanie na wykonanie testu w kierunku COVID-19.
We wszystkich wymienionych objawach kluczem do wyzdrowienia jest izolacja i pozostanie w łóżku, dlatego niektórzy pacjenci mogą potrzebować zwolnienia lekarskiego, które lekarz online wystawia podczas telekonsultacji.
Odczuwasz objawy, tj. bóle i zawroty głowy, potliwość, kołatanie serca, bezsenność, uderzenia gorąca? Objawy te mogą wskazywać na nadciśnienie tętnicze, które należy do najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych.
W takiej sytuacji możesz skonsultować się z internistą online, który zleci odpowiednie badania, postawi diagnozę oraz wdroży leczenie pozwalające zapobiec rozwojowi choroby.
W przypadku zdiagnozowanego nadciśnienia tętniczego, ważne są regularne kontrole lekarskie oraz trzymanie się wyznaczonych zaleceń. Pozwoli to na obniżenie ciśnienia i poprawę stanu zdrowia.
Zawroty głowy to nieprzyjemne doznanie, które objawia się uczuciem kołysania, wirowania, braku stabilności lub braku równowagi. Nie należy lekceważyć tych objawów, ponieważ mogą one zwiastować rozwój poważnych chorób, tj. udar mózgu, guz zlokalizowany wewnątrzczaszkowo, czy stwardnienie rozsiane.
W pierwszej kolejności warto skonsultować ten problem z internistą online, który zleci odpowiednie badania oraz na podstawie wyników ustali dalsze postępowanie.
W leczeniu otyłości ważne jest interdyscyplinarne podejście oraz pomoc specjalistów z różnych obszarów medycyny, np. internisty, dietetyka, psychologa, czy pediatry (w przypadku dzieci).
W zależności od stopnia zaawansowania choroby oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta, lekarz może zaproponować różne metody leczenia otyłości. W leczeniu otyłości I stopnia lekarz zaleca odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną. Jeżeli działania te nie przyniosą rezultatów wprowadza się farmakoterapię.
Pacjentom z otyłością II stopnia proponuje się leczenie środkami farmakologicznymi.
U pacjentów, u których leczenie wymienionymi metodami nie przyniosło efektów oraz u pacjentów cierpiących na otyłość III stopnia rekomenduje się metody chirurgiczne.
Internista odgrywa ważną rolę w opiece nad pacjentem chorującym na cukrzycę. W ramach telekonsultacji, internista edukuje pacjenta na temat zdrowego stylu życia, profilaktyki cukrzycy, pomaga w zrozumieniu choroby, a także kieruje na odpowiednie badania. Dodatkowo może również wprowadzić odpowiednie leczenie i wystawić e-receptę na leki. Jeżeli pojawią się jakieś komplikacje, lekarz ogólny może skierować pacjenta do diabetologa.
Cukrzyca jest poważną, przewlekłą chorobą, która wymaga systematycznych kontroli i stałego leczenia. Samodyscyplina i ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarskich jest kluczem do wyrównania cukrzycy.
Tarczyca to gruczoł wydzielania dokrewnego, który pełni ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu, ponieważ wytwarza hormony mające wpływ na cały organizm.
Statystyki donoszą, że co 5 Polak ma problemy z tarczycą, a co drugi Polak nie jest tego świadomy. Choroby tarczycy mogą objawiać się m.in. kołataniem serca, suchością skóry, uczuciem zimna, zwiększoną potliwością, wahaniem nastroju, trudnością z redukcją masy ciała lub niemożnością przytycia.
Wszystkie schorzenia tarczycy związane są z jej nadczynnością lub niedoczynnością.
W przypadku występowania niepokojących objawów, mogących zwiastować zaburzenie pracy tarczycy, należy zaczerpnąć porady internisty, który zleci wykonanie odpowiednich badań oraz na podstawie ich wyników może zdiagnozować problem.
GdziePoLek nie ma dostępu do informacji przekazywanych w trakcie telekonsultacji.