Szczepienie przeciwko półpaścowi, opinie i pytania

101 pytań o Szczepienie przeciwko półpaścowi. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
kk (anonim, 83.28.215.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy można jednocześnie stosować Asamax i Heviran?

1,5 roku temu zdiagnozowano u mnie WZJG. Pół roku temu weszłam w remisję kliniczną - aktualnie przyjmuje 3g mesalazyny dobowo (Asamax 500 rano i wieczorem). Lekarz rodzinny zdiagnozował u mnie półpasiec i przepisał Heviran, jednak nie wiedział czy te leki wchodzą w interakcję. Będę wdzięczna za opinie. Pod względem jelitowym czuję się na tyle pewnie, aby zmniejszyć/zawiesić przyjmowanie mesalazyny na okres leczenia heviranem, jeżeli mogłoby to mieć potencjalnie szkodliwe skutki.

BozenaS (anonim, 46.204.51.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy chorując na przewlekłą białaczkę mogę zaszczepić się przeciwko półpaścowi?

Jestem chora na przewlekła białaczkę limfocytów a obecnie w remisji . 2 m-ce po trudnej chemioterapii zachorowałam na rozległy uciążliwy półpasiec. Czy jest sens zaszczepienia się , aby zapobiec nawrotowi choroby

Pati (anonim, 194.166.251.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak nazywa się Austriacki odpowiednik Heviranu?

Mam wirusa herpes w oku 10 lat temu byłam leczona heviranem w Polsce. Czy jest jakiś zamiennik heviranu w Austrii? Dziękuje za pomoc

Tedi (anonim, 46.134.48.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można stosować Heviran profilaktycznie, żeby nie zarazić się półpaśccem?

Mamy chorą mamę na półpasiec czy możemy zapobiegawczo przyjmować Heviran aby uniknąć zakażenia pozdrawiam serdecznie Tadeusz

Magda (anonim, 88.156.141.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego podczas stosowania Heviranu na półpaśca na ustach pojawiła się opryszczka?

Ten lek NIE DZIAŁA, nie hamuje choroby, on ją mam wrażenie wywołuje, stosuję go już 5 dzień w dawce 800 mg w leczeniu półpaśca i dziś na 5 dzień pojawiła mi się opryszczka na ustach. Przy dawce 800 ????
Co to k…a jest ?????
Placebo ?????? !!!!!

Teresa (anonim, 31.60.12.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę stosować lek z acyklowirem, Xarelto oraz Plaquenil?

Czy moge jednoczesnie brać lek Aciclovirum na opryszczke i Xsalerto oraz Plagenil

Jan 42 (anonim, 89.229.98.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego objawy półpaścca minęły, a ból pozostał?

Dzień dobry,
Mam 78 lat. Po typowych objawach półpaśca (najpierw lekki ból pod lewym dolnym żebrem, a dwa dni później kilka bolesnych czerwonych i swędzących plamek) zacząłem zażywać tabletki Heviran Comfort 200 mg zgodnie z zaleceniami na ulotce leku: 5 razy co 4 godziny z nocną przerwą przez 5 dni. Do tego środki przeciwbólowe w zależności od natężenia bólu (biorę po jednej tabletce Apap, co kilka godzin). Dzisiaj jest piąty i ostatni dzień zażywania leku. Zmiany (8 plam różnej wielkości) na skórze z przodu poniżej lewego żebra i dwie malutkie z tyłu po tej samej lewej stronie na plecach, które powstały w 4 dniu choroby zrobiły się zupełnie płaskie (przedtem miały jakby zgrubienia). Zmieniły kolor z czerwonego na prawie granatowy (z wyjątkiem 3, które powstały dwa dni później i są większe). Problem jest natomiast z bólem, który nasila się, kiedy nie zażywam środków przeciwbólowych. Moje pytanie brzmi, jak długo będzie utrzymywał się ból w okolicach zaatakowanych przez wirus półpaśca? Czy powinienem skonsultować sprawę z lekarzem rodzinnym? Może dawki leku Heviran Comfort (200 mg) były zbyt niskie, ale tylko takie mogłem szybko kupić w aptece bez recepty. Chciałem jak najszybciej rozpocząć leczenie, a do mojej przychodni nie mogłem umówić szybko wizyty Pozdrawiam serdecznie.

Gosia 13 (anonim, 5.173.146.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy można łączyć Hascovir, Contix, Rutinacea Max D3 i probiotyk?

Czy zachodzi interakcja pomiędzy hascovir 200 mg a contix? Czy można przy leczeniu hascovir 200 mg brać contix, rutinacea max D3 i probiotyki?

AJolie (anonim, 37.47.33.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy można rozgnieść i zawiesić tabletkę leku Heviran w wodzie, a następnie podać miejscowo?

Czy można rozgnieść tabletkę heviranu 200, a następnie dodać do niego wody i taką emulsję nałożyć bezpośrednio na „zimno” na ustach?

Edyta (anonim, 185.157.12.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy Heviran to odpowiedni lek na kaszel i gorączkę?

Doktor przepisał mi heviran 800 mg, co 8 godzin.po jednej tabletce przy schorzeniu gorączka i kaszel. Czy uważa pan /pani ze to odpowiedni lek na gorzaczke i kaszel bo czytając ulotkę widzę ze jest to.lek na opryszczke a ja żadnej opryszczki nie mam

Anna (anonim, 83.23.234.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy złe dawkowanie leku Heviran, mogło mieć wpływ na pojawienie się nowej opryszczki?

Witam,
lekarz zalecił mi branie heviran 400 mg 3 razy dziennie przez 10 dni. Nie napisał jednak co ile godzin... Brałam co 4h, okazało się ze powinnam brać co 8 h. Jestem przy piątym dniu terapii a zauwazylam u siebie na ustach nową krostkę.
Czy złe dawkowanie mogło miec wpływ na działanie leku?

Dodatkowo dzisiaj zamiast przyjąć leku w godzinach 8-12-16 przyjęłam 8-16-20

Nelka (anonim, 95.49.238.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy karmiąc piersią można zażywać Heviran?

Czy karmiąc piersią mogę zażywać heviran? Mam nawracającą opryszczke wargową właściwie od trzeciego dnia po porodzie (dziecko ma 6 tygodni) bardzo boję się o jego zdrowie. Lekarz rodzinny leczy mnie tylko maściami, które szczerze mówiąc tylko zalagadzają stan. Boję się o maluszka, ale od ponad miesiąca słyszę żeby w domu albo zaklejać opryszczke, albo chodzić w maseczce, dłużej tak nie dam rady, a karmie piersią więc dziecko mam przy sobie cały czas.

Patka (anonim, 188.117.159.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy podczas infekcji koronawirusowej mogę brać Heviran na opryszczkę?

Witam mam koronawirusa i do tego wyszła mi opryszczka więc moje pytanie polega na tym czy w trakcie tego wirusa można brać heviran 200 4x na dzień??

Ela (anonim, 46.205.201.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy podczas przyjmowania leku z paracetamolem i tramadolem mogę przyjąć Ibuprom Max Sprint?

Jestem po włamaniu chirurgicznej szyjki prawej kości ramiennej. Kość jest już zarośnięta i oczekuję na rehabilitację. Obecnie przyjmuję tramadoli hydrochloridum + paracetamolu 37,5 mg+325mg 2xdziennie. I moje pytanie, czy mogę również brać ibuprom max sprint? Mam okropne bóle kontuzjowany ręki.

Bezradna (anonim, 37.248.215.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy zalecone mi przez lekarza dawkowanie leku Hascovir jest odpowiednie?

Został mi przepisany Hascovir 800 mg, mam go brać 5 razy dziennie co 3 godz. przez 5 dni z przerwa na noc, stwierdzono półpasiec. W związku z tym chciałam się dowiedzieć czy nie jest to zbyt mały odstęp czasu pomiędzy kolejnymi dawkami, gdyż na opakowaniu pisze 5 razy dziennie co 4 godz.Po dwóch dniach takiego przyjmowania leku zaczęłam odczuwać ból w okolicy lewej nerki. Mam 49 lat.

Krysza (anonim, 212.106.19.)
około roku temu, Wrocław

Jak można zakupić lek Vaciclor?

Witam jak mogę załatwić lek Vaciclor 500 mg mam recepte wiem że w Polsce nie można go kupić może jakaś apteka ma możliwość zakupienia za granicą z góry dziękuję za odpowiedz

Beata (anonim, 89.64.44.)
około roku temu, Warszawa

Gdzie można kupić Vaciclor?

Gdzie można kupić vaciclor? Kiedyś można było go kupić w polskich aptekach, Zniknął! chyba dlatego, że cena w Polsce była dużo tańsza niż na Zachodzie. A to jedyny skuteczny lek na opryszczkę.

bronek300 (anonim, 188.146.160.)
około 2 lat temu, Warszawa

Czy w Polsce dostępna jest szczepionka na półpaśca?

CZy w Polsce dostępna jest szczepionka zostavax lub inna przeciwko pólpaścowi?
Dziękuję za odp!
Pozdrawiam

Szczepienie przeciwko półpaścowi
Półpasiec jest wirusową chorobą zakaźną, która może wystąpić u osób, które były chore na ospę wietrzną - wywołany jest bowiem przez tego samego wirusa. Czym półpasiec się objawia? Jak go rozpoznać i leczyć? Czy warto zastosować szczepionkę przeciwko półpaścowi?


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 minut temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 21 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor