Preparaty na sen, opinie i pytania

116 pytań o Preparaty na sen. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Stres i bezsenność.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Nick (anonim, 89.151.45.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Venlectine można stosować doraźnie i czy po jednorazowej dawce leku Venlectine na drugi dzień mogę przyjąć hydroksyzynę?

Dobry Wieczór, ostatnio zażywałem lek przeciwlękowy Afobam w dawce około 1-1.5 mg dziennie, ze względu na stany lękowe i problemy ze snem. Obecnie lek mi się skończył a wizytę u specjalisty mam dopiero 16 września. Lekarz telefonicznie przepisał mi Hydroksyzynę na ten czas, ponieważ jeśli chodzi o Afobam kazał mi się udać do prowadzącego specjalisty. ale niestety z powodu pomyłki leku, recepta zostanie poprawiona dopiero jutro. W domowej apteczce posiadam jeszcze lek Venlectine i tego dot. moje pytanie. Czy jednorazowe zażycie 75 mg Venlectine pomoże mi lepiej zasnąć i uspokoi mnie, tak żebym zrelaksowany mógł funkcjonować, czy raczej jest to lek przeciwdepresyjny i nie zadziała nasennie i uspokajająco? Ponadto czy jeśli wziąłbym te 75 mg na wieczór, to czy jutro mogę zażyć przepisaną mi Hydroksyzynę? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Bona (anonim, 178.37.156.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy nadmierna pobudliwość nerwowa, nadmierna potliwość i arytmia występujące podczas zażywania Beto 25 ZK mogą zostać zniesione przez tabletki Labofarm?

Witam,jestem po operacji usunięcia macicy,przetovzeniu krwi,zażywam beto zk 25 2 tabl.dziennie,męczy mnie nadmierna pobudliwosc nerwowa i związana z tym potliwosc lekka arytmia .Czy pomogą mi tabletki jonizujące lub uspokajające Labofarmu?Pozdrawiam

Ola (anonim, 154.186.28.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Jak odstawić lek Estazolam?

Chcę" zejsc"z brania Estazolam2mg na sen.Jak to zrobić. ?proszę o odpowiedź. Mam Eszopiclone 1 mg.Czy mogę brać 1mg Estazolanum+1mg Ezsopiclone?

Hype22 (anonim, 188.147.101.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Cy nagłe odstawienie leku Zolafren może być przyczyną bezsenności?

Czy nagle odstawienie zolafrenu 10 mg branego przez 2 ,3 miesiace mogło spowodowac niemoznosc zasniecia.A mecze sie z ta bezsennosc od listopada 2018.Czy raczej szukać przyczyny gdzie indziej.Obecnie biore na sen tisercin 25 ,deprexolet 13 i zolafren 10 .Taki zestaw mam od lipca 2019.usypialo mnie to do godziny 6.A od paru dni spie do 2 nad ranem.Czy mogla sie wytworzyc potrzeba zwiwkszenia dawki.Czy moge bezpiecznie zwiekszyc do 1,5 tab tisercinu.Lekarz przepial 2 tab.Ja caly czas dobieralem jedna i starczalo do teraz

Kacpr (anonim, 89.64.25.)
około 4 miesięcy temu, Bolesławiec

Czy 1 mg Melatonina Tonaxinum spray odpowiada 4 mg standardowej melatoniny w tabletkach? Jaki preparat z melatoniną najlepiej wybrać?

Mam pytanie wobec produktu Melatonina Tonaxinum Spray. W opisach jest że na język podana działa 4 razy mocniej niż normalnie czyli 1mg na język odpowiadałby 4mg doustnue? Wspominane jest że były badania kliniczne, ale nie znajduję żadnych takich badań w internecie (być może nie są ogólnodostępne?) I jeszcze na ile dawek opakowanie by starczyło. Zatem czy wartościowym z byłoby skorzystanie akurat z tej melatoniny? Bo jest również wiele tańsza melatonina VitaDiet w normalnych tabletkach. Ale też nie ma pewności czy byłaby ok bo to w końcu suplementy (oba powyższe). Niepokojące są raporty chyba GiF czy GiS że sporo suplementów odbiega składem od etykiety Czy jednak może melatonina Lek-Am, która jest znowu droższs, ale jest zarejestrowana jako lek, co podobno gwarantuje skuteczność?

Wiki (anonim, 37.47.182.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy przyjmowanie preparatu Imovane przez okres kilku miesięcy może być niebezpieczne dla zdrowia?

Dzien dobry biore imovane od ponad pół roku i bez tabletki nie zasne. Czy to grozne bo wiem ze leczenie powinno trwac gora 4 tygodnie. Czy bede miala jakies kłopoty ze zdrowiem jak bede dłuaej je brała? Pozdrawiam

Preparaty na sen
Ponad połowa Polaków cierpi na zaburzenia snu - mogą być one spowodowane różnymi czynnikami, do których należy przede wszystkim stres. Trudności z zasypianiem i przespaniem nocy mogą wynikać również z niewłaściwego stylu życia (np. picia zbyt dużych ilości kawy), niektórych współistniejących schorzeń czy zażywanych leków, a także niedoborów pewnych składników odżywczych.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Maciej Jakubczyk
administrator
ostatni post około 9 godzin temu
Barbara Mierzwinska
ekspert
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Iwona Napierała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu