Preparaty na uspokojenie, opinie i pytania

173 pytania o Preparaty na uspokojenie. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Stres i bezsenność.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Karolina (anonim, 91.231.122.)
około 15 dni temu, Warszawa

Czy syrop Hydroxyzinum Hasco syrop ma takie samo działanie jak tabletki Hydroxyzinum VP? Czy 5 ml syropu jest równoważne 1 tabletce? Przez ile dni można pić syrop, aby się wyciszyć i opanować stan lękowy i stresowy wywołany obecną sytuacją na świecie?

Dzień dobry . Czy hydroxyzinum hasco syrop ma takie samo działanie jak hydroxyzinum vp? Czy 5 ml hydroxyzinum hasco jest to taka sama dawka jak np tabletka 10 mg hydroxyzinum vp? Przez ile dni można pic ten lek aby się troszkę wyciszyć i opanować stan lekowy i stresowy wywołany obecną sytuacjà na świecie .

Alicja (anonim, 83.21.104.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można stosować lek Duspatalin i preparaty z hydroksyzyną na własną rękę w przypadku bólu brzucha?

Witam! Mam 63 lata ,od roku czasu mam problemy z bólami nadbrzusza az pod żebro po prawej stronie. Nadmieniam ,że mam od wielu lat zaparcia.w czerwcu ubr. lekarz rodzinny zapisał mi Duspatalin retard. Zażywałam ok. 2 miesięcy , było lepiej. Jesienią znowu doległiwości wróciły i znowu brałam miesiąc.Teraz od 2 tygodni mam dużo większe bóle . Bardzo się boję ,nie wiem co robić w obecnej pandemii.
Mam stres od miesiąca bardzo intensywny, czy hydroxisinum może pomóc i czy mam znów zażywać Duspatalin ( mam zaparcia)?pozdrawiam

HALINA (anonim, 178.37.155.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy po 3 dniach przyjmowania leku Pramolan mogę go odstawić i przyjmować Relanium? Jeśli lekarz zlecił mi Naltrexon i Afobam, a nie chcę ich przyjmować, to jaki preparat mogę zażyć na niepokój w ciągu dnia?

Pramolan przepisała mi psychiatra na noc .Po 15 tu latach abstynencji odezwał się głód alkoholowy ,który był przyczyną odkażania mieszkania przez dwa tygodnie 70%spirytusem z powodu koronowirusa.Niestety zapomniałam że do końca życia a mam już 63 lata jest się alkoholikiem i mózg sobie przypomniał. Czy po 3 dniach brania Pramolanu mogę go już odstawić i na noc brać sobie Relanium.Bylam też u neurologa i przepisał mi Naltroxen na noc i w razie niepokoju w dzień Afobam.Ja nie czuję się dobrze po lekach psychotropowych bo jestem przyćmiona cały dzień a to nie jest dobre dla psychiki.Ja tego nie będę brała bo to jest mieszanką wybuchową.Proszę o radę co mogę wziąść w razie jakiegoś niepokoju w ciągu dnia.

Loczek (anonim, 37.248.212.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy powinnam brać leki Doxepin Teva i Trittico CR? Jeśli tak, to jak je dawkować?

Witam po dłuższej przerwie wracam do leków przeciwdepresyjnych. Ze względu na epidemię receptę wypisał inny lekarz na podstawie karty zdrowia. Przepisał lek doxepin teva oraz trittico cr kiedyś brałam te leki ale osobno jeden został zastąpiony drugim. Proszę o informację czy mogę je brać jednocześnie i jak?

lucyna1979 (anonim, 94.254.210.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę stosować lek Hydroxizinum na dzień, jeśli na noc przyjmuję Pramolan?

Witam. Mam nawrot nerwicy lekowej. Lekarz zapisal pramolan ktory juz bralam 5lat temu I bardzo mi pomogl. Mam Jedna tbl. na noc. Czy w dzien moge wziasc hydrixizinum zeby sie uspokoic..pije melise I Kalms zazywam nieduzo pomaga. Prosze o odpowiedz.

Izka (anonim, 89.64.54.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy preparat Nervoton naprawdę działa?

Witam! Co Państwo sądzą o tabletkach Nervoton ? Czy to naprawdę działa czy to takie tylko żeby coś zażyć? Dziękuję

Adam Z. (anonim, 83.27.233.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy samodzielnie mogę zwiększać dawkę leku Alpragen? Czy mogę dołączyć do niego lek Cital?

Dobry wieczór.Od soboty zażywam lek Alpragen 0,5 mg ,po dwie tabletki na dobę w odstępach co 6 godz. ,nie zażywam na noc z powodu bezdechu sennego,choć od trzech lat śpię pod aparaturą CPAP. Wczoraj zażyłem trzy tabletki na dobę w odstępach co 5 godz. ponieważ nastrój mi bardzo faluje,od stanu dobrego z powrotem do lęku i depresji,mimo wszystko dziś znów zażyłem dwie tabletki.Uprzejmie proszę o pomoc w takiej kwestii czy ilość zażywanych tabletek ,czyli 2 lub 3 na dobę ,ma jakiś wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego,tzn. czy substancje z leku nie odkładją się w organizmie na dłużej tak że mogą mieć wpływ na pogorszenie funkcjonowania mojego układu oddechowego nawet w dzień? Posiadam też w domu lek Cital 20 mg ,czy mogę np. zażywać jedną tabletkę Alpragenu 0,5 mg na dzień i jedną tabletkę Citalu 20 mg na noc? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedż.Pozdrawiam.

Preparaty na uspokojenie
Stres jest naturalną reakcją na trudności i problemy życiowe, które towarzyszą każdemu z nas. Napięcie nerwowe w niektórych sytuacjach motywuje do działania, jednak jego nadmiar może również utrudniać codzienne funkcjonowanie. W aptekach dostępnych jest wiele preparatów zawierających zioła lub wyciągi ziołowe o działaniu uspokajającym, którymi można wspomóc się w sytuacjach stresowych.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Bartlomiej Owczarek
administrator
Barbara Mierzwinska
ekspert
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Katarzyna Jutrzonka, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 19 godzin temu
Agata Zięba, mgr farm.
farmaceuta, redaktor