Niskie ciśnienie (niedociśnienie), opinie i pytania

11 pytań o Niskie ciśnienie (niedociśnienie). Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Serce i układ krwionośny.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Mala (anonim, 185.136.135.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Co mogę zastosować na zbyt niskie ciśnienie krwi?

Moje ciśnienie od 6.01 waha się między 86/56 do 102/65. Najczęściej jest poniżej 100. Od pierwszego spadku towarzyszą mi szumy w lewym uchu i w lewej części głowy. Biorę kardiamid z cofeiną, dużo piję, ale niewiele pomaga. Proszę o poradę.

Aaa (anonim, 5.173.96.)
około 2 miesięcy temu, Katowice

Czy moje ciśnienie nie jest za niskie?

witam mam 24 lata i dzisiaj zmierzyłam sobie ciśnienie i miałam 115 na 60 i puls 103 czy ciśnienie jest za niskie ?

Ewe (anonim, 5.184.112.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy moje ciśnienie i puls są prawidłowe?

Witam. Jestem kobietą mam 23 lata. Od kilku dni badam ciśnienie. Górne ciśnienie nie schodzi poniżej 140,środowe również nie schodzi później 80. Przed chwilą badałam górne mam 149,środkowe 99 a puls 111. Czy takie ciśnienie jest prawidłowe?

Anna.K (anonim, 5.173.42.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy przy ciśnieniu 120/70 mogę zażyć Sirdalud?

Czy mając niskie ciśnienie 120/70 mogę zażyć sirdalud,wiem że obniża cisnienie.Lekarz przepisał mi 4mg ale mam brać pół tabletki na noc,mam okropny ból przy rwie kulszowej i nic nie pomaga,oprócz tego anapran ec 500 2xdz i neurovid oraz maść naproksen.

Agnieszka (anonim, 5.173.66.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego podczas stosowania leków Propranolol i Pramolan oprócz pulsu spada mi także ciśnienie, czego nie obserwowałam podczas zażywania leku Beto 50 ZK?

Witam. Mam 43lata i choruje na niedoczynność tarczycy. Mam pytanie. Od kilku lat zażywałam beto ZK 50 raz dziennie. Na unormowanie tętna. Ponieważ tętno nie spadało za bardzo a ciśnienie tak to lekarz kardiolog zmieniła mi leki na propranolol 40 który zażywam po pół tabletki rano i wieczorem. Tętno spadło do wartości 70-85.ale również poleciało ciśnienie. Po obudzeniu jest w granicach 120/70ale potem po zażyciu tabletki spada nawet do 90/50. Tętno jest w miarę ok. Ale czy takie ciśnienie nie jest za niskie. Czy trzeba skonsultować się z kardiologiem? Czy może zmniejszyć dawkę. Nadmieniam że rano zażywam jeszcze Pramolan 50 raz dziennie. Pozdrawiam

Bożena Marczak, bozena.marczak@op.pl (anonim, 109.207.153.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy maść Cortineff jest zamiennikiem kropli Dicortineff?

Mąż dostał informację, że lek dicortineff został wycofany z produkcji i aptek,bo okazało się,że jest szkodliwy!
Ja używam maść CORTINEFF do oczu,czy to jest zamiennik?
Mam 77 lat,choruję na cukrzycę,kilka lat temu miałam operację zaćmy na obu oczach.Ponad to stwierdzono w szpitalu jaskrę wąskiego kąta przesączania w jednym oku (a może w obu-nie pamiętam).Okulista w miejscu zamieszkania,nigdy mi nie wspomniał,że mam jaskrę.Dopiero jak pokazałam wypis ze szpitala w Elblągu,potwierdziła,ąle żadnego leku nie przepisała,tylko mam co ok.pół roku kontrolę.Teraz przez pandemię koronawirusa -nie byłam.Mam pewne schorzenie oczu,z którym zmagam się już 2,5 /3 lat.Cały czas myślałam,że oczy mi łzawią,ale stwierdziłam,że to nie łzy -tylko lepki płyn,a rano oczy są sklejone .Tak się złożyło,że byłam jeszcze w szpitalu w Starogardzie Gdańskim,i raz u prywatnego lekarza okulisty w Gdańsku ,który cieszy się dobrą opinią.Lekarz udrożnił mi kanał łzowy w obu oczach,przepisał jakieś krople.Jest trochę lepiej,ale nie przeszło zupełnie.W dodatku w kąciku prawego oka ,ale nie w samym oku ,tylko między nosem a okiem odczuwam świąd lub szczypanie,które mi bardzo dokucza.-
anonim,

Konrad (anonim, 37.47.21.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Czy mam brać jednocześnie Diuver, Zofenil i Biosotal?

Biorę Biosotal 80 trzy razy dziennie, zofenil 7,5 raz dziennie, diuver 5 raz dziennie. Ciśnienie spada mi do 70/50. Nie daję sobie rady. Czy powinnam te leki wszystkie brać? Dodam, że mam napadowe migotanie przedsionków. Będąc na wizycie u lekarza często ciśnienie jest podwyższone np. 150/80. Natomiast w domu zawsze niskie np. rano po przebudzeniu 110/70

Niskie ciśnienie (niedociśnienie)
Gdy często dokucza nam zimno, jesteśmy wrażliwi na zmianę pogody, rano ciężko wstać nam z łóżka i mamy skłonność do zawrotów głowy, być może nasze ciśnienie jest zbyt niskie. O niedociśnieniu zazwyczaj mówimy wtedy, kiedy wartość ciśnienia skurczowego (tego pierwszego) spada poniżej 90 mmHg.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
ostatni post około 6 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 16 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor