Estazolam, opinie i pytania

37 pytań o Estazolam. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Jaka jest recepta na bezsenne noce?, Jak poradzić sobie z nerwicą?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Cat (anonim, 79.184.123.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można stosować jednocześnie Trittico CR, Citabax i Estazolam?

Dzień dobry, od kilku dni zażywam leki na bezsenność: Trittico 75mg (1 tab), na przebudzenie w trakcie nocy estazolam (1/2 tab) i w dzień na wewnętrzny niepokój i citabax 10mg. Od 2 dni skacze mi niepokojąco tętno i mam wrażenie ogromnego wewnętrznego leku i niepokoju. Chciałam dopytać czy są to normalne objawy? 1-2 razy do roku zdarzają mi się częstoskurczu nadkomorowy napadowe a odczucie jakie mi towarzyszy od tych kilku dni przypomina je ale bez typowych symptomów fizycznych ( tętno i ciśnienie w normie)

Niewyspana (anonim, 2.126.6.)
około roku temu, Toruń

Czy można kupić Estazolam bez recepty lub otrzymać na niego receptę przez internet?

Mieszkam w UK od 16lat i niestety nie mam jak osobiście zjawić się w Polsce. Otóż mam problemy ze spaniem po nocnej zmianie sypiam po 2-3 godziny. Otóż w przeszłości próbowałam środków ziołowych, potem oxazepam, lorafen ale najbardziej skuteczny jest dla mnie estazolam. Do tej pory nie miałam problemu z nabyciem tabletek, gdyż osoba, która znała mnie i moją była pani doktor mogła mi je raz na jakiś czas dostarczyć. Niestety kontakt się urwał a ja zostałam z problemem. U tutejszych lekarzy otrzymałam zapiclone który niestety nie równa się estazolam. Estazolam biorę po pół tabletki 5 razy w tygodniu po nocnej zmianie a pracuje na 3 zmiany. Na pewno ich nie nadużywam bo opakowanie starcza mi na około 3-4 miesięcy. Czy jest jakaś możliwość otrzymania tabletek bez recepty lub czy jest jakaś możliwość otrzymania recepty przez internet. Bardzo proszę o kontakt

Josefina (anonim, 79.220.101.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Jak nazywa się Niemiecki odpowiednik leku Estazolam?

Estazolem 2 mg konczy mi sie a mieszkam obecnie w Niemczech. Biorę ten lek na noc ( 0,5 Tabletki) od 30 lat. Mam 80 lat.Jakim lekiem dostepnym w Niemczech möge ten Medikament zastapić? Jak o tym rozmawiać tu z lekarzem.
Dziękuje
Josefina

muski (anonim, 78.8.101.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli nie mogę zrealizować recepty transgranicznej na Estazolam?

Posiadam receptę transgraniczna na lek uspokajający Estazolam okazało się ,że nie mogę wykupić jej obecnie co mam zrobić w tym przypadku z ta recepta gdzie ja przepisać na Polska .

adalbert200@wp.pl (anonim, 89.151.37.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Jak długo można stosować estazolam?

Kiedyś, może 4 lata temu, byłem 9 m-cy w szpitalu i codziennie brałem 2 mg. estazolamu. Po powrocie do domu już nie brałem przez jakiś rok. Nie miałem jakichkolwiek objawów odstawienia czy "domagania się" przez organizm pigułki. Teraz /od 1,5 roku/ biorę znów to lekarstwo dla komfortu zasypiania. Zacząłem przez ciekawość czytać i mam mieszane uczucia. Odstawić czy nie. Mam 65 lat i śpi mi się po zażyciu doskonale. Robiłem krótkie przerwy po 2-3 dni bez bojąc się uzależnienia i rzeczywiście troszeczkę trudniej mi się zasypiało i chyba troszeczkę wcześniej wstawałem rano. Żadnych sensacji. Mam tych pigułek tyle, że jak podejrzewam, uśpiłbym słonia. Brać 1 mg czy dalej zostać przy 2? Najchętniej odstawiłbym tą chemię, biorę dla komfortu. Czy to już znaczy że źle ze mną? Pzdr.

Annmari84 (anonim, 46.204.16.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy lepiej na bezsenność stosować Trittico z Estazolanem czy Trittico z połową Dobrosonu?

Czy leki trittico 100 mg i estazolan 1 mg wchodzą że sobą w interakcje?, czy lepiej na bezse nność stosować trittico z estazolanem czy trittico z połową dobrostanu? Lekarza psychiatra kazał samemu spróbować co lepiej zadziała. Czy jak jedną noc zastosowalam trittico i połowę tabletki dobrostanu i były problemy ze snem to następnej nocy mogę spróbować trittico z estazolanem?

anna.klimek949@gmail.com (anonim, 89.64.52.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Wszystkie leki jakie zażywam lekarz wypisuje na trzy miesiące a e...

Wszystkie leki jakie zażywam lekarz wypisuje na trzy miesiące a estazolamu tylko jedno opakowanie.Pytam w imieniu siostry która ma 85 lat a estazolam zarzywa od wielu lat .

Nina (anonim, 5.173.216.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czemu po zastosowaniu leku Estazolam ciężko dojść do normalnego samopoczucia?

Czemu po zastosowaniu tego leku trudno dojsć donormalnego samopoczućia ..i odczuwa się ucczucie rozbicia

babcia Tereska (anonim, 78.131.200.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego lekarze nie chcą mi przepisywać leku Estazolam?

ę od wielu lat estazolan.Mam ten leki od znajomychy.Lykam 1 raz dziennie 1/2 tabletki 2 miligramowej wieczorem.Poznieważ lekarze mi odmawiają recepty/chociaż innym przepisują/zaczęłam zmniejszać i kobietą całykam 1/4 tabletki 2 mg.Mam 75 lat,jestem kobietą,która całe życie zle znoszę napięcia nerwowe.Nie rozumiem postawy lekarzy,ostatnio neurolog zapisał mi bez problemu.O co chodzi

H (anonim, 31.60.13.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę stosować Pranosin u osoby chorej na celiakię? Jak długo powinna trwać kuracja lekiem Estazolam?

Chciałabym zapytać czy lek Pranosin w syropie może być podany osobie z celiakią oraz przez jaki czas powinno stosować się lek Estazolam aby bezsenność została skutecznie wyleczona?

basex (anonim, 37.7.123.)
około roku temu, Warszawa

Dlaczego firma Polfa Tarchomin prawdopodobnie zmieniła skład leku Estazolam TZF?

Witam , estazolam TZF brałam połowę dawki i spałam jak baranek.Odkąd zmienili opakowanie na niepotrzebnie większe W/g mnie też zmieniono skład leku. Czuję się gorzej , mam problemy z sercem i w ogóle nie mogę zasnąć ,jestem roztrzęsiona. Mam jedną nerkę i ta stara wersja mi nie szkodziła, znam swój organizm i wiem ,że coś innego namieszano . Zważywszy ,że choćby leki na cukrzycę okazały się niebezpieczne.
Mam pytanie ? Po co zmieniać skład skoro był dobry i pomagał a teraz wręcz szkodzi. Zdjęcia nie dołączę bo nie mam starego opakowania.Pozdrawiam

Ryszard (anonim, 109.241.3.)
około roku temu, Warszawa

Czy coś się zmieniło w składzie leku Estazolam 2 mg?

CO się zmieniło w składzie estazolam 2 my, lęk działał odpowiednio, teraz nie zasypiam po nim wcale, czuję ucisk serca i przygnębienie. Jak zdobyć ten poprzedni ? Farmaceuta i lekarz mówiąc, że to dokładnie to samo , ale organizm wie, co czuję.Moi znajomi mają te samę odczucia

Marlena (anonim, 89.67.241.)
około roku temu, Warszawa

Jak sobie poradzić z bezsennością?

W 2005 roku przeszłam załamanie nerwowe nie spałam przez 3 miesiące , od lat zmagam się z bezsennością i boję się że uzależnię się od leków nasennych . Mam 68 lat

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 minut temu
Klaudia Ćwiąkała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 15 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 18 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Bartlomiej Owczarek
administrator