Zgaga i refluks, opinie i pytania

218 pytań o Zgaga i refluks. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Zaburzenia układu pokarmowego.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Violeta (anonim, 37.47.85.)
około 7 dni temu, Warszawa

Czy ból mięśni i stawów może być spowodowany stosowaniem leku Controloc 40 mg?

Od 4 dni zażywam controloc 40, zauważyłam że bardzo bolą mnie stawy i mięśnie, zwłaszcza nog (łydki), czy powinnam kontynuować zażywanie leku? Czy przyjąć dawkę do końca (28 dni)? Czy bóle znikną po odstawieniu i nie spowodują jakiś trwałych skutków ubocznych?

misia (anonim, 185.220.101.)
około 8 dni temu, Warszawa

Czy można bez konsultacji z lekarzem odstawić lek Mesopral?

Witam,
od stycznia przyjmuję lek Mesopral w związku z podrażnioną błoną śluzową żołądka. Zażywałam raz dziennie dawkę 40 mg ( przyjęłam dwa całe opakowania). Podczas przyjmowania leku pojawił się kaszel i świszczący oddech, jednak początkowo nie powiązałam tych objawów z lekiem, gdyż po pewnym czasie samoistnie ustąpiły. Aktualnie jestem w trakcie zażywania Mesopralu, jednak w zmniejszonej dawce, tj. 20 mg (zapisano jedno opakowanie – 28 tabletek, przyjęto 5). Kaszel pojawił się ponownie. Wobec tego, że obecnie nie mam możliwości skonsultowania się z lekarzem, kieruję do Państwa pytanie: czy można przerwać stosowanie Mesopralu w dowolnym momencie?

Violet (anonim, 77.252.62.)
około 10 dni temu, Warszawa

Czy refluks może być spowodowany lekiem Propranolol lub stresem?

Witam! Choruje na nerwice lekowa oraz leki społeczne. Jestem miesiąc po gastroskopii u stwierdzono u mnie przelękłe zapalenie błony śluzowej żołądka oraz refluks. Mimo stosowania dawki 20mg i aktualnie 40 mg polprazolu poprawa jest nikła. Nadal czuje te charakterystyczne pieczenie... przyjmuje również Propranolol z racji towarzyszącej mi Tachykardii zatokowej oraz bólów w klatce piersiowej. Czy refluks może być spowodowany braniem Propranololu? Czy może być on spowodowany stresem? Nigdy nie miałam problemów z żołądkiem i zgaga. Tracę nadzieje na poprawę... proszę o szybka odpowiedz pozdrawiam.

Hela (anonim, 178.43.194.)
około 12 dni temu, Warszawa

Czy przy bólu gardła i suchym kaszlu, który był poprzedzony zgagą i bóle żołądka powinnam stosować Alvesco, Prokit i Dexilant?

Czy jest to możliwe aby silny ból zoladka silna zgaga, mdłości mogły wywołać bol gardła i suchy kaszel utrzymujący się 3 tydzień? Dokładnie miesiąc temu mialam dolegliwości zoladkowej. Po około 2 tygodniach one ustapily natomiast obudził mnie mocny bol gardła. Dwukrotnie zdarzyły się dreszcze i było mi zimno później suchy kaszel i nic poza tym. Wybrałam się do lekarza który stwierdził że płuca i oskrzeli są czyste. Przepisał tabletki prokit, dexilant i wziew Alvesco. Wiem że leku prokit nie należy brać kiedy w żołądku dochodzi do krwawienia i się boję bo od ponad roku zazywam kwas acetylosalicylowy 100mg + glicyna (pluscard). Czy w mogę na razie zazywac sam dexilant do czasu aż nie zrobię bardziej szczegółowych badań u gasrtologa?

Czytałam że lek Alvesco jest na astme. Nigdy u mnie nie wykryto astmy. Jakie ma zadanie u osoby bez astmy ? I czy można to sobie od tak stosować?

Magdalena (anonim, 213.155.178.)
około 13 dni temu, Warszawa

Czy to prawda, że wysokie dawki witaminy B12 leczą refluks?

Czy prawdziwe jest stwierdzenie, że "prostą formą terapii refluksu jest podawanie wysokich dawek witaminy B12 (500-2000 µg dziennie) w formie metylokobalaminy. Zmniejsza ona stężenie tlenku azotu, przez co mięsień okrężny może się znów całkowicie domknąć"?
Czy witamina B 12 w dawce 500 µg (jedna tabletka dziennie) może spowodować nagły wzrost ciśnienia tętniczego?

Magdalena (anonim, 213.155.178.)
około 18 dni temu, Warszawa

Czy warto stosować Normabiotic Complete przy refluksie przełykowo-żołądkowym?

Dzień dobry,
czy warto stosować Normabiotic Complete przy refluksie przełykowo-żołądkowym? Choruję również na kamicę wapniową? Suplement zawiera oprócz 5 szczepów bakterii probiotycznych węglan wapnia (15 % RWS )?

Bardzo dziękuję za odpowiedź

Mumin (anonim, 5.184.193.)
około 20 dni temu, Warszawa

Czy przy refluksie żołądkowo-przełykowym można stosować Apo-Napro?

Witam.
Mam refluks żołądkowo przelykowy. Jestem od 3 dni chory na grypę, bolą mnie mięśnie itd. Lekarz rodzinny wie o moich problemach żołądkiem. Przepisał mi kilka leków w tym apo napro. Czytałem, że nie należy stosować tego leku jak ma się problem z żołądkiem. Co mam robić?. Brać go dalej czy przerwać zażywanie tego leku?.
Póki co nie mogę wychodzić z domu a biorę go już od 2 dni.. Dziękuję za pomoc

Moika (anonim, 195.210.25.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy odbijanie się może doprowadzić do wymiotów?

Dzień dobry mam takie pytanie czy jeśli odbija mi się to może to doprowadzić do wymiotow? Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i czasami odbija mi się ale z zamkniętymi ustami i wydaje mi się że może to wymioty nie wiem czy to już moje urojenia.

Laura88 (anonim, 109.173.146.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy i kiedy Ranigast wróci do sprzedaży?

Chciałabym również zapytać, czy orientują się Państwo, kiedy ranitydyna wróci na półki aptek? Czy w ogóle Ranigast wróci?

Basia (anonim, 46.77.216.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jakie leki na receptę, o których przepisanie mogłabym poprosić lekarza, będę skuteczne na problemy żołądkowe, kolki jelitowe, gazy, wzdęcia, zaparcia i bóle brzucha towarzyszące mi od 2 lat?

od 2 lat mecze się z problemami zaladkowyi i językowymi mam z ciągle zaparcia wzdecia bóle brzucha kołki jelitowe często śmierdzące gazy rano jak się budzę kółka z lewej strony pewnie od nagromadzenia się gazów w elicie przez noc jeszcze czasami nadkwasota . Lekarze przepisywali mi różne leki jak brałam to pomagały na jakiś czas każdy lekarz zapisywać co innego a ja już nie wiem co będzie lepsze co mi po może i jak długo brać . prosiła bym czy mogli by mi państwo polecić leki nawet na receptę po proszę o nie lekarza . co by pomogło wg Państwa opini. z góry dziękuję .

Magdalena (anonim, 77.254.7.)
około miesiąca temu, Warszawa

Na czym polega działanie leku Prokit?

Dzień dobry,

chciałam zapytać o działanie leku Prokit. Został mi przypisany na dwa miesiące, wiem, że może być przyjmowany jeszcze dłużej - z czego wynika tak długotrwały okres stosowania? Dziękuję.

Zgaga i refluks
Nazwy „refluks” i „zgaga” są często używane zamiennie, jednak refluks polega na cofaniu się treści żołądkowej wraz z połkniętym pokarmem, produkowanym w żołądku kwasem solnym oraz enzymami trawiennymi do przełyku, a czasem nawet do gardła lub ust, natomiast zgaga to nieprzyjemne uczucie wywołane takim działaniem. Objawia się ona pieczeniem w przełyku oraz palącym bólem w mostku i nadbrzuszu, czemu mogą towarzyszyć uszkodzenia błony śluzowej zwane nadżerkami.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 16 minut temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Karolina Siayor-Pietrzak, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Katarzyna Jutrzonka, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor