Elektrolity, opinie i pytania

21 pytań o Elektrolity. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Witaminy i suplementy.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Beata Ssss. (anonim, 5.173.230.)
około 4 dni temu, Warszawa

Co podać cukrzykowi, gdy po wysokiej gorączce pojawiły się wymioty w przebiegu zakażenia koronawirusem?

Witam. Mam pytanie, mój partner od świąt zmaga się z koronawirusem, początkowo były to dreszcze i gorączka między 37 a 38 stopni. W tej chwili a dokładniej od niedzieli gorączka ustąpiła ale męczą go wymioty, nie może jeść a po wypiciu nawet trzech łyków wody zaraz go męczy. Niestety kontakt z lekarzem rodzinnym jest bardzo utrudniony. Co może mu pomóc? Co kupić, do tej pory brał na noc Anty Grypin do tego w ciągu dnia Pyralgine, Skorbolamid,i polopirynę, do tego wcześniej przeciw bólowo Ibuprom a teraz Paracetamol, gdyż uskarżał się też na ból kości i mięśni. Zaznaczę że jest cukrzykiem przyjmuje Diaril i Metformaks, być może któreś leki ze sobą kolidują. Jak mu pomóc?

Kasia (anonim, 156.67.92.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy biegunka i nudności są wskazaniami do odstawienia leku Mel Forte?

Czy po zarzyciu leku Mel forte, gdy wystapily biegunka, nudnosci.. należy zaprzestac brac lek? Czy mozna sobie jakos pomoc gdy sie zle czuje po 3ch godzinach od przyjęcia?

Aa (anonim, 185.135.2.)
około 2 miesięcy temu, Katowice

Dlaczego w przypadku odwodnienia należy pić małymi łykami? Czy ból w klatce piersiowej i suchy kaszel może być spowodowany wypiciem słodkiego napoju?

Mam pytanie co jeżeli pod czas odwodnienia wypiłam pół litra słodkiego napoju naraz i dlaczego zaleca się picie małymi łykami ? Odczuwam ból w klatce piersiowej i od czasu do czasu suchy kaszel czy możliwe jest ze sobie tym zaszkodziłam ?

Iza (anonim, 5.173.48.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy podawanie probiotyku może pogłębić problem zaparć?

Witam. Lekarz zalecił na zaparcia (wynikające z rozszerzania diety) u niemowlaka dicoflor. Czytam że ten preparat podaje się m.in. na biegunkę przy antybiotykoterapii. Czy w takim razie nie pogłębi problemu zaparc u synka?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

D. (anonim, 5.173.48.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli od 3 dni mam mocną biegunkę, a biorę Vines?

Witam, mam taka sytuacje ze od 3 dni mam mocna biegunkę. Co w takiej sytuacji mam zrobić? W poniedziałek wypadał tabletka 18 dzisiaj jest środa 23.12. Jest to moje 5opakowanke i pierwszy raz mam tak sytuacje. Dodatkowo dostałam krwawienie

H (anonim, 31.0.122.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Co stosować na biegunkę, jeśli mam IBD i nietolerancję glutenu?

Chciałabym uzyskać informację jaki lek mogę zażyć na biegunkę. Mam zdiagnozowane poprzez kolonoskopię IBD? Wizytę u gastrologa mam wyznaczoną dopiero na 10 listopada. Nie chciałabym działać na własną rękę, a biegunki są niestety uciążliwe. Obecnie biorę tylko Enterol, ale to nie pomaga. Jaki lek mogłabym sama kupić sobie w aptece bez recepty tak aby chociaż trochę złagodzić biegunki?
Uprzejmie proszę także o podanie nazwy elektrolitu, który może być zażyty? Dodam tylko, że leki muszą być pozbawione glutenu - mam celiakię.

H (anonim, 31.0.122.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Jaki lek można stosować na biegunkę przy stwierdzonym IBD? Jakie leki przeciwbiegunkowe i elektrolity może stosować osoba z celiakią?

Chciałabym uzyskać informację jaki lek mogę zażyć na biegunkę? Mam zdiagnozowane poprzez kolonoskopię IBD. Wizytę u gastrologa mam wyznaczoną dopiero na 10 listopada. Nie chciałabym działać na własną rękę, a biegunki są niestety uciążliwe. Obecnie biorę tylko Enterol, ale to nie pomaga. Jaki lek mogłabym sama kupić sobie w aptece bez recepty tak aby chociaż trochę złagodzić biegunki?
Uprzejmie proszę także o podanie nazwy elektrolitu, który może być zażyty? Dodam tylko, że leki muszą być pozbawione glutenu - mam celiakię.

elżbieta (anonim, 5.172.236.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Jak radzić sobie z wymiotami spowodowanymi lekiem Skudexa?

od rana po przyjęciu tabletki SKUDEXA mam mdłości i wymiotuję po każdym piciu paru łyków wody czy herbaty, jak sobie z tym poradzić już jestem pewnie odwodniona. boję się, że samo nie przejdzie. co robić.

Marta (anonim, 5.173.12.)
około 12 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli po leku Cetix u 3-latków pojawiła się biegunka, a lekarz zalecił podawanie probiotyku?

U moich prawie trzyletnich córek po zarzyciu keku cetix nastapiła biegunka.Co mogę zrobic by ją powstrzymać?Lekarz dał probiotyk ale w dzialaniach nieporzadanych pisze że biegunka moze nastąpić.Lek odstawiony po 2 dniach stosowania.Czy coś dzieciom zagraża?

Zagloba (anonim, 31.52.215.)
około roku temu, Warszawa

Czy w przypadku wymiotów po nadużyciu alkoholu powinienem iść do lekarza?

witam , w nocy wzialem bylem w stanie upojenia i wzialem ibuprofen. Za jakis czas wyzygalem takim czarnym kolorem i pozniej wody nawet lyczka bralem i wszystko zwracalem. Odczuwam bol lekki przy nabierania powietrza. Czy odczekac jeden dzien i isc do lekarza w razie czego jutro ? Jak sobie pomoc ?

Elektrolity
Elektrolity to wodne roztwory soli sodu, potasu, wapnia i magnezu, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Potocznie elektrolitami nazywa się doustne płyny nawadniające, pomagające uzupełnić składniki utracone wraz z wodą w czasie biegunki, wymiotów, nadmiernego wysiłku fizycznego czy gorączki.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 23 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 minut temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 16 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 17 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 18 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 22 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor