Seks i zdrowie intymne, opinie i pytania

423 pytania o Seks i zdrowie intymne. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Bronislawa (anonim, 79.185.227.)
około roku temu, Polska

Czy ból brzucha i wzdęcia oraz brak miesiączki mogą wskazywać na ciążę?

Miesiączką spoznia mi się 3 dzień z mężem współżyłam w dni plodne ...zrobilam dzisiaj test wyszedł negatywny...mam upławy...mam jakby gazy...i pobolewa mnie brzuch...miałam też trochę stresu ...czy mogę być w ciąży?

Anna (anonim, 5.173.105.)
około 23 godzin temu, Warszawa

Jaka jest możliwość zajścia w ciążę?

Dzień dobry w sobotę pominęłam tabletkę vibin mini, była to 12 tabletka w blistrze. W niedzielę normalnie przyjęłam. Odbylam stosunek płciowy bez zabezpieczenia. Jaka jest możliwość zajęcia w ciążę?

Nowa 123 (anonim, 83.11.78.)
około dnia temu, Warszawa

Czy przyjmowanie tabletki antykoncepcyjnej codziennie o 10 minut szybciej wpływa na jej skuteczność?

Dzień dobry
W tym miesiącu zaczęłam 4 blister tabletek vibin mini. Z względu na zmianę czasu chciałam powrócić do 9:30 starego czasu pierwszego dnia wzięłam tabletkę o 10:30 kolejnego dnia 10 minut szybciej i w ten sposób chciałam dojść do danej godziny. Przeczytałam że nie muszę tak robić więc 3 dnia wzięłam tabletkę o 9:30 i od tego czasu biorę już o tej porze moje pytanie brzmi czy ochrona przed ciąża została zachowana?
2. Mam jeszcze pytanie wiem że lepiej abym już brała tabletki o konkretnej porze ale z względu na zmiany prawdopodobnie za miesiąc będę musiała je brać o 6 rano jak to zrobić żeby wszystko było okej?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Myszka (anonim, 31.0.39.)
około dnia temu, Warszawa

Czy można wykluczyć ciążę, jeśli testy po 20 dniach od stosunku są negatywne?

Ostatni okres 18 lutego stosunek 20 marca brak okresu do dziś testy po 21 dniach negatywne wiek 41 lat beta hcg po 11 dniach od stosunku 0 100 czy mogę wykluczyć ciaze ba 100 procent

Klara (anonim, 78.131.236.)
około dnia temu, Warszawa

Czy bóle w podbrzuszu i lekkie bóle kręgosłupa po odbyciu stosunku w wieku 15 lat oznaczają, że coś mi jest?

Mam bóle podbrzusza od kilku dni oraz lekkie bóle w kręgosłupie. Miesiąc temu uprawiałam seks a mam 15 lat. Raczej nie możliwe że to ciąża bo dostałam okres 24 marca a 7 marca odbyłam stosunek seksualny. Bardzo proszę o odpowiedź czy to jest poprostu jakaś moja paranoja czy faktycznie coś mi jest?

Pani Magda (anonim, 37.47.160.)
około dnia temu, Warszawa

Byłabym wdzięczna za odpowiedź i uspokojenie mnie.

Dzień dobry. Moje cykle są 30 dniowe lecz w marcu miesiączka pojawiła się w 35 dniu cyklu. Mamy już z mężem jedno dziecko i nie chcemy już drugiego. Od dawna boję się ciąży że stosunku z marca. Byłam na bhcg ostatniego dnia marca i wyszła ujemna. Jednak moje piersi są obrzmiale i bolące trochę jak dotykam, i teraz zaczęło lekko pobolewać podbrzusze/jajniki jak na miesiączkę. Wczoraj robiłam test - pre test i wyszedł negatywny a po godzinie się pojawiła szaro żółta kreska.

Iwon (anonim, 217.173.2.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy jest możliwe, że mogę zajść w ciążę?

Biorę tabletki od 8 lat antykoncepcyjne pierwszy raz znażyło mi się zapomnieć zabrać ją w czwartek w tym czasie z półżyłam z meżem z wytryskiem do środka następnego dnia w piątek zabrałam dwie o tej samej porze jak zwykle i dodatkowo tabletkę 72 dzień po ,czy jest możliwe ze mogę zajść w ciąże .To była 16 tabletka z opakowania?

Maja (anonim, 37.47.160.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy mam martwić się ciąża i powtarzać jakiekolwiek badania, jeśli śniło mi się, że miałam pozytywny wynik testu ciążowego?

Mam trochę takie głupie pytanie. Stosunek że stycznia i lutego. Robiłam masę testów, bhcg w marcu wyszła <2,00. Moje piersi są nabrzmiałe i bolą jak dotykam a miesiączki są skąpe. Dziś w nocy śnił się pozytywny test ciążowy. Wczoraj robiłam i wyszedł negatywny a po kilku godzinach pojawiła się druga kreska ale nie różowa. Czy mimo tego snu mam martwić się ciąża i powtarzać jakiekolwiek badania? Pozdrawiam :)

Myszka (anonim, 37.248.167.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy można wykluczyć ciążę, jeśli testy po 20 dniach od stosunku są negatywne?

Stosunek 20 marca 1 kwietnia beta 0.100 testy po 20 dniach d stosunku negatywne ostatni okres 18 lutego wiek 41 lat czy ciaze mizna wykluczyć

Gość (anonim, 5.173.185.)
około 8 dni temu, Warszawa

Czy oddanie luźnego stolca po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej z ostatniego rzędu obniża skuteczność i może prowadzić do wystąpienia owulacji?

Dzień dobry , mam pytanie bo w ostatnim tygodniu brania pierwszego opakowania vibin mini konkretnie brałam przed ostatnią tabletke i miałam luźny stolev ale niestety nie wzięłam drugiej tabletki lecz następnego dnia normalnie przyjęłam tabletke i moje pytanie jest takie jeżeli tabletka się nie wchłonęła ale tak jak wspominałam wcześniej normalnie wzięłam tabletke następnego dnia to jest możliwość mogło że dojść do owulacji gdyż potem miałam tą 7 dniową przerwe ( a wcześniej w tym ostatnim tygodniu wystąpiło u mnie krwawienie i w przerwie też jeszcze się utrzymywało to owulacja mimo krwawienia mogła wystąpić ) Pozdrawiam.

Anozim (anonim, 83.11.75.)
około 7 dni temu, Warszawa

Jak mogę zmienić godzinę stosowania tabletek?

Czy zmieniając czas brania tabletki vibin mini z 10:30 na 9:30 codziennie biorąc ja szybciej o 10 minut aż dojdę do 9:39 muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Ola (anonim, 83.26.166.)
około 9 dni temu, Warszawa

Jeśli po pierwszej tabletce z blistra Yasmin, zmieniłam tabletki na Belarę. to jak powinnam przyjmować dalej lek?

Jeśli po pierwszej tabletce z blistra Yasmin, zmieniłam tabletki na Belare, czy powinnam przyjąć 21 tabletek Belari (+1 pigułka Yasmin) czy ostatnią tabletkę z blistra pominąć i przyjąć tylko 20?

Nieznajoma (anonim, 37.47.44.)
około 11 dni temu, Warszawa

Czy podczas stosowania antykoncepcji możliwe jest występowanie większych ilości śluzu?

Biorę te tabletki już drugi miesiąc( praktycznie kończę) i chciałam się zapytać czy większą ilość śluzu jest normalna przy braniu tych tabletek? A jeśli nie czy może to świadczyć o możliwej ciąży? Również przez parę dni stosowałam Clotrimazolum ze względu na pieczenie i dyskomfort w tych miejscach,czy to może być spowodowane również ta maścią?.Biorę podwójną dawkę ze względu na padaczkę i mimo podwójnej dawki powinnam się tak bać?

Anonim (anonim, 94.254.218.)
około 13 dni temu, Warszawa

Czy mogę zmienić godzinę przyjmowania tabletek Vibin mini na wcześniejszą?

Dzień dobry
Mam pytanie o to o której powinnam brać tabletki vibin mini. Zazwyczaj brałam je o 9:30 po zmianie czasu okazało się że powinnam je brać o 10:30 nowego czasu jednak ja wolę brać je o 9:30 starego czasu. Od poniedziałku mam zacząć brać nowy blister zastanawiam się czy powinnam w takim wypadku przy 1 tabletce zacząć je brać od 10:30 i codziennie przyjmować 10 minut wcześniej tabletkę aż dojdę do 9:30 wg starego czasu czy poprostu tabletki od nowego blistra zacząć brać od 9:30 nowego czasu czyli 8:30 starego czasu i brać je de facto godzinę szybciej. Bardzo dziękuję za odpowiedź

Paulaaa (anonim, 5.173.99.)
około 14 dni temu, Warszawa

Co to może być: po wysikaniu się różowe upławy, czasem czerwone, w pochwie na ściankach mam gęsta wydzielinę w kolorze krwi, bolało mnie z tyłu, tak jakby nerka, a od kilku dni mam ból podbrzusza tylko bardzo delikatny, a po wysikaniu się mam ślady krwi na papierze?

Witam, od 9 marca miałam czerwone czasem brązowe upławy. Potem przyszedł okres chociaż za wcześniej. Normalnie krwawiłam. I po okresie do tej pory po wysikaniu się widzę różowe upławy czasem czerwone, zauważyłam że w pochwie na ściankach mam gęsta wydzielinę w kolorze krwi. Myślałam że to zapalenie pęcherza bo już raz miałam. Bolało mnie z tyłu tak jakby nerka a od kilku dni ból podbrzusza tylko bardzo delikatny. Domyślam się ze nie jest to infekcja intymna bo nie czuje swędzenia pieczenia, upławy to też nie są. Bo tylko po wysikaniu się mam ślady krwi na papierze. Co to może być? 

Ada (anonim, 37.47.133.)
około 15 dni temu, Warszawa

Czy ból brzucha i biegunka po połknięciu nasienia partnera świadczą o tym, że doszło do zapłodnienia?

Tydzień temu zakończyło się moje krwawienie z odstawienia
(Trwało 4 dni i było mocno czerwone i obfite)
Od wczoraj mam biegunkę i bardzo boli mnie brzuch ale nie podbrzusze, również wczoraj połknęłam nasienie partnera podczas stosunku i wyczytałam w internecie ze to może być powód mojej dolegliwości ale nie jestem pewna. Do tej pory tabletki przyjmuje regularnie.Czy to może wskazywać na ciąże?

Zuz (anonim, 5.173.48.)
około 15 dni temu, Warszawa

Obawiam się, dlaczego spóźnia mi się okres i boję się, że to ciąża.

Mój cykl trwał 28 - przed ciaza jak i po ciąży nic się nie zmienilo. Teraz miesiączka spóźnia mi się już 3 dzień, wczoraj zrobiłam test ciążyowy, dzisiaj tez - oba negatywne wyniki. Co więcej, stosunek odbył się w prezerwatywie, partner ostatecznie nie skończył we mnie, więc ciąża jest praktycznie niemożliwa, prezerwatywa była dobrze założona i nic się z nią nie stało podczas stosunku. Jednak obawiam się, dlaczego spóźnia mi się okres i boję się, że to ciąża.

Anonim 2254 (anonim, 83.11.60.)
około 15 dni temu, Warszawa

Jak stosować tabletki antykoncepcyjne po zmianie czasu?

Dobry wieczór
Mam zapytanie dotyczące zmiany czasu na letni i tego co powinnam zrobić. Normalnie tabletki vibin mini brałam o 9:30 dziś wzięłam ostatnia tabletkę czynna tak jak zadzwonił budzik poczym okazało się że wg starego czasu jest 8:30 w takim razie jeżeli nie zmienię godziny to wg starego czasu będę brała ja o 8:30 czy powinnam się jakoś zabezpieczać dodatkowo od nowego blistra? Oraz.czy powinnam powoli zmieniać godzinę aż dojdę do 9:30 starego czasu? Jak to zrobić aby nie zaburzyć działania tabletek vibin mini

Ipo (anonim, 109.197.32.)
około 16 dni temu, Warszawa

Czy kapsułka Lactovaginal może utknąć w pochwie?

Zaplikowalam wczoraj lactovaginal dopochwowo, miałam z tym problem, ale jakos weszło, chyba za płytko. Czułam dyskomfort po aplikacji, wypłynęło tylko trochę takiej wodnej wydzieliny rano ale dalej czuję że coś tam jest. Po włożeniu palca nie wyczuwam jej? Czy możliwe że utknęła w pochwie albo cewce? Podczas moczu oddawania nic nie boli. Jeśli w pochwie, to mogę liczyć że wypłynie wraz z miesiączką skoro palcem nie potrafię jej odnaleźć ?

Anita (anonim, 89.64.127.)
około 16 dni temu, Warszawa

Czy żel dopochwowy i probiotyk Trivagin obniżają skuteczność antykoncepcji?

Czy leki probiotyczne Trivagin (żel i probiotyk doustny) mogą mieć wpływ na działanie krążka antykoncepcyjnego?
W szczególności mam na myśli żel Trivagin, jeśli dostanie się odrobina do wnętrza pochwy to nie zaburzy działania antykoncepcyjnego krążka?
Dziękuję.

Bezpieczna (anonim, 217.97.34.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy opóźnienie o dwie godziny w przyjęciu tabletki Slinda w 14 dniu obniża jej skuteczność?

Czy opóźnienie 2 h w przyjęciu tabletki Slinda w 14 dniu obniża jej skuteczność? Jeżeli tak to czy trzeba wyrzucić tabletki placebo? (napisane jest ze od 3 tygodnia ale to tylko różnica jednego dnia) Czy w przypadku leku slinda działa zasada jak w przypadku innych tabletek jednoskładnikowych że do 3 godzin opóźnienia ochrona jest zachowana?

olka2004 (anonim, 188.47.58.)
około 18 dni temu, Warszawa

Czy 4 testy ciążowe pokazały prawidłowy wynik, jeśli stosunek odbyłam w styczniu?

Dzień dobry. Mam pytanie stosunek, który był jednym pchnięciem penisa w pochwe bez zabezpiecznia (brzmi to śmiesznie, ale to było tylko jedno włożenie, nie było wytrysku) odbył się on 30.01 i od tamtego czasu zrobiłam 4 testy ciążowe, każdy z tygodniowym odstępem. Miesiączki miałam, ale były jakieś dziwne, skąpe. Każdy test był negatywny. Czy pokazały one prawidłowy wynik? Żadnych objawów ciąży nie mam, ale od poniedziałku mam wrażenie, że ciągle chodzę do toalety. Na test BTA HCG nie mam jak pójść, nie mam 18 lat.

Ani (anonim, 178.216.24.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy jest możliwość zajścia w ciążę, jeśli współżyłam bez zabezpieczenia po 20 dniach przyjmowania Cerazette?

Witam, biorę tabletki Cerazette od 3.03.2021 r. Współżyłam z moim mężem pierwszy raz od dnia porodu dopiero 23.03.2021 r. Nie stosowaliśmy innych zabezpieczeń. Czy jest możliwość zajscia w ciążę?

Seks i zdrowie intymne
Seks i zdrowie intymne to ważne i ściśle powiązane elementy życia człowieka. Infekcje intymne, suchość pochwy czy problemy z erekcją mogą w znacznym stopniu wpływać na jakość współżycia. Nie bez znaczenia jest także wybór odpowiedniej metody antykoncepcji i ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Brak produktów przypisanych do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
ostatni post około godziny temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 16 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 17 godzin temu