Nadczynność tarczycy, opinie i pytania

82 pytania o Nadczynność tarczycy. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Choroby tarczycy.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Anna (anonim, 188.146.35.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy można stosować łącznie Propranolol Accord, Primacor, Hydroxyzinum, Indapamide SR? Czy Propranolol może powodować obrzęki, duszność i ucisk w klatce piersiowej?

Witam. Czy można łączyć leki Propranolol Accord 10mg, Primacor 10mg, Indapamide SR 1,5mg, Hydroxyzinum 10mg. Dodam że po którymś leku czuję się nie najlepiej tj: dusi mnie w gardle-bardziej po lewej stronie, mam ucisk w klatce, bardzo napięte łydki z obrzękiem jakby żyły mi puchł, mdłości. Czy to może być przez Propranolol???

Lilka (anonim, 89.70.93.)
około miesiąca temu, Warszawa

Na co mogę z mienić Thyrozol jeśli wypadają mi po nim włosy?

Od 2,5 roku biorę thyrozol w dawce 2,5 mg dziennie na nadczynność tarczycy. Wyniki hormonów tarczycy mieszczą się w granicach normy, ale od jakiegoś czasu (mniej więcej od 8 miesięcy) zaczęły mi bardzo wypadać włosy. Dołożyłam sobie tabletki z biotyną, z pokrzywą, ale nic to nie dało. Przeczytałam w ulotce dot. thyrozolu, że może to być wynikiem brania tego leku. Czy mogę zamienić go na jakiś inny o podobnym działaniu?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź

ula80 (anonim, 77.46.105.)
około 10 dni temu, Warszawa

Senność i nadmierna potliwość a choroby tarczycy - co robić?

Witam, ze względu na powiększone wole tarczycy oraz liczne guzy 5.03.2021 miałam podawany jod 131. Od tamtej pory jestem senna bardzo się pocę do tego stopnia, że muszę myć się kulka razy w ciągu dnia. Wizytę u lekarza mam dopiero w maju. Co mam zrobić aby się to zmieniło?
Pozdrawiam

Pati (anonim, 89.151.38.)
około 14 dni temu, Warszawa

Co robić, jeśli źle się czuję po leku Propranolol?

Biorę propranolol wzf od roku wcześniej brałam 20 mg X2 dziennie na nadczynność tarczycy potem wpadłam w niedoczynność polekową i miałam go odstawić jednak źle się czułam bez niego lekarka kazała brać mi 2x10 mg mam też nerwicę natręctw jednak i tak brałam 20 mg X2 gdyż lepiej się czułam. Ostatnio przerwałam na jeden dzień stosowanie tego leku i słabo się czułam więc wróciłam i biorę 1x dziennie 10 mg z tym że ostatnio mam bardzo słaby puls 57-58 w ciągu dnia plus kiedy usypiam 53-⁵⁵ strasznie mi słabo nam bóle głowy zawroty i niewyraźne widzenie ci robić w takim przypadku kardiologa mam za 4 dni dopiero martwię się dodatkowo mam bóle w sercu i do jakiś czas uczucie przeskoków oraz leku.

Joanna (anonim, 89.64.123.)
około 23 dni temu, Warszawa

Czy propranolol i tolura mogą wywoływać nadmierną potliwość?

Biorę 3 razy dziennie po 10 mg propranolol oraz wieczorem tolura najmniejszą dawkę. Na początku przez 2 Msc było dobrze, od pewnego czasu występuje nadmierne pocenie całego ciała, i to bardzo intensywnie. Czy może to być spowodowane zestawieniem leku. Proszę o radę

Andzia (anonim, 188.146.64.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak długo można stosować Propranolol?

Witam jak długo mozna przyjmowac propranolol? (mam niewielkie wypadanie płatka zastawki) katdiolog nic mi nie powiedział, na razie przepisał mi dwa opakowania

Aga (anonim, 37.248.154.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy lek Nebilenin stosuje się w leczeniu nadczynności tarczycy?

Czy lek Nebilenin przepisywany jest w leczeniu nadczynnosci tarczycy bo w ulotce nic jie ma na ten temat a lekarz wlasnie mi przepisal i nie wiem teraz
Czytam ze to jest lek na cos innego

Anka (anonim, 78.8.69.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czym różni się Tirosint Sol od Euthyrox N?

Proszę o informację jaka oprócz ceny jest różnica w leku Euthyrox N 25 , a Tirosint Sol? Czy ma jakieś znaczenie przy leczeniu niedoczynnosci tarczycy ?

Z góry dziękuję za informację.

? (anonim, 85.221.146.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę wziąć na noc 10mg Propranololu?

Czy można wziąć na noc 10mg propranolol’u?
W ciągu dnia zapomniałam o jednej dawce leku (biorę od 30 do 40mg dziennie). Przypisane od psychiatry i od kardiologa przez tachykardie
Pominęłam wieczorną dawkę(zazwyczaj 3h przed spaniem) i teraz kiepsko się czuję (bardzo szybko mi serce bije + mocniejsze wybicia serca)
Czy w takich wypadkach lepiej odczekać do rana czy wziąć 1-2h przed snem?

Joanna P. (anonim, 46.228.225.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy Propranolol można podawać dziecku, skoro ma przede wszystkim działanie nasercowe?

dzień dobry
lekarz przepisał mojemu 9cio letniemu synowi lek Propranolol na migreny (częste bóle głowy - do dwóch razy w tygodniu. do tej pory podawałam doraźnie nurofen 200mg). Syn ma zdiagnozowane adhd i ramo bierze concerte.
czy mozna łączyć te leki?
czy lek Propranolol mozna podawac dziecku skoro ma przede wszystkim działanie nasercowe?

M80 (anonim, 85.221.131.)
około 3 miesięcy temu, Szamotuły

Złe samopoczucie po Propranololu WZF.

Witam od wczoraj biorę propranolol WZF bo nie było w aptece propranolol accard i źle się czuję bo biorę leki na niedoczynność tarczycy i leki na ciśnienie biorę dipper-Mono beto zk i primacor , robi mi się ciemno przed oczami i jest mi nie dobrze

Klopsik (anonim, 37.248.211.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Mam nadczynność tarczycy , jestem po scyntografi największy guz 3...

Mam nadczynność tarczycy , jestem po scyntografi największy guz 36mm i 3 powyżej 23 mm.lekarz planuje radioterapie nie wiem czy lepiej byłoby usunąć tarczycę. Oprócz tego zamiast chudnąć tyję.

Wandziak (anonim, 37.47.141.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Co robić i jak postępować dalej z problemami z tętnem?

Wzięłam przepisany przez lekarza Pramolan na noc. Rano wzięłam Euthyrox 25 i po około dwóch godzinach propranolol 5 mg. Po godzinie zaczęłam czuć się słabo, ciśnienie było dobre, ale tętno tylko 55, a nawet 52. Napiłam się coli, zjadłam posiłek, właściwie pierwszy posiłek w ciągu dnia i poczułam się lepiej, tętno wzrosło do ok. 75. Dodam, ze cierpię na nerwice lękową i moim głównym problemem jest to, że siedząc bądź leżąc mam tętno dobre w zakresie od 70-85 a gdy tylko wstanę rośnie do 130. Miałam robione ekg, echo i holtera i serce jest zdrowe i nie wiadomo skąd tak różnica tętna gdy tylko wstanę. Opisane przeze mnie tętno 52 po propranololu było na stojąco co w moim przypadku jest nowością. Nie wiem co robić i jak postępować dalej z problemami z tętnem.

Marlena (anonim, 89.64.72.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Po jakim czasie od przyjęcia pierwszej dawki działa Propranolol? Czy skutkiem ubocznym leku może być duszność?

Witam! Po jakim czasie lek Propranolol WZF zaczyna działać po pierwszym przyjęciu? Zaobserwowałam u siebie duszności na wieczór, gdzie propranolol przyjęłam rano, czy duszność może być skutkiem ubocznym przyjęcia leku? Dodam, że posiadam alergie i w przeszłości brałam leki wziewne.

Nadczynność tarczycy
O nadczynności tarczycy mówimy, gdy gruczoł ten wydziela zbyt dużą ilość hormonów T3 (trójjodotyroniny) i T4 (tyroksyny). Najczęstszą przyczyną takiego stanu jest choroba Gravesa-Basedowa lub guzki tarczycy.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 minut temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 44 minut temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 13 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 15 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 15 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 20 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor