Arytmia, opinie i pytania

307 pytań o Arytmia. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Serce i układ krwionośny.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Wolcia (anonim, 31.0.82.)
około 5 dni temu, Warszawa

Choruje na nadciśnienie tętnicze i nerwice od pewnego czasu mam zaburzenia rytmu serca

Choruje na nadciśnienie tętnicze i nerwice od pewnego czasu mam zaburzenia rytmu serca sa to objawy między innymi takie zwolnienie pracy serca uczucie jakby stawało na sekundę lub uczucie przeskakiwania w sercu wcześniej mislam to raz na jakiś czas teraz mam te objawy prawie codziennie nawet kiedy odpocznę. Biorę cocncor1.25 co almessa na nadciśnienie i na uspokojenie promolan i cloranxen10mg.

Anna (anonim, 188.146.35.)
około 6 dni temu, Warszawa

Czy można stosować łącznie Propranolol Accord, Primacor, Hydroxyzinum, Indapamide SR? Czy Propranolol może powodować obrzęki, duszność i ucisk w klatce piersiowej?

Witam. Czy można łączyć leki Propranolol Accord 10mg, Primacor 10mg, Indapamide SR 1,5mg, Hydroxyzinum 10mg. Dodam że po którymś leku czuję się nie najlepiej tj: dusi mnie w gardle-bardziej po lewej stronie, mam ucisk w klatce, bardzo napięte łydki z obrzękiem jakby żyły mi puchł, mdłości. Czy to może być przez Propranolol???

Anonim (anonim, 81.190.179.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy po odstawieniu leku Beto powrót do jego stosowania może wiązać się z działaniami niepożądanymi?

Witam . Brałem lek BETO 50 zk który odstawiłam na tydzień czy jeśli znów zacznę go brać mogę mieć jakies nie pożądane działania czy coś podobnego ?

Anna (anonim, 83.25.218.)
około 10 dni temu, Warszawa

Czy powrócić do Concor Cor 1,25 i rozpocząć proces od zmniejszania dawki leku do całkowitej rezygnacji?

Witam. Od roku leczę arytmię w postaci ekstrasystolii komorowych. Przyjmowałam już sotahexsal 40,metocard xk 23,75,polfenon 150 i ostatnio concor cor 1,25. Po ostatnim badaniu holtera,kardiolog zdecydował o odstawieniu leku podejrzewając, że beta blokera powodują u mnie efekt proarytmiczny. Arytmia podobno nie zagraża mojemu życiu. Odstawienie leku nastąpiło z dnia na dzień, ponieważ lekarz stwierdził, że jest to dawka "homeopatyczna". Po tygodniu miałam tem.37 stopni,ból mięśni, oslabienie i kołatanie serca,objawy podobne do grypowych,które ustąpiły po dobie. Pozostały bardziej odczuwalne kołatania seca. Puls i cisnienie mam w normie. Proszę o wsparcie. Czy jest to efekt po odstawieniu leku(beta blokera krążą w moim organizmie od roku)
Czy powrócić do concor cor 1,25 z rozpocząć proces od zmniejszania dawki leku do całkowitej rezygnacji,czy to jeszcze przeczekać?
Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję

Pati (anonim, 89.151.38.)
około 11 dni temu, Warszawa

Co robić, jeśli źle się czuję po leku Propranolol?

Biorę propranolol wzf od roku wcześniej brałam 20 mg X2 dziennie na nadczynność tarczycy potem wpadłam w niedoczynność polekową i miałam go odstawić jednak źle się czułam bez niego lekarka kazała brać mi 2x10 mg mam też nerwicę natręctw jednak i tak brałam 20 mg X2 gdyż lepiej się czułam. Ostatnio przerwałam na jeden dzień stosowanie tego leku i słabo się czułam więc wróciłam i biorę 1x dziennie 10 mg z tym że ostatnio mam bardzo słaby puls 57-58 w ciągu dnia plus kiedy usypiam 53-⁵⁵ strasznie mi słabo nam bóle głowy zawroty i niewyraźne widzenie ci robić w takim przypadku kardiologa mam za 4 dni dopiero martwię się dodatkowo mam bóle w sercu i do jakiś czas uczucie przeskoków oraz leku.

Kasia (anonim, 188.146.0.)
około 15 dni temu, Warszawa

Po jakim czasie działa Beto 50 ZK?

Po jakim czasie zaczyna działać beto 50zk.? Lekarz mi przepisał na dodatkowe skurcze serca. Mam brać poł tab. Biorę 2 dzień i nie mam poprawy. I czemu lekarz też mi kazał brać te tabletki o godz. 12stej.al nie rano

Joanna (anonim, 89.64.123.)
około 19 dni temu, Warszawa

Czy propranolol i tolura mogą wywoływać nadmierną potliwość?

Biorę 3 razy dziennie po 10 mg propranolol oraz wieczorem tolura najmniejszą dawkę. Na początku przez 2 Msc było dobrze, od pewnego czasu występuje nadmierne pocenie całego ciała, i to bardzo intensywnie. Czy może to być spowodowane zestawieniem leku. Proszę o radę

pp (anonim, 5.173.153.)
około 23 dni temu, Warszawa

Jak prawidłowo przejść z leczenia lekiem Dopegyt na Metocard ZK?

przez kilka miesiecy stosowalam Dopegyt 3x1 tabl, lekarz kazal mi zmienic na Metocard ZK 95 1x1 tabl rano, dzis wzielam rano ostatnia tabletke Dopegytu, czy mam zazyc Metocard jeszcze dzis na wieczor czy dopiero jutro rano? Czy jesli bralam 3 tabl Dopegytu to nic sie nie stanie jak pomine dwie dawki popoludniowa i wieczorna i nastepnego dnia rano wezme metocard ZK 95? Mam jeszcze przepisany Amlozek 5mg 1x1 tabl dziennie na wszelki wypadek gdyby sie okazalo ze dzialanie Metocardu bedzie za slabe.

cahir (anonim, 193.34.46.)
około 28 dni temu, Warszawa

Czy Rytmonorm można przyjmować jednocześnie z Asertinem?

Witam. Czy rytmonorm może być przyjmowany równocześnie z asertinem? W ulotce jest informacja że są przeciwskazania jeżeli zażywa się trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne a nie wiem czy asertin własnie jest takim lekiem. Dziekuję .

Andzia (anonim, 188.146.64.)
około 27 dni temu, Warszawa

Jak długo można stosować Propranolol?

Witam jak długo mozna przyjmowac propranolol? (mam niewielkie wypadanie płatka zastawki) katdiolog nic mi nie powiedział, na razie przepisał mi dwa opakowania

Miro (anonim, 5.173.98.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jaki zamiennik leku Betaloc ZOK nie będzie powodował suchości w ustach?

Mam rozrusznik serca i zwiekszona dawkę betalic od tej pory 6 tygodni ma suchość w ustach język i spierzchnięte usta po nocy gorzej czy mogę mieć inny lek który nie będzie powodował tej suchości nie śpię po nocach dużo pije ale bardzo mnie to meczy

Marita (anonim, 89.76.252.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy przyjmując leki Xarelto i Betaloc ZOK można stosować witaminy B Complex, żeń-szeń, pokrzywę, skrzyp polny i bazylię?

Przyjmuję Xarelto 20mg ( 1 raz dzinnie) i Betaloc Zok 25 ( 1 raz dziennie ) ,czy mogę przy tych lekach przyjmować : - Wit B complex / - Ashwagandha ( żeń-szeń indyjski) / - zestaw ekstraktu ziela pokrzywy,ze skrzyp polnego,z bazyli pospolitej.

Mika (anonim, 5.173.106.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jaki zamiennik leku Betaloc ZOK nie będzie powodował suchości w ustach?

Mam suchość w ustach po betaloc biorę 2 x dziennie po zaliczeniu stymulatora wcześniej było tylko 1/2 Rab raz dziennie w nocy są usta spierzchnięte a język bardzo suchy od miesiąca
Czy jest jakoś zamiennik nie dający suchości

Arytmia
Nasze serce zazwyczaj bije regularnie z częstotliwością 60-80 uderzeń na minutę. Z różnych przyczyn jego praca może zostać zaburzona. Jeśli serce zaczyna pracować wolniej lub szybciej, i dodatkowo wypada z rytmu, możemy mieć do czynienia z niemiarową pracą serca, czyli arytmią.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 32 minut temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
ostatni post około 3 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 18 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 19 godzin temu