Czym różni się cukrzyca typu 1 od cukrzycy typu 2?, opinie i pytania

130 pytań o Czym różni się cukrzyca typu 1 od cukrzycy typu 2?. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Sylwia (anonim, 188.146.133.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli po zastrzyku Diprophos nie mogę unormować poziomu cukru?

Dzień dobry mam pytanie dostałam zastrzyk preparat Diprophos 2 dni temu dzis już jest 3 dzień i cukier 305,287 itd.nie mogę zbić... chociaż poinformowałam lekarza że mam cukrzyce.Martwie się i nie wiem co mam robić ☹️☹️ ile dni ten lek w organizmie zostaje i kiedy mogę się spodziewać normy cukru i czy w ogóle odpuszcza.... ponieważ dodaje jednostki a cukier zamiast maleć rośnie ☹️☹️

Agnieszka (anonim, 178.235.177.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy insulina Levemir jest bezpłatna dla kobiet w ciąży?

Witam. W ciąży stwierdzono u mnie cukrzycę ciazowa. Od początku otrzymywalam insulinę nocna levemir penfil. Przez cały czas była bezpłatna. Jednak wykupując ostatnią receptę okazało się że nie ma na nią refundacji. Czy coś zmieniło się? Czy powinnam dalej dostawać bezpłatnie?

Patrycja Stępień (anonim, 94.254.184.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę brać dawkę Diaprel czy raczej nie?

Mam.na.imię Patrycja Stępień mam cukrzycę mam.31 lat czy mogę brać. 1 dawkę leku djaprer czy raczej nie . Przeczylalm djanostyke i czy mogę brać
Czy raczej nie

DZIDEK47 (anonim, 37.248.161.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy są jakieś nowsze leki na cukrzycę bez metforminy?

14 LAT TEMU STWIERDZONO U MNIE CUKRZYCE TYPU 2. PRZYCHODNIA DIABETOLOGICZNA ZALECILA MI STOSOWANIE SIOFOR 500, NASTEPNIE POTRZECH LATACH SIOFOR 850 A OD PIECIU LAT SIOFOR 1000. DAWKOWANIE 3 X DIENNIE. DODATKOWO SYMGLI 0,6 1 X DZIENNIE. CZY SA INNE NOWSZE LEKI NIE NA BAZIE METFOMINY.

szunaj (anonim, 94.251.225.)
około roku temu, Częstochowa

Czy w aptece w Częstochowie otrzymam ziele wierzbownicy drobnokwiatowej oraz mieszankę ziół na cukrzyce? Czy mogę otrzymać powiadomienie, kiedy pojawią się w aptece?

czy dostanę w aptece w Częstochowie ziele wierzbownicy drobnolistnej na prostatę, oraz mieszankę ziół na cukrzycę? Jeżeli obecnie nie ma, czy mogę zostać powiadomiony kiedy będzie i w której aptece?

Ewe (anonim, 31.60.230.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy możliwe, że po oparzeniu jest wysoki poziom cukru we krwi?

Witam moja babcia 70 lat 3 dni temu bardzo się poparzyła całe dłoń i brzuch. Byliśmy na pogotowiu dostała masc i trzeba zmieniac opatrunki. Babcia ma zaawanowana cukrzycę od wczoraj cukier utrzymuje ponad 300 czy jest możliwość że taki wysoko cukier może być po oparzeniu? Dostaje insulinę ale nic nie pomoga

JANUSZ Żenia (anonim, 89.64.71.)
około roku temu, Gdynia

Jaki tańszy zamiennik mogę zastosować za lek Invokana 300 mg?

Witam - od Diabetologa /mam podwyższony cukier/od ponad roku zażywam Metformax SR 500 4 na noc - po śniadaniu, Romazic 10mg 1x Tolura 80mg 1x Glucophage, 1000mg 1x Acard 75mg 1x
ponieważ wyniki się nie poleprzyły lekarz dołożył mi Trojentę 5 mg bardzo zle się po niej czułem /zawroty głowy, nudności po zużyciu jednego opakowania w porozumieniu z lek .I kontaktu odstawiłem/, ostatnią wizytę z diabetologiem miałem po roku czekania była telefoniczną-wirus. Lekarz Trojentę zamienił na INVOKAME 300mg Jest to lek bez zniżki koszt 160 złotych na miesiąc. Moje pytanie czy jest tańszy ZAMIENNIK, który będzie komponował z lekami wymienionymi powżej - moja emerytura 2003 zł na rękę. POZDRAWIAM i dziękuję.

aciik (anonim, 193.238.42.)
około 8 miesięcy temu, Katowice

O co chodzi w leczeniu cukrzycy?

Jestem cukrzykiem 2go typu.Od 25 lat leczę cukrzyce bez sukcesu w poradni diabet.Poczatkowo samymi tabletkami pote dodatkowo z insulina kolejne lata jesze jedna insulina a obecnia ma przepisane 3X insulina szybka Novo Rapid do posiłkowo 1 x długodziałająca na noc "T oujeo" i dodatkowo Metformax .Wszystko to razem niewiele pomagało wice lekarka kazała jeszcze zastosowac tabletki "Invokana" I wreszcie pomogło.Tak skutecznie pomogło że wpadam w\hipoglikemie.Obłęd !Zeby było śmieszniej lek Invokana musze kupowac pełno płatnie mimo ze mam juz ponad 75 lat .Powód nie moge miec refundacji bo uzywam insuline. Wszaystko to zadziwia mnie, Wreszcie jest lek który mi pomaga ale mnie nie stac płacic za jedna tabetke o 6 zł. W@iec o to chyba chodzi w tym leczeniu.Pozdrawiam Adam P.

Robert z Egiptu (anonim, 197.43.123.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę zwiększyć dawkę leku Janumet, jeśli mam wyższy poziom cukru, a mieszkam w Egipcie, gdzie nie mam dostępu do "prawdziwej" opieki medycznej?

Witam i pytam od 5 lat biorę lek janumet 50/850
Lecz od pewnego czasu poziom cukru mam sporo podwyższony że 106 na ok 130
Czy mogę zmienić lek i zażywać janumet 50)1000?
Mieszkam od lat w Egipcie i nie mam dostępu do prawdziwej opieki lekarskiej
Proszę o radę i pomoc serdecznie pozdrawiam

Czym różni się cukrzyca typu 1 od cukrzycy typu 2?
Co jakiś czas w mediach pojawia się mrożąca krew w żyłach informacja, że na cukrzycę choruje coraz więcej ludzi, w tym również dzieci. Jednak czy cukrzyca zawsze oznacza to samo? Z artykułu dowiecie się, czym różnią się od siebie cukrzyca typu 1 i 2 oraz inne typy cukrzycy i jakie mity się z tym wiążą.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Brak produktów przypisanych do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 minut temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 32 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Klaudia Ćwiąkała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Justyna Bartoń , mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor