Encorton, opinie i pytania

69 pytań o Encorton. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Refundacja, Alergie, Astma, Jak żyć aktywnie z astmą?, Leki dla zwierząt w aptekach, Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), Choroba Hashimoto a problemy z tarczycą, Życie z chorobą Crohna, Leki immunosupresyjne, Toczeń rumieniowaty - czy da się wyleczyć?, Czy sterydy są bezpieczne?, Czy alergię można wyleczyć?, Choroba Hashimoto, Nietolerancja a alergia pokarmowa, Choroba Crohna, Czy, jak i kiedy można odstawić leki?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Monika (anonim, 83.29.34.)
około 17 dni temu, Warszawa

Czy mogę stosować leki Nimesil i Encorton? Jakie leki przeciwbólowe mogę stosować przy leku Encorton?

Witam, stosuje Encorton 10 mg na zapalenie płuc i dzisiaj dostałam nerwoból międzyżebrowy. Chciałam się zapytać czy mogę przez kilka dni pić Nimesil ponieważ tylko on mi pomaga w takich przypadkach? Czy pomiędzy lekami nie zajdzie jakaś interakcja? Ewentualnie co mogę zastosować aby zmniejszyć ból żeber (maści nie pomagają)?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Rr (anonim, 195.116.20.)
około 22 dni temu, Warszawa

Czy Orlifique można przyjmować wraz z lekiem Encorton?

Witam, czy lek Orlifique można przyjmować wraz z lekiem Encorton? Lek został mi przepisany w związku z porażeniem nerwu twarzowego i zastanawiam czy się ich połączenie wpłynie jakkolwiek na skuteczność antykoncepcji i czy mogą wystąpić jakieś ewentualne skutki uboczne przyjmowania ich razem. Pozdrawiam

Iza (anonim, 217.173.202.)
około 27 dni temu, Warszawa

Czy krwawienie z odbytu od kilku dni jest powodem do niepokoju?

Dzień dobry. Mąż przyjmuje encorton. Od kilku dni występuje u niego krwawienie z odbytu. Jest ono ujęte w ulotce jako jeden ze skutków niepożądanych po zażyciu tego leku. Czy jest to powód do niepokoju?

Paulina (anonim, 31.0.127.)
około miesiąca temu, Warszawa

Co mogę zastosować na katar, jeżeli stosuję Encorton i Plaquenil?

Witam serdecznie. Od 3 tygodni biorę leki Encorton i Plaquenil na RZS. W święta trochę się przeziębiłam, mam straszny katar i ogólnie słabo się czuje jak to przy przeziębieniu. I z tąd moje pytanie. Jakie leki na przeziębienie mogę bezpiecznie stosować przy tych lekach? Może jakaś zaszetka typu theraflu? Bądź cokolwiek innego aby troszkę pomogło. Pozdrawiam

Rena (anonim, 31.60.38.)
około miesiąca temu, Warszawa

Długotrwale leczenie Encortonem i nagłe odstawienie - po tygodniu obrzęk twarzy, kilka dni w szpitalu, czy to może być?

D!ugotrwale leczenie encortonem i nagłe odstawienie po tygodniu obrzęk twarzy kilka dni w szpitalu czy to może być po odstawieniu powrót do leczenia encortonem i spokój w sumie już dwadzieścia lat brania tego leku

Maria (anonim, 188.147.60.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak długo moja siostrzenica ma brać Encorton i czy można odstawić go od razu?

siostrzenica ma zapisany Encorton5mgx dziennie i Levoxę 500 10 tabl. x na dobę. Miała silny ból gardła i zanik głosu. Lekarz niestety nie określił jak długo ma brać Encorton i czy może odstawić go od razu. Pozdrawiam

Ww (anonim, 5.172.234.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy istnieje zamiennik Encortonu?

Czy istnieje zamiennik enkortonu

Ula (anonim, 176.97.248.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy powinnam bać się leku Encorton i zdecydować się terapię tym lekiem w przypadku trudności z zajściem w ciążę?

Witam. Mam brać encorton 5mg przez miesiąc, żeby spróbować zadziałać na układ immunologiczny w związku z trudnościami zajścia w ciążę . Taka terapia sterydowa zalecana przez ginekologow. Boję się skutków ubocznych, zwłaszcza przytycia, cukrzycy i dolegliwości żałądkowych, gdyż mam stany zapalne żołądka. Czy powinnam bać się i czy zdecydować się na tę terapię?

Ula (anonim, 176.97.248.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy można z dnia na dzień odstawić Encorton przyjmowany przez miesiąc?

Witam raz jeszcze. Dopytam też, czy można tak po prostu po miesiącu odstawić lek encorton. Czytałam, że stopniowo zmniejszyć dawkę , ale lekarz mówił, że po miesiącu mam odstawić. Czy to bezpieczne?

Iwona (anonim, 188.146.225.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy powinnam bać się przytycia i skutków ubocznych po leku Encorton?

Witam. Mam przepisany encorton w dawce 5 mg przez 7 dni potem kolejne 2 tyg stopniowe jej zmniejszanie .Mam brac 21 dni na uporczywy, duszący suchy kaszel pocovidowy.Boje się przytycia i efektów ubocznych. Prosze o poradę

Fred (anonim, 83.26.255.)
około 4 miesięcy temu, Śródmieście

Czy mogę po 10 dniach przerwy wznowić kurację lekiem Encorton?

Czy.po.10.dniowej.przerwie.moge.wznowic.zarzywanie.leku.Encorton.zaznaczam.ze.lekarzem.nie.mam.kontaktu.prosze.o.odpowiedz

Fred (anonim, 83.26.255.)
około 4 miesięcy temu, Śródmieście

Odstawiłem leki na RZS - co teraz powinien zrobić?

Przestałem.zarzywac.leki.na.RZS.encorton.10mg.codziennie.metotab.2,5.mg.w.czwartek.3.rano.3.wieczorem.gdyz.zamiast.poprawy.czulem.sie.coraz.gorzej.leki.te.zarzywalem.od.7miesiecy.z.lekarzem.nie.mam.kkontaktu.nie.odbiera.ttelefonu.co.mi.grkozi.

Monika (anonim, 188.147.37.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli mam skoki ciśnienia po leku Limetic?

Od dziś biorę lemetic i zauważyłam skoki ciśnienia wczoraj wzięłam ostatnia tabletkę orgametril i ciśnienie było ok biorę leki bibloc1,25, encorton 5mg oraz Co-prestarium wszystkie leki po jednej TAB.boje się że ciśnienie znów będzie skakać raz kiedyś brałam vibin i musiałam odstawić bo nawet leki nie pomagały na nadciśnienie choruje na małą płytkość niedoczynność kory nadnerczy i nadciśnienie nie wiem czy czekać czy udać się odrazu do ginekologa a lek anty.distalam bo mam mało tego hormonu i miałam plamienia .

Monika (anonim, 188.147.48.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę stosować Co-Prestarium, jeśli zażywam Encorton, Bibloc i Orgametril?

Biorę lek orgametril i mam nie zawsze skoki ciśnienia lekarz rodzinny powiedział że jeśli będę miała 140 te pierwsze ciśnienie mam brać lek na nadciśnienie Co-prestarium 5+5 biorę leki encorton 5,i bibloc 1,25jedna TAB.czy można brać ten lek na ciśnienie nie będzie jakieś ingerencji ?

Anonim (anonim, 37.47.17.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Po jakim czasie od zakończenia terapii lekiem Rovamycine mogę współżyć bez zabezpieczenia? Czy Encorton osłabia działanie leku Belara?

Dzień dobry. Od czterech tygodni przyjmuje antybiotyk rovamycine i encorton. Dziś mam ostatnia dawkę antybiotyku a z encorton schodzę powoli zmniejszając dawkę i w tej chwili biorę 25 mg. We wtorek przypada pierwsza tabletka z kolejnego opakowania belary i moje pytanie po jakim czasie belara będzie z powrotem w pełni skuteczna? Czy encorton również wpływa na zmniejszenie działania tabletek antykoncepcyjnych?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 17 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 20 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor