Slinda, opinie i pytania

405 pytań o Slinda. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Kinga (anonim, 77.115.81.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy Escapelle ma wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych Slinda?

Witam,
Mam pytanie z ginekologii, czy tabletka dzień po „escapella” ma wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych ? Musiałam wziąć ją 9 dnia brania tabletek z powodu ominięcia jednej a stosunku dnia 7. Tabletki kontynuowałam bez zmian, brałam regularnie o stałej porze. Czy później już byłam chroniona? Współżyłam 21 brania tabletek czyli 12 dni po wzięciu tabletki po. Czy powinnam się stresować ewenatualną ciążą ? Z góry dziękuje za odpowiedz

Karolina 35 (anonim, 89.64.43.)
około 11 godzin temu, Warszawa

Czy plamienie, które zakończyło się 2 dni przed przyjęciem tabletek placebo leku Slinda jest wskazaniem do ich pominięcia?

Witam w poprzednim miesiącu nie robiłam przerwy w przyjmowNiu tab. slinda . W połowie opakiwaniapojawilo się plamienie trwające prawie 2 tyg. Zakończyło się dwa dni przed zielonymi tab. Dziś powinnam przyjąć pierwszą tab zieloną i nie wiem czy przyjąć czy jednak znowu nie robić przerwy i zacząć kolejne op. ?

Patka (anonim, 93.159.136.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Jakie są opinie o leku Slinda?

Hej wszystkim!

To będą moje pierwsze tabletki i oczywiście mam dużo wątpliwości, szczególnie dlatego ze Slinda praktycznie nie ma zadnych opini.

Jak zareagowałyscie na tabletki? Czy ciagłe plamienie dotyczy wielu z Was? Nie ukrywam, ze jest to dla mnie trochę niepokojące.

Za jakiekolwiek informacje/opinie będę bardzo wdzięczna!
Dzięki!

Nelka (anonim, 188.146.225.)
około 5 dni temu, Warszawa

Po jakim czasie będę chroniona jeśli pierwszą tabletkę Slinda wzięłam w innym dniu niż dzień faktycznej miesiączki?

Dzień dobry! Przypisano mi tabletki Slinda, jednak ze względu na nieregularne miesiączki ginekolog powiedział, abym zaczęła je przyjmować w dniu, w którym POWINNA zacząć się u mnie miesiączka. Moje pytanie brzmi: po jakim czasie, w takim przypadku, zaczną działać tabletki?

Marcelina
około 5 dni temu, Warszawa

Co zrobić jeżeli wystąpiło krwawienie przy tabletkach aktywnych leku Slinda?

Dzień dobry, mam pytanie ponieważ od 24 dni biorę tabletki slinda I w ciągu tych dni pojawiło Mi się krwawienie przez trzy dni czy powinnam brać te tabletki zielone Czy może powinnam zacząć nowe opakowanie lub poczekać na nową miesiączkę i brać te zielone tabletki?

Aga (anonim, 79.188.14.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Co oznaczają zielone tabletki w leku Silinda?

Co oznaczają zielone tabletki w opakowaniu?
Czy jak będę brała zielone tabletki z opakowania Slinda będę chroniona przed ciążą ? Czy te tabletki są po to żeby nie stracić systematyczności? To wtedy wychodzi na to że wtedy mam dni bez antykoncepcji?

ddd (anonim, 91.207.186.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy plamienie śródcykliczne przy leku Sylinda jest normalne?

Hej, mam pytanie, kończę 4 opakowanie slindy, ciągle dostaję nieregularne plamienia, w tym msc np zielone tabletki przypadaja za tydzien a ja od dwoch dni mam "miesiączkę" niby to plamienie ale mam normalne bóle menstruacyjne tak samo silne jak przed tabletkami, tak mam co miesiąc...
tak jakby ciągle mam okres tylko słabszy/ nie wiem co o tym myśle :(

Karolina B (anonim, 83.23.128.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy podczas stosowania leku Silinda mogą wystąpić plamienia i zmiany w piersiach?

Dzien dobry , stosuje tabletki slinda jestem na 3 opakowaniu , pierwsze op wszystko było w porządku , w połowie drugiego rozpoczęły sie brązowe plamienia lekki ból podbrzusza , tak juz zostało ( nie uwzględniając miesiączki ona jest normalnie) i te plamienia juz pozostałe czy jest to normalna reakcja organizmu ? Dodatkowo od 3 op doszedł lekki ból piersi , sa one nabrzmiałe i hmm jakby to ująć całe w grudkach , czuć takie kuleczki wcześniej tego nie wyczuwałam , czy powodem sa hormony , tabletki slinda ?dziekuje z góry za odpowiedz , Karolina B

Chcialabymwiedziec (anonim, 37.248.164.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy podczas przyjmowania leku Silinda może występować krwawienie?

Witam, biorę pierwsze opakowanie tabletek slinda. Jestem na ostatniej a wciąż występuje krwawienie. Czy powinnam się martwić?

Zuzia (anonim, 83.21.109.)
około 6 dni temu, Warszawa

Jak zmienić metodę antykoncepcji z leku Limetic na lek Slinda?

Witam, lekarz zalecił mi zmianę tabletek z leku Limetic na Slindę z powodu silnego, ciągłego bólu głowy. Nie powiedział mi jednak w jaki sposób to zrobić. Czy należy przerwać stosowanie leku Limetic i zaczekać do 1 dnia miesiączki by wziąć Slindę, czy nie ma to większego znaczenia i od razu po wzięciu ostatniej tabletki z blistra Limeticu następnego dnia o tej samej porze mogę przyjąć Slindę? W ulotce jednak zalecane jest przyjęcie 1 tabletki Slindy w 1 dniu miesiączki.

Anonim (anonim, 79.188.14.)
około 6 dni temu, Warszawa

W jakiej temperaturze przechowywać tabletki Slinda?

W jakiej temperaturze przechowywać tabletki Slinda? Chodzi mi bardziej o to że jak u mnie w domu jest palone temperatura potrafi sięgać nawet 25 stopni a jak nie to czasami jest i 19 stopni. Czy takie skoki temperatury nie obniżają działania tabletek Slinda? Co jeśli w domu jest 25-26 stopni czy działanie tabletek jest takie samo?

Anna eM
około 10 dni temu, Warszawa

Czy opóźnienie w przyjęciu tabletki Slinda wynoszące 75 minut wpływa na skuteczność?

Dzień dobry. Przeczytałam już kilka wątków w tym temacie jednak jest ich dość mało i nie rozwiewają moich wątpliwości. Jestem świeżo po zmianie złożonego środka antykoncepcyjnego na lek jednoskładnikowy Slinda. Pierwszą tabletkę przyjęłam w sobotę , kiedy to piszę jest piątek czyli kończę pierwszy tydzień. Przyjmowałam preparat zawsze równo o 15:00, jednak dzisiaj ze względów logistycznych musiałam przyjąć później ( równo o 16:15). Czy ochrona nadal jest zachowana ? Producent zaleca przyjmować co 24h ( co staram się robić , nigdy o tabletce nie zdarzyło mi się zapomnieć nawet w przypadku poprzedniego preparatu),ulotka nie dość jasno sugeruje ewentualne widełki czasowe.

Cindirella (anonim, 5.173.236.)
około 13 dni temu, Warszawa

Czy to normalne, że już od pierwszego opakowania leku Slinda okres wygląda jak plamienie?

Tabletki Slinda przyjmuję od pierwszego dnia miesiączki. Czy to normalne, że juz teraz od pierwszego opakowania okres wyglada jak plamienie?

Ela (anonim, 87.207.200.)
około 14 dni temu, Warszawa

Czy ból piersi podczas stosowania Slinda może być nieregularny i może się zdarzać?

Dzień dobry, jestem na 3 blistrze tabletek antykoncepcyjnych Slinda. Przy pierwszym opakowaniu wystąpił u mnie ból piersi jak przed miesiączką, który ustąpił po kilku dniach. Przy drugim ból nie wystąpił w ogóle co mnie bardzo ucieszyło, przy trzecim tym blistrze nie wystąpiło również krwawienie z odstawienia, tylko lekkie plamienie. Dziś jestem po 8 tabletce z trzeciego blistra i ponownie odczuwam ból piersi. Oczywiście zaczynam podejrzewać ciążę (choć tabletki przyjmuje regularnie i nie zażywam leków ani innych substancji, które mogą powodować obniżenie działania) ponieważ ostatni stosunek miał miejsce przy tabletkach placebo ponad tydzień temu. Moje pytanie czy ból piersi może być nieregularny i może się zdarzać? Czy istnieje ryzyko owulacji, przy stosowaniu tabletek placebo, lub zaraz po nich, mimo, że wszystkie były przyjmowane o regularnych porach?

Nati (anonim, 93.105.178.)
około 21 dni temu, Warszawa

Jakie skutki uboczne ma lek Slinda?

Dzien dobry chciala bym sie dowiedziecjakie skutki uboczne ma lek slinda...ja 6 tabletke wzielam bola mnie piersi! Krwawienie jest ok 5 dzien..prosze o opinie?

Anonim (anonim, 37.248.172.)
około 15 dni temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli pomyliłam kolejność pigułek Slinda?

Witam. Dzisiaj zamiast tabletki Slinda z dnia 16 wzięłam omyłkowo tabletkę z dnia 23. Czy działanie antykoncepcyjne zostało zachowane? Jak teraz postąpić?

Olka (anonim, 79.188.14.)
około 15 dni temu, Warszawa

Jak zażyć tabletki Slinda po zmianie czasu?

Jak zażyć tabletki Slinda po zmianie czasu? Witam na codzień przyjmuje tabletki o 19. Dziś ta zmiana czasu. O której godzinie mam przyjść tabletkę? Normalnie o 19 czy o 20?

Olka (anonim, 79.188.14.)
około 18 dni temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli pomyliłam kolejność pigułek Slinda?

Pomyliłam kolejność tabletek Slinda do teraz mam zrobić? Jestem na 15 dniu tabletek. Wczoraj jakoś niechcący wycisnelam tabletkę z dnia 22 i dzisiaj to zobaczyłam. Co dzisiaj Mam zrobić? Czy wziąć normalnie tabletkę z dnia 15, a później jak dojdzie dzień 22 to tabletkę z 23 ? Pozdrawiam

Asi (anonim, 188.146.227.)
około 19 dni temu, Warszawa

Czy to normalne, że mam krwawienia podczas stosowania leku Slinda?

Dzien dobry! Prosze o rade. Dwa tygodnie plamilam teraz przy zielonych tabletkach mam silne krwawienie jak okres i bol brzucha. Wczoraj zaczęlam 11 opakowanie. Czy tak moze sie zdarzyc?

Sandra (anonim, 5.173.243.)
około 20 dni temu, Warszawa

Kiedy rozpocząć stosowanie leku Slinda?

Witam. Od 10 marca zażywam tabletki antykoncepcyjne Atywia. Ze względu na skutki uboczne i zalecenia lekarza wczoraj 22.03 przerwałam kuracje. Lek zmieniono na tabletki Slinda. Kiedy mam rozpocząć branie nowego leku? Atywie odstawiłam z powodu silnych krwawień i bólu, więc nie rozpoznam pierwszego dnia miesiączki. Dziękuję za odpowiedź.

Klara (anonim, 93.105.178.)
około 21 dni temu, Warszawa

Boję się zażywać Slindę po operacji piersi.

Czytałam opinie panstwa jak iinnych pan na temat Slindy...tkliwosc piersito najczeszczy obiaw? Ajednq tu z waxnapisala ze te sa jednoskladnikowe ibespieczne dla osob z zakrxepica? Moze ta tkliwoscpiersi minieu mnie...bo bardzo sie boje bo przeciez jedna byla operowana piers

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 55 minut temu
Aleksandra Mroczkowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 minut temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Bartlomiej Owczarek
administrator