Ginoring, opinie i pytania

30 pytań o Ginoring. Odpowiadają farmaceuci: czy podczas stosowania Ginoring można przyjmować inne leki, jak przechowywać Ginoring, jak sprawdzić czy nieuszkodzony, i inne.

Tematy nadrzędne: Krążki dopochwowe.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Buła (anonim, 37.30.48.)
około 2 dni temu, Warszawa

Co zrobić w przypadku podejrzenia, że krążek Ginoring został wyjęty?

Witam. Czy lekarz na pomocy doraźnej wypisze receptę na tabletki "dzień po"? Jestem 600km od swojego lekarza i nie wiem co robić :(. Okazał się, że moja ginekolog nie poinformowała mnie o wyjęciu krążka podczas badania i cytologii. Ja nie poczułam niestety nic. A wspołżyłam ze swoim partnerem... NIe wiem co robć bo prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest spore :(. Kochałam się 14 dni po prawdopodobnym wyjęciu krążka

Ola (anonim, 83.21.98.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy kłucia w nogach pojawiające się przed oraz po założeniu krążka Ginoring są podstawą do jego usunięcia?

Witam. Moje pytanie polega na tym że na trzy-cztery dni przed założeniem Ginoring miałam klucia w nogach i utrzymywały się także po założeniu Ginoring przez dwa-trzy dni. Później od czasu do czasu zdarzało mi się że zakuły mnie nogi albo złapał skurcz w nodze, miałam też takie wrażenie jakby mi ktoś nadepnal na stopę. Czy zignorować te przypadki? Czy jednak lepiej usunąć Ginoring?

Aleksandra (anonim, 80.82.28.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy mogę przerwać stosowanie krążka Ginoring?

Dzień dobry,
Właśnie jestem w 3 miesiącu stosowania Ginoringu. Zmagam się ze strasznymi wahaniami nastroju, nudnościami i złym samopoczuciem. Chciałam zrezygnować z jego stosowania, jednak przeczytałam, że takie objawy często mijają po 3 miesiącu stosowania. Wczoraj założyłam 3 krążek ginoring i odczuwam mocny ból głowy, nudności, osłabienie. Czy w związku z tym, mogę dziś go wyciągnąć i zaprzestać stosowania antykoncepcji hormonalnej?

Małgorzata (anonim, 81.190.234.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można przyjmować Oleomint podczas stosowania krążka Ginoring?

Dzień dobry,
czy można przyjmować lek Oleomint (olejek miętowy, stosowany w leczeniu IBS), przy jednoczesnym stosowaniu antykoncepcyjnego pierścienia dopochwowego Ginoring?
W ulotce znalazłam informację, że olejek miętowy wchodzi w interakcję z innymi lekami metabolizowanymi przez CYP3A4 - a z tego co znalazłam, do nich należy antykoncepcja hormonalna. Ulotka dołączona do pierścienia dopochwowego nie posiada jednak wzmianki o tej interakcji.
Dziękuję za pomoc!

Michalina (anonim, 81.190.114.)
około miesiąca temu, Warszawa

Po jakim czasie mam usunąć nowy krążek Ginoring, jeżeli założyłam go po uszkodzeniu starego?

Dzień dobry, sześć dni przed planowaną datą wyjęcia ring pękł. Zgodnie z ulotką wymieniłam go na nowy, ale nie wiem, czy w tym wypadku powinnam go traktować jako kontynuację i wyjąć znowu za sześć dni, czy jako nowy i trzymać go przez trzy tygodnie.

Aneta (anonim, 83.26.223.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy podczas wypadnięcia krążka i nie stosowania go przez ok.9 godzin, istnieje ryzyko zajścia w ciążę ?

Podczas stosunku wypadł mi krążek, zauważyłam to dopiero rano, po 9 godzinach, natychmiast go założyłam. Krążki stosuję od ponad dwóch lat i była to pierwsza sytuacja, czy istnieje duże ryzyko , że mogę zajść w ciążę? Oczywiście teraz przez następne 7 dni będę stosować dodatkowe zabezpieczenie.

Niezdecydowana (anonim, 5.173.26.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy krążek Ginoring można stosować 28 dni + 4 dni przerwy, jak zalecił lekarz, czy należy stosować się do zaleceń z ulotki?

Czy gdy lekarz przypisał mi ten lek na 28 dni stosowania i 4 dni przerwy, to powinnam stosować się do jego zalecenia czy posłuchać ulotki, która twierdzi, że krążek powinno się stosować trzy tygodnie i zrobić tydzień przerwy?

Klaudia (anonim, 95.91.246.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy system Ginoring stosuje się u pacjentek z przedwczesną menopauzą?

Czy Ginoring powinien być stosowany u osób z przedwczesną menopauzą czy działa jedynie jako środek antykoncepcyjny? Lekarz przepisał mi Ginoring, jednakże wcześniej stosowałam Systen Sequi i wydaję mi się, że chyba nie jest to odpowiedni środek hormonalny w moim przypadku. Dziękuję za odpowiedź.

awka (anonim, 62.21.50.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy można bez obaw użyć po 7 dniach krążek Ginoring z otwartej zbyt wcześnie saszetki?

Witam. Przez przypadek otworzyłam saszetkę z krążkiem o tydzień za wcześnie. Czy jeśli teraz będę przechowywać go w oryginalnej saszetce, ale nie zamkniętej fabrycznie, to jego skuteczność się obniży? Czy mogę bez obaw pozostawić go tak i zaaplikować po upływie 7 dni?

Sylwia (anonim, 195.117.208.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę założyć krążek Ginoring w 9 dniu cyklu?

Czy mogę założyć krążek antykoncepcyjny w 9 dniu cyklu? Mam bardzo długie cykle- 40-50 dni i chciałabym zacząć stosować krążek jak najszybciej. Czy mogę to zrobić i wtedy dodatkowo stosować zabezpieczenie mechaniczne przez 7 dni?

Misia (anonim, 83.7.126.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy Adaring i Ginoring są swoimi zamiennikami?

Witam.
Lekarz przepisał mi Adaring. Niestety w żadnej aptece nie jest on dostępny. Dzwoniłam do tego samego lekarza i powiedział że można kupić ginoring. Czy w aptece sprzedadzą mi ginoring jeśli na recepcie mam napisany Adaring?

Mini (anonim, 46.76.106.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy możliwe jest wystąpienie uczulenia na krążek Ginoring?

Witam. Czy jest możliwe żebym dostała uczulenie na krążek.?? Mam w zasadzie już drugi Ale po 2 tyg. Od założenia pierwszego pojawiła się wysypka nie wiadomego pochodzenia w zasadzie w różnych miejscach. Byłam u dermatologa i twierdzi że alergia.Ale na co. . . Gin. Twierdzi że to nie od krążka. Jednak ja nie jestem przekonana. . . Stosuje maści od derm. I nic lepiej. Może powinna usunąć krążek I poczekać na efekty.?

Nika (anonim, 5.173.152.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy w przypadku obfitego krwawienia i bólu brzucha podczas stosowania Ginoring należy udać się do lekarza?

Witam.Od dwóch tygodni stosuje ginoring na początku po okresie wystąpiły dość obfite plamienia,od dwóch dni nasilil się ból brzucha i zauważyłam oprócz brązowego plamienia trochę krwi.Skutku uboczne są w miarę do zniesienia tylko niepokoi mnie ze plamienia z krwią teraz sa tak obfite.Czy to jest czas żeby udać sie do lekarza czy odczekać?

Nika (anonim, 5.173.152.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy ból piersi, krzyża, brzucha oraz mdłości są powodem do wyjęcia krążka Ginoring?

Mam dosyć dużo skutków ubocznych po niecałych dwóch tygodniach stosowania ginoring.Ból piersi,czasem krzyża i brzucha.Również towarzyszą żądko ale jednak mdłości.Czy to jest już powód żeby zrezygnować z ginoring czy poczekać i te skutki uboczne miną?

Estka (anonim, 5.173.152.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy zmiana koloru krążka Ginoring wpływa na jego skuteczność?

Witam.Po 10 dniach wyjęłam na chwilę ginoring i zauważyłam że zmienił on trochę kolor,jakby zabarwil się od plamień które mi do tej pory towarzyszą. Czy ring uległ jakiemuś uszkodzeniu czy to jest normalne?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Bartlomiej Owczarek
administrator
Karolina Zygmunt, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Aleksandra Krawiec, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu