Escapelle, opinie i pytania

234 pytania o Escapelle. Odpowiadają farmaceuci: czy na tabletkę "po" Escapelle potrzebna jest recepta, czy warto zażyć po określonym czasie, która z tabletek "po" jest pewniejsza, i in.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Antykoncepcja, Antykoncepcja hormonalna, Tabletka po, czyli antykoncepcja awaryjna, Tabletka po.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
MinieMouse (anonim, 78.9.143.)
około 2 dni temu, Warszawa

Jakie jest ryzyko, że zaszłam w ciążę?

Odbyłam stosunek ze swoim chłopakiem w sobotę. W ten dzień trzy godziny przed stosunkiem zażyłam swoją pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Niestety nie zdążyliśmy na czas i chłopak skończył w środku. Następnego dnia o tej samej godzinie zażyłam kolejną tabletkę antykoncepcyjną. W poniedziałek o okołi 9:30 zażyłam tabletkę dzień po E**** i o tej samej porze kolejną tabletkę antykoncepcyjną. Tu pojawia się moje pytanie. Jaka jest szansa że zaszłam w ciąże? (Lekarz ginekolog powiedział że pierwsza tabletka mnie chroni od razu i moge mieć stosunek z chłopakiem i teraz mam totalny mętlik w głowie)

Mamka (anonim, 78.9.143.)
około 3 dni temu, Warszawa

Ile razy odciągać pokarm po zażyciu Escapelle?

Zażyłam tabletke escapelle lecz karmię piersią. Mam te świadomość że po zażyciu tabletki nie moge karmić przez co najmniej 8 godzin i teraz pojawia się moje pytanie. Ile razy powinnam odziągnąć sobie mleko i je wylać by móc z czystym sumieniem znowu karmić piersią moje dziecko. 8h już minęło a ja jak narazie odciągałam dwa razy po butelce na pierś. Powinnam jeszcze odciągnąć?

Karolina (anonim, 89.64.9.)
około 3 dni temu, Warszawa

Jakie są działania niepożądane leku Escapelle?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie tabletki Escapelle. Bolące, nabrzmiałe piersi, bóle lędźwiowe, dostałam plamień po tygodniu (po wzięciu tabletki) trwały one 4 dni, a po tygodniu znów teraz dostałam plamień i typowy ból miesiączkowy. Mam niedobór żelaza, co do anemii, nie jest ona potwierdzona, chociaż żelazo mam poniżej normy, zauważyłam też, że dużo większa ilość włosów wypada, ale dostałam dodatkowo żelazo od lekarza Tardyferon. Czy jest się czym martwić, bądź powinnam się zgłosić do lekarza?

Ania (anonim, 80.51.238.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czym może być spowodowany brak miesiączki po tabletce Escapelle, jeśli testy ciążowe są negatywne?

Dzień Dobry, uprawialam stosunek bez zabezpieczenia 11 marca, po 13 godzinach wzięłam tabletkę escaplle. 17-19 marca miałam krawawienie. Myślałam, że to miesiączka, jednak moja zwsze trwa pełne 7 dni i prawidłowo powinna być 26 marca. A więc uznałam, że to skutek uboczny tabletki idzie po. Od tego czasu wykonałam 3 testy ciazowe domowe i każdy wyszedł negatywny. 1 kwietnia byłam na pobraniu krwi. Hcg wykazało 1,23. Miesiączka spóźnia mi się już 15 dni i nadal nie mam objawów przedmiesiączkowych. Czy mogę już wykluczyć ciaze? Czy brak miesiączki jest spowodowane tabletka? Czy wnikik hcg jest prawidłowy?

Goska (anonim, 5.173.1.)
około 12 dni temu, Warszawa

Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po seksie bez zabezpieczeń?

Witam mam takie pytanie miesiączkę miałam 5 października trwała 6-7dni wczoraj tj16 kochałam się z mężem bez zabezpieczenia cykle mam nie regularne czy jest możliwość bym zaszła w ciaze

Olaaa (anonim, 89.64.38.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy w przypadku stosunku w dni niepłodne i przy zażyciu Escapelle 36 po, jest możliwość zajśćia w ciążę?

Witam wraz z mężem zdarzyła nam się wpadka w 26 dniu cyklu, tydzień przed okresem, bolały mnie już piersi na okres,sluzu typowo płodne go nei było.Zazylam tabletkę escapelle 36 godzin po stosunku, według mojego kalendarzyka nie były to dni płodne, a szanse na zajście w ciążę słabe, mój cykl trwa 32 dni, czy jest szansa, że mogę być w ciąży?

Ania (anonim, 37.47.61.)
około 17 dni temu, Warszawa

Jak odróżnić plamienie związane z zażyciem Escapelle od plamienia implantacyjnego?

Witam, jestem tydzień po zażyciu escapelle i zaczął mi się pojawiać śluz, który ma zabarwienie lekko brązowe. Mam nieregularne cykle, ale uprawialiśmy seks z partnerem 2 tygodnie po ostatnim okresie, jest prawdopodobieństwo że było to nawet w okolicach owulacji. Tabletkę zażyłam 13 godzin po stosunku. Jakie jest prawdopodobieństwo że śluz jest krwawieniem implantacyjnym i jednak doszło do zapłodnienia?

Qwerty (anonim, 37.47.19.)
około 23 dni temu, Warszawa

Jaka jest szansa, że Escapelle zadziała prawidłowo i uniknę ciąży, jeśli mam nieregularne cykle?

Witam!
Współzylam z chłopakiem 4 października, w godzinach około północnych, pękła nam prezerwatywa, zorientowaliśmy się dopiero po stosunku, kiedy już doszło do wytrysku. Następnego dnia w okolicach godziny 13 zażyłam escapelle. Mój cykl jest nieregularny, ostatnia miesiączka miała miejsce 11 września, poprzednia 2 sierpnia, a jeszcze poprzednia 28 czerwca, 16 maja etc. Korzystam z aplikacji, kalendarzyka, która oblicza mi kiedy przypada kolejny okres, jednak rzadko kiedy się to sprawdza, według niej kolejny mam mieć 24 października. Jaka jest szansa na to, że escapelle zadziała prawidłowo i unikne niechcianej ciąży?

Małgorzatka (anonim, 5.173.128.)
około 24 dni temu, Warszawa

Escapelle a ciąża.

Wzięłam tabletkę 20godzin po stosunku niebezpiecznym,w 17dniu cyklu,tabletka nie zadziałała,jestem w 8tygodniu ciąży🙀

Marta (anonim, 37.248.157.)
około 28 dni temu, Warszawa

Czy mogę być w ciąży?

Mam pytanie
Odbyłam stosunek 12 i 29 września bez zabezpieczenia przyjmując tabletki antykoncepcyjne tylko mam obawę czy niektore tabletki się nie za dobrze wchłonęły 30wrzesnia po 30h wzięłam lek escapelle planowane krwawienie powinnam dostać dzisiaj i nie dostałam
Dzisiaj tez przez to ze dzisiaj miał być pierwszy planowanego krwawienia zrobiłam test ciążowy
Z wynikiem negatywnym
Mimo wszystko i tak sie stresuje ze Mogę być w ciąży
Czy jest się czym nakręcać u stresowac co należy zrobić

Ania (anonim, 31.0.122.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jaka jest szansa, że Escapelle zadziała?

Tabletka Escapelle
Biorę tabletki antykoncepcyjne kończę za kilka dni następne opakowanie tylko tydzień temu wymiotowałam i to nie pamietam czy to było ponad 4h czy nie
wczoraj o 9 rano był stosunek jednak dzisiaj zażyje tabletke escapelle i minie 36godzin od stosunku
Jaka jest szansa ze tabletka escapelle zadziała

Ula (anonim, 31.0.122.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak powinnam przyjmować Novynette po zażyciu Escapelle?

Czy jak wezmę dzisiaj escapelle to czy a powinnam zażywać dalej tabletki antykoncepcyjne regularnie novynette i jeśli powinnam mieć plamienie za 4 dni to przez tabletke po możliwe jest ze to krwawienie mi się przesunie o później? Kiedy należy zrobić test ciążowy żeby sprawdzić czy napewno nie jestem w ciąży

Ewelina (anonim, 83.25.104.)
około miesiąca temu, Warszawa

Co oznacza brązowy śluz po zażyciu Escapelle?

Dzień dobry. W piątek wzięłam tabletkę dzień po. Od wczoraj tzn 22.09 występuje u mnie gesty, brązowy śluz. Podbrzusze boli jak na okres, piersi tez są obolałe. Wczoraj wydawało mi się, ze tez widziałam krew przy wizycie w toalecie, tak jak podczas okresu, jednak w znikomych ilościach. Martwi mnie ilosc i kolor tego śluzu. Dzisiaj jest 29 dzień cyklu, mam cykle nieregularne. Proszę o pomoc.

Kasiiiiiaaaa (anonim, 5.173.25.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy tabletka Escapelle przyjęta w dzień owulacji będzie skuteczna?

Witam. Kochałam się z mężem najprawdopodobniej w dzień owulacji. Niestety prezerwatywa pękła i wytrysk wystąpił w pochwie . Po 9 godzinach zazylam tabletke escapelle. Śluz w pochwie po dobie biały i gesty. Jakie jest prawdopodobieństwo, że tabletka nie zadziała. Była by to 4 ciąża 😞

Katarzyna (anonim, 37.225.5.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jaka jest ryzyko ciąży, jeśli po wytrysku prezerwatywa zsunęła się i została w pochwie, a tabletkę Escapelle zażyłam 11 godzin po stosunku?

Uprawiałam stosunek z partnerem i ten doszedł w prezerwatywie, jednak przy wyjęciu prącia prezerwatywa została w pochwie, jednak bez problemu można było ją wyjąć i wydać było, że w środku gumki było nasienie. Jak duże jest ryzyko zajścia jeśli wzięłam escapelle niecałe 11 godzin po stosunku?

Asia (anonim, 79.186.227.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy "tabletka po" zażyta 10 godzin po stosunku powinna zadziałać?

Witam nasz stosunek był 19 września miesiączkę miałam 9 września podczas stosunku doszło do wtrysku po 10 godzinach wzięłam tab po czy powinna zadziakac

XYZ123 (anonim, 31.178.133.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jaka jest skuteczność Escapelle?

Witam miałam stosunek „zabezpieczony” lecz w skrócie mówiąc pękła gumka , tabletkę Escapelle została przyjęta około godzinę po tym. Byłam w 8 dniu Cyklu i bardzo boje się ze zajdę w ciąże jakie są szanse ze mogłam wpaść ? Dzień po tym podejrzewam po śluzie ze mogłam mieć owulacje. Czy może to lek wpłynął na sluz? Proszę o szybka odpowiedz 😞

Ana (anonim, 5.173.251.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy dwukrotne wypróżnienie się ma wpływ na skuteczność Escapelle?

Dzień dobry.
Czy jeśli po zażyciu tabletki escapelle wypróżniłam się 2 razy w ciągu dnia, to czy mogło to spowodować osłabienie działania tabletki? Nie była to biegunka, zwykły stolec. Czy wypróżnianie się ma wpływ na działanie tabletki? Dodam, ze tabletkę wzięłam w godzinach porannych, po godzinie oddałam kal oraz ok. godz. 15.00 ponownie. Jest szansa, ze lek nie zdążył się wchłonąć?

Renata (anonim, 37.30.1.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jakie jest ryzyko ciąży, jeśli mam nieregularne cykle, wytrysk odbył się poza pochwą, a Escapelle została przyjęta 18 godzin po stosunku?

Witam. Mam nieregularne cykle. Ostatni okres wystąpił 25.08 po 35 dniach cyklu, poprzedni 22.07 po 34 dniach, poprzedni po 48 dniach, wcześniejszy 31, oraz 51 i 53. W tym miesiącu miałam wyjątkowego pecha- 2 razy pękła prezerwatywa. 08.09 zażyłam tabletkę dzień po po 18h od stosunku, był to 15 dzień cyklu (wytrysk nastąpił poza pochwą). 14.09 dzisiaj także byłam zmuszona przyjąć tabletkę po 14h od stosunku (21 dzień cyklu), wytrysk także nastąpił poza pochwą. W obu przypadkach prezerwatywa się zsunęła oraz nie było wytrysku w środku. Jaka jest szansa, że tabletki nie zadziałają i jednak będę w ciąży?

Patrycja (anonim, 37.30.1.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy tabletka Escapelle zadziała, jeśli pół godziny po jej przyjęciu doszło do wypróżnienia?

Dzień dobry. Czy jeśli 0.5h po przyjęciu tabletki escapelle wypróżniłam się, nie byla to biegunka, to czy tabletka zadziała jak powinna?

Zmartwiona (anonim, 31.182.194.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy to normalne, że po przyjęciu leku Escapelle mam zaburzenia miesiączkowania?

Wzięłam tę tabletkę 17 lipca. Było to zaledwie 2-3 dni po skończonym okresie. Byłam gotowa na zaburzenia cyklu, ale teraz zaczynam się martwić. W sierpniu dostałam okres 9 dni za szybko, był bardzo skąpy i trwał 4 dni, a nie jak zwykle 7. Teraz jest wrzesień i zgodnie z moją aplikacją z kalendarzykiem okres spóźnia mi się już 11 dni. Dodam, że w międzyczasie wykonywałam test ciążowy i wyszedł negatywny. Czy powinnam udać się do lekarza? Czy to normalne?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Marianna Krajewska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 47 minut temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Monika Alaszkiewicz, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Aleksandra Mroczkowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 13 godzin temu