WAWA (anonim, 5.172.234.)
około roku temu, Warszawa

Jaki lek bez recepty można stosować w przypadku nerwicy lękowej?

Dwa lata temu psychiatra stwierdzil u mnie nerwice lekowa.
Przyjmowalam leki antydepresyjne natomiast nic nie pomagaly i mialam wrazenie ze czuje sie po nich gorzej. Mialam trzy razy zmieniane leki i nic.
Czy kupienie w aptece jakis lekow uspokajajacych mogloby pomoc? Wiem ze to lagodne srodki ziolowe ale czy przy dluzszym stosowaniu moglyby dac jakis efekt? Chodzi mi tu na przyklad o lek typu Calms ktory ma dosc dobre opinie. Wiem ze ziolowy lek nie pomoze tak jak lek przepisany przez lekarza natomiast jesli nic nie pomaga a wrecz jest jeszcze gorzej szukam innych rozwiazan. Moze moglabym poprosic tez o nazwe leku bez recepty ktory moglby mi pomoc w codziennych sytuacjach nerwowych?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zastosowanie preparatów dostępnych bez recepty (w większości o naturalnym bądź ziołowym składzie) może nie być wystarczająco skuteczne w przypadku poważniejszych zaburzeń (zdiagnozowana nerwica lękowa). Jak sama Pani zauważyła, nie mają one takiej siły działania, jak leki dostępne z przepisu lekarza.

Z drugiej strony środki te nie mają poważnych skutków ubocznych, jeśli więc nie przyjmuje Pani obecnie innych leków działających na układ nerwowy, to można spróbować ocenić ich przydatność w Pani przypadku.

Jeśli chodzi o doradzenie produktu, to proponowałabym, aby wyboru dokonywać spośród leków, a nie suplementów diety. W przypadku leków mamy więcej informacji dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa.
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow

Wspomniany przez Panią preparat Kalms ma status leku. Jest lekiem roślinnym przeznaczonym do stosowania w łagodnych objawach napięcia nerwowego i jako środek wspomagający sen:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/39606/kalms-drazetki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/39606/kalms-drazetki/ulotka

Poniżej podaję wyniki dostępności innych produktów o kategorii dostępności "lek bez recepty", które mogą Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81322/valused-kapsulki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/77104/tabletki-uspokajajace-labofarm-tabletki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81232/valerin-max-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/28856/extraspasmina-kapsulki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/60806/persen-forte-kapsulki/apteki/w-warszawie
Wybór konkretnego produktu może być uzależniony od najbardziej dokuczliwych objawów i pory dnia, w której są one najbardziej nasilone. Dokładnej porady będzie mógł udzielić personel apteki po zadaniu dodatkowych pytań.

Załączam także nasze artykuły na temat zdrowia psychicznego:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-poradzic-sobie-z-nerwica
https://www.gdziepolek.pl/tematy/skuteczne-sposoby-na-stres