Cristikano (anonim, 145.133.8.)
około roku temu, Warszawa

Czy mogę łączyć antydepresanty Dutilox i Cloranxen z witaminami i sterydami, tj. turanabolem?

Witam , czy mogę łączyć leki antydepresyjne takie jak dutilox i cloraxen z monohydrantem kreatyny ? Lub ze sterydami oralnymi tj turanabol.
Co z witaminami tj potas, magnes czy d3k2

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W razie dalszych wątpliwości - zawsze można zadać pytanie na naszym forum :)

Cristikano (anonim, 145.133.8.)
około roku temu

Dziekuje serdecznie za odpowiedz, napewno zalece się do Pani zaleceń. Pozdrawiam

Leki Dutliox i Cloranxen są lekami przepisywanymi przez lekarza. Lekarz specjalista po zbadaniu pacjenta podejmuje decyzję o zastosowaniu określonych leków. W trakcie wizyty powinien Pan poinformować lekarza o preparatach, które Pan stosuje. O ile monohydrat kreatyny stosowany zgodnie z zaleceniami może wywołać niewiele skutków ubocznych (np. skurcze mięśni, czy problemy żołądkowe), tak turanabol, tj. chlorodehydromethyltestosterone wykazuje wiele działań niepożądanych i w ogóle nie powinien być stosowany. Lek ten nie jest już używany w lecznictwie, więc podejrzewam, że planuje go Pan stosować w celach niemedycznych. Zakup takich preparatów i ich stosowanie może prowadzić do uszkodzeń wątroby, przerostu lewej komory serca, agresji, a także wywoływać zmienność nastrojów, nadpobudliwość, depresję, a nawet myśli samobójcze. Odradzam Panu stosowanie takich preparatów.

Natomiast jeśli chodzi o potas, magnez i witaminę D, to zaleca się ich suplementację w odpowiednio dobranych dawkach. Magnez i witamina d sprzyjają poprawie nastroju.

Reasumując zgodnie z charakterystykami produktów leczniczych Cloranxen i Dutilox, nie ma przeciwwskazań do stosowania ich z kreatyną, magnezem, potasem i witaminą D. Natomiast jeśli chodzi o preparat sterydowy to w ogóle nie powinien być stosowany. Jeśli ten steryd anaboliczny był już wcześniej przez Pana stosowany, zachęcam Pana do rozmowy z lekarzem psychiatrą. Proszę pamiętać, że oprócz znaczącej liczby działań niepożądanych, "sterydy" mogą doprowadzić do uzależnienia, ponieważ sprzyjają wytwarzaniu endogennych opioidów, działaniem przypominających morfinę. Badania wykazały, że osoby zażywające sterydy anaboliczne są narażone w przyszłości na uzależnienie od morfiny, kodeiny i heroiny.

Polecam artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-trzeba-suplementowac-witaminy-i-mineraly
https://www.gdziepolek.pl/tematy/witamina-d-czyli-nie-unikaj-slonca
https://www.gdziepolek.pl/tematy/magnez-co-ma-do-niego-kawa-stres-i-wit-b6

Substancją aktywną leku Cloranxen jest klorazepan - lek przeciwlękowy, będący pochodną benozdiazepiny.
Substancją aktywną leku Dutilox jest duloksetyna - lek będący inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny.
Oba leki stosuje się w leczeniu zaburzeń depresyjnych.
Załączam ulotki leków:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/91014/dutilox-kapsulki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/18692/cloranxen-tabletki/ulotka