Metronidazol, opinie i pytania

136 pytań o Metronidazol. Odpowiadają farmaceuci: czy trzeba mieć receptę na Metronidazol, czy można tabletki dopochwowe zastąpić lekiem doustnym, czy mogą wystąpić objawy niepożądane i inne.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Dermatolog, Choroby skóry, Leki a karmienie piersią, Jak nie zarazić się chorobą weneryczną?, Trądzik różowaty - z rumieńcem nam nie do twarzy, Borelioza po ukąszeniu kleszcza, Życie z chorobą Crohna, Jak rozpoznać i leczyć anginę?, Helicobacter pylori - wrzody żołądka i dwunastnicy, Jak leczyć wrzody żołądka i dwunastnicy?, Jak stosować preparaty ginekologiczne?, Produkty Polpharma, Antybiotyki, Czy, jak i kiedy można odstawić leki?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
P (anonim, 5.173.140.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy mogę się zaszczepić przeciwko COVID-19 jeżeli rozpoczęłam kurację lekiem Metronidazol?

Dziś rozpoczęłam branie Metronidazolu, przepisanego przez dentystę. We wtorek mam szczepienie (pierwsza dawka) przeciwko COVID-19. Metronidazol mam brać przed 5 dni. Czy nie wpłynie to w jakikolwiek sposób na skuteczność szczepienia lub nie będzie stwarzać jakiejkolwiek sytuacji niebezpiecznej?

Mm (anonim, 94.75.88.)
około 16 dni temu, Warszawa

Jak długo stosować metronidazol przy zakażeniu Helicobacter pylori?

Czy Metronidazol mam wybrać do końca biorę razem z antybiotykiem antybiotyk kończę w niedzielę A metronidazol zostaje 5 tabletek i niewiem co teraz lekarz nie powiedział. Mam helikobakter

Patrycja (anonim, 62.122.115.)
około 16 dni temu, Warszawa

Czy w 17 tygodniu ciąży można stosować metronidazol?

Dzień dobry,
Jestem w 17 TC, lekarz przepisał mi metronidazol Polpharma 500 g, 2 x dziennie. Dodam, że nie miałam robionego wymazu z pochwy, tylko badał mnie doktor na fotelu. Włożył wziernik i stwierdził, że mam upławy nie takie. Naczytałam się dużo na temat tego leku i boje się żeby dzidziusiowi, nic się nie stało. Proszę o pomoc, czy zagraża to maleństwu.

Befka (anonim, 46.204.21.)
około 18 dni temu, Warszawa

Czy mogę się zaszczepić przeciwko COVID-19 jeżeli mam rozpocząć kurację lekiem Metronidazol?

W najblizszym czasie zamierzam zaszczepic sie przeciwko COVID-19. Mam zacząć brak lek o nazwie Metronidazol doustnie. Moje pytanie brzmi czy zacząć terapię przed szczepieniem? Czy oslabi to działanie szczepionki, czy poczekac i zacząć terapię po szczepieniu.

AS (anonim, 212.2.96.)
około 25 dni temu, Warszawa

Czy tabletki dopochwowe z metronidazolem wpływają na skuteczność szczepionki przeciwko COVID-19?

Dzień dobry
Mam rozpocząć dziś leczenie metronidazolem dopochwowym 500mg przez 10 dni. 2 dni temu przyjęłam szczepionkę na COVID-19 (AZ). Czy metronidazol może osłabić działanie szczepionki w tej pierwszej fazie? Czy rozpoczynać leczenie? Czy może poczekać jakiś czas? Jeśli tak, to ile? czy równolegle podczas leczenia zażywać probiotyki? Dziękuję i pozdrawiam.

Grzegorz1967 (anonim, 88.156.133.)
około roku temu, Warszawa

Czy czarne zabarwienie stolca po leku Pylera jest powodem do niepokoju?

Witam. W trzecim dniu zażywania leku Pylera pojawiło się zabarwienie stolca na czarno, innych dolegliwości nie mam. Czy jest to powód do przerwania zażywania leku, czy zignorować to (w ulotce występuje to często (1 na 10 pacjentów). Z Pylerą w komplecie mam Helides.

AS (anonim, 188.146.231.)
około 26 dni temu, Warszawa

Czy tabletki dopochwowe z metronidazolem wpływają na skuteczność szczepionki przeciwko COVID-19?

Dzień dobry
Mam rozpocząć dziś leczenie metronidazolem dopochwowym 500mg przez 10 dni. 2 dni temu przyjęłam szczepionkę na COVID-19 (AZ). Czy metronidazol może osłabić działanie szczepionki w tej pierwszej fazie? Czy rozpoczynać leczenie? Czy może poczekać jakiś czas? Jeśli tak, to ile? Dziękuję i pozdrawiam.

Smerfik
około 28 dni temu, Warszawa

Jak stosować maść Posterisan H i czopki z metronidazolem?

Mam maść posterisan H i czopki z metronizadolem, najpierw mam wziąść czopki a po 2 godzinach maść do środka czy na odwrót? Jak jest lepiej? Czy nie ma to znaczenia

xyz (anonim, 77.65.163.)
około 28 dni temu, Kielce

Jak stosować globulki Arilin Rapid w zakażeniu bakteryjnym pochwy?

Na bakteryjną waginozę lekarz przepisał mi pojedynczą dawkę metronidazolu 1000mg (Arilin rapid) na noc, a następnie kolejnej nocy jedną globulkę Gyno-Pevaryl 150. Czy jeśli po trzech dniach od rozpoczęcia leczenia widzę poprawę, ale wydzielina pochwowa dalej nie powróciła do normy, to czy to znaczy, że leczenie było nieskuteczne? Czy zastosowanie drugiej, pozostałej globulki Arilinu ma sens w takim przypadku?

Ada (anonim, 89.64.16.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę pić alkohol jeśli stosowałam metronidazol dopochwowo, a część tabletki nie rozpuściła się?

Witam, dwa dni temu skonczylam kurację Metronizadolem 500. Chciałam dziś wypić alkohol (minęły zalecane 48h), jednak dziś około południa wypadła mi globulka, tzn jej część, dziś sobota a globulkę aplikowałam ostatni raz w czwartek. Zastanawiam się czy w takim razie mogę spożyć alkohol?

Gosia (anonim, 46.204.21.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Jak metronidazol wpływa na skuteczność antykoncepcji?

Witam. Biorę vitabin mini, przy 12 tabletce zaczęłam brać antybiotyk Metronidazol Polpharma doustnie, skończyłam go brać rano przy 26 tabletce (białej), a współżyłam wieczorem przy 3 tabletce z nowego blistra, czyli niepełne 5 dni. Czy może być jakieś prawdopodobieństwo zajscia w ciążę? Pozdrawiam

Krzychu (anonim, 185.9.127.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mój schemat leczenia Helicobacter pylori jest prawidłowy?

Dzień dobry,
dostałem następujący schemat eradykacji na helicobacter pylori:
Pierwsze 5 dni: Omeprazol 2x1, Duomox 2x1 (co 12h)
Następne 5 dni: Omeprazol 2x1, Metronidazol 2x2 i Lekoklar 2x1 (co 12h).
Zastanawia mnie jedno, Lekoklar nie ma amoksycyliny, która jest wymagana w przypadku leczenia H. Pylori - tak wynika z wikipedii:
- lek z grupy inhibitorów pompy protonowej,
- klarytromycyna lub metronidazol,
- amoksycylina.
Więc przez te następne 5 dni nie biorę w ogóle amoksycyliny, tylko i klarytromycynę i metronidazol (oba naraz)? Czy to tak powinno być?

Dorota (anonim, 83.7.52.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można łączyć Meprelon, Cipronex i Metronidazol?

Witam
Od 5 dni stosuję Meprelon 2x4mg od jutra 1x4mg
Od dziś mam przyjmować również Cipronex 500mg 2x1 Oraz Metronidazol 250mg 3x1
Z dołączonej do metronizadolu recepty wyczytałam ze należy być ostrożnym przy stosowaniu go z substancjami zawartymi w dwóch pozostałych preparatach które otrzymałam. Wszystko zostało przepisane przez jednego lekarza . Czy mam powodu do niepokoju stosując te leki łącznie ?

Ania (anonim, 46.169.130.)
około miesiąca temu, Polska

Czy terapię lekami Metronidazol Polpharma i Dexilant mogę kontynuować po kilkudniowej przerwie?

Witam czy jak przerwałam brać metronidazol Polpharma i dexilat 60mg to mogę kontynuować leczenie do kilku dniach odstępu.a biorę teraz mesopral 40mg.

Monika (anonim, 195.136.136.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jeżeli mam mocne mdłości po życiu Metronidazolu, to czy powinnam kontynuować leczenie?

Po zażyciu Metronidazolu jest mi niedobrze dodam, że zażywam przy tym Zinnat. Czy przemęczyć się i kontynuować leczenie? Mam trzy razy po 500 mg metronidazolu czy może zmniejszyć dawkę?

Monika (anonim, 195.136.136.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jeżeli mam mocne mdłości po życiu Metronidazolu, to czy powinnam kontynuować leczenie?

Jeżeli mam mocne mdłości po życiu metronidazolu czy powinnam kontynuować leczenie. Lekarz zapisał mi go razem z antybiotykiem Zinnat. Dziękuję za odpowiedź.

Wiola (anonim, 5.184.85.)
około miesiąca temu, Warszawa

Dlaczegp po 2-krotnym zastosowaniu żelu z metronidazolem nie widzę poprawy?

Zapisano mi metronidazol w żelu na trądzik różowaty.
Zastosowałam 2 raz-mam smarować twarz miejscowo raz dziennie wraz z fabletką clatra. Nie zauważyłam poprawy, ale twarz piecze i jest zaczerwieniona. Czy powinnam odstawić żel, czy jednak muszę dłużej poczekać na efekt?

Nadia (anonim, 87.157.164.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy to prawda, że Metronidazol jest przeciwwskazany u kobiet ciężarnych?

Witam. Jestem w 6 tygodniu ciąży i mam infekcje bakteryjną pochwy. Mieszkam za granicą i tutejszy lekarz przepisał mi jednorazowo 4 tabletki Metronidazolu doustnie. Wszedzie pisze, że metronidazol w pierwszym trymestrze ciąży jest zabroniony. Czy to prawda? Jeśli tak to jakie leki są bezpieczne dla kobiet na początku ciąży? Czy istnieją jakieś bezpieczne zamienniki dla Metronidazolu, które można stosować w pierwszym trymestrze ciąży? Bardzo proszę o poradę co zrobić żeby nie zaszkodzić dziecku. Pozdrawiam

Marcin (anonim, 195.191.163.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak stosować Amotaks, Klacid i Metronidazol w leczeniu wrzodów żołądka?

Witam , miałem robioną gastroskopię , wykazano mi helicobater pylorii , zostały mi przepisane leki:
-Amotaks 2x1 (7dni)
-Klacid 2x1 (7dni)
-metranidazol 3x1 (7dni)
-Emanera
-Famogast
Teraz moje pytanie , czy te 3 leki na dni brać razem czy po kolei , oraz czy po ich skończeniu brać sam Famogast lub Emanere ? Dziękuje z góry za odpowiedz :) , Piszę tutaj ze względu na lekarza który jest na urlopie.

Oleg (anonim, 188.146.163.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

W jakiej kolejności stosować leki w eradykacji Helicobacter pyroli?

Witam,
wskazana 10 dniowa Eradykacja H.pylori:
Ospamox 2x1 10 dni
Metronidazol 2x2 10 dni
Ulcamed 2x2 14 dni
Contix 2x1 14 dni
Proszę podpowiedzieć jak najlepiej je stosować i w jakich odstępach.

ANIA (anonim, 5.173.226.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy zaburzenia smaku i osad na języku mogą być działaniem ubocznym stosowanych leków?

Przyjmuje Metronidazol w dawce 2x1 - 500mg
+ Ulcamed 4x1
+ Emannera 2x1
+ Duomox 2x1
Zauwazylam ze na jezyku zrobil sie osad i dziwny posmak w buzi. Czy to normalne ?? Czy to skutek uboczny ktoregos z wymienionych lekow ??
Lecze sie na zapalenie zoładka plus bakteri helicobakter oraz nadzerki 😪

Elik (anonim, 83.20.222.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy podczas stosowania metronidazolu, Klacidu i mesopralu może wystąpić czarny kał?

Dzień dobry,
podczas gastroskopii stwierdzono u mnie helikobacter. Zostały mi przepisane klacid 500mg 2x1, metronidazol 500mg 2x1 oraz mesopral 40mg 1x1. Dziś po 3 dniach pojawił się czarny stolec, czy powinnam się martwić?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 31 minut temu
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Klaudia Ćwiąkała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Aleksandra Mroczkowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 13 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor