Escitalopram, opinie i pytania

120 pytań o Escitalopram. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Jak rozpoznać i leczyć depresję?, Zaburzenia lękowe (nerwica).

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Rang (anonim, 91.231.25.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy leczenie psychiatryczne jest mi potrzebne jeśli na ogół czuję się dobrze?

Dzień dobry!

Od jakiegoś czasu (6 dni) biorę Escitalopram Active.
Lekarz zalecił mi branie tej tabletki pół przez pierwszy tydzień a po tygodniu cała.
Przepisał mi też Rispolept 1mg oraz Chlorprothixen Zentiva 15 2 na noc.

Niestety po Chlorprothixen Zentiva miałem GIGANTYCZNY napad lęku tak mocny, że ciężko to opisać w słowa. Bałem się wszystkiego, tak jak na codzień nie mam lęków, poza lekiem przed pobiciem to ten lek spowodował dwukrotnie
1.drzenie rąk i ciala
2.uczucie zimna
3.strach lęk i panika przed dosłownie wszystkim (krew, ciemność, dźwięki, bałem się że stracę kontrolę nad ciałem, bałem się że zrobię cos swoim bliskim, bałem się że psychiatra chce mnie zniszczyć lekami, bałem się że dostanę zawał, bałem się dosłownie wszystkiego)

Lęki których nie miałem, spowodowały gigantyczny strach którego nigdy nie miałem. Mam świadomość, że leki mogą nasilać objawy, ale, że aż dwudziestokrotnie? Nigdy w życiu takich lękow nie miałem, nawet po tym jak chcieli mnie przywiązać w Holandii do krzesła i wyrzucić przez okno, bądź zostałem w ciągu 4 dni pobity przez wspolokatorow za granicą za nic. To uczucie powoduje, że boje się brać jakiekolwiek leki psychotropowe.

Ciężko opisać w słowa moje uczucia, ale przez te doświadczenia uważam, że wcale nie muszę mieć lękow aż tak dużych, skoro po takim przykrym doświadczeniu (które wydarzyło się dwukrotnie) nje byłem wstanie funkcjonować. Na szczęście byli rodzice, bo gdybym był sam, najprawdopodobniej na prawdę bym oszalal..

Przez ten stan obawiam odstawiłem lęk Rispolept oraz Zentive..
Bardzo nie lubie psychotropów, ponieważ kiedyś brałem twarde narkotyki za młodu i z tego powodu czuję obrzydzenie do chemii, za każdym razem jak biorę nawet lęk antydepresyjny Escitalopram, czuję się jakbym coś cpal, mam lekki niepokój, że może coś mi się stać, a w pracy nie mogę funkcjonować normalnie, przez obawę, że mogę zemdleć czy zasłabnąć czy nawet umrzeć, aczkolwiek te obawy są lekkie.

Nie ufam temu lekarzowi gdyż jakim cudem lekarz po 30 minutowej rozmowie, może stwierdzić czy ktoś ma depresję czy inne choroby, mam obawę
, że lekarz źle zdiagnozował chorobę, okej depresja może tak, ale ze dwubiegunowość bądź schizofrenia?

Uważam, że to nieodpowiedzialne dawac od razu leki po tylko 30 minutowej analizie, na prawdę, wiem że powinno się zaufać lekarza, ale załóżmy że jestem hipohondeykiem, i wszystkie objawy chorób zmyśliłem na wizycie i psyhiatry, to lekarz może zdecydowanie zaszkodzić lekami..

Nie wiem czy potrzebuję leków.. Uważam, że mój problem leży w psychice, wiem co mnie trawi i z czego wynika mój smutek, kiedyś brałem narkotyki, kradłem, oszukiwałem ludzi, robiłem wstrętne rzeczy i te myśli czasami powracają.

Z reguły jestem mega uśmiechniętym chłopakiem, znajomi nie przepuszczaliby że mam depresję..
Mój smutek jest taki natychmiastowy, w sensie wracam z pracy, uśmiechnięty na rowerze i nagle przypominam sobie o czymś przykrym i zaczynam smutac bądź płakać, ten stan jest chwilowy, może max 30 min, ukrywam się z tymi emocjami przed rodzina. Aczkolwiek jak jestem z przyjaciółmi zawsze jesyem szczęśliwy i pełen życia, nie spotykam się codziennie, gdyż raz na tydzień, ale czuję się po prostu dobrze..
Czuję że znam podłoże moich problemów..
Depresja kojarzy mi się, z osobami co mają problemy w życiu, w rodzinie, z samotnością, a ja takich problemów nie mam.. Uważam, że zbyt bardzo koloryzuje czasami

Mam czasami tak, że martwię się kto coś o mnie powiedział, ale mam tak od małego, czuję czasami że ludzie mnie obgadują, ale dlatego bo jestem specyficzna osoba, szczera, bezpośrednia i czasami gadam głupoty.
Nie mam problemów ze snem, nie mam problemów z jedzeniem, nie mam problemów z integracja ludźmi, aczkolwiek mam czasami tak, że chce odizolować się od social mediów, że względu na strach, że ktoś do mnie napisze, że chce mnie pobić czy coś w tym stylu, to wynika jedynie z doświadczeń patologicznym środowisku w moim otoczeniu.

Już dawno z tego towarzystwa zrezygnowałem, aczkolwiek z moją osobą jestem łatwym kąskiem do znęcania się.. To jest jedyny lęk który I tsk nie jest tak mocny jak po tamtym lęku..

Podsumowując mam kilka pytań :
1. Czy to normalne jest stwierdzić choroby po 30 minutowej analizie?
2.czy mogę odstawić lęk rispolept i Zentiva i brać EWENTUALNIE Escitalopram Active?
3.czy po 6 dniach stosowania może zrezygnować natychmiastowo z Escitalopram? (jeśli brałem pół tabletki?)
4.czy po 7 dniach jakbym miał bral cała tabletkę, mogę brać kolejny tydzień pół tabletki, gdyż nie jestem jeszcze gotowy?
5. Czy efekty uboczne znikną czy zawsze będę czuł niepokój, lekki lęk, zmęczenie?
6.czy potrzebuję leków, gdyż przeważnie czuję się dobrze?
7. Czy nie wystarczy mi sama psychoterapia, jesli wiem co mnie trawi w głębi duszy?
8.Czy po tygodniowym stosowaniu leków, które zostały przepisane pod zła diagnoza, mogą zmienić, pogorszyć stan emocjonalny i spowodować zmiany w psychice?

Xxx (anonim, 5.173.161.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego po 7 tygodniach stosowania escitalopramu nadal mam lęki?

Biorę już siedem tygodni escitalopram Die tabletki rano i jeszcze mam lęki czy to minie

Rang (anonim, 31.0.180.)
około 5 dni temu, Warszawa

Co mogę zrobić, jeśli występują u mnie silne napady lęku po zastosowaniu Rispoleptu, Escitalopramu i Chlorprotixenu?

Dzień dobry

Od 4 dni zazywam Rispolept 1mg, chlorprothixen zentiva 15 mg oraz escitalopramu actavis 10 mg..

Z rana z zalecenia lekarza wziąłem pół escitalopramu actavis, wieczorem na raz wziąłem Rispolept 1mg, oraz dwie tabletki chlorprothixen..

Po 30 minutach dostałem nagły gigantyczny napad lęku, strachu.. Bałem się zostawać sam, bałem się że przestane oddychać, bałem się że stracę kontrolę nad swoim ciałem..

Nie wiem czemu lekarz przepisał mi Rispolept, gdyż nie mam raczej shizofrenii.. Po pierwszej wizycie przepisał mi te 3 lekarstwa..

Boję się brać teraz tamtych dwóch leków.. Te lęki są spowodowane tymi lekami? Nigdy w życiu nie czułem się tak źle jak wczoraj po tych tabletkach, na samą myśl, że mam wziąć te tabletki czuję strach i obrzydzenie..

Mam 20 lat jeśli jest to ważne, boje się, że może powtórzyć się to Ci się stało tylko z podwojoną mocą.

Jest możliwość w ostateczności jeśli bym musiał te leki znowu wziąć, żeby wziąć pół dawki?

Czy jak brałem przez 4 dni to lekarstwo, czy mogę je odstawić z dnia na dzień?

Mickey75 (anonim, 109.241.186.)
około 21 dni temu, Warszawa

Kiedy Escitalopram Bluefish i Pregabalin rozpoczyna działanie?

Biorę na nerwicę lękową i bezsennośc Pregabalin 75 mg na noc oraz Escitalopram Bluefish 10 mg na dzień . Po jakim czasie od stosowania powinnam poczuć różnicę w samopoczuciu oraz kiedy ustąpią w końcu te działania niepożądane tych leków tj. nudności, zawroty głowy, osłabienie, bezsenność w nocy , omamy czy kołatanie ???

235 (anonim, 31.0.122.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można jednocześnie stosować escytalopram i pregabalinę?

Czy można brać rownoczesnie egzystę i aciprex. Egzysta nie działa,ale po odstawieniu nie czuję się dobrze.Czy mogę ja jeszcze wziąć co trzeci dzień, aż skutki uboczne odstawienne będą mniej odczuwalne. Dziękuję.

Aneta (anonim, 188.146.230.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy ten lek ma w sobie alkohol?

Czy ten lek ma w sobie alkohol? Bo czuję się po nim strasznie ostatnio jak pijana,karetka mnie zabrała. Wzięli krew do badania i wyszło że piłam. Szok oczy zrobiłam jak mi powiedzieli. A jak im powiedziałam że tylko ten lek biorę to zrobili oczy. O co chodzi?

R.R (anonim, 37.166.8.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy brać Escitalopram, jeśli straciłem przytomność po pierwszej tabletce?

Witam serdecznie
Lekarz zdiagnozował u mnie stany lękowe , nerwicę.
Przepisał mi ten lek escipalopram
Po Zarzyciu jednej tabletki 10 mg
Po godzinie straciłem przytomność
(Jeszcze dobrego w sklepie w kolejce pełnej ludzi :p)
Odczułem silny napływ energii tak jakby i się wyłączyłem to było strasznie dziwne.
Jak się ocknąłem oczywiście dookoła pomagających mi ludzi czułem się świetnie.
Oczywiście przyjechała pomoc i na miejscu stwierdzono że spadł mi cukier do 60 i może przez to.
Próbowałem się skonsultować z lekarzem prowadzącym ale niestety była sobota i już w tych godzinach nie pracował.
Przyjmuje dopiero we wtorek czyli dziś.
Do tego momentu czułem się gorzej niż wcześniej przed zarzyciem leku.
Dziś telefonicznie opowiedziałem o tym lekarzowi ...odpowiedział że moje omdlenie nie ma związku z lekiem i żebym kontynuował .
Teraz z jednej strony boję się kolejnej takiej sytuacji omdlenia a z drugiej strony lek się wzmocnił.
Co robić?
(Nie mam jakichkolwiek stwierdzonych innych problemów ze zdrowiem)

Kasia (anonim, 94.78.176.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy skutki uboczne mogą być spowodowane przyjęciem leku Escitalopram Bluefish o innej godzinie?

Witam.od poltora tygodnia przyjmuję escitalopram bluefish poczatkowo w dawce po pol tabletki a od 4 dni po calej. Lek mialam stosować rano jednak zapomnialam o dzisiejszej dawce i przyjelam ja dopiero po południu.niestety czuje sie gorzej.mam nawracajace lęki ,potliwosc dloni i mrowienie w głowie. Czy te objawy sie unormuja?czy moze to byc spowodowane przyjeciem dawki o innej godzinie niz zalecana?

Ala (anonim, 85.11.92.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy przyjmowanie leków Hydroxyzinum i Escitalopram jest bezpieczne?

Dzień dobry mam przepisane od psychiatry escitalopram rano, i trittico wieczorem oraz hydroksyzynę doraźnie. Chciałabym się jednak upewnić, czy na pewno bezpieczne jest zażywanie hydroksyzyny z dwoma pierwszymi lekami? Pozdrawiam

Xxx (anonim, 5.173.216.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy po lekach Lerivon i Escitalopram poczuję się lepiej?

Od czterech miesięcy biorę lek lerivon i escitalopram i nie widzę poprawy lekarz mówi że trzeba czasu i ja mam pytanie czy po tych lekach poczuje się lepiej .

Briss (anonim, 31.60.52.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy trazodyna jest dobrym wspomagaczem?

Witam. Zaczynam leczenie wenlafeksyną po przejściu z escitalopramu. Czy trazodyna jest dobrym wspomagaczem w tym przypadku?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 23 minut temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 29 minut temu
Aleksandra Mroczkowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 37 minut temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
ostatni post około 8 godzin temu
Marianna Krajewska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor