Ania (anonim, 80.65.213.)
około roku temu, Warszawa

Czy mogę zastosować Dumox na przeziębienie, jeśli przyjmuję leki Beto 50 ZK oraz Aspargin?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Duomox nie jest lekiem na przeziębienie i nie jest wskazany celem jego leczenia. Preparat zawiera amoksycylinę i jest antybiotykiem stosowanym w leczeniu zakażeń powodowanych przez bakterie w różnych odcinkach organizmu, np. zapalenia ucha, anginy, boreliozy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/25590/duomox-tabletki/ulotka

Duomox wydawany jest z przepisu lekarza (na receptę), więc to on decyduje, czy dane schorzenie można leczyć przy pomocy tego leku. Amoksycylina - substancja czynna leku Duomox - nie jest wskazana w leczeniu każdego zakażenia, dlatego do użycia tego preparatu niezbędne są oględziny i badanie lekarskie, a czasami wykonanie badania zwanego antybiogramem, aby określić, czy dany rodzaj bakterii jest podatny na leczenie amoksycyliną.

W żadnym wypadku nie powinna Pani stosować leku Duomox na własną rękę, nie mając pewności, co dokładnie Pani dolega. Samodzielna terapia antybiotykami może doprowadzić do rozwoju oporności wśród bakterii, co wiąże się z brakiem podatności na leczenie i trudnościami w odpowiednim doborze kolejnych środków leczniczych. Nawet jeśli została Pani porcja leku Duomox po poprzedniej kuracji, w której lek okazał się skuteczny, nie oznacza to, że tym razem zakażenie wywołały drobnoustroje podatne na to samo leczenie.

Podczas wizyty u lekarza należy poinformować go o przyjmowanych przez Panią lekach, nawet tych bez recepty. Nie powinno być przeciwwskazań do jednoczesnego stosowania Duomoxu z lekiem Beto 50 ZK oraz Asparginem, jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba.

Jednocześnie proszę pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas przyjmowania leku Beto 50 ZK z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (np. kwasem acetylosalicylowym, ibuprofenem, naproksenem, diklofenakiem) stosowanymi najczęściej podczas przeziębienia czy gorączki, szczególnie w preparatach złożonych, np. Gripex, Theraflu, Vicks.

Załączam link do śledzenia dostępności leków Beto 50 ZK oraz Aspargin w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/10519/beto-50-zk-tabletki/apteki/w-warszawie
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/7687/aspargin-tabletki/apteki/w-warszawie

oraz artykuły, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/fakty-i-mity-o-antybiotykach
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/przeziebienie
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/naturalne-sposoby-na-przeziebienie
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-przeziebienie
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow