Kiedy lek można zwrócić do apteki?, opinie i pytania

33 pytania o Kiedy lek można zwrócić do apteki?. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Natalia (anonim, 37.47.57.)
około miesiąca temu, Warszawa

Dlaczego na jednym opakowaniu leku Depo-provera jest informacja o działaniu antykoncepcyjnym, a na innym o działaniu przeciwnowotworowym?

Witam doatałam depo provere 150mg w 3.3 ml fiolce ale na opakowaniu jezt napisane ze to lek onkologiczny a chcialam antykoncepcje ale depo provera nie byla dostepna 150mg 1 ml w fiolce a na jej opakowaniu jest napisane ze lek antykoncepcja czy robi to jakas roznice ? Bo sie boje po przyjeciu niby proporcje te same .Czy jesli polozna zrobila mi zastrzyk depo provery 150mg w 3.3 ml fiolce to bedzie to samo co depo provera 150mg w 1 ml fiolce . I czu dziala tak samo a raczej inaczej czy antykoncepcja zadziala

Max (anonim, 45.132.227.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Fatalne jakościowo, rozsypują się przy otwieraniu , kupując ten lek trzeba liczyć się z tym że połowę wyrzuca się niestety do kosza.

Fatalne jakościowo, rozsypują się przy otwieraniu , kupując ten lek trzeba liczyć się z tym że połowę wyrzuca się niestety do kosza .Daje to mi podwojenie ceny zakupu i marną jakość wykonania .Drogi w zakupie i nie ma gdzie reklamować tej jakości . Jako emeryt wydaję na ten lek majątek i tylko część z nich mogę użyć w całości .

Ada (anonim, 37.30.52.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę po 20 minutach od zakupu oddać lek do apteki?

Dzień Dobry, wykupiłam receptę, będąc w samochodzie policzyłam, że nie potrzebuje tylu opakowań, więc wróciłam i chciałam zwrócić. Zajęło mi to ok. 20 minut. Czy farmaceuta może przyjąć zwrot?

MargaL (anonim, 185.239.42.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego nie wymieniono mi zamiennika, jeśli ten lek mi nie pomaga?

Normalnie zażywam na migreny Sumamigren 100.Realizujac receptę pani zaproponowała mi zamiennik.Wzięłam,ale przez 7 dni zjadłam 12 tabletek i ból nie przechodzi,a na dodatek źle się po nim czuje.Poszłam wymienić ten zamiennik na właściwe,ale niestety nie wymieniono mi?Kupowałam 29.01,a byłam dziś 5.02.

Megalia (anonim, 92.40.186.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego lek Megalia został wycofany i co mam teraz zrobić?

Dlaczego lek Megalia został wycofany? Co zrobić w takiej sytuacji? Oddać do apteki? Dostanę wtedy jakiś zamiennik? Bo piszą, że wszystkie serie wycofane.

Ola (anonim, 155.133.20.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli apteka wydała mi lek z krótkim terminem ważności?

W dniu 11 lipca wykupiłam 3 opakowania Wellbutrinu 150 mg przeznaczone do kontynuacji terapii. Kończyłam wcześniejsze opakowanie i przyjmowanie nowego zakupionego leku rozpoczęłam od początku sierpnia. Pod koniec sierpnia zorientowałam się, że ważność wszystkich opakowań kończy się we wrześniu 2020. Skontaktowałam się z apteką, ale odmówiono mi wymiany dwóch nieotwartych opakowań, zaproponowano jedno, bo zdaniem farmaceutki w chwili sprzedaży lek nie był przeterminowany i jej zdaniem od 11 lipca już go powinnam zużyć. Apteka twierdzi, że cena leku była niższa z powodu terminu, jednak przy kasie nikt mnie o tym nie poinformował (kto przy zdrowych zmysłach kupuje lek z krótką datą ważności , jeśli terapia ma trwać dłużej). Lek znalazłam na Państwa stronie i zgłosiłam się tam, gdzie były dostępne trzy opakowania, cena nie była podana. Co mam zrobić w tej sytuacji? Jak rozmawiać z apteką? Wellbutrin jest drogim preparatem, średnia cena 1 opakowania to ok. 150 złotych.

Aqua (anonim, 37.47.148.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę zwrócić lek Intrarosa do apteki, jeśli po przeczytaniu ulotki stwierdzam, że lek nie jest dla mnie i straciłam pieniądze?

Dzień dobry,
Mam problem z lekiem,który wypisal mi ginekolog.
Otrzymalam receptę bez wyjaśnienia czym jest i co zawiera.
Intrarosa, lek dla kobiet po menopauzie z problemami hormonalnymi.
Ja mam lat 37 i problem jaki zglosilam to sporadyczne wysiłkowe nietrzymanie moczu.
Chciałam dowiedzieć się raczej o fizjoterapii mięśni odpowiedzialnych za tą zmianę a dostałam hormon steroidowy.
Mój wynik cytologii nie był poprawny i muszę zrobić dodatkowe badania czy nie ma zmian wczesnoonkologicznych.

Po kupieniu leku przeczytałam o jego zastosowaniu - wcześniej nie było to możliwe ze względu na nieczytelne pismo lekarza.
Nie chce brać tego leku gdyż uważam że nie jestem w grupie docelowej.
Straciłam ponad 100zl na ten lek.
Czy mogę to zwrócić? Co mam z nim zrobić?

K. (anonim, 89.78.224.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Jak przejść z Novynette na Cerazette?

Dzień dobry, ze względu na karmienie piersią ginekolog przepisał mi jednoskładnikowe tabletki Cerazette (dziecko ma 1 rok i 4 miesiące). Ze względu na brak wszystkich przepisanych opakowań Cerazette, faruta wydał jedno opakowanie Novynette, informując, że to zamiennik... Dopiero teraz, podczas kolejnej konsultacji z ginekologiem wyszło, że przecież Novynette to środek dwuskładnikowy, niedozwolony podczas karmienia, czego ja nie sprawdziłam, bo zaufałam farmaceucie, który zapewniał, że to zamiennik... Bardzo zestresowałam się, bo połknęłam już 7 tabletek Novynette... Jaki może to mieć wpływ na dziecko? W nocy bardzo wymiotowała, czy to może mieć związek z zażywaniem przeze mnie tabletek dwuskładnikowych? Czy mogę teraz przerwać zażywanie Novynette i po prostu od dziś wrócić do Cerazette?

Karolina 35 (anonim, 5.173.65.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Co mogę zrobić z dwoma opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych, których nie zamierzam wykorzystać?

Witam ja z nietypowym pytaniem kupiłam 3 op tabletek antykoncepcyjnych, jednak to lek nie dla mnie co mogę zrobić z 2 nowymi op ?

Joanna (anonim, 77.255.131.)
około 12 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli mam podejrzenie, że seria plastrów Systen Conti jest wadliwa?

Dzień dobry, zakupione przeze mnie kilkanaście dni temu plastry Systen Conti nie trzymają się skóry, zamiast zmiany co 3-4 dni muszę je wymieniać nawet następnego dnia po naklejeniu bo nawet w połowie odchodzą. Wcześniej takich problemów nie było. Czyżby seria była wadliwa???Co robić w takiej sytuacji?

Mirena (anonim, 89.76.225.)
około roku temu, Warszawa

Co mogę zrobić, jeśli Adaring, który kupiłam w aptece okazał się pęknięty?

Kilka dni temu wykupiłam w aptece 2 krążki z 4 przepisanych adaring. Wczoraj kiedy nadszedł czas zaaplikowania nowego po otwarciu hermetycznego nieprzejrzystego opakowania okazało się że krążek za który zap
Lacilam 50 z. L jest pęknięty. Czy mogę z tym coś zrobić.reklamacja.

Sylwia (anonim, 195.20.201.)
około roku temu, Warszawa

Czy lek Doxepin można podawać zamiast preparatu Donepex?

Witam teściowa ma przepisany donepex przy chorobie alzheimera jednak przy odbiorze ostatniej recepty w aptece dostałam doxepin. Nie wiem czy błąd był na recepcie czy już w aptece ktoś się pomylił, ponieważ recepty nie widziałam. Czytałam ulotki obu leków i mają inne składniki i są stosowane w różnych zaburzeniach. Nie mogę się dodzwonić do lekarza więc proszę o pomoc, bo nie wiem czy mogę podać doxepin zamiast donepex.

Jaro. (anonim, 83.26.164.)
około roku temu, Warszawa

Czy Ezehron 10 mg i Zahron 10 mg to zamienniki?

Zażywałem Ezehron 10 mg na zmniejszenie cholesterolu , po wizycie u lekarza zrealizowałem receptę na Zahron 10 mg . Recepta była elektroniczna na kod. Zaskoczony inną nazwą mam wątpliwości czy pomylił się lekarz czy apteka , czy też są to leki o podobnym działaniu.

Oliwia (anonim, 89.64.50.)
około roku temu, Warszawa

Co zrobić z pękającym krążkiem Adaring?

Od 4 lat stosuje krążki antykoncepcyjne. Na początku było to nuva ring. Od 1.5 roku stosuje antykoncepcje adaring. Nigdy nie miałam z nią problemów aż do teraz ponieważ po włożeniu krążka po niecałym tygodniu pękł i sprawiał ból, przez co musiałam zakupić nowy który pękł po niecałych 2 tygodniach. Co może być tym spowodowane? Naraża mnie to na podwójne koszty, ból i dyskomfort i niepewne zabezpieczenie. Jest możliwość aby to gdzieś zgłosić i dostać za to rekompensatę? Czy wrócić od nowa do nuva ring czy zmienić formę antykoncepcji?

Monika (anonim, 195.210.25.)
około roku temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli zauważyłam, że tabletka Vibin Mini jest rozkruszona?

Dzień dobry mam takie pytanie, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne vibin mini, dzisiaj przyjęłam pierwszą tabletkę po przerwie, ale przyklejająć pasek z dniami tygodnia, zauważyłam że tabletka na czwartek jest pokruszona, jakby pęknięta z boku i trochę ,,proszku'' wyleciało, natomiast tabletka jest fabrycznie zapakowana, i co mam w tej sytuacji zrobić przyjąć ją normalnie w czwartek, czy wymienić tą tabletkę na nową z rezerwowego opakowania czy wymienić cały blistek (zawsze w szufladzie mam opakowanie całe na następny miesiąc) wszystkie inne są w nienaruszonym stanie, jednak boję się że dzisiejszą,którą przyjęłam też coś mogło być z nią nie tak, a ja dobrze nie spojrzałam tylko ją przyjęłam. Proszę o odpowiedź

Monika (anonim, 195.210.25.)
około roku temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli zauważyłam, że tabletka Vibin Mini jest rozkruszona?

Dzień dobry mam takie pytanie, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne vibin mini, dzisiaj przyjęłam pierwszą tabletkę po przerwie, ale przyklejająć pasek z dniami tygodnia, zauważyłam że tabletka na czwartek jest pokruszona, jakby pęknięta z boku i trochę ,,proszku'' wyleciało, natomiast tabletka jest fabrycznie zapakowana, i co mam w tej sytuacji zrobić przyjąć ją normalnie w czwartek, czy wymienić tą tabletkę na nową z rezerwowego opakowania, wszystkie inne są w nienaruszonym stanie, jednak boję się że dzisiejszą,którą przyjęłam też coś mogło być z nią nie tak, a ja dobrze nie spojrzałam tylko ją przyjęłam. Proszę o odpowiedź

Renata (anonim, 83.29.82.)
około roku temu, Warszawa

Czy zmniejszenie się bólu biodra może mieć związek z przerwaniem przyjmowania leku Structum?

Witam mam pytanie o lek Structum 500 zakumiłam na recepte 2 opakowania w trakcie używania lek jjeszcze bedąc w opakowaniu pekała kapsułka i proszek sie wysypywał. Poszłam z tym problemem do apteki gdzie otrzymałam dwa nowe opakowania a te oddane miały byc reklanowane. Problem z wysypującym sie proszkiem pojawił sie w tych kolejnych . ponowie oddałam do reklamacji. Mam obawy łykac takie zepdute kapsułki..
Jakieś dwa miesiące używałam ten lek mam problemy ze stawem skokowym po urazie a zaczęłam odczuwać straszny ból biodra i zaczełam miec kaczy chódd. Obecnie od tygodnia nie biore tego leku i o dziwo ból biodra troche ustepuje. Czy to może miec jakis związek?

Beata (anonim, 217.79.144.)
około roku temu, Warszawa

Jak postąpić w przypadku podejrzenia uszkodzenia wstrzykiwacza leku Saxenda?

witam, zepsuł mi się wstrzykiwacz, który jest pełny leku. Czy można to w jaki sposób zareklamować lub naprawić. Wg. minie zepsuł się podajnik leku.

Ala (anonim, 188.147.105.)
około roku temu, Radom

Jaki jest prawidłowy kolor kapsułek Revalid?

Witam chciałbym zapytać na temat preparatu revalid ,czy opakowania leku różnią się czymś jeśli chodzi o skuteczność działania, kiedyś tabletki były koloru ciemnego zielonego ostatnio kupiłam i są jaskrawo-zielone czy wszystko ok z nimi?

Kiedy lek można zwrócić do apteki?
Zakupiony w aptece preparat nie jest już Ci potrzebny? Okazuje się, że lek jest wadliwy albo został źle wydany? Przeczytaj, w których z tych sytuacji masz prawo do zwrotu produktu kupionego w aptece.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Brak produktów przypisanych do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 minut temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 19 minut temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 17 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
Barbara Mierzwinska
ekspert
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu