Yasmin, opinie i pytania

45 pytań o Yasmin. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Antykoncepcja, Antykoncepcja hormonalna, Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe, Apteczka i koszyk ratunkowy na wesele.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Ola (anonim, 83.26.166.)
około 12 dni temu, Warszawa

Jeśli po pierwszej tabletce z blistra Yasmin, zmieniłam tabletki na Belarę. to jak powinnam przyjmować dalej lek?

Jeśli po pierwszej tabletce z blistra Yasmin, zmieniłam tabletki na Belare, czy powinnam przyjąć 21 tabletek Belari (+1 pigułka Yasmin) czy ostatnią tabletkę z blistra pominąć i przyjąć tylko 20?

Ola (anonim, 83.26.166.)
około 18 dni temu, Warszawa

Czy skuteczność antykoncepcji została zachowana, jeśli Yasmin zmieniłam na Belarę z dnia na dzień?

Dzień dobry 😊Biorę tabletki od 8 miesięcy, przez cały czas brałam tabletki Yasmin, tydzień temu mój lekarz zmienił mi tabletki na Berale ze względu na skutki uboczne. Byłam akurat po 7 dniowej przerwie i dzień przed wizytą wzięłam pierwszą tabletkę z blistra jeszcze Yasmin, następnego dnia Pani doktor zaleciła mi rozpoczęcie Belari. Czy skuteczność jest ciągle zachowana, mimo że w jeden dzień wzięłam Yasmin a następnego dnia zaczęłam brać Belare? Czy powinnam się dodatkowo z partnerem zabezpieczać?

Asia (anonim, 81.162.213.)
około 25 dni temu, Warszawa

Kiedy rozpocząć stosowanie leku Yasmin?

Stosowałam antykoncepcyjne przez dwa miesiące teraz Miałam miesiąc przerwy od antykoncepcji i teraz mam przepisane tabletki yasmin ale miesiączka nie wystąpiła a chcę wrócić do antykoncepcji czy mogę zażyć już pierwszą tabletkę?

356@okisni (anonim, 81.162.213.)
około 25 dni temu, Warszawa

Czy mogę zastosować pozostały plaster antykoncepcyjny i po nim zastosować tabletki Yasmin?

Dobry wieczór mam pytanie prz ostatnie dwa miesiące stosowałam plastry antykoncepcyjne erva i został mi jeden plaster ale miałam miesiąc przerwy i teraz znów chcę rozpocząć antykoncepcyjne ale mam przepisane tabletki yasmin i pytanie jest takie czy mogę na pierwszy tydzień przykleić ostatni plaster który mi został a w dniu zmiany plastra mogę zażyć pierwszą tabletkę i do końca stosować tabletki jako antykoncepcję?

@25Oasis (anonim, 81.162.213.)
około 26 dni temu, Warszawa

Kiedy rozpocząć stosowanie leku Yasmin?

Dzień dobry moje pytanie jest takie przez dwa miesiące styczeń i luty stosowałam plastry antykoncepcyjne erva i pod koniec lutego użyłam ostatni plaster i przestałam je stosować bo nie były zbyt komfortowe do mojego stylu życia, i teraz mam przepisane tabletki yasmin, w tym miesiącu powinnam dostać pierwszego okresu po odstawieniu plastrów ale okres się spóźnia i nie wiem co zrobić bo mogę poczekać aż wystąpi miesiączka i zacząć od nowa zażywać antykoncepcyjne na której mi zależy, a co jeśli okres wogule nie wystąpi mam zacząć brać tabletki w dowolnym dniu, czy poczekać do następnej miesiączki w następnym miesiącu ?

Basia (anonim, 5.173.193.)
około 27 dni temu, Warszawa

Od kiedy jestem chroniona przed ciążą, jeśli pierwszą tabletkę Diane-35 przyjęłam po 12 dniach od zażycia ostatniej tabletki Yasmin?

Dzień dobry, przez 5 miesiącu zażywałam Yasmin, następnie trafiłam do szpitala na badania i została mi przepisana Diana 35. Jednak zaczęłam ją stosować po 12 dniach od ostatniej tabletki Yasmin. Lekarz powiedział mi, że w takim układzie biorę bez ostatnich czterech tabletek tą Dianę. Czy przez pierwszy blister przyjmowania Diany jestem chroniona przed ciąża? Czy może przez to, że pominęłam 4 tabletki nie jestem w pełni chroniona przez ten miesiąc?
Z góry dziękuje za odpowiedz.

Gabriela (anonim, 156.67.93.)
około 28 dni temu, Warszawa

Czy tabletki Yasmin są odpowiednie dla kobiety, która pali, niedawno urodziła drugie dziecko i nie karmi piersią?

Czy tabletki yasmin są odpowiednie dla kobiety, która pali, niedawno urodziła drugie dziecko i nie karmi piersią? Wcześniej inne tabletki wywoływały brak okresu całkowicie. Zastanawiam się czy te tym razem będą odpowiednie.

Aga (anonim, 84.155.150.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy jest możliwość zamówienia u Państwa tabletek na niemiecki adres?

Witam,mieszkam aktualnie w Niemczech przez Covid nie mam jak przyjechać do Polski, czy jest możliwość zamówienia u Państwa tabletek...na niemiecki adres
Pozdrawiam

Ula545269 (anonim, 5.173.250.)
około miesiąca temu, Warszawa

Biorę Yasmin codziennie o 14, jednak wieczorem ok. godziny 23 mam odruchy wymiotne..

Pare dni temu zaczęłam przyjmować Tabletki Yasmin.
Biorę je codziennie o 14, jednak wieczorem ok. Godziny 23 mam odruchy wymiotne..

Morwa biała i Antykoncepcja (anonim, 37.228.248.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy morwa biała wpływa na skuteczność antykoncepcji?

Dzień dobry,

W piątek rozpoczęłam kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych - yasmin. Niestety w okresie 7 dniowej przerwy oraz w piątek wypiłam herbatę z morwy białej. Niestety dopiero po fakcie zdałam sobie sprawę, że może to wpływać na skuteczność leków. Związku z czym chciałabym zapytać czy morwa biała może wpłynąć na skuteczność antykoncepcji.

Pozdrawiam

Karolina31 (anonim, 89.64.65.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy powinnam zmieniać dalej preparaty czy odstawić antykoncepcję hormonalną lub zmienić na inną metodę?

Mam 31 lat, od 2018r. (3 lata) przyjmuję antykoncepcję hormonalną (tabl. dwuskładnikowe 21/7). Przez ten okres miałam już 5 razy zmieniany preparat ze względu na występowanie krwawienia w trakcie zażywania tabletek (po kilku miesiącach przyjmowania jednego preparatu zaczyna się lekkie krwawienie (różnie, czasem nawet od 16 tabl.) i trwa aż do przerwy między opakowaniami z mocniejszym krwawieniem z odstawienia). Stosowałam już: Atywia (14mcy), Novynette (7mscy), Yasmin (10mscy), Axia (5mscy), Liberelle (4msce). Z wymienionych preparatów nieprawidłowych plamień nie było jedynie przy Yasmin, jednak lekarz sam chciał zmienić preparat na "tańszy". Tabletki zażywam bardzo regularnie, o jednakowej porze, nie pominęłam żadnej. Mam dość często robione badania krwi (w normie), usg gin (w normie, czasem pojawiają się torbiele czynnościowe, które same znikają), cytologię i usg piersi (prawidłowe). Z czego może wynikać problem krwawień podczas stosowania antykoncepcji? Czy powinnam zmieniać dalej preparaty czy odstawić antykoncepcję hormonalną lub zmienić na inną metodę?

Kobieta (anonim, 91.246.109.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy tabletki uspokajające wpłyną negatywnie na skuteczność Yasmin?

Czy tabletki uspokajające labofarm, zażywane (2 razy dnia, rano i wieczorem po 2 tabletki) , wpływają na skuteczność tabl. antykoncepcyjnych yasmin (biorę je o 21)?

Kinga 99 (anonim, 5.173.56.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy można jakoś odróżnić krwawienie z odstawienia od krwawienia na skutek pierwszego stosunku?

Dzień dobry, w dniu wczorajszym doszło można powiedzieć do mojego pierwszego zbliżenia. Zażywam lek Yasmin od trzech miesięcy. W tym momencie jestem po trzecim opakowaniu, a wiec od 31.12 do 06.01 nie zażywam leku. I powinnam dostać krwawienie z odstawienia. Wczoraj doszło do stosunku, chłopak miał prezerwatywę, a ja jak już wspomniałam od trzech miesięcy zażywam Yasmin. Wczoraj wieczorem zauważyłam lekkie plamki na bieliźnie, w dniu dzisiejszym jest to samo. Czy jest to krwawienie z odstawienia, czy po prostu skutek przerwania błony? Nie wiem jako co mam to traktować? Co w takiej sytuacji powinnam zrobić? Czy da radę jakoś to odróżnić?
Z góry dziękuje na odpowiedz i pozdrawiam

Joanna (anonim, 37.47.178.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy jeżeli straciłam apetyt to mogę być chora?

Dzień dobry od ok 2 tygodni straciłam apetyt pojawiają się mdłości.ostatnio przeżyłam silny stres. bardzo mnie te objawy niepokoja. Czuję się zmęczona. Moja mama miała podobne objawy przede mną . Choruje na niedoczynność tarczycy przyjmuje euthyrox 50 i antykoncepcja yasmin. Pigułki przyjmuje zawsze o stałej porze i nie było wymiotów ani biegunek. Proszę o odpowiedź. Ppzdrawiam

Ula (anonim, 37.210.98.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Który z leków: Yaz czy Yasmin wybrać za Yasminelle?

Witam,

Od 3 lat przyjmuje yasminelle.
Przebywam za granica i dostepne sa tu tylko yaz i yasmin.
Ktore tabletki lepiej brac zamiast yasminelle.?

Z gory dziekuje

Ula

Ela99 (anonim, 5.173.64.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy jeśli przyjęłam Escapelle biorąc Yasmin, mogę nie dostać krwawienia z odstawienia podczas 7-dniowej przerwy w tabletkach Yasmin, czy powinnam się martwić i wykonać test ciążowy?

Biorę lek Yasmin, w poniedziałek przyjęłam Escapelle, a od środy zaczęły się 7 dni, w których powinnam dostać krwawienie. Czy może się tak zdarzyć, że nie dostanę tego krwawienia, czy powinnam się martwić i zrobić test ciążowy?

Zosia (anonim, 5.173.64.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę w 7-dniowej przerwie podczas przyjmowania Yasmin w ogóle nie dostać krwawienia?

Pierwsze opakowanie Yasmin zaczęłam brać 16 października, po ok 4 dniach w 7 dniowej przerwie dostałam krwawienia. W tym momencie również jest 4 dzień w 7 dniowej przerwie, tylko, że po drugim opakowaniu. Czy mogę w tej 7 dniowej przerwie w ogóle nie dostać krwawienia? Jeżeli tak, czy jest to sygnał do niepokoju? Może powinnam wykonać test ciążowy?

Kobieta (anonim, 5.173.241.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Jak przejść z tabletek Yaz na Yasmin, jeśli zgubiłam jedną tabletkę leku Yaz?

Witam, w jakiś sposób przejść z tabletek yaz, na yasmin, jeżeli zgubiłam 1 tabletek yazu?

szynekxx (anonim, 5.173.169.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Po jakim czasie Yasmin poprawi stan mojej skóry?

Dzień dobry, biorę lek Yasmin od 16 października tego roku. W tym momencie jestem w trakcie brania drugiego opakowania. Lek został mi przepisany, ponieważ mam bardzo duży problem z cerą. Jednak na dzień dzisiejszy nie widzę żadnej poprawy, a wręcz przeciwnie. Twarz wygląda zdecydowanie gorzej niż przed zaczęciem brania leku. Po jakim czasie mogę liczyć na minimalną poprawę?
Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

Ania1234 (anonim, 79.79.232.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy tabletki antykoncepcyjne można zmieniać?

Dzień dobry. Czy można zmieniać pigułki antykoncepcyjne? Wczesniej przyjmowałam Lesinelle, teraz skończyły mi się i będę miała miesiąc przerwy a jestem w Anglii i tutaj mogę kupić, np. Yasmin.

Sara (anonim, 31.178.35.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy zmiana przez lekarza leku Dionelle na Yasmin to dobra decyzja? Czy istnieje szansa, że kończąc opakowanie Dionelle dostałabym krwawienia z odstawienia w terminie, choć nigdy tak nie było?

Zmiana tabletek Dionele na Yasmin.Przez 5miesiecy brałam tabletki Dionelle,za każdym razem dostawałam wcześniejszych krwawień i plamien.Ginekolog zadecydował by zmienić tabletki na Yasmin.Czy to dobra decyzja? Może teraz kończąc 5 opakowanie dostałabym normalnego krwawienia z odstawienia? Jak należy stosować tabletki Yasmin?konczac pakowanie Dionelle robiąc 7dniowa przerwę i następnie 8dnia zacząć Yasmin?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 sekund temu
Maciej Jakubczyk
administrator
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 15 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 19 godzin temu
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor