Afobam, opinie i pytania

72 pytania o Afobam. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Zaburzenia lękowe (nerwica), Stosowanie leków a seks, Leki dla zwierząt w aptekach, Skuteczne sposoby na stres, Jak przewozić zwierzęta w samochodzie?, Choroba afektywna dwubiegunowa (CHAD), Jak uspokoić psa w Sylwestra?, Jak poradzić sobie z nerwicą?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Paula (anonim, 89.64.45.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy można łączyć leki Afobam, Velafax, Dymista, Desloratadyna, Ibuprom Zatoki i Pectodrill?

Dzień dobry,
Przyjmuję velafax 37.5. Doraźnie stosuję również lek afobam (0.25 dziennie ponieważ dopiero wprowadzam velafax).
Niestety dostałam zapalenia zatok na tle alergicznym. Otrzymałam leki: desloratadyna 2x dziennie 5mg, Ibuprom zatoki 3x dziennie, pecto drill 2x dziennie, dymista 2x2. Mówiłam o moich lekach od psychiatry, jednak lekarz nie bardzo zareagował.
Czy to wszystko razem można brać?

Paula (anonim, 89.64.45.)
około 11 dni temu, Warszawa

Czy przy zaleconym mi przez lekarza dawkowaniu leku Afobam moje oddychanie jest bezpieczne?

Dzień dobry, przechorowałam covid po którym nabawiłam się zaburzeń lękowych. Wprowadzam velafax, a doraźnie mam stosować afomab, żeby wyciszyć objawy. Biorę 1/4 tabletki 0.5 dwa razy dziennie. Głównym objawem choroby (nerwicy) były problemy z oddychaniem. Czy przy takiej dawce moje oddychanie jest bezpieczne? Przeczytałam, że może wystąpić zatrzymanie oddechu. Nie Biorę tego leku na noc, tylko w dzień.

Ona (anonim, 109.241.245.)
około 15 dni temu, Warszawa

Czy Afobam nie obniży mi dodatkowo ciśnienia?

Witam, mam stwierdzona nerwice, dostałam lek zoloft, który mam zacząć przyjmować stopniowo, 1/4 tabl, po 4dniach 1/2tabl. I doraźnie afoban w stanach lękowych kiedy zaczyna się kołatanie serca, problemy z oddychaniem i drżeniem. Wczoraj miałam bóle głowy, drętwiała mi lewa reka, zmierzyłam ciśnienie miałam 56/34/122 wypiłam wodę, podniosło się do 74/35/89 bardzo się przestraszyłam, nakręciłam i moje pytanie brzmi czy afoban nie obniży mi jeszcze ciśnienia w takiej sytuacji. Czułam że muszę się uspokoić ale bałam się wziąć lek mimo iż atak paniki i leku był. Czekam na teleporade, wszędzie słyszę ze niskiego ciśnienia się nie leczy ale takie niskie? Ja byłam bliska omdleniu. :(

Grażyna (anonim, 5.173.74.)
około 16 dni temu, Warszawa

Czy mogę wziąć 1-2 tabletki Afobam, żeby się uspokoić?

Mam objawy podobne do covid ,leżę w domu ale nie mogę opanować nerw ,cała się trzęsę czy moge wziąc afobam ktoŕy brałam przez jakiś czas już go odsawiłam i było super.Ale teraz ten lęk że to covid i to mnie dobija .Czy mogę wziąć 1 lub 2 tabletki żeby się uspokoić ?

N2n (anonim, 5.173.44.)
około 29 dni temu, Warszawa

Czy po terapii lekiem Afobam napady lękowe powinny same przejść?

Witam mam 20 lat ostatnio przeżyłam śmierć bliskiej osoby i od 3 dni zauważyłam u siebie duszności problem z wdechem powietrza, bardzo mnie to męczyło i bałam się ze to może być objaw covida , byłam dwa razy na szpitalu po czym stwierdzono u mnie napady lękowe i obawy o swój stan zdrowia, został mi przepisany lek afobiam , zalecono mi na noc, ale niestety około 14 juz zaczynają mi się napady płaczu i kula w gardle , podejrzewam nerwice , czy stosowanie leku afobiam dolegliwości powinni same przejść?

Dana (anonim, 31.0.127.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Czy stosowanie leku Afobam w dawce 0,25 mg przez kilka lat jest bezpieczne?

Witam. Biorę Afobam 0.25 mg na dobę ale już od kilku lat.Lek pomaga mi wyłączyć się od myślenia przed snem. Nigdy nie brałam większej dawki.
Czy to jest ok? Można dalej kontynuować bez obawy że coś się stanie.

aboux (anonim, 95.49.251.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Afobam przyjmowany sporadycznie (2 razy w tygodniu) może uzależniać?

Witam, przyjmuję sporadycznie tj. 2 razy w tygodniu po 1 tabletce Afobam 25 mg, czy mogę się uzależnić, czy można przyjmować ten lek bez obaw przez długi czas?

Magda (anonim, 188.47.105.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy można łączyć pregabalinę z alprazolamem, citalopramem, lewotyroksyną i mebeweryną?

Witam, zapisano mi lek Pregabalin. Przyjmuję także Citaxin oraz Afobam na nadciśnienie, Duspatalin na zespół jelita drażliwego oraz Letrox na niedoczynność tarczycy. Chciałabym się spytać czy w połączeniu z tymi lekami Pregabalin nie doprowadzi do skutków ubocznych?

Nika (anonim, 185.139.43.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy po 5 tygodniach przyjmowania leku Afobam mogłam się od niego uzależnić?

Zażywałam afobam 0,25 przez 5tygodni z przerwami po półtora tygodnia lub ok.tygodnia Brałam na początku 0,5mg na dobę lub 0,25mg na dobę Czy mogłam się już uzależnić od tego leku?

Nick (anonim, 89.151.45.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy Venlectine można stosować doraźnie i czy po jednorazowej dawce leku Venlectine na drugi dzień mogę przyjąć hydroksyzynę?

Dobry Wieczór, ostatnio zażywałem lek przeciwlękowy Afobam w dawce około 1-1.5 mg dziennie, ze względu na stany lękowe i problemy ze snem. Obecnie lek mi się skończył a wizytę u specjalisty mam dopiero 16 września. Lekarz telefonicznie przepisał mi Hydroksyzynę na ten czas, ponieważ jeśli chodzi o Afobam kazał mi się udać do prowadzącego specjalisty. ale niestety z powodu pomyłki leku, recepta zostanie poprawiona dopiero jutro. W domowej apteczce posiadam jeszcze lek Venlectine i tego dot. moje pytanie. Czy jednorazowe zażycie 75 mg Venlectine pomoże mi lepiej zasnąć i uspokoi mnie, tak żebym zrelaksowany mógł funkcjonować, czy raczej jest to lek przeciwdepresyjny i nie zadziała nasennie i uspokajająco? Ponadto czy jeśli wziąłbym te 75 mg na wieczór, to czy jutro mogę zażyć przepisaną mi Hydroksyzynę? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Małgosia (anonim, 5.173.129.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę przyjmować Afobam doraźnie?

Lekarz rodzinny przepisał mi abofam 0,25 dwa razy dziennie i brałam go dwa miesiące ,potem 1 dziennie,1 na 3 dni Teraz funkcjonuje w miarę normalnie,pracuję ale czasami nachodzi taki stres, niepokuj ,zawroty głowy ale to przechodzi ponieważ podjęłam psychoterapię próbuję to opanować.Mam pytanie czy ten abofam którego nie biorę 2 tygodnie ,mogę wziąć tak doraźnie czy lepiej nie?.Czytałam że uzależnia i tak chciałam odstawić,ale mi pomaga .Bardzo proszę o odpowiedź.Jeszcze dodam że mam 54 lata i taki lęki zaczęły się od śmierci mamy od 2019 roku.

Zuzia (anonim, 83.25.102.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy lek Afobam osłabia działanie antykoncepcyjne leku Vines?

Czy tabletki Afobam osłabiają tabletki Vines?
Wczoraj musiałam się uspokoić i wzięłam trochę za dużo (4 tabletki) i dopiero dziś dotarło do mnie co zrobiłam! Do tego wczoraj rano uprawiałam sex bez zabezpieczenia. Dziś wzięłam pierwsza tabletkę placebo. Czy jeśli teraz wystąpi krwawienie to oznacza to ze tabletki zadziałały i nie mam powodu do obaw?

Zuzia (anonim, 83.25.102.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy to normalne, że po tabletce uspokajam sie na krótko, a potem lęk jest jeszcze większy i muszę zażyć kolejną dawkę.

Czy to normalne ze biorę jedna tabletkę, uspokajam się na jakaś godzinę , góra dwie , po czym mam wrażenie ze mój lęk jest 100 razy gorszy i muszę wziasc kolejna bo nie wiem co się dzieje?

Kam (anonim, 5.173.200.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli mam dziwne myśli, nie mam apetytu, a kontakt z lekarzem jest utrudniony? Czy mogę sam zadecydować o przyjmowaniu leku Afobam?

Witam mam 36 lat i problem z depresja która narosla po powrocie z wakacji w górach do normalnej rzeczywistości zaczęło się od mdłości wymiotów teraz doszły problemy z żołądkiem, gdy rano wstaje narastają mi się w głowie problemy zaczynam o nich myśleć co źle zrobiłem, kiedyś było tak samo wziolem afoban bo przepisała mi to Pani psychiatra ale później odstawilem i przeszło miałem spokój na dłuższy czas teraz to wróciło a nie chce żeby na to patrzył mój synek 6 scio letni czy mogę wrócić do afobanu 1 tabletka na noc, bo teraz konsultacje są telefoniczne przez ten covid i długo się czeka czy zostać przy tej dawce co miałem przepisaną proszę o pomoc

Kam (anonim, 5.173.200.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli mam dziwne myśli, nie mam apetytu, a kontakt z lekarzem jest utrudniony? Czy mogę sam zadecydować o przyjmowaniu leku Afobam?

Witam mam problem z depresją wróciłem tydzień temu z gór z wakacji do domu do rzeczywistości, zaczęło się to w dzień wyjazdu od mdłości i wymiotów teraz to narasta rano jak się budzę VW nocy nie mogę spać, drażni mnie wszystko do głowy przychodzą mi różne myśli nie mogę się skupić nie mogę jeść, teraz doszło roztruj żołądka. Kiedyś dostałem afoban on psychiatry po kilku dawkach przeszło od dłuższego czasu miałem spokój teraz to wróciło nie wiem co mam robić czy wziąć spowrotem afoban tak jak kazano tabletkę na noc, przez ten covid teraz lekarze przyjmują telefonicznie są kolejki a mam w domu 6 letniego synka i nie chce żeby syn na to patrzył proszę o pomoc

JolkaKrejzolka
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Jak zakończyć terapię lekiem Afobam?

Czy można stosować afobam dawkę 0.5 przez 7 dni na noc a potem ta sama dawka tylko rano i jak zakończyć? Bo lekarka powiedziala że jak zaczne po 7 dniach brac rano to brac tylko tak dlugo aż mi przejdzie tzn moje objawy somatyczne. Ale mam tak po prostu przestać brać? Nie mowila nic o schodzeniu czy zwiekszaniu dawki

avsos (anonim, 83.31.60.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Jakie leki mam zastosować, jeśli psychiatra zalecił mi Depratal i Afobam, a neurolog Alprox i Mozarin?

witam, jaka jest róznica pomiedzy lekiem Depratal a lekiem Mozarin? czy to są leki o podobnym działaniu? Psychiatra przepisał mi Depratal na noc a na dzień Afobam. Natomiast neurolog: na dzień Mozarin i Alprox. Nie wiem na które leki się zdecydować? Które zalecenie jest lepsze? tzn. ktore leki są nowoczesniejsze, mniej uzależniające? Walczę z lękiem i paniką, które bardzo mnie męczą w sytuacjach stresowych. Muszę się zdecydować na leki ale nie wiem które wybrać. Bardzo proszę o pomoc.

Mateusz (anonim, 37.30.6.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę odstawić leku Afobam, jeśli przyjmuję go 2 dni?

Chciałem odstawić lek afobam gdyż czuje ze może on mnie uzależnić. Biorę go dopiero 2 dzień czyli użyłem tylko 6 tabletek 0.5. Czy mogę go odstawić odrazu?

Xxx (anonim, 37.225.16.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Ile tabletek Afobamu muszę wziąć, aby umrzeć?

Ile tabletek muszę wziąć afobanu żeby umrzec

Bbbb (anonim, 193.192.177.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego po leku Afobam mam problemy z pamięcią?

Biorę 11 lat lek afobam alpragento i dlaczego po tym leku zapominam się cały czas i nie wiem co do kogo mówię i pisze

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Monika Alaszkiewicz, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor