Jak stosować krople do nosa?, opinie i pytania

175 pytań o Jak stosować krople do nosa?. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Jak stosować leki?.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Daria (anonim, 178.23.109.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy krople Vigamox można stosować u dziecka do nosa?

Witam czy krople Vigamox do oka można podać do nosa? Dostałam receptę od lekarza pediatry dla dziecka i są tam krople a dziecko ma przewlekły zielony ropny katar trwający już 2 meisiace. Z góry dziękuję za informację

alna 100 (anonim, 86.111.97.)
około 6 dni temu, Warszawa

Co stosować na suchość nosa po zastosowaniu leku Nasonex?

Dzień dobry. Od czwartku przyjmuję do nosa lek sterydowy Nasonex. Odczuwam dużą suchość nosa, brak jakigokolwiek nawilżenia oraz jakby pustą przestrzeń. Otwoty nosowe stają się szeroko otwarte. Proszę o polecenie preparatu nawlzajacego i łagodzącego te dolegliwości. jednocześnie przyjmuję również Claritine oraz leki na nadciśnienie Agen, a także Letrox. Proszę aby polecone preparaty w miarę możliwości byly mocno nawilżające i bezzapachowe. Nie zapytałam lekarza o tę kwestię podczas wizyty. Dziękuję za odpowiedź.

Karolina (anonim, 89.76.9.)
około 16 dni temu, Warszawa

Dlaczego po aplikacji leku Cromohexal chce mi się wymiotować, skoro nie opisali tego w ulotce?

Nigdzie w skutkach ubocznych leku cromohexal nie widzę wymiotow. Po każdej dawce automatycznie robi mi się niedobrze i w ciągu 5 sekund musze zwymiotować. Dlaczego tak się dzieje?

Barbara (anonim, 89.64.57.)
około 19 dni temu, Warszawa

Czy powinnam odstawić Nasometin, jeśli mam po nim poranne krwawienia z nosa i bolą mnie zatoki?

Dzień dobry, biorę od 2 tygodni Nasometin z przepisu lekarza z powodu bólu zatok i niedrożnego nosa . Mam po nim poranne krwawienia z nosa i bolą mnie dalej zatoki. Czy to znaczy ze powinnam go odstawić? Proszę o pomoc.

alna 100 (anonim, 86.111.97.)
około 18 dni temu, Warszawa

Czy lek Erdomed spowoduje rozrzedzenie wydzieliny spływającej z zatok i tym samym odblokuje ucho?

Lekarz laryngolog przepisał lek Erdomed, steryd pronasal oraz sudafed na odblokowanie zatksnego nosa, zatkane ucho oraz wydzielinę spływającą po ścianie gardła. moje pytanie cxy lek Erdomed spowoduje rozrzedzenie wydzieliny spływającej z zatok i tym samym odblokuje ucho. dziękuję xa odpowiedź.

SDC25 (anonim, 5.60.254.)
około 19 dni temu, Warszawa

Czy kupię preparat o podobnym działaniu do leku Xylorin Alergia?

Dzień dobry Nie mogę znaleźć kropli XYLORIN ALERGIA czy jest jakiś produkt o tym samym składzie i zakresie działania ? Z góry dziękuję za odpowiedź .

Wwww (anonim, 89.64.6.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Pronasal może wywołać zaburzenia węchu?

Czy pronasal może wywołać zaburzenia węchu?

Dudziu23 (anonim, 145.237.3.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak prawidłowo aplikować Metmin przy polipie nosa?

Witam
chciałbym zapytać o sprawę która kiedyś była już poruszana mianowicie prawidłową aplikację areozolu metmin (https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10669/metmin-co-zrobic-jesli-po-uzyciu-aerozolu-metmin-mam-nadal-zatkany-nos) Areozol stosuje od miesiąca z powodu braku węchu w prawej dziurce.( Metmin jest kolejnym już areozolem po nasomentin i flexinase nasule) który ma za zadanie obkurczyć błonę śluzową. W prawej dziurce laryngolog zdiagnozował polip/narośl która jest umiejscowiony w górnej części prawej dziurki niejako pomiędzy prawym płatkiem nosa a przegrodą. Zgrubienie jest wyczuwalne palcem gdy wkłada się go centralnie pionowo do dziurki. Do tej pory Metmin pod kątem zapchanych zatok aplikowałem wprowadzajac raczej bezpośrednio do nosdrza- przewodu ( nie mylić z samą dziurką) tzn kierując aplikator bardziej pod kątem niz pionowo i kierujac jakby do środka - w kierunku przegrody, tam gdzie umiejscowiony jest przewód. Aplikowanie odbywało się tez tak pół na pół tzn aplikowałem na stojąco z pochyloną głową i po zaapliwowaniu kładłem się na plecach lekko odchylając głowę.
Moje pytanie brzmi czy wobec tak umiejscowionego w dziurce polipu nie lepiej aplikować bezpośrednio na niego niż do nozdrza przewodu.? Tylko tak jak wspomniałem polip umiejscowiony jest niejako powyżej przewodu w górnej części prawej dziurki pomiędzy prawym płatkiem nosa, a przegrodą więc niejako bezpośredenia aplikacja była by bardziej w dziurkę(jej górną część) niż w przewód nosowy...... Uzupełniając historię choroby i objawy - Przed stosowaniem metmin dziurka była sucha, zero wydzieliny, płynu itd Po dwóch tygodniach dziurka zaczeła być nawilżona zaczeła pojawiać się wydzielina. Jednak od tygodnia tzn po 3 tyg stosowania mam wrażenie zalegającego płynu w przewodzie którego nie mogę wysmarkać. Niejako od początku braku węchu towarzyszy mi też czasami ból ucha, czasami mam wrażenie że też obecnośc płynu w uchu, (ale nie mam pogorszenia słuchu.)Czasami też ból dolnej prawej żuchwy oraz okolice podniebienia po prawej stronie (w okolicy kanału nosowego) Tk zatok wykazały raczej zapchanie lewej zatoki oraz zagłębienia po obu stronach

Mirka (anonim, 94.128.234.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy spray z solą fizjologiczną, ksylitolem i ekstraktem z nasion grejpfruta ma wpływ na wchłanianie żelaza?

Witam

W chwili obecnej biore żelazo bo mam anemie. Chcialam zapytac czy mozna w tym samym czasie uzywac spray do nosa, ktory zawiera sol fizjologiczna, ksylitol i ekstrakt z nasion grejpfruta? Czy wplynie to na wchlanianie żelaza? lub spowoduje jakies skutki uboczne?

Dziekuje z gory za odpowiedz

Marzena (anonim, 37.225.24.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Który lek będzie bardziej bezpieczny dla 3,5-letniego dziecka? Avamys czy Nasonex?

Dobry wieczór. U naszego 3,5 letniego dziecka stwierdzono powiększony trzeci migdał. Lekarz przepisał dziecku Nasonex ( skutki uboczne i powikłania przyprawiają o ból głowy) inny laryngolog przepisywał nam po anginie gdyż został obrzęk w nosku avamys. Który lek jest bezpieczniejszy dla 3,5 letniego dziecka?

Marzena (anonim, 37.225.24.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Który lek będzie bardziej bezpieczny dla 3,5-letniego dziecka? Avamys czy Nasonex?

Dobry wieczór. U naszego 3,5 letniego dziecka stwierdzono powiększony trzeci migdał. Lekarz przepisał dziecku Nasonex ( skutki uboczne i powikłania przyprawiają o ból głowy) inny laryngolog przepisywał nam po anginie gdyż został obrzęk w nosku avamys. Który lek jest bezpieczniejszy dla 3,5 letniego dziecka?

Gr (anonim, 77.102.167.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy stosować Flixonase na krwawienie z nosa, jeśli same krople mogą powodować takie krwawienia?

Flixonase na krwawienie z nosa. Witam co 3-4 tygodzie leci mi troche krew z jednej dziurki lekarz powiedział że nie widzi w nosie nic niepokojącego i żebym sprobował tych kropli dopóki nie zrobie prześwietlenia, ale z tego co widzę po tych kroplach może sie jeszcze pogorszyć?

Paulina (anonim, 178.36.229.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Po jakim czasie zacznie działać lek Momester?

O godzinie 14 pierwszy raz wzięłam Momester. Od tego momentu mam wrażenie że mam jeszcze bardziej zatkany nos niż miałam. Niemalże bez przerwy teraz o godzinie prawie 24 próbuje zasnąć i nie mogę bo zero powietrza przez nos. Tak powinno być?

Jak stosować krople do nosa?
Duży, mały, rzymski lub zadarty – nos jest ważną częścią ciała, która nie tylko pozwala czuć zapachy, ale również odpowiada za oczyszczenie, ogrzanie i nawilżenie wdychanego powietrza. Może być także miejscem podania leków. Co warto wiedzieć o stosowaniu kropli i innych preparatów do nosa?


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około minuty temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 16 minut temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Aleksandra Mroczkowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
ostatni post około 6 godzin temu
Marianna Krajewska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 23 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor