---Diabolo - pytania ogólne

Eliza (anonim, 83.142.196.) Warszawa 4 lata temu

Jakie leki przeciwbólowe mogę zastosować podczas terapii lekiem Asentra?

Dobry wieczór, choruję na nerwicę lękową. Przyjmuję asentrę 50mg, w godzinach porannych. Jakie leki przeciwbólowe z wymienionych: apap, pyralginum, ibuprofen, aspiryna, mogę bezpiecznie przyjmować i w jakich odstępach czasu, po przyjęciu asentry?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Suplementacja wspierająca elastyczność i zdrowie stawów.

Dla osób starszych, w okresie menopauzy i podczas zwiększonego obciążenia stawów (nadwaga, sport).

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Podczas terapii lekiem Asentra nie powinno się przyjmować środków leczniczych z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, m.in. ibuprofenu (np. Ibuprom), kwasu acetylosalicylowego (aspiryny), diklofenaku (np. Voltaren Express Forte), ketoprofenu (np. Ketonal), naproksenu (np. Aleve), meloksykamu (np. Mel), indometacyny (np. Metindol Retard), celekoksybu (np. Aclexa), nimesulidu (np. Nimesil) czy aminofenazonu (np. Veramid).

Pomimo tego, iż składnik aktywny leku Pyralgina - metamizol sodowy, nie należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych lecz pochodnych pirazonu, budową przypomina związek z tej grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych - mianowicie aminofenazon, więc przyjmowanie Pyralginy również nie jest wskazane.

Najbezpieczniejszym związkiem, który jest dozwolony podczas terapii lekiem Asentra jest paracetamol (np. Apap, Panadol, Efferalgan). Nie ma on jednak działania przeciwzapalnego, lecz przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Przyjmuje się, że bezpiecznym odstępem czasowym pomiędzy przyjęciem tych leków jest czas około 3-4 godziny, wtedy jeden z nich zdąży się już wchłonąć.

Proszę pamiętać, że niektóre substancje czynne wymienione przez mnie w pierwszym akapicie odpowiedzi, są dostępne wyłącznie na receptę, zatem gdyby zaszła potrzeba skorzystania z takiego leku, najpierw proszę poinformować lekarza o przyjmowaniu preparatu Asentra.

Substancją czynną leku Asentra jest sertralina. Związek ten hamuje wychwyt zwrotny serotoniny, dzięki czemu działa przeciwdepresyjnie i stosowany jest w leczeniu ciężkich epizodów depresji. Dodatkowo preparat może być stosowany w leczeniu stresu pourazowego, lęku oraz zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Załączam opis leku: https://www.gdziepolek.pl/produkty/7628/asentra-tabletki-powlekane

link do śledzenia jego dostępności w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy: https://www.gdziepolek.pl/produkty/7628/asentra-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie?pvId=101508

oraz artykuły, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja - https://www.gdziepolek.pl/tematy/skuteczne-sposoby-na-stres - https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-poradzic-sobie-z-nerwica - https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba - https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe - https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac - https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-bez-recepty-ktore-latwo-naduzyc

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły