Barbarus (anonim, 94.254.218.)
około roku temu, Warszawa

Jaką maść przeciwbólową i przeciwzapalną zastosować?

Witam. Bardzo bolą mnie Stawy, kręgosłup, kolana, bark, łokcie.. Zmiany zwyrodnienie, przepuklina. Zatkało kanał rdzeniowy kręgosłup lędźwiowego, operacja odblokowanie we wrześniu. Stopy i prawe biodrowy. Strasznie cierpię. Proszę o maść p-zapalna i p-bólową, skuteczną. Myślałam Dolgit, może jest coś skuteczniejszego? Ważne, maść. Barbara

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Małgorzata Najman (anonim, 37.225.36.)
około 2 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: niezgodność z zasadami społeczności.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Obserwator (anonim, 37.47.140.)
około 2 miesięcy temu

Same podróbki reklamują że żółty krem z apteki a jest biały 🙊

W przypadku dolegliwości bólowych narządu ruchu można zastosować leki z grupy tak zwanych "niesteroidowych leków przeciwzapalnych" - NLPZ, które wywierają efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny - a więc taki, jakiego Pani oczekuje. Wybór jest duży, należą do nich między innymi:
- naproksen (np. Opokan Acti w żelu):
https://www.gdziepolek.pl/produkty/57429/opokan-actigel-zel/apteki/w-warszawie
- diklofenak (wybór preparatów do smarowania jest ogromny, ale większe stężenie leku zawiera np. Voltaren Max żel):
https://www.gdziepolek.pl/produkty/83797/voltaren-max-zel/apteki/w-warszawie

Dolgit to preparat w kremie zawierający w składzie ibuprofen - również należy do grupy NLPZ i także może być zastosowany w celu zwalczania bólu i stanu zapalnego:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/24175/dolgit-krem/apteki/w-polsce

Wszystkie leki obecne na aptecznych półkach są przebadane pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności, jednak w przypadku dolegliwości bólowych w grę wchodzi także indywidualna odpowiedź pacjenta na leczenie, dlatego trudno jest jednoznacznie wskazać tę "najskuteczniejszą". Dodatkowo w pani przypadku dochodzi bardzo konkretne i dosyć poważne podłoże bólowe związane ze zwyrodnieniem. Proszę spróbować wybrany preparat - może Pani zacząć od leku Dolgit, czasami pierwsza myśl bywa najlepsza :) Może Pani także poradzić się lekarza przygotowującego Panią do operacji - być może znając Pani historię choroby, będzie w stanie coś dodatkowo zasugerować.

Załączam artykuł na temat leków przeciwbólowych:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac