---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

piot (anonim, 195.117.148.) Warszawa 2 lata temu

Jakie są najczęstsze objawy odstawienia leku Dulsevia i jak długo mogą się utrzymywać?

Lekarz zdecydował od odstawieniu u mnie leku Dulsevia. Przez pierwsze kilka dni było dobrze, a teraz źle się czuje.
Moje pytanie: jakie są najczęstsze objawy odstawienia tego leku oraz jak maksymalnie długo mogą się utrzymywać?

26 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Pochopień Farmaceuta

2 lata temu

Zmiany w stanie zdrowia są bardzo częste podczas odstawiania tego leku. Ich nasilenie jest różne w zależności od czasu trwania leczenia, stosowanej dawki, a także od szybkości zmniejszania dawki - lek nigdy nie powinien być odstawiany z dnia na dzień, należy zmniejszać dawki stopniowo na przestrzeni co najmniej 1-2 tygodni.

Objawy odstawienia najczęściej pojawiają się, tak jak u Pana, kilka dni po odstawieniu leku. Zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu 2 tygodni, ale zdarza się, że mogą trwać nawet do 2-3 miesięcy. Należą do nich: zawroty głowy, zaburzenia czucia (np. wrażenie porażania prądem w okolicy głowy), zaburzenia snu (bezsenność lub nasilone marzenia senne), zmęczenie i senność, nadmierne pobudzenie i niepokój, a także objawy ze strony przewodu pokarmowego (m.in biegunka, wymioty, bóle brzucha).

Zachęcam do zapoznania się z ulotką leku Dulsevia: https://www.gdziepolek.pl/produkty/89259/dulsevia-kapsulki/ulotka/

Michał  (anonim, 188.146.116.) 4 dni temu

Nie polecam tego leku. Najpierw 1 tydzień ok .pozniej kolejne 2 tyg (30mg )
Głowa ja arbuz, zawroty głowy jak na statku ciągle , szumy w uszach a poty i zmęczenie to wystarczy tylko po schodach na jedno piętro wejsc., ciśnienie i gol głowy ciągle...nie polecam

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

35 dni temu

Do @Darek:

Nie, Dulsevia (duloksetyna) nie zmienia receptorów w mózgu na stałe. Po odstawieniu leku receptory wracają do stanu sprzed jego przyjmowania.

Dulsevia jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny, co oznacza, że zwiększa stężenie tych neuroprzekaźników w szczelinie synaptycznej. Jest to lek stosowany w leczeniu depresji, lęku, oraz niektórych form przewlekłego bólu. Nie powoduje jednak trwałych zmian w receptorach, a jedynie moduluje ich aktywność podczas przyjmowania leku. Jego działanie polega na zwiększeniu poziomu serotoniny i noradrenaliny w mózgu poprzez hamowanie ich wychwytu zwrotnego przez neurony.

Po zakończeniu terapii i wyeliminowaniu Dulsevii z organizmu, receptory stopniowo wracają do swojego pierwotnego stanu funkcjonowania. Ciało jest w stanie w pełni się zregenerować, tak jak przed zażywaniem leku, choć proces ten może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od długości i dawki stosowanego leczenia, a także indywidualnych cech biologicznych pacjenta.

Należy jednak pamiętać, że nagłe odstawienie Dulsevii może prowadzić do objawów z odstawienia, takich jak zawroty głowy, bezsenność, nudności itp. Dlatego zaleca się stopniowe zmniejszanie dawki pod nadzorem lekarza, aby zminimalizować te skutki uboczne.

Darek (anonim, 185.230.28.) 35 dni temu

Czy Dulsevia zmienia receptory w naszym mózgu na zawsze (bez powrotnie)? Czy jest możliwe, aby ciało się zregenerowało w 100% jak przed stosowaniem tego leku (lub podobnych)?

Agnieszka (anonim, 89.64.93.) 39 dni temu

Potwierdzam to co napisał wyżej Andrzej. Kapsułki łatwo otworzyć, cześć zawartości wyrzucić, zmniejszając w ten sposób bardzo łagodnie dzienną dawkę, a na koniec z powrotem zamknąć i połknąć. Nie potrzebujemy by producent wprowadzał na rynek mniejsze dawki - poradzimy sobie sami! Sama jestem w trakcie właśnie takiego schodzenia z leku. Skok z 60 na 30 był ciężki, dlatego szukałam alternatyw. Póki co jest dobrze :)

depresja lękowa  (anonim, 89.64.26.) 43 dni temu

Brałem ten lek przez 5 miesięcy dawka 60mg rano. Po 4 miesiącach zszedłem do dawki 30mg dziennie i tak przez miesiąc czasu. Tak lekarz psychiatra wspomniała, że nie mogę tego leku odstawić nagle, a nawet gdyby nie wspomniała to interesuje mnie to co biorę nawet jak zostanie mi to przepisane naczytam się zanim wezmę cokolwiek mi dano. Jest 2 dzień od odstawienia leku Po miesiącu schodzenia z dawki. Masakra... zawroty głowy, problemy ze wzrokiem, światłowstręt, ciągle jak na łodzi, najgorsze,że doszły co jakiś czas halucynacje, np. Że przedmioty na stole mam wrażenie same się poruszyły. Chodź może brzmi to śmiesznie dla mnie śmieszne nie jest. Nie sądziłem, że ten lek może się okazać lekiem z listy tych których nie da się odrzucić i który tak uzależnia organizm. Już nie wspomnę nawet o cisnieniu nieustannym w galkach ocznych i ponownych problemow z zasypianiem nawet podczas stosowania ketileptu na sen. Mogłem posłuchać żony i udać się na terapię a nie do psychiatry po leki.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

2 miesiące temu

Do @tomasziwan:

Rozumiem, że po odstawieniu leku Dulsevia doświadcza Pan szeregu niepokojących objawów (drgania powiek, mięśni nóg i rąk, rozkojarzenie, lęk, problemy z koncentracją oraz zaburzenia snu).

Objawy, które Pan opisuje, mogą być związane z odstawieniem tego leku. Nagłe przerwanie jego przyjmowania może prowadzić do wystąpienia objawów odstawiennych. Takie objawy są dość powszechne i zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu 2 tygodni, ale zdarza się, że mogą trwać nawet do 2-3 miesięcy.

W tej sytuacji najważniejsze jest, aby skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który będzie mógł ocenić Pańską sytuację i zaproponować odpowiednie postępowanie. Jeśli nie ma Pan możliwości skonsultowania się ze swoim lekarzem, tutaj można skorzystać z teleporady:
https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-psychiatra

Warto również zwrócić uwagę na to, że stan zapalny żołądka, mógł również mieć wpływ na Pana samopoczucie. Leczenie tego problemu może pomóc w złagodzeniu niektórych dolegliwości.

tomasziwan (anonim, 31.0.124.) 2 miesiące temu

Nie wiem czy łączyć swoje objawy z odstawieniem leku Dulsevia, ale ...... po dłużyszym przyjmowaniu tego leku nastąpiła poprawa samopoczucia. Niestety, odezwał się żołądek i trzeba było odstawić wszelkie leki od neurologa w związku ze stanem zapalnym, który wyszedł podczas gastroskopii. Nadmieniam, że Dulsevie nie przyjmowałem przed odstawieniem regularnie z uwagi na ból żołądka. Po całkowitym odstawieniu samopoczucie w kratkę - dosłownie loteria bo każdego dnia inaczej. Drgania powieki, mięśni nóg oraz rąk, dziwne rozkojarzenie, lęk, słaba koncentracja, czasem senność lub bezsenność. Ogólnie dramat. Jeśli ktoś ma podobnie, to proszę o podzielenie się swoimi odczuciami po odstawieniu tego leku. Pozdrawiam

Konrad (anonim, 5.173.160.) 3 miesiące temu

Dlaczego KRKA i inni prosucenci leku duloxetine nie robią dawek 15 mg? Tak by łatwiej było wystartować tym, którzy są bardziej podatni na skutki uboczne i łatwiej odstawić? Tym bardziej po przechorowaniu COVID 19 trudniej jest zacząć lek, mózg może być osłabiony po COVIDZIE. Druga sprawa dlaczego KRKA nie produkuje białych kapsułek tylko granatowe. To zbędne. Po co ten barwnik, po co truć ludzi barwnikiem, tylko dlatego, że granatowe jest pudełko? Why don't KRKA and other manufacturers of medicine duloxetine make 15 mg doses? That it would be easier for those who are more susceptible to side effects to start and easier to stop? It is even more difficult to start taking medication after suffering from COVID 19, as the brain may be weakened after COVID. The second thing is why KRKA does not produce white capsules, only navy blue ones. It's unnecessary. Why poison people with colorants just because the box is navy blue?

TakToJest (anonim, 188.33.233.) 4 miesiące temu

Widze, ze wszyscy lekarze i farmaceuci jak mantre powtarzaja, ze trzeba skonsultowac z lekarzem lub farmaceuta - jak reklama. Powtarzaja tez ze odstawia sie w ciagu 2 tygodni, a objawy powinny ustapic, ale moga trwac 2-3miesiace. Ludzie, oni gadaja tylko tyle, co wiedza z ulotki. Kazdy duren moze przeczytac ulotke. Oni w zyciu nie mieli stycznosci z tymi lekami, a na wiedze sa bardzo oporni bo dlaczego widzac ze czlowiek po 2 tygodniach odstawiania nadal sie meczy nie zdecyduja odstawiac wolniej? Bo producent tego nie przewiduje. A dlaczego? Bo macie wrocic do tego leku. Ja odstawialem Zoloft z dawki 200mg przez 3 misiace i nawet nie poczulem pogorszenia stanu. Ma to chyba sens na logike, co? Jak objawy odstawienne moga utrzymac sie 3 miesiace, to odstawiaj 4 miesiace stopniowo zmniejszajac dawke. Producent tez nie przewidzial mniejszych dawek, ale tez nie przewidzial otwierania kapsulki i jej dzielenia.. smiechy warte. Przeciez kapsulka w kilka minut sie rozpuszcza i uwalnia granulki, wiec co to za roznica? Nadal zastanawiacie sie dlaczego producent i lekarz niczym ulotka powielaja utarte slogany? Masz brac, placic i napychac im kabze. Nie jestem wrogiem tego typu lekow, ale juz podejscia i instrukcji lekarzy i farmaceutow tak. Sluchajcie ludzi, ktorzy to brali a nie tych co przeczytali ulotke i znaja zalecenia producenta, bo to o kant d..y roztrzasnac.

Marta ko (anonim, 213.134.163.) 5 miesięcy temu

Przez pierwszy miesiąc nie miałam zadnej poprawy, czulam się jak ma wielkim kacu plus jeszcze mrowienie jezyka, helikopter. Pozniej bylo tylko lepiej. Biorę juz 1.5 roku. Totalnie boje sie odstawic. To najlepsze 1.5 roku w moim zyciu

Alicja  (anonim, 83.21.193.) 5 miesięcy temu

Wszystkie leki psychiatryczne uzależniają. Zmieniają receptory w mózgu, które po odstawieniu tabletek nie mogą dojść do równowagi. To są silne narkotyki na receptę. Nie wiem jak można przepisywać to ludziom. Rujnują wątrobę,nerki życie i zdrowie. Objawy odstawienia ciągną się latami a lekarze mówią, że to nawrót choroby. Po jakimś czasie lek przestaje działać i trzeba zwiększać dawkę albo przejść na inny lek. I tak w kółko aż okazuje się, że wszystkie leki nie już działają . Odstawienie to koszmar. W Stanach Zjednoczonych są specjalne kliniki odstawiania antydepresantów i innych leków psychiatrycznych. Są tysiące ludzi na forach , którzy męczą się latami próbując odstawić te leki. Masę ludzi popełnia samobójstwo bo nie wytrzymują piekła po odstawieniu tych leków. Nie bierzcie tych leków!!. Lepiej iść do terapeuty jeśli samemu ciężko jest coś zmienić w swoim życiu. Tabletki nic nie leczą, trzeba dojść do tego co spowodowało objawy nerwicy czy innej choroby. Trzeba dojść do przyczyny a nie leczyć tylko skutki. To tylko plaster, który przykrywa ranę która się nie goi. Jak można zmieniać chemię mózgu i jego receptory bez poznania przyczyny. Kiedyś przepisywano barbiturany dopóki nie okazało się jak szkodliwe są to leki łącznie z tym że wywoływały raka. Później powstały benzodiazepiny, które miały być super lekami. I co się okazało, że też są toksyczne i do tego tak uzależniają,że nie da rady później bez nich żyć a odstawienie to piekło za życia. Później leki tzw. zetki czyli zolpidem itp. Miały być bezpieczne. I co się okazało. Że też uzależniają. A lekarze dalej je przepisują. Szkoda, że sami tego nie biorą żeby poczuć jak smakuje odstawienie tych leków. A firmy farmaceutyczne zarabiają miliony na ludziach, którzy są królikami doświadczalnymi i płacą za to swoim życiem.

Pola  (anonim, 86.30.236.) 8 miesięcy temu

Zmeczona .Ja nie dam rady funkcjonować

Zmęczona  (anonim, 176.221.122.) 9 miesięcy temu

Czemu ja nie widziałam wcześniej tego wątku.... brałam Dulsevie prawie dwa lata. Zeszłam z 60 na 30 i 30 na zero. Nie da się normalnie funkcjonować. Jak chodzę to mam wrażenie że się przewroce, taka jestem słaba. W głowie ciągle piszczy, świszczy, oczy ciągle bolą. Ciągle mdli.... wszystko dokucza.. dopiero drugi dzień. Jak długo u Was to trwało zanim objawy ustąpiły?

Andrzej (anonim, 188.146.126.) 11 miesięcy temu

Duloksetyna 30 którą brałem 4 tygodnie nic nie pomagała. Lekarz na urlopie, więc odstawiam według swojego schematu. W kapsułce jest 205 ziarenek. Podzieliłem to na 21 dni (3 tygodnie) i wyszło, aby co dzień odejmowac po 10 ziarenek. Po tygodniu odstawiania na razie skutki uboczne w zasadzie zerowe. Mam nadzieję, że tak będzie przez następne 2 tygodnie. Może to komuś pomoże. Pozdrawiam. Andrzej.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

11 miesięcy temu

Do @Poszukiwacz pomocy:

Obawiam się, iż konieczna będzie konsultacja z lekarzem, który zalecił stosowanie duloksetyny.
Lek dostępny jest na receptę, dlatego o zmianie sposobu dawkowania powinien zdecydować lekarz. Należy zgłosić specjaliście wszystkie zaobserwowane działania niepożądane. O tym, dlaczego należy zgłaszać działania niepożądane leków przeczytać można tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Być może specjalista nie będzie skłonny wracać do terapii duloksetyną i zaproponuje inny sposób leczenia.

O innych metodach leczenia przeczytać można tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zaburzenia-lekowe-nerwica

Poszukiwacz pomocy  (anonim, 5.173.42.) 11 miesięcy temu

Witam, potrzebuje pomocy
Ostatnio byłem u lekarza psychiatry i przypisał mi lek duloxetine mylan, nie zostałem poinformowany o silnych skutkach ubocznych tego leku i tego ze nie powininiem nagle go odstawiać, po 2 tygodniach stosowania nie widziałem żadnych superlatyw w stosowaniu tego leku wiec go odstawiłem nagle, niestety zaczęły się pojawiać jeszcze silniejsze efekty uboczne niż podczas stosowania, zwiększony lęk, zabrzuenie stanu świadomości, silne migreny, uczucie rażenia prądem w okolicach głowy, zawroty głowy, osłabienie, skręcanie w rzoladku, uczucie splątania, ale największe problemy zaczęły się pojawiać ze wzrokiem o takich symptomach jak - Kiedy wzrok jest skierowany w stronę światła, swiatlo się rozszczepia, widzę światło w trójwymiarze, dodatkowo kiedy szybko skieruje wzrok w stronę bez światła po tym jak wcześniej patrzyłem na swiatlo, pojawiają się mroczki - Światłowstręt - Ból oczu, ból galek przy poruszaniu pieczenie oczu - Męczliwosc oczu - Silne Migreny, z bolem idącym przez nozdrza skronie z skręcaniem w żołądku - niewyraznie widzenie - Dolegliwości nasilały się tak przy zachodzie słońce - Słabsza widoczność w nocy - Rozdrażnione oczu, przymglenie obrazu - Uczucie piasku w oczach, uczucie suchości oczu - - Gdy patrzę w stronę świtała, światło pulsuje i ma tencze wokół w krztlcie koła Przeczytałem ze lek ten wywołuje ciśnienie wewnątrz gałkówek które powoduje atak ostrej jaskry, wszystkie dolegliwości się zgadzają, poszedłem na badania okulistyczne lekarz nic nie stwierdził, nie mam możliwości kontaktu z lekarzem ktory mi przypisał ten lek dlatego ze lekarz sie zwolnił, a kolejna wizytę mam zaplanowana na za 2 miesiące, w tym momencie jestem około 3 tygodnie po odstawieniu leku, efekty uboczne nie mijają, co mam zrobić ? Czytałem ze czasem jeśli odstawi sie nagle ten lek jest konieczność do wznowienia dawki żeby go odstawić zdawkowo w większym odstępie czasu, ale czy jest sens wracać do tego leku jeszcze po 3 tygodniach odstawienia ?

Witam, potrzebuje pomocy Ostatnio byłem u lekarza psychiatry i przypisał mi lek duloxetine mylan, nie zostałem poinformowany o silnych skutkach ubocznych tego leku i tego ze nie powininiem nagle go odstawiać, po 2 tygodniach stosowania nie widziałem żadnych superlatyw w stosowaniu tego leku wiec go odstawiłem nagle, niestety zaczęły się pojawiać jeszcze silniejsze efekty uboczne niż podczas stosowania, zwiększony lęk, zabrzuenie stanu świadomości,niepokój, silne migreny, brak energi, uczucie rażenia prądem w okolicach głowy, osłabienie, duże zmęczenie skręcanie w rzoladku, uczucie splątania, ale największe problemy zaczęły się pojawiać ze wzrokiem o takich symptomach jak - Kiedy wzrok jest skierowany w stronę światła, swiatlo się rozszczepia, widzę światło w trójwymiarze, dodatkowo kiedy szybko skieruje wzrok w stronę bez światła po tym jak wcześniej patrzyłem na swiatlo, pojawiają się mroczki - Światłowstręt - Ból oczu, ból galek przy poruszaniu pieczenie oczu - Męczliwosc oczu - Silne Migreny, z bolem idącym przez nozdrza skronie z skręcaniem w żołądku - niewyraznie widzenie - Dolegliwości nasilały się tak przy zachodzie słońce - Słabsza widoczność w nocy - Rozdrażnione oczu, przymglenie obrazu - Uczucie piasku w oczach, uczucie suchości oczu - - Gdy patrzę w stronę świtała, światło pulsuje i ma tencze wokół w krztlcie koła Przeczytałem ze lek ten wywołuje ciśnienie wewnątrz gałkówek które powoduje atak ostrej jaskry, wszystkie dolegliwości się zgadzają, poszedłem na badania okulistyczne lekarz nic nie stwierdził, nie mam możliwości kontaktu z lekarzem ktory mi to przypisał dlatego ze lekarz sie zwolnił, a kolejna wizytę mam zaplanowana na za 2 miesiące, w tym momencie jestem około 3 tygodnie po odstawieniu leku, efekty uboczne nie mijają, co mam zrobić ? Czytałem ze czasem jeśli odstawi sie nagle ten lek jest konieczność do wznowienia dawki żeby go odstawić zdawkowo w większym odstępie czasu, ale czy jest sens wracać do tego leku jeszcze po 3 tygodniach odstawienia ? Dodatkowo mam wprowadzony lek wspomagający mimo to nie jestem w stanie normalnie funkcjonować , proszę o pomoc, jakieś ukierunkowanie pozdrawiam

Anna (anonim, 37.225.17.) 14 miesięcy temu

Duloksetyna - coś okropnego. Po zejściu z dawki 90 mg na 60 mg tragiczne samopoczucie. Ból całego ciała, płaczliwość, zawroty głowy, objawy grypopodobne. To musi być silnie uzależniająca substancja. Rozbój w biały dzień. Myślę, że ktoś się w końcu tym zajmie i zrobią porządek z lekami tego typu. Lekarz mówi, że jak objawy będą się utrzymywać, należy wrócić do wyższej dawki. Czyli kiedy można ten lek odstawić, żeby zrobić to bezbolesnie? Jest taki serial na HBO, który opowiada o koncernie farmaceutycznym „Dopesick”, odpowiada o lekach, które były tak uzależniające, że koncern zarobił wielkie pieniądze… Nie wiem, jak można coś takiego przepisać człowiekowi. Uważam, że organizm nie może sobie poradzić bez wystarczającej dawki tej substancji. Pewnie dobry biznes dla wielu…

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Do @Kasia:
Objawy odstawienne zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu 2 tygodni, ale zdarza się, że mogą trwać nawet do 2-3 miesięcy. Zaobserwowane skutki uboczne warto zgłosić lekarzowi, być może konieczne będzie leczenie wspomagające.

Kasia (anonim, 91.235.239.) 1 rok temu

Witam, również odstawiam dulsevia. Teoretycznie stopniowo schodziłam ok. 2 tygodni. Od 2 dni nie biorę wcale ale za to zaczęły mi się straszne skoki ciśnienia (+bardzo wysokie ciśnienie), problemy ze złapaniem oddechu i bolesna opuchlizna nóg i rąk. Już nawet nie wspomnę o zawrotach głowy i rozwolnieniu. Kiedy te objawy przejdą? Już nie wiem co robić :/

Aaac (anonim, 87.5.234.) 1 rok temu

Ja najpierw zmniejszyłem dawkę z 60 do 30 i miałem po tygodniu zawroty głowy. Nie wiedziałem dlaczego, teraz już wiem🙂

Teraz odstawiam z 30 do zera i mam to samo. Dobrze wiedzieć bo bałem się ze coś ze mną nie tak.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

1 rok temu

Należy podkreślić, że reakcja organizmu na określone leki jest cechą indywidualną i trudno przewidzieć jak długo będą się utrzymywać objawy odstawienne w konkretnym przypadku.

Objawy odstawienne zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu 2 tygodni, ale zdarza się, że mogą trwać nawet do 2-3 miesięcy.

Dominics (anonim, 188.146.77.) 1 rok temu

Witam
Tez właśnie jestem w trakcie odstawiania tego leku i mam dokładnie te same objawy okropne zawroty głowy, szumy w uszach i te dziwne prady i dodatkowo okropnie jestem zmęczona. Tydzień czasu brałam lek co drugi dzień i w dniach w których go nie przyjmowałam tez miałam te objawy. Jak długo to może porwać ?

K-Mill (anonim, 95.175.20.) 2 lata temu

Cześć Piotr,

Mam podobną sytuację. Zgłaszając problem z libido lekarz przepisał mi Wellbutrin XR, ale również odstawiając Dusevie z dnia na dzień. Gdzie do tej pory brałem 60mg.

Aktualnie jest 3-ci dzień w którym non stop kręci mi się w głowie. Co pewien czas pojawiają się te niesławne "prądy" idące od głowy po całym ciele. Jest to cholernie uporczywe, bo ani nie mogę prowadzić samochodu, ani w pełni funkcjonować. Lekarz nie poinformował mnie wcześniej o możliwych skutkach ubocznych odstawienia tego leku, wiedząc to nawet bym się nie decydował na jego stosowanie. Odnoszę wrażenie że zbyt mało interesują się opiniami ludzi mającymi styczność z tymi lekami.

A jak się aktualnie czujesz Piotrze? Czy po tych 10ciu dniach poczułeś się trochę lepiej?

Pozdrawiam,
Kamil

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Jeśli po 12 dniach od odstawienia leku wciąż utrzymują się objawy odstawienne, to może Pan stosować lek co drugi dzień. Zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym, który jest najlepiej zapoznany z Pańskim aktualnym stanem zdrowia.

Piotr (anonim, 88.156.77.) 2 lata temu

dziękuje.
Mam jeszcze jedno pytanie, bo lekarz w ogóle mi nie powiedział, że należy odstawiać stopniowo :( Ja brałem w najmniejszej dawce, a tabletki nie da się przeciąć na połowę - więc jak mam zmniejszać dawkę? I jeszcze jedno: przestałem brać Dulsevię jakieś 12 dni temu. Czy mam jeszcze teraz brać co któryś dzień czy już nie? ps. lekarz znowu na urlopie, więc go nie dopytam, ale chyba zmienię lekarza, bo mi nie powiedział jak odstawiać, tylko kazał odstawić

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły