Eliza (anonim, 83.142.196.)
około roku temu, Warszawa

Jakie leki przeciwbólowe mogę zastosować podczas terapii lekiem Asentra?

Dobry wieczór, choruję na nerwicę lękową. Przyjmuję asentrę 50mg, w godzinach porannych. Jakie leki przeciwbólowe z wymienionych: apap, pyralginum, ibuprofen, aspiryna, mogę bezpiecznie przyjmować i w jakich odstępach czasu, po przyjęciu asentry?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Podczas terapii lekiem Asentra nie powinno się przyjmować środków leczniczych z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, m.in. ibuprofenu (np. Ibuprom), kwasu acetylosalicylowego (aspiryny), diklofenaku (np. Voltaren Express Forte), ketoprofenu (np. Ketonal), naproksenu (np. Aleve), meloksykamu (np. Mel), indometacyny (np. Metindol Retard), celekoksybu (np. Aclexa), nimesulidu (np. Nimesil) czy aminofenazonu (np. Veramid).

Pomimo tego, iż składnik aktywny leku Pyralgina - metamizol sodowy, nie należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych lecz pochodnych pirazonu, budową przypomina związek z tej grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych - mianowicie aminofenazon, więc przyjmowanie Pyralginy również nie jest wskazane.

Najbezpieczniejszym związkiem, który jest dozwolony podczas terapii lekiem Asentra jest paracetamol (np. Apap, Panadol, Efferalgan). Nie ma on jednak działania przeciwzapalnego, lecz przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Przyjmuje się, że bezpiecznym odstępem czasowym pomiędzy przyjęciem tych leków jest czas około 3-4 godziny, wtedy jeden z nich zdąży się już wchłonąć.

Proszę pamiętać, że niektóre substancje czynne wymienione przez mnie w pierwszym akapicie odpowiedzi, są dostępne wyłącznie na receptę, zatem gdyby zaszła potrzeba skorzystania z takiego leku, najpierw proszę poinformować lekarza o przyjmowaniu preparatu Asentra.

Substancją czynną leku Asentra jest sertralina. Związek ten hamuje wychwyt zwrotny serotoniny, dzięki czemu działa przeciwdepresyjnie i stosowany jest w leczeniu ciężkich epizodów depresji. Dodatkowo preparat może być stosowany w leczeniu stresu pourazowego, lęku oraz zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych.
Załączam opis leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/7628/asentra-tabletki-powlekane

link do śledzenia jego dostępności w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/7628/asentra-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie?pvId=101508

oraz artykuły, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/skuteczne-sposoby-na-stres
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-poradzic-sobie-z-nerwica
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-bez-recepty-ktore-latwo-naduzyc