Metmin, opinie i pytania

30 pytań o Metmin. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Refundacja, Alergie, Jak stosować krople do nosa?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
AgaLacia (anonim, 188.146.98.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy mogę stosować łącznie Metmin, Bactroban i Rupafin? Czy maść Bactroban zastosować bezpośrednio po leku Metmin?

Rupafin syrop - syn 3lata ma kolejny tydzień problem z katarem. Wcześniej miał zielony, dostał Erdomed, Neosine, i Dicortineff do nosa. Było lepiej 3 dni, teraz znów zatkany nos, katar biały gęsty. Stosuję wodę morską i Euphorium. Dzisiaj lekarz przepisała Rupafin syrop, Metmin do nosa i Bactroban do nosa. Czy można te 3 razem podawać? Czy Metmin po maści do nosa, czy lepiej odczekać? I czy Metmin można z Rupafinem. Syn jest po wycięciu migdałka 3 - operacja rok temu, obawiam się że mu odrósł.

Dudziu23 (anonim, 145.237.3.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak prawidłowo aplikować Metmin przy polipie nosa?

Witam
chciałbym zapytać o sprawę która kiedyś była już poruszana mianowicie prawidłową aplikację areozolu metmin (https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10669/metmin-co-zrobic-jesli-po-uzyciu-aerozolu-metmin-mam-nadal-zatkany-nos) Areozol stosuje od miesiąca z powodu braku węchu w prawej dziurce.( Metmin jest kolejnym już areozolem po nasomentin i flexinase nasule) który ma za zadanie obkurczyć błonę śluzową. W prawej dziurce laryngolog zdiagnozował polip/narośl która jest umiejscowiony w górnej części prawej dziurki niejako pomiędzy prawym płatkiem nosa a przegrodą. Zgrubienie jest wyczuwalne palcem gdy wkłada się go centralnie pionowo do dziurki. Do tej pory Metmin pod kątem zapchanych zatok aplikowałem wprowadzajac raczej bezpośrednio do nosdrza- przewodu ( nie mylić z samą dziurką) tzn kierując aplikator bardziej pod kątem niz pionowo i kierujac jakby do środka - w kierunku przegrody, tam gdzie umiejscowiony jest przewód. Aplikowanie odbywało się tez tak pół na pół tzn aplikowałem na stojąco z pochyloną głową i po zaapliwowaniu kładłem się na plecach lekko odchylając głowę.
Moje pytanie brzmi czy wobec tak umiejscowionego w dziurce polipu nie lepiej aplikować bezpośrednio na niego niż do nozdrza przewodu.? Tylko tak jak wspomniałem polip umiejscowiony jest niejako powyżej przewodu w górnej części prawej dziurki pomiędzy prawym płatkiem nosa, a przegrodą więc niejako bezpośredenia aplikacja była by bardziej w dziurkę(jej górną część) niż w przewód nosowy...... Uzupełniając historię choroby i objawy - Przed stosowaniem metmin dziurka była sucha, zero wydzieliny, płynu itd Po dwóch tygodniach dziurka zaczeła być nawilżona zaczeła pojawiać się wydzielina. Jednak od tygodnia tzn po 3 tyg stosowania mam wrażenie zalegającego płynu w przewodzie którego nie mogę wysmarkać. Niejako od początku braku węchu towarzyszy mi też czasami ból ucha, czasami mam wrażenie że też obecnośc płynu w uchu, (ale nie mam pogorszenia słuchu.)Czasami też ból dolnej prawej żuchwy oraz okolice podniebienia po prawej stronie (w okolicy kanału nosowego) Tk zatok wykazały raczej zapchanie lewej zatoki oraz zagłębienia po obu stronach

MONIKA (anonim, 178.235.180.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Jak odetkać zatkane zatoki?

WITAM
SYN MA OSTRE ZAPALENIE ZATOK
ZATOKI SĄ ZATKANE BOLI GŁOWA 2 TYGODNIE W DOMU LECZENIE ANTYBIOTYKIEM INHALACJE Z SOLI FIZJOLOGICZNEJ SINUPRET METMIN OKŁADY Z SOLI W SKARPECIE ZATOKI DALEJ BOLĄ NOS ZATKANY POMOCY LARYNGOLOG DOPIERO ZA DWA TYGODNIE
NA SKIEROWANIU PILNE JAK ODETKAĆ ZATOKI W DOMU ABY SMARKI MOŻNA BYŁO WYSMARKAĆ SYN JEST ALERGIKIEM

Arczi (anonim, 188.146.99.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Jak długo stosować Metmin?

Dzien dobry jak długo można stosować Metmin? Mam skrzywiła przegrode nosowa,ciężko mi się oddycha i przytyła mi ucho, czuje jakby mi trzeszczalo w tym uchu i do tego mi piszczy w uchu,,a katar nie chce schodzić czy ten pisk mi już zostanie?, i też mnie pobolewa ucho w środku mimo tego że mam antybiotyk klimicin. Dziękuję za pomoc

Aaaaaa (anonim, 188.147.45.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy może coś się stać dziecku, jeśli zastosowałam u niego Metmin, bo nie miałam nic innego w domu?

Niestety raz psiknelam po jednym razie do dziurki 2 letniemu synkowi nie mialam niczego innego byla noc a on miał tak zatkany nos ze nie mogl spac pol nocy. Czy moze mu sie stac krzywda?

Paulina (anonim, 176.221.121.)
około roku temu, Warszawa

Czy ból głowy po zastosowaniu leku Metmin jest powodem do niepokoju?

Dzień dobry, przepisano mi Metmin. Stosuję go od 3 dni (2xdziennie). Od tego czasu mam bardzo silne bóle głowy (do tej pory mimo kataru, zatkanego nosa takich objawów nie miałam). Czy jest to powód do niepokoju? Powinnam odstawić ten lek, czy jeszcze poczekać?

Bezsilna (anonim, 31.0.85.)
około roku temu, Warszawa

Czy u trzylatka na zatkany nos można podać leki Rupafin lub Hitaxa w syropie?

Witam. Mój 3 letni synek ma zatkany nos z wydzielina spływają a po ścianie gardła. Stosujemy metmin do nosa. Czy możemy dołączyć syrop hitaxa bądź rupafin. Który byłby lepszy w działaniu

Daria (anonim, 188.146.163.)
około 2 lat temu, Warszawa

Czy Metmin można stosować podczas karmienia piersią?

Witam.
Karmie piersią 7 tygodniowego synka- w poniedziałek będzie miał 8 tygodni.
Od wczoraj złapało mnie przeziębienie z bólem zatok, pediatra przepisała mi momester, nie było więc dali zamiennik Metmin, czy karmiąc piersią mogę go bezpiecznie bez strachu o zdrowie synka, brać?

Daria (anonim, 188.146.163.)
około 2 lat temu, Warszawa

Czy Metmin jest bezpieczny w czasie karmienia piersią?

Witam.
Karmie piersią 7 tygodniowego synka- w poniedziałek będzie miał 8 tygodni.
Od wczoraj złapało mnie przeziębienie z bólem zatok, pediatra przepisała mi momester, nie było więc dali zamiennik Metmin, czy karmiąc piersią mogę go bezpiecznie bez strachu o zdrowie synka, brać?

Mama30 (anonim, 37.47.49.)
około 2 lat temu, Warszawa

Na alergię lepszy Metmin czy Fanipos?

Witam. Mam pytanie odnośnie alergi u syna czy na zatkany nos i gesty katar który przeszkadza mu najgorzej w nocy lepszy jest lek do nosa metmin czy fanipos? Syn ma 11 lat.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 13 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
ostatni post około 17 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor