Doustne preparaty na alergię, opinie i pytania

207 pytań o Doustne preparaty na alergię. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Alergie, Domowa apteczka.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Klaudia (anonim, 83.7.167.)
około 3 godzin temu, Warszawa

Czy zażywanie clatry co dwa dni jest w porządku?

Czy zażywanie clatry co dwa dni jest w porządku?

Dorcia (anonim, 31.0.78.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Proszę napisać, co mi dolega.

Mam swędząca skórę głowy, dermatolog zalecił mi Clatra 20 mg, płyn Coloid, zrobiłam testy alergiczne nie jestem na nic uczulona. Teraz mam Alpikort i Robina maść z Hydrocortisoni 2.0 acidi borici + lekobaza i nic nie pomaga. Najbardziej swędzi mnie z tyłu głowy między uszami i na szyi. Są też krostki. Proszę o odpowiedź czy lek już trzeci Telfexojest dobrym wskazaniem. Czuję się jak królik doświadczalny. Proszę o odpowiedź, co mi dolega. Swędzenie wzmaga się przy rozgrzaniu lub spoceniu. Z poważaniem.

Viola (anonim, 31.0.1.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Zyrtec można dawkować 2 razy dziennie po 2 tabletki?

Lekarz mi przepisał dzisiaj allertek i kazl brać 2 raz na dobe po dwie tabletki czy tak można bo w ulotce piszą że 1 na dobę 1 tab i tak się zastanawiam czy nic mi nie będzie

Agnieszka (anonim, 37.225.62.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy mogę zwiększyć ilość stosowanych tabletek leku Clatra?

Czy mogę brać Clatre(20mg) 2 razy dziennie rano i wieczorem ?? Lekarz zapisał 1 raz dziennie (rano) ale dusze się przez cały dzień i w nocy od suchego kaszlu.. biorę czwarty dzień i bez zmian..

Alicja (anonim, 188.146.130.)
około 13 dni temu, Warszawa

Czy bycie apatycznym i nieswoim jest objawem przejściowym po podaniu kropli Zyrtec? Jak długo może trwać i czy ewentualnie można zmniejszyć dawkę do trzech kropli na noc?

Witam,mojej 8 miesięcznej wnuczce alergolog zapisał Zyrtec,3 krople 2x dziennie.Po podaniu kropli ,wnuczka stała się apatyczna i nieswoja.Chcialam zapytać czy jest to objaw przejściowy,jak długo może trwać i czy ewentualnie można zmniejszyć dawkę do trzech kropli na noc?

Magda (anonim, 37.248.168.)
około 14 dni temu, Warszawa

Czy jeśli po przyjęciu dwóch tabletek Telfexo 180 mg mam nudności, ból głowy i senność, powinnam odstawić lek?

Dermatolog rano stwierdził u mnie pokrzywkę na twarzy i na ręku. Zapisał Telfexo 180 2 x 2. Połknęłam 2 tabletki i mam następujące objawy: nudności, ból głowy, zawroty i senność. Rumień zmalał. Czy powinnam przyjąć drugą dawkę czy odstawić lek??

AgaLacia (anonim, 188.146.98.)
około 18 dni temu, Warszawa

Czy mogę stosować łącznie Metmin, Bactroban i Rupafin? Czy maść Bactroban zastosować bezpośrednio po leku Metmin?

Rupafin syrop - syn 3lata ma kolejny tydzień problem z katarem. Wcześniej miał zielony, dostał Erdomed, Neosine, i Dicortineff do nosa. Było lepiej 3 dni, teraz znów zatkany nos, katar biały gęsty. Stosuję wodę morską i Euphorium. Dzisiaj lekarz przepisała Rupafin syrop, Metmin do nosa i Bactroban do nosa. Czy można te 3 razem podawać? Czy Metmin po maści do nosa, czy lepiej odczekać? I czy Metmin można z Rupafinem. Syn jest po wycięciu migdałka 3 - operacja rok temu, obawiam się że mu odrósł.

Iza (anonim, 89.76.120.)
około 28 dni temu, Warszawa

Czy 4 ml leku Rupafin to nie za duża dawka dla 16 kg dziecka?

Witam. Byłam u lekarza z córką 4ro letnią i został zapisany Rupafin w syropie. W domu spojrzałam na dawkowanie jakie lekarz napisał - 1x 4ml. Problem w tym, że nawet nie zapytał o wagę dziecka, a córka ma niespełna 16kg. Czy to nie za mocna dawka dla dziecka??

Paulinaa (anonim, 87.205.142.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak radzić sobie z opuchnięciem oczu w trakcie alergii?

Witam, od pewnego czasu mecze się z oczami. Byłam uokulisty lekarza swojego i niestety prawdopodonie mam alergie. Teraz tak mam wpisane alergia i niedozyt nosa. Okulistę mam za miesiąc dopiero. Przepisała pani Doktor mi krople oraz zyrtec trochę lepiej ale nadal krwinki lekko pęknięte jak i czerwona skóra wokół oczu, a obrzęk oczu jaki był taki jest. Wizyta u alergologa dopiero za 3 tyg. Proszę mi pomóc może ktoś miał to samo jak się radził z tym. Najbardziej chodzi mi o ten obrzęk oczu...???

Zlamama (anonim, 89.71.223.)
około miesiąca temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli podawałam córce za dużą dawkę leku Hitaxa?

Witam, zle odczytalam zalecenia lekarza i swojej prawie 2.5 letniej corce podawlaam 3xwml hitaxy dziennie przez półtora tygodnia. Czy moze to mieć jakies skutki uboczne? Strasznie sie zestresowalam....

Aleksandra (anonim, 79.186.88.)
około miesiąca temu, Warszawa

Litra oraz Clatra równocześnie, czy w zamian?

Litra oraz Clatra równocześnie, czy w zamian? Nie wiem.jak brać.

Anna (anonim, 5.184.212.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę łączyć Zyrtec i Nasivin Kids?

Witam dwa tyg temu u córki stwierdzono Marsz alergika(kaszel był duszący ale mokry co jakiś czas pojawiał się katar który nie chciał zejść) Dostała zyrtec 10 kropli oraz zostały zlecone inhalacje dwa razy dziennie z soli fizjologicznej. W pierwszym tygodniu duża poprawa kaszel prawie całkiem zniknął ale od 2 tyg pojawił się za to katar siedzi w nosku. Czy mogę jednocześnie podawać zyrtec i navisin kids? Bo już szczerze nie wiem co z tym katarem zrobić.

IG (anonim, 185.189.215.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy rozcieńczony roztwór Contrahist trzeba wypić na raz?

Czy jeśli dziecko przyjmuje contrahist roztwór rozcieńczony w szklance wody, jednak nie wypija całości "na raz" czy zmniejsza to skuteczność działania leku?

Doustne preparaty na alergię
Doustne leki przeciwalergiczne mają postać tabletek, tabletek rozpuszczalnych w jamie ustnej lub kapsułek. Dla dzieci lub osób dorosłych mających problemy z połykaniem, dostępne są również preparaty w formie syropu lub kropli.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
ostatni post około 8 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 18 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor