Calperos, opinie i pytania

28 pytań o Calperos. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Osteoporoza - jak zapobiegać i jak leczyć?, Jak zapobiegać nowotworom?, Drżenie rąk - czy to choroba Parkinsona?, Życie z chorobą Crohna, Witaminy i suplementy na kości i stawy, Co powinni suplementować wegetarianie i weganie?, Czy trzeba suplementować witaminy i minerały?, Witaminy i suplementy przy karmieniu piersią, Wapń, Nietolerancja laktozy - czy da się ją wyleczyć?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Megi68 (anonim, 37.225.58.)
około 6 dni temu, Warszawa

Jak mam leczyć osteoporozę, jeśli Prolia wywołała skutki uboczne?

Mam 68 lat lekarz zalecił mi lek na osteoporoze prolia ,w marcu przyjęłam ten lek(zastrzyk) i zaczęły się moje problemy ,bole kości mięśni w rękach nogach,zawroty głowy, ogólne osłabienie, depresja .suplementuje się D 3 i kalperos, we wrześniu mam wziąć powtórnie prolia. Mam 35% ubytku kości. Co mam robić, jak leczyć osteoporoze ,jestem osobą czynną, jeżdżę na rowerze ćwiczę, ale od pewnego czasu robię to na siłę.

Bronisława (anonim, 79.186.56.)
około 17 dni temu, Warszawa

Jaką profilaktykę osteoporozy mam zastosować, jeśli mam 68 lat i otrzymałam takie zalecenie?

Po badaniu napisano mi ,że mam zastosować profilaktykę osteoporozową.Jakie leki powinnam brać. Nie mogę używać leków na bazie laktozy i salicylanów.Przed badanie brałam Calperos i Dekristol 20 000. Mam 68 lat.Wizyta u specjalisty za 1,5 roku.Bardzo proszę, może lekarzowi rejonowemu podpowiem.

Marzena (anonim, 5.184.215.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak stosować Calperos przy niedoborze wapnia?

Mam niedobór wit D (16.9) - magnezu, potasu i wapnia (dolna granica normy), od kilku dni biorę aspargin 3 x1, wit D 8000j.m. Mam jeszcze brać Calperos 1000 ale niestety nie dopytałam lekarza ile razy dziennie i czy przy stosowaniu Calperosu mam ograniczyć wapń w diecie, proszę o pomoc.

Maria (anonim, 88.156.143.)
około roku temu, Warszawa

Co stosować zamiast leku Calperos w przypadku wystąpienia wysypki?

Dzień dobry. Mam całkowicie usuniętą tarczycę tydzień temu. Dostałam lek Calperos 1000, 2x1 kaps. Mam swędzące bąble i zaczerwienienie na udach, rękach, brzuchu. Lek odstawiłam. Przed operacją przyjmowałam Molekin forte D3 +K2 1x dziennie.
Co mogę stostować.
Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedź.

Stiv Slon
około 5 miesięcy temu, Wawer

Czy suplement Calperos można zastąpić preparatem Swanson Cytrynian Wapnia 100% Czystości?

Dzień dobry
Proszę uprzejmie o informację, czy suplement diety CALPEROS , dostępny w polskich aptekach, w którym producent- TEVA- podaje zawartość jonów wapnia, można zastąpić produktem zawierającym jako składnik podstawowy, CYTRYNIAN WAPNIA, w którym producent nie podaje zawartości jonów wapnia np . F-my Swanson*Z tego co mi wiadomo cytrynian wapnia jest lepiej wchłanialny poprzez jelita niż węglan wapnia* z poważaniem

Gold (anonim, 178.43.111.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę otworzyć kapsułkę Calperos i przyjąć jej zawartość z serkiem wiejskim?

Lek calperos ma dużą kapsułkę która jest dla mnie trudna do przełknięcia, czy mogę przyjmować ten lek wysypując zawartość kapsułki na łyżeczkę i zjadając go np. z serkiem wiejskim ?

Ewa (anonim, 217.11.134.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Jak przyjmować Calperos 500 i Magne B6 Forte?

Dzień dobry,
w związku ze stwierdzeniem u mnie / mam 67 lat /zaniżonej wartości wit.D3 /11,8 ng/l, lekarka zaleciła mi przyjmowanie przez 3 m-ce :Juvit D3 - 6000j.m., oraz magnez i wapń. Kupiłam Magne B6 Forte i Calperos 500.
Mam problem , ponieważ nie zapytałam jak stosować te makroelementy /jakie dawki / i czy mogę przyjmować je razem czy lepiej oddzielnie.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. Ewa

Wiola (anonim, 31.0.120.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Który wapń będzie lepiej przyswajalny - Calperos 1000 czy Solgar Calcium Citrate? Jak prawidłowo przyjmować preparaty: Calperos, Solgar Cytrynian Magnezu oraz Vigantol?

Dzień dobry,
Mam dwa pytania.
Mam 56 lat. Rozpoznano u mnie tężyczkę utajoną. Muszę przyjmować Calperos 1000/1x1, Vigantol Marck krople/1x5 oraz magnez. Do tej pory stosowałam Magne B6 forte/3x1. Niestety po tym magnezie miałam rozwolnienie. Zamieniłam go na Solgar Magnez Cytrynian. Dolegliwości żołądkowe ustąpiły całkowicie. Ponieważ nie mogę się w najbliższym czasie skontaktować ze swoim lekarzem, nie jestem pewna, jak te wszystkie preparaty połączyć, żeby nie zaburzały wzajemnie wchłaniania.

Który wapń będzie lepiej wchłanialny dla organizmu- ten z Calperos 1000 (węglan) czy Swanson calcium citrate (cytrynian).
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Marczykówna (anonim, 89.187.229.)
około 3 lat temu, Warszawa

Czy jest zamiennik Calperos, który nie powoduje problemów z żołądkiem?

Mama usuniętą tarczycę i duże niedobory wapnia. Powinnam brać 4 kapsułki calperos 1000 i mam ogromne problemy z żołądkiem. Czy jest jakiś lek zamiast calperosu ?

Wiola (anonim, 37.248.155.)
około 9 miesięcy temu, Polska

Jak zachować stosunek wapnia do magnezu 2:1 stosując Calperos 1000 i SlowMag?

Calperos -Slow Mag

Czy przy suplemetowaniu leku Calperos 1000-1x1 i leku Slow Mag 1x2 rano i 1x4 wieczorem zachowam właściwy stosunek wapnia do magnezu 2:1.? Jeżeli nie, to ile musiałabym przyjąć tabletek leku Slow Mag i Calperos?
Dziękuję.

Marysia (anonim, 193.239.145.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Witam, po badaniu krwi min na poziom wapnia i po telefonicznej ko...

Witam, po badaniu krwi min na poziom wapnia i po telefonicznej konsultacji z lekarzem rodzinnym brałam przez tydzień calpores. Poziom wapnia zwykłego był w środkowej normie natomiast wapnia zjonizowanego 1.17 (1.15-1.32) a pth 21.7 (12-88). Dodam że wcześniej nie supkenentiwakam wapnia ake od września brałam wit D obecnie 2000 jednostek oraz magnez. I dodam że głównie poszukuje przyczyn zawrotów /kołowania głowy. Zanim miałam telewizyte z lekarzem napisałam tu pytanie czy powinnam suplementowac wapń i Pani zasugerowała że nie bo więcej szkody jest z zbyt wysokiego poziomu wapnia min częstomocz. I faktycznie jak brałam tydzień ten wapń to miałam problem z częstymi wizytami w toalecie. Po odstawieniu w czwartek problem się zmniejszył ale mam znów wrażenie że trochę gorzej z zawrotami o skurczami łydek. Czy jest jakaś inna forma zwiększenia wapnia żeby przykre doleglueisci ustąpiły a nie pojawił się częstomocz?

Sonia (anonim, 89.64.93.)
około 12 miesięcy temu, Warszawa

Jakim tańszym preparatem zastąpić Calperos 1000?

Calperos coraz droższy, i w zwiazkuz tym szukam zamiennika.
Biorę wapno +wir D gdyz nie mam tarczycy i nie dzialaja prsytarczyczki.
Czy moze ktos polecid cos tanszego?
Przyjemjje calperos 1000 mg

Karolina (anonim, 91.231.122.)
około roku temu, Warszawa

Czy jeśli mój poziom wapnia jest na dolnej granicy normy, to powinnam wzbogacić dietę w wapń i przyjmować suplementy diety z tym pierwiastkiem lub witaminą D?

Dzień dobry .Ztobiłam dobie badania stężenia wapnia we krwi , mój wynik to 4.25 mEq/l norma min 4.25 . Czy w związku z tym powinnam wzbogacić dietę w wapń i przyjmować np calperos 1000 lub vigantoletten 1000 j.m ? Jeżeli tak to który lek Pani poleca i przez ile dni .

Bożena (anonim, 178.235.177.)
około roku temu, Warszawa

Czy kapsułkę Calperos można otworzyć i przyjąć jej zawartość?

Kapsuła Calperos jest bardzo duża. Mam problem z łykaniem jej. Czy mogę wysypać zawartość i samą zawartość połknąć, np z wodą przygotowaną?

Lucy (anonim, 89.64.4.)
około roku temu, Warszawa

Czym zastąpić Calperos Osteo lub Kalcikinon, po których mam wzdęcia?


Calperos Osteo powoduje u mnie wzdęcia, dyskomfort w żołądku co mogę brać zamiast . Mam stwierdzoną osteoporozę a Calperos to już druga propozycja od lekarza po Kalcikinonie, który też dawał wzdęcia i bóle brzucha. Proszę o pomoc.

Beata (anonim, 5.133.248.)
około 2 lat temu, Warszawa

Czy można wysypać zawartość kapsułki Calperos?

Dzień dobry,
ze względu na uczulenie na substancje znajdujące się w kapsułce czy można wysypać zawartość kapsułki i użyć preparat bezpośrednio

Anitt
około 3 lat temu, Poznań

Czy Diohespan zwiększa ryzyko osteoporozy?

Ja tez mam pytanie odnośnie diohespanu. Otóż dość regularnie zażywam go od jakiegoś roku ze względu na bolące nogi przy HTZ, ale ostatnio gdzieś przeczytałam, że żle wpływa na gęstość kości ,czy to ma znaczenie, że w przyszłości mogę być przez ten lek bardziej zagrożona osteoporozą???

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 21 minut temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 28 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Klaudia Ćwiąkała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Justyna Bartoń , mgr farm.
farmaceuta, redaktor