Przewodnik po lekach przeciwzakrzepowych, opinie i pytania

413 pytań o Przewodnik po lekach przeciwzakrzepowych. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Leki przeciwzakrzepowe.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
jokra (anonim, 89.64.11.)
wczoraj, Zielona Góra

czy nasz rzad wie otym?

Areq (anonim, 185.60.80.)
około 3 dni temu, Warszawa

Czy zmniejszenie dawki leku Xarelto z 10 mg do 5 mg wywiera jakikolwiek efekt leczniczy? Czy należy dodatkowo przyjmować Acard albo Aspirynę?

Zmniejszenie dawki Xarelto z 20mg do 5mg+ wspomaganie kwasem acetylosalicylowym.
Witam
Mam 49lat,dwukrotnie przeszedłem zatorowość płucną na żyłach obwodowych.Od 2015r jestem na Xarelto 20mg.Ale niestety to lekarstwo doprowadziło mnie w 2019r do znacznego osłabienia i spadku poziomu hemoglobiny do wskaźnika 7,2 przez ciągłe krwawienia z żylaków odbytu.Leczonych ,jednak mimo 3 zabiegów nadal te krwawienia występują i sa obfiote.oczywiście wspomagam się preparatami żelaza.Od dwóch miesięcy dzielę tabletkę Xarelto na pół (czyli biorę 10mg) ale te krwaienia nadal występują.Oczywiście za zgodą lekarza.Obecnie od dwóch dni biorę tylko 5mg czyli dzielę Xarelto na 4 części...i krwawienia ustąpiły.Po dwóch dniach!Czy mogę wstępnie zapytać się czy taka dawka w ogóle coś daje i czy należy wspomagać to np. wieczorną dawką Acardu bądź Aspiryny?
Jestem człowiekiem aktywnym,nie obserwuję zaburzeń np. zmęczenia czy jakichś innych objawów świadczących o tym,że ten lek nie działa.

DAREK (anonim, 164.127.165.)
około 4 dni temu, Gryfice

Jakim tańszym lekiem można zastąpić Eliquis 5 mg?

Witam jestem osobom niepełnosprawną mam przerwany rdzeń kręgowy. Zarzywam Eliquis 5mg 2 razy dziennie. Czy mogę zastąpić ten lek innym lekiem? Ze zwzględu na cenę. Jeśli tak to jakim? Dziękuje za pomoc.

Kamil 35 (anonim, 95.41.80.)
około 7 dni temu, Warszawa

Czy zamiast Fraxiparine mogę wykorzystać pozostałości leku Fragmin?

Dzień dobry jestem po operacji kości strzałkowej oraz więzozrostu lekarz mi przepisał fraxiparine 0,6 ml a wcześniej przed zabiegiem przepisany miałem lek fragmin 5000 0,2 ml czy mogę wykorzystać ten fragmin?z góry dziekuje

Agnieszka (anonim, 89.64.58.)
około 10 dni temu, Warszawa

Kiedy Sulovas zacznie działać?

Sulovas biorę piąty dzień i nie mam żadnych efektów. Czyli nogi dalej puchną i wyglądają okropnie. Kiedy mogę się spodziewać efektów? Biorę 2x2 na dobe

Barbara (anonim, 31.179.166.)
około 12 dni temu, Warszawa

Czy Eliquis 2,5 mg jest darmowy dla seniorów?

Eliqis 2,5mg.czy dla osoby 75 letniej jest refundacją bo teraz płaci około 150zł jest po zawale i brała acenocumarol,ale aby nie robiła co miesiąc INR to dano mamie ten lek chyba 5mg.czy może mieć refundację jeżeli musi ten lek brać proszę o odp.

Acard (anonim, 89.229.203.)
około 16 dni temu, Warszawa

Czy można stosować jednocześnie leki Cilozek i Diosminex?

Przyjmuje 2 razy dziennie cilozek mam bardzo dokuczliwe skurcze nóg czy mogę razem przyjmować diosminex gdyż pisze że działa również przeciwskurczowo
Czekam na zabieg pta tętnicy

Balbina (anonim, 5.184.73.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak poradzić sobie z nadmierną wagą i uciążliwymi objawami po odstawieniu leku Paroxinor?

Brałam lek Paroxinor przez blisko 3,5 roku z powodu stresu pourazowego. Przez ten czas mocno przytyłam.Gwałtowny wzrost wagi nastąpił odkąd musiałam zacząć używać leki przeciw płytkowe, po zabiegu w związku z PFO.Około 15 kg w ciągu 10 miesięcy. Od miesiąca nie biorę Paroxinoru.Odstawiłam lek sukcesywnie zmniejszając dawki.Pojawiły się migrenowe bóle głowy,rozdrażnienie,nerwowość,problemy ze snem i senność w ciągu dnia,poczucie nieustannego drażnienia zakończeń nerwowych,drętwienie kończyn.Co z ty m dalej robić?Jak poradzić sobie z nadmiernym przyrostem wagi,który stał się sporym obciążeniem?

Przewodnik po lekach przeciwzakrzepowych
Czym są leki przeciwzakrzepowe i kto powinien je stosować? Kiedy trzeba przyjmować antykoagulanty i jakie są przeciwwskazania do ich stosowania? Czy leki przeciwzakrzepowe dostępne są wyłącznie na receptę? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym przewodniku.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godzinę temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godzinę temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 18 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Agata Zięba, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Karolina Zygmunt, mgr farm.
farmaceuta, redaktor