Xarelto, opinie i pytania

294 pytania o Xarelto. Odpowiadają farmaceuci: gdzie można kupić Xarelto najtaniej, czy jest tańszy odpowiednik, kto może otrzymać Xarelto bezpłatnie, czy jest zniżka dla seniora, i in.

Tematy nadrzędne: Chirurg Naczyniowy, Ortopeda, Kardiolog, Refundacja, Leki przeciwzakrzepowe, Przewodnik po lekach przeciwzakrzepowych, Choroby krwi i układu krwiotwórczego (hematologiczne), Czy, jak i kiedy można odstawić leki?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Wiktor (anonim, 188.146.129.)
około 3 godzin temu, Warszawa

Zamiennikxalerto20

Aleksandra (anonim, 83.29.103.)
około 7 dni temu, Warszawa

Jak zmniejszyć dawkowanie leku Xarelto?

Witam, zażywam Xarelto 15mg 2x dziennie (o 9:00 i 21:00). Ostatnią tabletkę 15mg skończę o 9 rano a póżniej mam przejść na 20mg 1x dziennie. Moje pytanie brzmi czy 20 mg mam zażyć następnego dnia o 9 rano czy jescze tego samego o 21? Czy ewntualna przerwa 24 godzin pomiedzy skonczeniem 15mg a rozpoczęciem 20mg nie będzie niosła za sobą żadnych konsekwencji?
Pozdrawiam

Paula (anonim, 193.150.76.)
około 8 dni temu, Warszawa

Czy powinnam odstawić Xarelto przed gastroskopią? Jeśli tak, to na ile dni przed badaniem i kiedy powinnam znowu do niego wrócić?

Witam. Przyjmuję lek Xalerto 15 mg. Czy powinnam odstawić go przed gastroskopią? Jeśli tak, to na ile dni przed badaniem i kiedy powinnam znowu do niego wrócić? Z góry dziękuję za odp

Monika (anonim, 37.225.26.)
około 9 dni temu, Warszawa

Kiedy lek Xarelto zaczyna działać?

Witam, mam 30 lat stwierdzono u mnie dzisiaj zakrzepicę żył podudzia, podkolanowej , strzałkowej i żył w udzie. Spowodowane prawdopodobnie długim leżeniem z powodu choroby. Dostałam do stosowania lek Xarelto 15 i 20mg. Chciałam się zapytać po jakim mniej więcej czasie można zaobserwować działanie leku?
Pozdrawiam

pechowiec (anonim, 188.147.37.)
około 12 dni temu, Warszawa

Jaki zamiennik Xarelto zastosować, aby nie było przy nim potrzeby wykonywania badań krwi?

Po Xarelto utworzylsię u mnie krwiak w czaszce,przez co w odstępstwie dwutygodniowym przechodzilem dwie operacje.nie bedę pisał ,jak się czuję ,dlatego jaki wg.Was jest jego zamiennik,aby nie było potrzeby badania krwi.

Władysław (anonim, 89.64.35.)
około 19 dni temu, Warszawa

Czy są wskazania, w których Xarelto jest refundowane?

Dlaczego lekarze, służba zdrowia nie monitują w sejmie potrzeby refundacji Xarelto 20 mg, gdyż obecna odpłatność 100 %, powoduje , ze znaczna populacja seniorów jest zagrożona zakrzepami-gdyż ich nie stać na kilkusetny wydatek na m-c-, ulegając przez to śmierci albo paraliżu a co za tym idzie obciążeniu Służby Zdrowia

Władysław (anonim, 89.64.35.)
około 20 dni temu, Warszawa

Czy są wskazania, w których Xarelto jest refundowane?

Dlaczego nadal brak jakiejkolwiek refundacji dla leku XARELTO 20 mg dla seniorów, w sytuacji gdy lek ten zapobiega zakrzepom a zatem w najlepszym przypadku inwalidztwu (paraliż), co w populacji ludzi po 75+ jest to zagrożenie powszechne a zatem i obciążenie służby zdrowia dodatkowe-szczególnie w okresie pandemii? Dlaczego lekarze milczą?

Ruda (anonim, 89.64.67.)
około 26 dni temu, Warszawa

Czy dowiem się konkretnie, w której aptece w Warszawie jest najtańszy lek Xarelto 20 mg po 28 tabletek?

Witam ponieważ jakiś czas temu juz ktoś zadał to pytanie i nie było konkretnej odpowiedzi wiec moze teraz ja się doczekam.Gdzie w Warszawie dostanę najtaniej lek Xarelto 20mg po 28tabl.poniewaz ceny z aptek są ukryte ,to czy naprawdę trzeba do każdej dzwonić by dowiedzieć się o cenę leku .A w dawnej odpowiedzi jednej z Pań Farmaceutek widać że rozbieżność jest czasem 200-250zł na opakowaniu co raczej robi dużą roznice.

Maria (anonim, 77.45.29.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę zaszczepić się szczepionką COVID-19 vaccine AstraZeneca, jeżeli stosuję Xarelto i Cordarone?

Gdy przyjmuje lek xarelto i cordarone przy napadowym migotanie przedsionka i niedomykalnosci zastawki mitralnej mogę zaszczepić się szczepionka astrazeneca

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Bartlomiej Owczarek
administrator
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 47 minut temu
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 16 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 20 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor