Xarelto, opinie i pytania

174 pytania o Xarelto. Odpowiadają farmaceuci: gdzie można kupić Xarelto najtaniej, czy jest tańszy odpowiednik, kto może otrzymać Xarelto bezpłatnie, czy jest zniżka dla seniora, i in.

Tematy nadrzędne: Chirurg Naczyniowy, Ortopeda, Kardiolog, Refundacja, Leki przeciwzakrzepowe, Przewodnik po lekach przeciwzakrzepowych, Choroby krwi i układu krwiotwórczego (hematologiczne).

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Ķ (anonim, 37.248.166.)
około 15 dni temu, Warszawa

Jak wygląda refundacja leku Xarelto?

Refundacja xareltorefundacja DLA 70 latka W lutym2020 ZAWALE rozległy od 3o lat choruje na Zakrzewie zapalenie Żył głębokich SYLWESTER

Ada (anonim, 79.186.82.)
około 24 dni temu, Warszawa

Komu przysługuje refundacja za lek Xarelto?

Proszę o odpowiedź, czy 80-latek, który ma wszczepiony rozrusznik serca, a przed tym zabiegiem miał zalecone zażywanie Xsarelto , zażywa do tej pory, czy ma ten lek w 100% refundowany, czy musi za niego płacić, bo lekarz rodzinny od lutego nie wystawia recepty z refundacją. każe płacić 100%, co bardzo obciąża budżet emeryta seniora.

Aleksander (anonim, 188.147.97.)
około 28 dni temu, Warszawa

Czy Xarelto może powodować spadek poziomu cukru?

Wydaje mi się że po wzięciu xarelto cukier mi spada mam osłabienie serce wali. Muszę coś zjeść wtedy.Po malu dochodzę do lepszego samopoczucia. Jest tak prawie codziennie po około 4 godz. od wzięcia xarelto ( prestarium + bisocard ). Czy to może być od xarelto ? Mam 65 lat

Emeryt (anonim, 89.64.29.)
około 1 lat temu, Warszawa

Ile alkoholu można wypić przy stosowaniu leku Xarelto?

Witam czy przy stosowaniu xarelto 15 można wypić niewielką ilość alkoholu ?jeżeli tak to ile?

artur (anonim, 195.114.160.)
około miesiąca temu, Warszawa

Dlaczego mam nieprawidłowy wynik INR podczas terapii lekiem Xarelto?

Xarelto a wysiłek.
Zażywam Xarelto 20mg od 3miesięcy 1draż/d. Wykonałem badania krzepliwości krwi okazało się parametry są minimalnie wyższe np. INR z 1,168 na 1,17, reszta podobnie (APTT). prawidłowo powinno być pomiędzy 2 a 3. Czemu tak się dzieje? lek jest drogi a działanie żadne, przynajmniej u mnie. Jednakże moment badania mógł być przeze mnie, nieświadomie, źle dobrany. Do badania w przeddzień nie brałem tabletki a rano na ok. 2 godziny przed badaniami miałem ciężki trening wytrzymałościowy (800kcal/h). Czy taki wysiłek dla 60+ może zrekompensować działania przeciwzakrzepowe w takim stopniu? Wcześniejsze badania były robione przed używaniem tego leku a więc nie mam punktu odniesienia. Nie mam żadnych chorób towarzyszących oprócz arytmii bezobjawowej.

Mati (anonim, 82.160.164.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy miesiąc po zakończeniu przyjmowania Xarelto mogę iść oddać krew?

Witam, po jakim czasie lub czy w trakcie przyjmowania xarelto można oddać krew? Skończyłem brać około miesiąc temu i tak się zastanawiam czy mogę już się zgłosić do krwiodawstwa? W trakcie brania leku również chciałem pójść oddać krew, bo nie wiem czy wolno czy nie, a lekarz który tam jest jakby coś to mi powie wszystko. Ale nie poszedłem, stąd moje pytanie tutaj. Dodam, że były to tabletki 20 mg. Dziękuję za odpowiedź

Krzyżak (anonim, 176.221.123.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy lekarz rodzinny może wypisać mi Xarelto ze zniżką, jeśli nie zrobił tego specjalista?

Witam !
3 tygodnie temu opuściłem szpital po zabiegu założenia by-pasów. Jednym z leków, które otrzymałem wówczas do wykupienia w aptece było XARELTO w dawce 15 mg/dobę. Nie zwróciłem uwagi jaki był na recepcie % odpłatności. Za 28 tabletek zapłaciłem ok. 150 zł. Sporo ! Dzisiaj mój miejscowy kardiolog wystawił mi receptę na ten lek z odpłatnością 100 %. Boję się, że cena będzie jeszcze wyższa. Czy np. lekarz rodzinny może mi wystawić receptę na ten specyfik z niższą odpłatnością ew. zamienić na inny tańszy o podobnych właściwościach ?

Renata (anonim, 159.205.229.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc otrzymać lek Xarelto 15 mg ze zniżką lub bezpłatnie?

Witam,
poproszę o podpowiedź, informację;
Mama ma 86 lat, od dłuższego czasu bierze XARELTO 15 mg - pełna odpłatność; jakie warunki trzeba spełnić by otrzymać lek bezpłatnie, bądź ze zniżką,

Areq (anonim, 185.60.80.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy zmniejszenie dawki leku Xarelto z 10 mg do 5 mg wywiera jakikolwiek efekt leczniczy? Czy należy dodatkowo przyjmować Acard albo Aspirynę?

Zmniejszenie dawki Xarelto z 20mg do 5mg+ wspomaganie kwasem acetylosalicylowym.
Witam
Mam 49lat,dwukrotnie przeszedłem zatorowość płucną na żyłach obwodowych.Od 2015r jestem na Xarelto 20mg.Ale niestety to lekarstwo doprowadziło mnie w 2019r do znacznego osłabienia i spadku poziomu hemoglobiny do wskaźnika 7,2 przez ciągłe krwawienia z żylaków odbytu.Leczonych ,jednak mimo 3 zabiegów nadal te krwawienia występują i sa obfiote.oczywiście wspomagam się preparatami żelaza.Od dwóch miesięcy dzielę tabletkę Xarelto na pół (czyli biorę 10mg) ale te krwaienia nadal występują.Oczywiście za zgodą lekarza.Obecnie od dwóch dni biorę tylko 5mg czyli dzielę Xarelto na 4 części...i krwawienia ustąpiły.Po dwóch dniach!Czy mogę wstępnie zapytać się czy taka dawka w ogóle coś daje i czy należy wspomagać to np. wieczorną dawką Acardu bądź Aspiryny?
Jestem człowiekiem aktywnym,nie obserwuję zaburzeń np. zmęczenia czy jakichś innych objawów świadczących o tym,że ten lek nie działa.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Iwona Napierała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 35 minut temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godzinę temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 15 godzin temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor