Nietolerancja laktozy - czy da się ją wyleczyć?, opinie i pytania

17 pytań o Nietolerancja laktozy - czy da się ją wyleczyć?. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Aga (anonim, 109.255.0.)
około 13 dni temu, Warszawa

Czy Kreon 25000 jest odpowiednim lekiem na nietolerancje laktozy?

Mam nietolerancjie laktozy od lekarza w Irlandii dostalam kreon 25000 3x dziennie Brzuch wzdęty uczucie pełności Czuje że nie pomaga.Czy to dobry lek przepisany dla mnie?

Ola (anonim, 89.64.122.)
około 29 dni temu, Warszawa

Jaki antybiotyk można zastosować po ekstrakcji zęba jeśli przyjmuję Dexilant i mam nietolerancję laktozy?

Dzień dobry przyjmuje dexilant 60 a planuje wyrwanie zęba i założenie implantu jaki antybiotyk mogę przyjmować po wyrwaniu zęba biorąc pod uwagę przyjmowanie dexilantu oraz uczulenie na laktozę (jestem alergikiem przyjmuje telfexo 60 codziennie) Summamed? Proszę o propozycje kilku antybiotyków
Pozdrawiam serdecznie

Joanna (anonim, 31.42.26.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli Diemono zawiera laktozę, na którą jestem uczulona?

Wróciłam do leków na endometrioze, ale lek Visanne nie jest już na ryczałt, są bardzo drogie, dlatego lekarz przepisał mi tabletki Diemono. Dopiero po przeczytaniu ulotki dowiedziałam się, że ten lek zawiera laktozę a ja jestem na nią uczulona. Czy mogę stosować razem z tym lekiem osłonki na laktozę, czy inne jakieś tabletki zmniejszające objawy nietolerancji laktozy?

Zbyszko tatuś
około miesiąca temu, Chorzów

Co mogę zastosować wspomagająco przy katarze u 15-miesięcznego dziecka?

Dzień Dobry.
Pytanie dot. 15mies. dziewczynki z niestwierdzoną jeszcze alergią na laktaze słodką, nabyła "katarek" już 2 dzień....
Stosowane plastry eter. aromactiv+ oraz gruszka i sól morska....
Proszę doradzić co jeszcze można bez recepty, najlepiej jakiś syropek w rozsądnej cenie.
Dziękuję

Kris (anonim, 89.64.33.)
około miesiąca temu, Warszawa

Dlaczego Apo-Zolpin firmy Apotex (Holandia) został wycofany i który zamiennik nie zawiera laktozy?

Dlaczego Apo-Zolpin firmy Apotex (Holandia) został wycofany, to jedyny który mi służył, bez laktozy jednorodnej i makrogolem 8000. Nowy z Aurovitas (Malta) mnie pobudza i po zażyciu 1/2 tabletki mam zespół niespokojnych nóg. Choruję na Hashimoto i mam nietolerancję laktozy. Znalazłam 14 zamienników ApoZolpinu, ale wszystkie mają laktozę!!? Dlaczego wycofuje się jedyny zolpic bez laktozy??? Zażywam Letrox, który mi służy, bo Eutyrox z laktozą też mnie pobudzał. Mnóstwo osób cierpi na nietolerancję laktozy i białek mlecznych... możecie przywrócić Apo-Zolpin bez laktozy, albo zamienniki bez laktozy i tych szkodliwych wypełniaczy, jak E171, E 460 itd. są inne substancje wiążące, nie szkodliwe..

Justyna P
około 2 miesięcy temu, Bronowice, Kraków

Czy odpowiednik leku Prokit zawiera laktozę?

Dzień dobry, mam od paru miesięcy dużą nietolerancję laktozy, mój lek na żołądek prokit, który kiedyś na mnie bardzo dobrze działał teraz przez to ze ma w składzie laktozę działa zle, czy jest jakiś lek o podobnym działaniu który nie ma w składzie laktozy ?

Meg (anonim, 37.47.85.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Skąd może wynikać luźny stolec u dziecka po zmianie mleka z Nutramigen 1 LGG na Bebilon Pepti 1 Syneo?

Moje dziecko jest alergikiem, do tej pory podawałam jej Nutramigen LGG Lipil 1, ale miała duże zmiany skórne, lekarka zmieniła nam mleko na Bebilon Pepti Syneo, teraz robi bardzo luźne kupki, czy może to być reakcja na laktozę która jest w tym nowym mleku, poprzednie było bez laktozy

Dzulja (anonim, 79.184.226.)
około 6 miesięcy temu, Białystok

Czy mogę podawać dziecku w wieku 20 miesięcy mleko Enfamil A.R. 1?

Dzień dobry byliśmy wczoraj u alergologa z naszym 20 miesiecznym synkiem który był na nutramigenie a p.Doktor powiedziała żeby już go przedstawiać na enfamil AR i chcialam kupić mleko ale nie ma w aptece ani w sklepie jest tylko enfamil AR1 a on jest chyba za duży już na 1 czy mogę na próbę kupić i robić mieszankę z nutramigenem ?

Gold (anonim, 178.43.111.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę otworzyć kapsułkę Calperos i przyjąć jej zawartość z serkiem wiejskim?

Lek calperos ma dużą kapsułkę która jest dla mnie trudna do przełknięcia, czy mogę przyjmować ten lek wysypując zawartość kapsułki na łyżeczkę i zjadając go np. z serkiem wiejskim ?

Sisi (anonim, 31.179.144.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę stosować Novynette przy niedoczynności tarczycy, alergii, nietolerancji laktozy i konieczności suplementacji żelazem?

Dzień dobry. Czy mogę stosować tabletki Novynette w przypadku pooperacyjnej niedoczynności tarczycy (biorę Euthyrox na czczo) i alergii (biorę Jovesto i Momester), oraz nietolerancji laktozy i konieczności suplementacji żelaza? Mam 35 lat, generalnie obawiam się tabletek antykoncepcyjnych ze względu na ryzyka opisane w ulotkach (zakrzepy, udar itp), jednakże od ok roku mam silne bóle podczas menstruacji (jak przy endometriozie, jednak nie została ona rozpoznana; lekarz stwierdził jedynie endometrium w mięśniach macicy, co może dawać dolegliwości bólowe i stąd pomysł z Novynette).
Dziękuję za odpowiedź.

Stenia (anonim, 89.64.0.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Który zamiennik leku Ibandronat Bluefish 70 mg nie zawiera laktozy?

Mam zapisany lek ALENDROMET BLUEFISH 0,7 ponieważ jestem uczulona na laktozę a on jej nie zawiera. Lek ten jest obecnie niedostęny. Czy jest inny lek, który jest zamiennikiem i jest dostępny w aptekach?

Ewa (anonim, 31.0.67.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy istnieje zamiennik leku Gasprid bez laktozy?

Mam pytanie o zamiennik leku gasprid na podobny bez laktozy. Czy taki występuje? Miałam już przepisany Zirid i Gasprid, ale nie są odpowiednie na nietolerancję laktozy.

Nietolerancja laktozy - czy da się ją wyleczyć?
Nietolerancja laktozy powoduje szereg dolegliwości wpływających niekorzystnie na jakość życia. Bóle brzucha, biegunka, wzdęcia po spożyciu produktów spożywczych z laktozą dotykają znaczną część populacji dzieci i dorosłych. Jak ją zdiagnozować? Jak pomóc osobie cierpiącej na nietolerancję laktozy? Czy nietolerancję laktozy można wyleczyć? Czy laktoza znajduje się również w lekach?


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Bartlomiej Owczarek
administrator